Jump to content
freddypm

ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΟΥ...)

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΣΤΙΣ 22/4 ΕΚΛΕΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ GOLF 5 TSI 140HP.

ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ 15 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΚΑΘΟΤΙ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΟ. ΣΗΜΕΡΑ 25/5 ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ.

ΕΧΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ KOSMOCAR ΑΛΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.. ΜΟΥ ΓΕΝΑΤΕ Η ΑΠΟΡΙΑ: ΕΤΣΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ?

ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΓΡΑΦΟΥ?? ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΑΡΑΓΓ. ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

ΠΕΡΑ ΑΥΤΩΝ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΕΠΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΝΑ ΑΝΑΛΩΝΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΛΥΣΗ Η ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ???

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ EMAIL ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΝΑ FORMAL LETTER OF COMPLAINT ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by freddypm
Link to comment
Share on other sites

Να πας εκεί με τα παραπάνω χαρτιά που έχεις , αρ παραγγελίας κλπ κλπ και να τους ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να σου πουν που είναι το αμάξι και να στο φέρουν ΑΜΕΣΑ ! Δεν σηκώνει αναβολή ! Και αν χρειαστεί ρίξε και μια φωνή ... 23 μαζί με την σημερινή ημέρα έγιναν οι εργάσιμες πες τους !!! :D :D

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Να πας εκεί με τα παραπάνω χαρτιά που έχεις , αρ παραγγελίας κλπ κλπ και να τους ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να σου πουν που είναι το αμάξι και να στο φέρουν ΑΜΕΣΑ ! Δεν σηκώνει αναβολή ! Και αν χρειαστεί ρίξε και μια φωνή ... 23 μαζί με την σημερινή ημέρα έγιναν οι εργάσιμες πες τους !!! :mellow::lol:

+10000 :whistling: ( Και μετα σου λενε ετοιμοπαραδοτο ;) ).

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΣΤΙΣ 22/4 ΕΚΛΕΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ GOLF 5 TSI 140HP.

ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ 15 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΚΑΘΟΤΙ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΟ. ΣΗΜΕΡΑ 25/5 ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ.

ΕΧΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ KOSMOCAR ΑΛΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.. ΜΟΥ ΓΕΝΑΤΕ Η ΑΠΟΡΙΑ: ΕΤΣΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ?

ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΓΡΑΦΟΥ?? ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΑΡΑΓΓ. ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

ΠΕΡΑ ΑΥΤΩΝ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΕΠΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΝΑ ΑΝΑΛΩΝΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΛΥΣΗ Η ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ???

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ EMAIL ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΝΑ FORMAL LETTER OF COMPLAINT ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Το έστειλα εγώ για σένα Φρέντυ. Ορίστε και η απάντηση:

"Αγκαπητέ κύγιε Freddy,

Σας ευχαγιστούμε για την επικοινωνία. Το εγώτημά σας παγεπέμφτη στον εξουσιοντοτημένο αντιπγόσωπο της χώγας σας, ο οποίος ντεσμεύεται να απαντήσει σε όλες σας τις απογίες. Σε πεγίπτωση που ντεν ικανοποιητείτε από τις απαντήσεις του εξουσιοντοτημένου αντιπγοσώπου μας, θα σας παγακαλούσα να έγθετε ο ίντιος στα κεντγικά μας γαφεία όπου και τα εκτέσετε τις απόψεις σας μπγοστά σε επιτγοπή. Naturlich, τα φιλοξενητείτε με έξοντα της εταιγείας μας! Η ντιεύτυνσή μας είναι:

Στγατόπεντο Auswitch

Τμήμα εξυπηγέτησης αχάγιστων σαπουνιών

Υπεύτυνος: Frau Blucher

Κωντικός πελάτη: Freddy "Camay" Krueger"

Ακολουθεί και η απάντηση του εισαγωγέα:

"Αγαπητέ κ. Φρέντυ,

Σαν εκπρόσωπος της VW στην Ελλάδα, έχουμε σαν κύρια επιδίωξή μας την ικανοποίηση του πελάτη, μέσω των εξουσιοδοτημένων συνεργατών μας σε όλη τη χώρα.

