Jump to content
Renovatio

Ο κόκκινος φωτισμός της καμπίνας....

Recommended Posts

φίλε μου archery και όλα τα παιδιά που πρόκειτε να παραλάβουν το αυτοκίνητο, φωτογραφία αυτήν την ώρα είναι δύσκολο να τραβήξω, αλλά θα σας το περιγράψω πολύ απλά! υπάρχει σε απόλυτο σκοτάδι ένα αμυδρό κατακόκινο χρώμα στο κέντρο του αυτοκινήτου όχι όπως στην φωτογραφία,ακριβώς στην μέση, ΑΛΛΑ!!! αν περάσεις το χέρι σου φαντάσου απέναντι και βρήσκετε ακριβώς κάτω από την δέσμη αυτή, το χέρι σου γίνετε κατακόκινο!!!! έντονα κόκκινο, άρα είναι διακριτικό και όταν πρέπει πολύ έντονο. Το χέρι όταν είναι επάνω στον λεβιέ ταχυτήτων είναι χρώμα κόκκινο. Καί κάτι ακόμη όσοι έχουν την κακή συνήθεια να καπνίζουν (και να το κόψουν αμέσως!!!) ο καπνός κάνει τρελά σχέδια!

Edited by sotoscirocco
Link to comment
Share on other sites

:D αυτές οι οθόνες οι μικρές τετράγωνες κάτω από ηχοσύστημα, τι είναι? Αυτό το ταμπλό αποκλείεται να είναι του Scirocco! Από τους αεραγωγούς και μόνο καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για άλλο αυτοκίνητο! Όπως και από την κονσόλα στο λεβιέ ταχυτήτων! :huh::wub: και πήραμε κάτι χαρές! Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Τα Ledακια ειναι αυτα που φαινοντε στη φωτο σαν δυο κοκκινα λαμπακια.Ειναι στο βασικο εξοπλισμο και φωτιζουν διακριτικα ακριβως τον λεβιε των ταχυτητων.Δεν ειναι σαν φακος αλλα διαχαιει εναν κοκκινο εντονο φωτισμο που βοηθαει τρομερα το βραδυ για τον χειρισμο της κεντρικης κονσολας..απο το ηχοσυστημα μεχρι το υποβραχιονιο.Ενεργοποιητε μαζι με τον φωτισμο της καμπινας και ειναι τρομερα χρησιμο αλλα και ομορφο.Δινει εναν πανεμορφο ελαφρυ φωτισμο χωρις να ειναι σχεδον αντιληπτος.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι scirocco αυτό, αλλά την χαρά να μην την χάσετε!!!

Εγώ προσωπικά δεν την χάνω με τίποτα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο λίγο...

Αλλα ακριβώς το ίδιο σύστημα έχει το Astra μου του 2004 σε κίτρινο.

Τότε ήταν πρωτοποριακό και γενικά είναι πολύ όμορφο.

Βγαίνει απο το κάτω μέρος του καθρεφτη και φωτίζει το λεβιέ!

Καιρός λοιπόν να το έχω και σε κόκκινο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο λίγο...

Αλλα ακριβώς το ίδιο σύστημα έχει το Astra μου του 2004 σε κίτρινο.

Τότε ήταν πρωτοποριακό και γενικά είναι πολύ όμορφο.

Βγαίνει απο το κάτω μέρος του καθρεφτη και φωτίζει το λεβιέ!

Καιρός λοιπόν να το έχω και σε κόκκινο!!!!!!

Sorry gia to Off-topic

Ειδα την υπογραφη σου και μου κινησε την περιεργεια να ρωτησω:

Καθε 2 χρονια μαξ, αλλαζεις αυτοκινητο !?!? ;)

Link to comment
Share on other sites

Sorry gia to Off-topic

Ειδα την υπογραφη σου και μου κινησε την περιεργεια να ρωτησω:

Καθε 2 χρονια μαξ, αλλαζεις αυτοκινητο !?!? :unsure:

Τα δύο mercedes ήταν εταιρικά με ξένες πινακίδες.

Στην πραγματικότητα λοιπον κάθε 4. Εξάλλυ δε θα ήταν παράξενο απο ML να "πέσω" στο KIA SHUMA???? tongue.gif

Και για να μήν είμαστε τόσο off topic. Ο κόκκινος φωτισμός στα πόδια του οδηγού πιο παλιά έλεγα πως είναι λίγο καγκούρικος

αλλα στο Smartaki μου (Ναι Vag_Iroc έχω και Smart :unsure:tongue.gif ) έχω βάλει σε μπλέ ανοιχτό και είναι τελικά πολύ όμορφο!

Θα δοκίμαζα στο Scirocco να βάλω ένα κόκκινο ή ένα black light , έτσι να φωσφορίζει κι η άσπρη κάλτσα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απαντηση :)

Ολα τα σκεφτηκα απλα ειπα να μη τα γραψω και ψυχρανθουμε...

Δεν ξερεις ποτε (αν δεν τον γνωριζεις προσωπικα) πως θα το δεχτει ο αλλος.

Το νετ οσο ωραιο ειναι, τοσο απομακρους μας κανει ωρες-ωρες.

Λοιπον, πιστευω πως το πιο ομορφο χρωμα για τον χωρο των ποδιων

ειναι ενα μπλε ανοιχτο αμυδρο... Ισως και το Black-light να κανει...

