Jump to content
dimosthenes

Εξοπλισμός Passat Tsi 2009

Recommended Posts

Με 'γειά και καλοτάξιδο φίλε Ηλία! Είναι πάρα πολύ όμορφο. Ειδικά η μούρη σου, "τα σπάει"!!! :) Ωραία! Κοντά είναι η Ξάνθη! :lol: Να έχουμε κι ένα Passat wagon! Μετά τον Αύγουστο προσπαθούμε να οργανώσουμε μια εκδρομή προς Καβάλα, για να βρεθούμε και με τα παιδιά από την Κομοτηνή. Σαφώς και θα θέλαμε να σε δούμε κι εσένα! :lol: Εν τω μεταξύ 1 εσύ και 2 τα παιδιά από Κομοτηνή, μπορείτε να οργανώνεστε σιγά-σιγά... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Ηλία... Φαίνεται πολύ εντυπωσιακό. Μπορεί να μου πει κάποιος ποιες είναι οι βασικές διαφορές της σειράς R-Line με την απλή ? Ρωτάω γιατι και εγώ έχω παραγγείλει το Limousine 1.4 TSI Sportline - από τις 21 Απριλίου και ακόμα δεν έχει πάρει εβδομάδα παραγωγής ( μα καλά τι του κάνουν και αργεί τόσο πολύ ? :D ) - και λέω μήπως έρθει με την μορφή R-Line. Λες να....?????

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Ηλία... Φαίνεται πολύ εντυπωσιακό. Μπορεί να μου πει κάποιος ποιες είναι οι βασικές διαφορές της σειράς R-Line με την απλή ? Ρωτάω γιατι και εγώ έχω παραγγείλει το Limousine 1.4 TSI Sportline - από τις 21 Απριλίου και ακόμα δεν έχει πάρει εβδομάδα παραγωγής ( μα καλά τι του κάνουν και αργεί τόσο πολύ ? :D ) - και λέω μήπως έρθει με την μορφή R-Line. Λες να....?????

Κατά 99% και συ έτσι σαν του Ηλία θα το παραλάβεις. B)

Link to comment
Share on other sites

Ηλια καλως ηρθες στην παρεα,και καλοριζικο το καραβι σου.Χαιρομαι που η παρεα εδω στη Θρακη αρχιζει και μεγαλωνει, και τα μελη της βορειου Ελλαδας αρχιζουν και πληθαινουν.Μπορω να πω πως το αυτοκινητο ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!! τι να πω μασκα,διακοσμητικα ολα πανεμορφα, αν και κατοχος passat limousine ειμαι λατρης του variant και μπορω να πω πως με αυτην την εκδοση θα γυριζει πολυς κοσμος το κεφαλι για να κοιταει το βαπορι σου.

Απορια:Το αυτοκινητο ήρθε σε εκδοση R line κατα λαθος? ή το παραγγειλες εσύ? Επειδη δεν καταλαβα.

Υ.Γ.Αντε να μαζευομαστε σιγα,σιγα και μεις ,να κανουμε εντυπωση στους Θεσσαλονικεις οταν συναντηθουμε στην Καβαλα. :lol: :lol: tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χθες παρέλαβα PASSAT VARIANT 1.8 TSI Sportline με εξωτερικό R LINE!!! Ηταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη.

φιλε μου καλοριζικο και καλοταξιδο.τοσο καιρο κανω ερευνα για το body kit r-line και πανω που το ειχα ξεχασει λιγο μου αναψες φωτιες παλι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο μόλις τώρα είδα την ερώτησή σου. Το αμάξι παραγγέλθηκε στην έκδοση Sportline με τα έξτρα που έδινε η VW τον Απρίλιο (Οθόνη και Park assist). Από ότι κατάλαβα η VW δίνει τώρα με την έκδοση Sportline το εξωτερικό της σειράς R Line. Φαντάζομαι ότι στα επόμενα αυτοκίνητα, από 22η εβδομάδα κατασκευής και μετά, θα έχουν αλλάξει και το τιμόνι με το αντίστοιχο του CC (άλλωστε έχουν αλλάξει ήδη τον πίνακα οργάνων) και αργότερα και τα χειριστήρια του κλιματισμού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!! Πήρε το αυτοκίνητο που έχω παραγγείλει ( Passat Sportline 1.4 TSI ) εβδομάδα παραγωγής, την 34η !!!!!! Τουτέστην όπως μου είπε και ο πωλητής, είχε ένα καλό και ένα κακό νέο

Το κακό ήταν ότι από 21 Απριλίου που έγινε η παραγγελία, θα έρθει στην Ελλάδα περίπου στις 15-20 Σεπτεμβρίου.

