Jump to content
antouan_tsi

ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΤΟ Golf Vi(122hp)?

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

Καινούργιος είμαι σχετικά, πριν από 1 μήνα περίπου έκλεισα το golf vi 122 την highline έκδοση, το περιμένω κατά τον Ιούνιο. Τωρινό μου αυτοκίνητο ένα ibiza 1.2 (πωλείται κιόλας) άσχετο.

Έχω διαβάσει πολλά από τα θέματα εδώ μέσα, και η αλήθεια είναι πως προβληματίστικα λίγο..

Στο νου μου το έχω το golf σαν ένα πολυ καλό και αξιόπιστο αμάξι, και κυρίως το πήρα για το ποιοτικό εσωτερικό του..είναι η αληθεια αυτή?? ή είναι μύθος? ακούω προβλήματα κτλ...εγω για να σας πω και απλα δεν είμαι του να κάτσω να "φτιάξω" το αυτοκίνητο, απλά ήθελα παραπάνω δύναμη, ποιότητα, αξιοπιστία..Σίγουρα μπορεί να πει κάποιος 22000Ε εδωσες όχι 50000Ε, αλλά κάτι περιμένω και από τα 22000Ε, και κυρίως από το golf.

Sorry αν σας κούρασα, αλλά αν μπορείτε να μου πείτε αν όντως βγαίνουν τόσα προβλήματα(χωρίς πείραγμα, προγράμματα κτλ)...ακούω αλλους να λένε ότι έχουν ΚΙΑ CEED και όλα ειναι οκ, θα μας τρελλάνουν!!!!

Αν μπορεί και κάποιος να μου απαντήσει που να έχει και το 6αρη καλύτερα..

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αξίζει τα λεφτά του. Θα σε αποζημειώνει κάθε μέρα που θα το οδηγείς. Θα σε αποζημειώσει και όταν πας να το πουλήσεις. Μακάρι να μη το διαπιστώσεις ποτέ, αλλά θα σε αποζημειώσει και στην κακή στιγμή. Τώρα, μικροπροβλήματα όλα βγάζουν. Όταν λέω όλα εννοώ εκείνα που έχουν κάποια τεχνολογία πίσω από το περίβλημα και που δε διαφημίζουν απλώς το Bluetooth τους και τη δυνατότητα αναπαραγωγής MP3.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενα φορουμ για KIA CEED???/Γιατι το λεω αυτο?Καποιος που δεν εχει προβλημα δεν θα μπει στο φορουμ να πει,το αμαξι μου δουλευει ενταξει.Ενω καποιος που εχει θα μπει να ψαξει και να πει το προβλημα του.Δεν ειναι δυνατον σε τοσες χιλιαδες αυτοκινητα να μην βγουν και μερικα προβληματα??Οποτε σε ενα φορουμ εαν διαβασεις θα νομιζεις οτι το γκολφ ειναι ολο κουσουρια.Δεν ειναι ετσι ομως!!!

Παρε το αυτοκινητακι σου,θα σε εντυπωσιασει,θα σου αρεσει παρα πολυ.Και να το ευχαριστειθεις.Εαν αρχισεις να το ψαχνεις σαν ψειρα κατι θα βρεις.Αλλα ειναι αμαξι μαζικης παραγωγης και ολο και κατι θα εχει.Γενικα ειναι ενα ΠΟΛΥ καλο αυτοκινητο.Αντε καλοταξειδος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Καινούργιος είμαι σχετικά, πριν από 1 μήνα περίπου έκλεισα το golf vi 122 την highline έκδοση, το περιμένω κατά τον Ιούνιο. Τωρινό μου αυτοκίνητο ένα ibiza 1.2 (πωλείται κιόλας) άσχετο.

Έχω διαβάσει πολλά από τα θέματα εδώ μέσα, και η αλήθεια είναι πως προβληματίστικα λίγο..

Στο νου μου το έχω το golf σαν ένα πολυ καλό και αξιόπιστο αμάξι, και κυρίως το πήρα για το ποιοτικό εσωτερικό του..είναι η αληθεια αυτή?? ή είναι μύθος? ακούω προβλήματα κτλ...εγω για να σας πω και απλα δεν είμαι του να κάτσω να "φτιάξω" το αυτοκίνητο, απλά ήθελα παραπάνω δύναμη, ποιότητα, αξιοπιστία..Σίγουρα μπορεί να πει κάποιος 22000Ε εδωσες όχι 50000Ε, αλλά κάτι περιμένω και από τα 22000Ε, και κυρίως από το golf.

Sorry αν σας κούρασα, αλλά αν μπορείτε να μου πείτε αν όντως βγαίνουν τόσα προβλήματα(χωρίς πείραγμα, προγράμματα κτλ)...ακούω αλλους να λένε ότι έχουν ΚΙΑ CEED και όλα ειναι οκ, θα μας τρελλάνουν!!!!