Περα απο την ομορφια που χαριζει πρεπει να σκευτομαστε και την

ασφαλεια μας. Ενα εντονο φως εκει κατω, πολυ πιθανον να μας

αποσπα και την προσοχη την νυχτα... ;)

Link to comment
Share on other sites

P1040708.jpg

σε αυτήν την photo που βρήκα σε κάποιο άλλο thread δεν φαίνεται να υπάρχουν τα κόκκινα ledakia...να αρχίσω να ανησυχώ?

και εδώ είναι η πηγή του φωτός

phoca_thumb_l_img_3861.jpg

Εχω την εντιπωση οτι η πρωτη ειναι του Scirocco και η δευτερη του Golf.

Στην πρωτη δεν φαινονται τα lεds.

Έχουμε foto από ιδιοκτήτες Scirocco ??

Υπάρχει και φωτισμός στα πόδια??

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλω σήμερα το βράδυ photos... και θα τις βάλω να τις δείτε κατά τις 00:00

To Scirocco ΕΧΕΙ Ambient κόκκινο φωτισμό... όχι βέβαια τόσο έντονο όσο φαίνεται πιο πάνω σε μία photo από Touareg

Στην photo του Touareg φαίνεται τόσο έντονο...λόγο της cameras και της ταχύτητας του διαφράγματός της.

Υπομονή μέχρι το βράδυ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλω σήμερα το βράδυ photos... και θα τις βάλω να τις δείτε κατά τις 00:00

To Scirocco ΕΧΕΙ Ambient κόκκινο φωτισμό... όχι βέβαια τόσο έντονο όσο φαίνεται πιο πάνω σε μία photo από Touareg

Στην photo του Touareg φαίνεται τόσο έντονο...λόγο της cameras και της ταχύτητας του διαφράγματός της.

Υπομονή μέχρι το βράδυ :lol:

Ναι ναι αντε φτιαξε μας...!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλω σήμερα το βράδυ photos... και θα τις βάλω να τις δείτε κατά τις 00:00

To Scirocco ΕΧΕΙ Ambient κόκκινο φωτισμό... όχι βέβαια τόσο έντονο όσο φαίνεται πιο πάνω σε μία photo από Touareg

Στην photo του Touareg φαίνεται τόσο έντονο...λόγο της cameras και της ταχύτητας του διαφράγματός της.

Υπομονή μέχρι το βράδυ :baby:

Μπράβο :thumbsup: βρε 'solaris' άντε να δούμε και εμείς οι εναπομείναντες! emoticon_42.gif

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μερικές photos από το δικό μου... Προσπάθησα να παίξω με τις ρυθμίσεις της SLR μου για να δείτε πως είναι στην πραγματικότητα (όπως το βλέπει το μάτι)... και όχι υπερ-φωτισμένη

post-5726-1235413199_thumb.jpg

post-5726-1235413229_thumb.jpg

post-5726-1235413238_thumb.jpg

post-5726-1235413247_thumb.jpg

post-5726-1235413256_thumb.jpg

post-5726-1235413266_thumb.jpg

post-5726-1235413274_thumb.jpg

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε "solaris" συγχαρητήρια!!! Είσαι και ο πρώτος!!!! Μόλις τις δω καλά θα τις περάσω και μαζί με τις άλλες!

Υ.Γ. Είναι φανταστικό το αυτοκίνητο αυτό είναι τελικά διαστημόπλοιο! tongue.gif:angry2:

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μερικές photos από το δικό μου... Προσπάθησα να παίξω με τις ρυθμίσεις της SLR μου για να δείτε πως είναι στην πραγματικότητα (όπως το βλέπει το μάτι)... και όχι υπερ-φωτισμένη

Τι εσωτερικό είναι αυτό ρε παιδιά!! Μου 'ρθε στο μυαλό η ατάκα της Πετρούλας (...μόλις τελείωσα! tongue.gif )

Εκπληκτικός φωτισμός! worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

οντως το εσωτερικο του ειναι πολυ ομορφο... μιλαω για το φωτισμο....

ακομα και ο φωτισμος στα κουμπια πανω στο τιμονι ειναι μικρη ομορφη λεπτομερεια :D :D :D :D

ειδικα το ρσντι 510 δενει τρομερα!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ανέβασα τις φωτογραφίες... παρατήρησα ότι έχω κάνει σχεδόν 4000km sillyhorse1rb5.gif

Να είσαι γερός και δυνατός και να το λιώσεις!!!

Καλοταξιδο να ναι και να το χαιρεσαι...!!!Τα χιλιομετρα ειναι το τελευταιο...

+1000000000000000000000000000000

Τι εσωτερικό είναι αυτό ρε παιδιά!! Μου 'ρθε στο μυαλό η ατάκα της Πετρούλας (...μόλις τελείωσα! tongue.gif )

Εκπληκτικός φωτισμός! worthy.gif

Αχ αυτή η Πετρούλα (εεεε ο φωτισμός ήθελα να πω) τι μας κάνει! tongue.giftongue.giftongue.gif:lol:

οντως το εσωτερικο του ειναι πολυ ομορφο... μιλαω για το φωτισμο....

ακομα και ο φωτισμος στα κουμπια πανω στο τιμονι ειναι μικρη ομορφη λεπτομερεια :D :D :D :D

η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά!

ειδικα το ρσντι 510 δενει τρομερα!!

όντως

Ναι πολυ ομορφο με το RCD 510.

Καλα καναμε οσοι το βαλαμε.

:rolleyes: αρχίζω να το σκέφτομαι γιατί έχω πάρει το άλλο με το Navigator και μέχρι να το βάλω επάνω, να δω αν δένει θα είμαι στα καρφιά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.