Τι καλό είναι ότι θα έρθει στη μορφή R-Line με διάφορα καλούδια - εκτός αυτών που έχω βάλει ο ίδιος- τα ποία όμως δεν ήξερε να μου πει ποια θα είν αι ακριβώς αυτά.

Θα στείλω φωτογραφικό υλικό όοοοοοταν με τοα καλό ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νεος στο forum δεν εχω καποιο vw ομως ενδιαφερομαι να παρω το passat. Ειδα τον καινουργιο εξοπλισμο που βαζει σε νεες παραγγελιες η vw, ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιο link για να δω τον τιμοκαταλογο για τον εξτρα εξοπλισμο?

Edited by biskoto10
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για τον εξτρα εξοπλισμο! :cry: Τον βασικο τον ξερω! Για παραδειγμα ποσο στοιχιζει να βαλω αναδιπλουμενους καθρεφτες? Τα χειριστηρια στο τιμονι ειναι στανταρ και αν οχι ποσο κοστιζουν? Βγηκε και ο καταλογος με τον καινουργιο εξοπλισμο http://www.volkswagen.gr/media/country/gr/...uide_passat.pdf και επιτελους dsg με 7σχεσεις και στο 1.8 http://www.volkswagen.gr/media/country/gr/...f/td_passat.pdf .

Link to comment
Share on other sites

http://www.volkswagen-zubehoer.de/index.ph...el=1&page=0

Υπάρχει το παραπάνω link στα γερμανικά.Οι τιμές βέβαια εδώ λόγω των μεταφορικών και του επιπλέον κέρδους από τις αντιπροσωπείες είναι ελαφρώς αυξημένες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νεος στο forum δεν εχω καποιο vw ομως ενδιαφερομαι να παρω το passat. Ειδα τον καινουργιο εξοπλισμο που βαζει σε νεες παραγγελιες η vw, ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιο link για να δω τον τιμοκαταλογο για τον εξτρα εξοπλισμο?

Νομίζω πιο εύκολο και πιο ασφαλές είναι να πας σε ένα εξουσιοδοτημένο και να τους ζητήσεις μια κόλλα Α4 που τα έχει όλα αυτά και δεν είναι και κρατικό μυστικό γιατί όταν πας να παραγγείλεις κάποιο αυτοκίνητο στην δίνουν ούτως η άλλως...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αν και δεν με καλυπτει πληρως το site! :D

Για ρίξε μια ματιά εδώ... Μάλλον αυτό είναι που ζητάς. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι πρόσφατα ενημερωμένο... :lol:

Οδηγός τιμών και αξεσουάρ για όλα τα μοντέλα VW από Φιλοσίδη.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πιο εύκολο και πιο ασφαλές είναι να πας σε ένα εξουσιοδοτημένο και να τους ζητήσεις μια κόλλα Α4 που τα έχει όλα αυτά και δεν είναι και κρατικό μυστικό γιατί όταν πας να παραγγείλεις κάποιο αυτοκίνητο στην δίνουν ούτως η άλλως...

Απλα εχω καποια προβληματα υγειας αυτη την περιοδο γιαυτο θα πηγαινα μια και καλη στην αντιπροσωπια! Απλα ειχα δει οτι τετοιοι καταλογοι εχουν ξαναμπει στο forum για αλλα μοντελα και γιαυτο ζητησα βοηθεια! <_<

Για ρίξε μια ματιά εδώ... Μάλλον αυτό είναι που ζητάς. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι πρόσφατα ενημερωμένο... <_<

Οδηγός τιμών και αξεσουάρ για όλα τα μοντέλα VW από Φιλοσίδη.