Σε ό,τι αφορά την περίπτωσή σας, έχουμε να σας γνωρίσουμε πως ουδεμία ευθύνη φέρει η εταιρεία μας, αντιθέτως, υπεύθυνος είναι ο εξουσιοδοτημένος συνεργάτης μας στον οποίο κάνατε την παραγγελία. Αμέσως δε επικοινωνήσαμε με τον συγκεκριμένο συνεργάτη για

τη διερεύνηση του θέματος. Ζητήσαμε από τους υπευθύνους να μας εκθέσουν το τι ακριβώς έγινε, το οποίο εν ολίγοις έχει ως εξής:

- Στις 22 Απριλίου 2009, λίγα εικοσιτετράωρα μετά τις ¶γιες μέρες του Πάσχα και την κατανάλωση μεγάλων ποσοτήτων κρέατος από όλους τους Έλληνες, παραγγείλατε μέσω του εξουσιοδοτημένου συνεργάτη μας ενα από τα τελευταία Golf MkV TSI 140 GT Sport. Συγχαρητήρια για την επιλογή σας!

- Στις 23 Απριλίου 2009 ο υπάλληλος που σας εξυπηρετούσε εισήχθη ευσπευσμένα σε νοσοκομείο όπου του διεγνώσθη η γρίπη των αμνοεριφίων. Αμέσως ειδοποιήθηκε ανώτατο κλιμάκιο του Υπουργείου Υγείας, ενώ ο ίδιος ο υπουργός Υγείας έδωσε εντολή να ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα 'Πεοκράτης'.

- Στις 24 Απριλίου το συγκρότημα του εξουσιοδοτημένου μας συνεργάτη σφραγίστηκε προκειμένου να γίνει απολύμανση από προσωπικό εξειδικευμένο σε καταστάσεις ΡΒΧ πολέμου. Το προσωπικό της εταιρείας μεταφέρθηκε σε αποκλεισμένες υπόγειες εγκαταστάσεις γνωστές και ως 'Κυψέλη', όπου παραμένει έως σήμερα. Τα καθήκοντά τους ανατέθηκαν σε καινούργιο προσωπικό.

-Στις 25 Απριλίου, ο νέος υπάλληλος που ανέλαβε την υπόθεσή σας προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί σας αλλά αυτό στάθηκε μάταιο καθώς η κλήση σας ήταν σε αναμονή.

-Στις 27 Απριλίου ο νέος υπάλληλος, προσπαθώντας να επικοινωνήσει εκ νέου μαζί σας, προς μεγάλη του έκπληξη ενημερώθηκε πως είχατε δολοφονηθεί από τον μανιακό δολοφόνο Jason στην τελευταία σας ταινία 'Freddy vs Jason'.

- Στις 28 Απριλίου ο νέος υπάλληλος εγκατέλειψε κάθε προσπάθεια να επικοινωνήσει μαζί σας, έχοντας ήδη νοικιάσει την ως άνω ταινία σε DVD και έχοντας διαπιστώσει ιδίοις όμασι τον θάνατό σας.

Όπως βλέπετε κ. Freddy, από τον εξουσιοδοτημένο συνεργάτη μας κατεβλήθη κάθε ανθρώπινη προσπάθεια ούτως ώστε να έχετε στα χέρια σας το νέο σας αυτοκίνητο στην συμφωνηθείσα ημερομηνία, δεδομένων όλων των αντιξοοτήτων που αντιμετώπισε. Επειδή όμως εμείς σεβόμαστε κάθε άνθρωπο που επικοινωνεί μαζί μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το νέο σας αυτοκίνητο βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο parking του εξουσιοδοτημένου συνεργάτη μας σε περίπτωση που αναστηθείτε και το αναζητήσετε.

Με τιμή."

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Με το γνωστο μοναδικο του τροπο οπως παντα. :lol:

Εγω παντως θα πηγαινα και θα τους εκανα μια φασαρια

...και θα κράδαινα και εκτύπωση από το γράμμα του S8N για καλό και για κακό :angry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.