Jump to content
SPYROS16V

Spoiler Edition 30

Recommended Posts

Επεσε στα χερια μου ενα σετακι spoiler E30 σχεδον τσαμπα και με τρωει η τσεπη μου να το βαψω και να το βαλω πανω.

Ελα ομως που μου ερχονται πολλες ιδεες για το πως και το τι θα βαψω.

Για το πισω σποιλερ εχω τις εξης ιδεες

Κλασικο Ε30

dtiryu53q79v5zirkrdq_thumb.jpg

o860is0zhm2itou3zfp1_thumb.jpg

kyhkoh9cw5czhdphjnm0_thumb.jpg

Ε30 με διαχυτη

6178pq53sf3ab8cpew1s_thumb.jpg

Απλο gti με διαχυτη

sled7ldjyfl5lakihtgp_thumb.jpg

Τα πλαινα μου αρεσουν και μαυρα και νομιζω οτι αν βαφτουν θα χανονται πανω στο αμαξι.

Αν παλι ομως ολα ειναι βαμενα και αυτα ειναι μαυρα μηπως θα φαινεται γυφτια?

Εδω ας πουμε δεν πολυφαινεται το πλαινο

f3ipfkmtbcfepupd55g2_thumb.jpg

9u0ksc6te3qgc69nn6ss_thumb.jpg

Εδω καπως καλυτερα

if2s1bdfw2znpe0856d6_thumb.jpg

zln7vwhqgbpi8rup00o9_thumb.jpg

Το μπροστινο τωρα ή μενει μαυρο για να αποφυγω τυχων βαψιματα στο μελλον απο γδαρσιματα πετραδακια κτλ ή ολο κοκκινο δηλ. ετσι

nyejdrr7qpw9sx908u7k_thumb.jpg

ή κοκκινο και το μικρο χειλακι στο κεντρο μαυρο.

Αυτες τις λιγες ιδεες ειχα,πειτε και εσεις καμια γνωμη στον αναποφασιστο.

Link to comment
Share on other sites

Koκκινο ειναι το αμαξι σου?Αν πεζεις διχρωμια κοκκινο μαυρο απο τα 4 πρωτα που εχεις κωλο το 4ο απο την αρχη..

και μπροστα το χειλακι επισης μαυρο..Αν δεν πεζεις διχρωμια τοτε ολα κοκκινα καντα!Αποψη μου...

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

τα πλαινα να τα βαψεις.φαινονται απαισια αν ειναι βαμενο το πισω μεροσ που κατεβαινει μεχρι κατω χαμηλα και τα πλαινα ειναι αβαφτα ειδικα στο κοκκινο και στο ασπρο..τωρα το πισω μερος και το μπροστα σποιλερ μ αρεσει η διχρωμια καν'τα κοκκινο-μαυρο.αποψη μου.....

Link to comment
Share on other sites

τυχεροs εισαι που τα βρηκεs.....!εγω πηγα κ στην καρεντα κ τουs ειπα θελω να μου βαλετε το σετ απο το εντισιον....κ μου λεγαν οτι να ναι..!!! κ δεν βρηκα ακρη!!!! απο αγγελια τα βρηκεs????

Link to comment
Share on other sites

τα πλαινα να τα βαψεις.φαινονται απαισια αν ειναι βαμενο το πισω μεροσ που κατεβαινει μεχρι κατω χαμηλα και τα πλαινα ειναι αβαφτα ειδικα στο κοκκινο και στο ασπρο..τωρα το πισω μερος και το μπροστα σποιλερ μ αρεσει η διχρωμια καν'τα κοκκινο-μαυρο.αποψη μου.....

+1

Edited by doctordim
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ.

Πίσω : "Ε30 με διαχυτη"

Μπροστά : "κοκκινο και το μικρο χειλακι στο κεντρο μαυρο"

Kαι βάψιμο στα μαρσπιέ.

Κούκλα θα γίνει. Περιμένουμε και φωτογραφίες από το αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απ' οτι φαινεται θα ακολουθησω την προταση του Vangelis V.

Το φανταζομαι πως θα βγει πολυ καλο.

Να παω στον Autopainter?Ειναι καλος στη δουλεια του?Απο τιμες τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τα πλαινά "μασπιέ" δεν θα τα έβαφα (μερικά που εχω δει ξεχωρίζουν λίγο)

θα εβλεπα μετα το βαψιμο των υπολοίπων πως φαίνεται και μετα θα έβλεπα

Link to comment
Share on other sites

Να παω στον Autopainter?Ειναι καλος στη δουλεια του?Απο τιμες τι λεει?

Δεν έχω προσωπική γνώμη αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα από άλλα μέλη.