Αυτο ειναι που ζηταω, ευχαριστω! <_<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

να σας κάνω μια ερώτηση η ποία άρχισε να με βασανίζει αυτές τις ημέρες μετά την ληξη των μειωμένων τελών ταξινόμησης. Όπως σας είχα πεί σε προηγούμενη απάντησή μου, έχω παραγγείλει ένα passat 1.4 TSI Sportline από τον Απρίλιο. Η εβδομάδα παραγωγής που πήρε, οριοθετεί την άφιξη του στην Ελλάδα, μετά τις 15 Σεπτεμβρίου.

Μου είπανε λοιπόν οτι έμαι τυχερός διότι θα μου έρθει το faced lift model R-Line. Εχθές λοιπόν διαπιστώνω ότι το R-Line έρχεται πιο ακριβό από το Sportline κατά 900-1000 ευρώ περίπου.

Και ρωτάω εγώ... Όλα καλά αλλά ποιός θα πληρώσει αυτη την διαφορά????? Η αντιπροσωπεία βέβαια δεν μου έχει πεί κάτι ακόμα αλλά ούτε και εγώ έθιξα αυτό το θέμα.

Δηλ έαν το face lift είχε διαφορά 10.000 ευρώ θα έπρεπε να το πληρώσω εγώ?

Η συμφωνία που έχω κάνει με την αντιπροσωπεία είναι πολύ συγκεκριμένη. Δεν θα πρέπει η αντιπροσωπεία να καλύψει αυτή τη διαφορά για τις παλαιότερες παραγγελίες και να πουλάει πιο ακριβα το R-Line από εδώ και πέρα.

Πρίν μιλήσω με τους ίδιους, θα ήθελα την άποψή σας.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

να σας κάνω μια ερώτηση η ποία άρχισε να με βασανίζει αυτές τις ημέρες μετά την ληξη των μειωμένων τελών ταξινόμησης. Όπως σας είχα πεί σε προηγούμενη απάντησή μου, έχω παραγγείλει ένα passat 1.4 TSI Sportline από τον Απρίλιο. Η εβδομάδα παραγωγής που πήρε, οριοθετεί την άφιξη του στην Ελλάδα, μετά τις 15 Σεπτεμβρίου.

Μου είπανε λοιπόν οτι έμαι τυχερός διότι θα μου έρθει το faced lift model R-Line. Εχθές λοιπόν διαπιστώνω ότι το R-Line έρχεται πιο ακριβό από το Sportline κατά 900-1000 ευρώ περίπου.

Και ρωτάω εγώ... Όλα καλά αλλά ποιός θα πληρώσει αυτη την διαφορά????? Η αντιπροσωπεία βέβαια δεν μου έχει πεί κάτι ακόμα αλλά ούτε και εγώ έθιξα αυτό το θέμα.

Δηλ έαν το face lift είχε διαφορά 10.000 ευρώ θα έπρεπε να το πληρώσω εγώ?

Η συμφωνία που έχω κάνει με την αντιπροσωπεία είναι πολύ συγκεκριμένη. Δεν θα πρέπει η αντιπροσωπεία να καλύψει αυτή τη διαφορά για τις παλαιότερες παραγγελίες και να πουλάει πιο ακριβα το R-Line από εδώ και πέρα.

Πρίν μιλήσω με τους ίδιους, θα ήθελα την άποψή σας.

Ευχαριστώ πολύ.

Μην πληρώσεις ούτε ένα ευρώ παραπάνω.Εσύ παρήγγειλες το sportline και δεν φταις σε καμιά περίπτωση αν αυτό έρχεται με εξοπλισμό R-line.Και άλλοι οι οποίοι το παρήγγειλαν και μάλιστα έχουν παραθέσει και φωτό στο forum δεν ανέφεραν ότι πλήρωσαν επιπλέον χρήματα. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Μην πληρώσεις ούτε ένα ευρώ παραπάνω.Εσύ παρήγγειλες το sportline και δεν φταις σε καμιά περίπτωση αν αυτό έρχεται με εξοπλισμό R-line.Και άλλοι οι οποίοι το παρήγγειλαν και μάλιστα έχουν παραθέσει και φωτό στο forum δεν ανέφεραν ότι πλήρωσαν επιπλέον χρήματα. <_<

+1000000

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου ζητήθηκε, παραθέτω μερικές ακόμα photos:

http://img255.imageshack.us/i/22072009044.jpg/

http://img404.imageshack.us/i/22072009049.jpg/

http://img404.imageshack.us/i/22072009051.jpg/

http://img255.imageshack.us/i/22072009052.jpg/

http://img149.imageshack.us/i/17072009042.jpg/

http://img255.imageshack.us/i/17072009041.jpg/

@treasure:

Το χρώμα είναι πράγματι το C9C9 (Islandgrau - Island Grey).