Αν μπορεί και κάποιος να μου απαντήσει που να έχει και το 6αρη καλύτερα..

Ευχαριστώ.

ΦΙΛΕ

ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΤΟ GOLF 5 140 GT SPORT!

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

1.ENA XRONO K ME ΛΙΓΑ ΧΙΛΛΙΟΜΕΤΡΑ (10000) ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ-ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ

2.ΕΠΕΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ,ΑΝΕΤΕΣ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙΣ

3.ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ESP ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΖΟΡΙΖΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ

4.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΨΕΙ ΣΤΑΓΟΝΑ ΛΑΔΙ

5.ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ,ΟΣΟ ΤΟ ΠΑΤΑΣ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ (ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΔΗΛΑΔΙ)

6.ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ,ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ.....ΑΨΟΓΗ

ΚΑΛΕΣ GOLFO-ΒΟΛΤΕΣ.......

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πιστεύω και εγω...αναμένω λόγω και αρκετών extra...αξίζει τον κόπο.

Αλλωστε δεν λένε ότι ειναι και 1 από τα κορυφαία της κατηγορίας του??

Να στε καλα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το δεχτείς και να είναι καλοτάξιδο. Μην αγχώνεσε από τώρα γιατί θα βλέπεις παντού φαντάσματα και θα χάσεις τον ύπνο σου. Τα περισσότερα που ακούς για προβλήματα, είναι ή ράδιο αρβύλλα ή σχόλια από κάποιους που θεωρούν ότι εφόσον έδωσαν πάνω από 20k για ένα αυτοκίνητο, αυτό πρέπει να είναι τέλειο από όλες τις απόψεις.

Υπομονή λοιπόν και με το καλό.

Link to comment
Share on other sites

Με τα 22 χιλιάρικα που θα δώσεις θα πάρεις απλά την καλύτερη δυνατή περίπτωση με βάση τον ανταγωνισμό. Για να διαλέξεις σίγουρα θα ζητάς από το αυτοκίνητο αξιοπιστία, τεχνολογία, ποιότητα και την εξηπυρέτηση VW. Τα πέρνεις όλα αυτά και την αξιοπιστία αφού στο 122 δεν έχουμε δει κάτι ακόμα σοβαρό και μή και σίγουρα αξίζει και το τελευταίο ευρώ.

Γνώμη μου είναι πως τα ceed τα επιλέγει ο κόσμος γιατί ζητάνε κυρίως από το αυτοκίνητο αξιοπιστία ή όταν δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για κάτι καλύτερο, όχι ότι δεν είναι καλό αμάξι αλλά δεν θα ζητήσεις αυτά που μπορεί να σου προσφέρει ένα Golf. ΤΕΛΟΣ ! tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω εχω το 5αρι με τα 122 αλογα 10 μηνες και 11 μέρες εχω 29300 χλμ και το μονο που με χαλαει είναι οτι οταν εχω σχετικα δυνατά τη μουσική οπου έχει και δυνατο μπασο (elektro music rulezzz) τρίζει απο 1-2 σημεία ΚΑΙ καπου καπου αραιά και πού οταν εχω ανοικτο το κλίμα μυριζει συλικόνη... Μηχανικά δεν εχω κανενα πρόβλημα με μπόλικα χλμ οπως είπα χωρις να εχω κλείσει χρόνο...

Α και το σημαντικότερο... καλυτερα συμφέρει να πάω ταξίδι με το αμάξι παρα με το κτέλ... κερδίζω γυρω στα 1-2 ευρώ....

Edited by ForiS3
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω εχω το 5αρι με τα 122 αλογα 10 μηνες και 11 μέρες εχω 29300 χλμ και το μονο που με χαλαει είναι οτι οταν εχω σχετικα δυνατά τη μουσική οπου έχει και δυνατο μπασο (elektro music rulezzz) τρίζει απο 1-2 σημεία ΚΑΙ καπου καπου αραιά και πού οταν εχω ανοικτο το κλίμα μυριζει συλικόνη... Μηχανικά δεν εχω κανενα πρόβλημα με μπόλικα χλμ οπως είπα χωρις να εχω κλείσει χρόνο...

Α και το σημαντικότερο... καλυτερα συμφέρει να πάω ταξίδι με το αμάξι παρα με το κτέλ... κερδίζω γυρω στα 1-2 ευρώ....

οχι ρε π@@στη μου..το ακουσα κι αυτο!κερδιζεις 1-2 ευρο??αυτα ειναι!γλυτωνεις και τις στασεις....ακους και την μουσικουλα σου!justice+ να υποθεσω εε??