Τιμές πάνω-κάτω ίδιες είναι μεταξύ φανοποιείων.

Πάντως η άποψή μου παραμένει να τα βάψεις τα μαρσπιέ.

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα σε ολους. Κατοχος GTI V

Μια απορια εχω ρε παιδια. Πηγα στην αντιπροσωπια εδω στην Κυπρο που ειναι μονο η UNICARS. Ρωτησα τιμες για μπροστα πισω προφυλακτηρα του edition 30

Λοιπον.. 680 ευρο στο μπροστινο μερος. και εννοουμε μονο το κατω lip(το μικρο κομματι στo κατω μερος του προφυλακτηρα)

και 1100 για το πισω μερος και παλυ για το κατω κομματι. ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΝ !! ΤΡΕΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ?

Στην Ελλαδα ποσα τα βρισκουμε και απο που ρε παιδια. ερχομαι πολυ συχνα Αθηνα αν εχει καπου να παω

Επισης παω πολυ και τον προφυλακτηρα του R32 με εξατμισεις στο παλι σαν την μαμα τη με συμφερει να κανω ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα σε ολους. Κατοχος GTI V

Μια απορια εχω ρε παιδια. Πηγα στην αντιπροσωπια εδω στην Κυπρο που ειναι μονο η UNICARS. Ρωτησα τιμες για μπροστα πισω προφυλακτηρα του edition 30

Λοιπον.. 680 ευρο στο μπροστινο μερος. και εννοουμε μονο το κατω lip(το μικρο κομματι στo κατω μερος του προφυλακτηρα)

και 1100 για το πισω μερος και παλυ για το κατω κομματι. ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΝ !! ΤΡΕΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ?

Στην Ελλαδα ποσα τα βρισκουμε και απο που ρε παιδια. ερχομαι πολυ συχνα Αθηνα αν εχει καπου να παω

Επισης παω πολυ και τον προφυλακτηρα του R32 με εξατμισεις στο παλι σαν την μαμα τη με συμφερει να κανω ?

Ευχαριστω

Πουλάει ένας συντοπίτης σου με 200 € και είσαι τζετ ! http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=44451

:D

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν ασχολησε καθολου με ebay το κομματι αυτο το μπροστα εχει 100 ευρω περιπου....και νομιζω εχω διαβασει σε καποια topic εδω μεσα το club, καποια παιδια το εχουν αγορασει...ψαξε λιγο γιατι δεν το εχω ευκαιρο και θα το βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει ένας συντοπίτης σου με 200 € και είσαι τζετ ! http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=44451

:D

οκ φιλε του εχω μην αν τα εχει ακομα !

Ευχαριστω

Νικο καλη ειναι η τιμη του, Θα δω αν τα στελνουν Κυπρο. Αυτο που εχω ανησιχια ειναι αν ειναι ενταξει η πιοτητα του. Αυθεντικος δεν νομιζω να ειναι. Και ειναι και γερμανικα οι περιγραφες.. !

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε του εχω μην αν τα εχει ακομα !

Ευχαριστω

Νικο καλη ειναι η τιμη του, Θα δω αν τα στελνουν Κυπρο. Αυτο που εχω ανησιχια ειναι αν ειναι ενταξει η πιοτητα του. Αυθεντικος δεν νομιζω να ειναι. Και ειναι και γερμανικα οι περιγραφες.. !

οκ αλλα επειδη υπάρχουν ανοικτα θεματα με το ιδιο τιτλο θα μεταφέρω τις δημοσιεύσεις αυτές εκεί ...

για το χειλάκι του ed30 ρίξε μια ματια σε αυτο το θεμα : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=30290

Link to comment
Share on other sites

φιλε του συντοπιτη σου δεν ειναι του εντ 30 ειναι το απλο gti βαμενο μαυρο και λουκ κααρμπον κατω..καμια σχεση με εδ 30 ομως!!!...μπερδευτικε προφανος ο φιλος speedy..

Link to comment
Share on other sites

φιλε του συντοπιτη σου δεν ειναι του εντ 30 ειναι το απλο gti βαμενο μαυρο και λουκ κααρμπον κατω..καμια σχεση με εδ 30 ομως!!!...μπερδευτικε προφανος ο φιλος speedy..

Ανε εχεις δίκαιο ! Μπερδεύτηκα μιας και πουλάει ο ίδιος χρήστης φανάρια 30 edition και έχει και username το όνομα της έκδοσης :growl:

Pstellas Gti εάν ποσταρες στην αγγελία του χρήστη Edition 30 χωρίς να δεις τις φωτο, ζητώ συγνώμη για την ταλαιπωρία και το μπέρδεμα. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.