Το αμάξι έχει 7.500 Km χωρίς κανένα πρόβλημα (αλίμονο άλλωστε).

Γενικά, είμαι ευχαριστημένος και πολύ ικανοποιημένος από την ομαλή και ήσυχη λειτουργία, τις επιδόσεις, και την οδική συμπεριφορά.

Από πλευράς χειρισμού και ελιγμών δεν αισθάνομαι μεγάλες διαφορές από το Golf V, που προηγουμένως είχα.

Σου εύχομαι καλή παραλαβή και υγεία, όπως και σε όλους τους υπόλοιπους φίλους.

Edited by EliasX
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τωρα τελευταια που πηγε σε αντιπροσωπεια να ζητησει προσφορα για το passat? Και αν ναι, τι του ειπανε? Ειδικα για το χρονο παραδοσης εχετε καμια ιδεα?

file exeis dikio pano se auto pou grafeis thelei prosoxi. ego parigeila to neo passat 1800 r-line me prostheto eksoplismo [ iliorofi gruis control ktl imerominia paradosis mou eipan 3 me 4 mines ,to apotelesma file kleisame tous pente mines kai amaksi den exo pareikai to tragiko to amaksi exei apoplirothei kai mou exoun erthei kai oi doseis .PAZAROPOULOS mia apantisi sovari de mou exei dosei mexri simera kai skeftomai poli sovara na akyroso tin paraggelia , ti mou sinistatai????????

Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή. Οι παραγγελίες αργούν αλλά αξίζει τον κόπο. Εγώ παρήγγειλα από Παζαρόπουλο το δικό μου passat 8 Αυγούστου 2008 και το πήρα στα χέρια μου 15 Ιανουαρίου 2009. Τι κέρδισα; Εκτός του ότι πήρα το αυτοκίνητο όπως το ήθελα εγώ, απόκτησα πρόσθετο εξοπλισμό που άρχισε να έρχεται σαν στάνταρ μετά από τρεις μήνες περίπου. Μου φαίνεται περίεργο που αναφέρεις ότι πληρώνεις δόσεις. Χωρίς να εκτελωνιστεί το αυτοκίνητο και να το δεις ότι είναι Ο.Κ.; Συνήθως υπογράφουμε αφότου έρθει το αυτόκίνητο στην αντιπροσωπεία και μάλιστα η πρώτη δόση ακολουθεί της παραλαβής.

Link to comment
Share on other sites

file exeis dikio pano se auto pou grafeis thelei prosoxi. ego parigeila to neo passat 1800 r-line me prostheto eksoplismo [ iliorofi gruis control ktl imerominia paradosis mou eipan 3 me 4 mines ,to apotelesma file kleisame tous pente mines kai amaksi den exo pareikai to tragiko to amaksi exei apoplirothei kai mou exoun erthei kai oi doseis .PAZAROPOULOS mia apantisi sovari de mou exei dosei mexri simera kai skeftomai poli sovara na akyroso tin paraggelia , ti mou sinistatai????????

Φίλε μου εγώ στην θέση σου θα ανησυχούσα.

Link to comment
Share on other sites

Να μη σου βαλω φιδια στον κορφο σου, αλλα σημερα διαβαζα αρθρα περι πτωχευσης του Παζαροπουλου. Διαβασα οτι πολλοι τα εχουν ξοφλησει αλλα αμαξι δεν εχουν δει. Υπαρχει ομως ενα θετικο, οτι η Κοσμοκαρ εγγυαται οτι οι πελατες δεν θα χασουν τα χρηματα τους, και τα αμαξια τους θα τα παρουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.