Link to comment
Share on other sites

οτι ναναι αρκει να εχει δυνατο μπάσο πιο πολυ elektro progressive και γενικα dance

τωρα επειδη κ γω ακουω πολλα προβληματα εδω μέσα είναι να μη σου τύχει...

Link to comment
Share on other sites

οτι ναναι αρκει να εχει δυνατο μπάσο πιο πολυ elektro progressive και γενικα dance

τωρα επειδη κ γω ακουω πολλα προβληματα εδω μέσα είναι να μη σου τύχει...

Ευτυχως για τον 122αρη δεν εχει ακουστει ακομα τιποτα (ή σχεδον τιποτα μηπως ξεχναω κατι) ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Καινούργιος είμαι σχετικά, πριν από 1 μήνα περίπου έκλεισα το golf vi 122 την highline έκδοση, το περιμένω κατά τον Ιούνιο. Τωρινό μου αυτοκίνητο ένα ibiza 1.2 (πωλείται κιόλας) άσχετο.

Δικος μ εισαι εσυ!!Κ εγω ιουνιο το περιμενω κ το παρειγγειλα πριν 1 μηνα περιπου!Τι χρωμα το πηρες κ τι εξτρα εβαλες??ΑΑΑ!Κ καλοταξιδο με το καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλαρακι και σε εσενα καλοταξιδο!

Ασπρο το πηρα...και τα extra του ειναι: esp, το mp3 rcd510 με την οθονη, και ενα πακετο με αναδιπλουμενους καθρεφτες, εσωτερικο φωτισμο, αισθητηρες βροχης, αντιθαμβωτικο καθρεφτη και συναγερμο.

εσυ? τι χρωμα? και τι extra?

Καλη αναμονη, πιστευω αξιζει!

Link to comment
Share on other sites

αντιθαμβωτικός καθρέπτης δεν ειναι έξτρα ολα έχουνε... μεχρι και το AUDI A4 του 96' μοντελο του πατέρα μου έχει tongue.gif

πληροφοριακά το λέω... :D

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου Νrgakos3 ειπες πως για τον 122αρη κινητηρα του golf 6

δεν εχει ακουστει κατι σε σχεση με τα προβληματα του αυτοκινητου.

για τον 160αρη παλι στο golf6 εχεις δει κατι?ακουσες κατι?δεν σε ρωτω

κακοπροαιρετα.απλα ειμαι στο τσακ να το παρω και θελω να μου πεις

αν εχεις μαθει-ακουσει-δει κατι.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε το θεμα δεν ειναι να εχει ακουστει κατι γιατι μονο τα προβλήματα ακούγονται και βγαίνουν προς τα έξω... το αν το αμαξι δεν εχει προβλήματα και λειτουργει στην τσίτα δεν το λεει κανεις γιατι ειναι αυτονόητο γιατι οταν περνεις αμάξι δεν θα κατσεις να περιμένεις ποτε θα σου βγαλει προβλημα απ τη στιγμή που το χειριζεσαι σωστα... τωρα αν παρεις εσυ το 160 και σου βγαζει προβλήματα θα εχεις πέσει στην περίπτωση... δεν είναι τυχαιο που το γκόλφ είναι 3ο σε πωλήσεις στο πρωτο 2μηνο του 9 και η VW πρώτη... http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Ar...d=18&mid=18

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλαρακι και σε εσενα καλοταξιδο!

Ασπρο το πηρα...και τα extra του ειναι: esp, το mp3 rcd510 με την οθονη, και ενα πακετο με αναδιπλουμενους καθρεφτες, εσωτερικο φωτισμο, αισθητηρες βροχης, αντιθαμβωτικο καθρεφτη και συναγερμο.

εσυ? τι χρωμα? και τι extra?

Καλη αναμονη, πιστευω αξιζει!

Φιλε Αντωνη εγω το πηρα blue shark με extra ηλιοροφη,esp,πακετο με αναδιπλουμενους καθρεφτες, εσωτερικο φωτισμο, αισθητηρες βροχης, αντιθαμβωτικο καθρεφτη,συναγερμο,και sport πακετο sienna..!Θελω να πιστευω οτι τα αξιζει τα χρηματα π θα δωσω!Δεν περναει ο καιρος με τιποτα!TEST drive το εκανες???

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου Νrgakos3 ειπες πως για τον 122αρη κινητηρα του golf 6

δεν εχει ακουστει κατι σε σχεση με τα προβληματα του αυτοκινητου.

για τον 160αρη παλι στο golf6 εχεις δει κατι?ακουσες κατι?δεν σε ρωτω

κακοπροαιρετα.απλα ειμαι στο τσακ να το παρω και θελω να μου πεις

αν εχεις μαθει-ακουσει-δει κατι.

ευχαριστω

Δυστυχως για εσενα αναφερομαι στο golf 5, οχι οτι θα εχει αλλαξει τραγικα ο κινητηρας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.