Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Και εγώ δεν εχω κανένα διακριτικό πίσω,όλο με το χαμόγελο είμαι... Και τα αμάξια μας είναι ολόιδια μέσα έξω... Θα θελα να το πετυχω καμία μέρα να δούμε διάφορες.... ;)

Λες και δεν ξέρεις το αποτέλεσμα :p

Link to comment
Share on other sites

Λες και δεν ξέρεις το αποτέλεσμα :p

Ποιο γρήγορος εγώ αλλά το quattro και το dsg θα το ήθελα.... Έχει τα διπλάσια cc το CC από εμενα οπότε HGP=600 ps.... Πως θα πηγαίνει τότε;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο γρήγορος εγώ αλλά το quattro και το dsg θα το ήθελα.... Έχει τα διπλάσια cc το CC από εμενα οπότε HGP=600 ps.... Πως θα πηγαίνει τότε;

Αν ήταν HGP ο silver δεν θα τον έβλεπε καν :p

Τι να το κάνεις το quattro??Για εκκινήσεις??Μια χαρά είναι και έτσι να μην ξεγελιέσαι και το πατάς απο χαμηλά! ;)

Dsg οκ:)

Link to comment
Share on other sites

το hgp τι ειναι?

Η Γερμανικιά εταιρία που κάνει τα R32-R36 κάπως έτσι http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/cl...cars/view/8796/

ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΗ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ......................;)

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Η Γερμανικιά εταιρία που κάνει τα R32-R36 κάπως έτσι http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/cl...cars/view/8796/

ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΗ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ......................;)

Πιο παλιά το είχα κοντα στα 70000€ ευρω νομίζω...

Γιάννη τι σημασία εχει;;;με τα κυβικά αυτα την φορτώνει " στο πι και φι"!

Link to comment
Share on other sites

τι τουρμπινα εχει και ειναι στα 520? ξερουμε σε τι πιεσεις?

Είχε και ένα audi a3 με μοτέρ από CC R36 στα 600 ps.. καλά όλα αυτά αλλά βλέπουμε τώρα και τα 2000cc φτάνουν στα 600ps...

Οσο περνάναι τα χρόνια βγαίνουν και καινούργια specs. θυμιθητε στης αρχές όταν παρουσιάστικε ο 1.8 tsi με τα μόνο 160 ps τι λέγαν όλοι για τα λίγα άλογα που έχει και που έχει φτάσει τώρα αυτό το μοτέρ με παραδείγματα που ταξιδεύουν ανάμεσα μας...

Link to comment
Share on other sites

καλά όλα αυτά αλλά βλέπουμε τώρα και τα 2000cc φτάνουν στα 600ps...

εδω πλεον παιζουνε Honda 1600 cc με 600 + αλογα χωρις τρελες πιεσεις..γιαυτο ρωτησα. Δν ξερω αλλα μου φαινετε τα vw δντα φτανουν τα γιαπωνεζικα σε tunning.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη είναι διαφορετικό να βγαζεις 600 άλογα απο ένα 3,6 μοτέρ και διαφορετικό απο 1,6

Το δεύτερο είναι καθαρά drag

Το πρώτο είναι all around και πιο βολτισιο χωρίς να περιμένεις να φορτώσει το τουμπο

Επίσης τα γιαπωνεζικα έχουν πολλεεεεεες δυνατότητες για tuning λόγω μοτέρ και βάρους

Σε ελαφριες καροτσες με 800 άλογα γράφουν χρόνους και σε κάνουν "να κλαις"

Κλειστά κάποια φτάνουν κοντα 800 άλογα

Βέβαια αν έχεις τα κατάλληλα χρήματα τα πάντα μπορείς να κανεις με οποιοδήποτε αμάξι !!

Εμένα πάντα θα μου αρέσουν τα vag(άσχετα με την ευαισθησία που φαίνεται να έχουν τα τελευταία χρόνια)

αλλα ένα GTR 35 και ποιος δεν θα το ήθελε;;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Θα κουφαθω με αυτα που ακούω... Είναι χαζό να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια πολλές φορές και κάποιοι να μένουν με την απορία ακόμα.

Πόσα Honda 1600 με 600ps (χαμηλές πιέσεις;;) κυκλοφορούν;

Δεν έχει δυνατα γερμανικό αμάξια;

Τα ποιο δυνατό στον πλανήτη σε πληοψιφια γερμανικα είναι..

Εκτός αν νομιζεται ότι υπάρχουν μόνο τα 1400 tsi.

κάθομαι στο μαγαζί περνάει ένα civic με εξάτμιση 1600 160ps και τους βλέπω τους περισσότερους να λένε πω πω πω τι αμάξι είναι αυτό.. Τέρας... Κολιμενα οπισθοδρομικα μυαλά έχει παντού....

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα κόντρα 2 φορές με Golf GT με REVO. εγώ εντελώς εργοστασιακός και τον νίκησα και στις 2 κόντρες περίπου 3 με 4 αυτοκίνητα. Τελικά αυτό το REVO κάνει δουλειά? Το Polo GTI με Revo εξάτμιση και φίλτρο πόσους ίππους βγαίνει?

Link to comment
Share on other sites

εσυ μαμα και ο αλλος με ολα αυτα και τον πηρες??σιγουρα θα ειχε 200ps εσυ να εισαι 190.σφαζοσαστε κανονικα,απο σταση??η ρολαριστες?απο σταση παιζει να φευγεις,αλλα λογικα ρολαριστες θα πρεπει να γεμιζει αυτος καλυτερα λογω προγραμματος....αμα βαλεις στο πολο προγραμμα θα παει και 230+το θεμα ειναι χωρις να θελω να γινω κακοπροαιρετος ποσο καιρο θα κρατησει.....παντως διαβασε και κανα θεμα στα πολο με μοτερ και δες ποσο τσιτα θες να το πας.κυνηγα οχι τα αλογα αλλα την αξιοπιστια και μακροζωια του κινητηρα σου....εχουμε και μερικα συμβαν απο τσιτα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από στάση γύρω στα 3 σε κίνηση περίπου 2. Αξιοπιστία που λές φίλε δηλ μακριά από revo? 1 φίλτρο και μία εξάτμιση?

Link to comment
Share on other sites

μακρυα απο τσιτα....τωρα αν ειναι βαγγελης κωστας λιγη διαφορα εχουν απλα μην το ζορισεις αυτο εννοω...το μοτερ μη κυνηγησεις τα τρελα αλογα γιατι θα εχεις συνεπειες....

Link to comment
Share on other sites

Φίλτρο πρόγραμμα (επώνυμο) και μια εξάτμιση.. Δεν θα έχεις θέμα...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας κωδικους απο κο4 εφτιαξα ενα θεμα οπου βρηκα καινουργια τουρμπινα απο την audi μεσα με το κωδικο που γραφω στο θεμα γκολφ κινητηρας...αν καποιος εχει ετκα μπορει να δει γιατι την κραταω απτα νυχια....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη μαραθώνος γύρναγα από αθήνα και πέτυχα ένα cooper s, είχε κολλήσει από πίσω μου και σε όλη τη διαδρομή πηγαίναμε...Ημουν μπροστά μετά με πέρασε μετά τον ξαναπέρασα κτλ.Μετά σταματήσαμε σε ένα φανάρι και μιλάγαμε ξεκινάμε σιγά συνεχίζοντας την κουβέντα και ανοίγουμε, εγώ ξεκίνησα λίγο νωρίτερα και έτσι ήμουν πιο μπροστά αλλά 1η,2α πηγαίναμε παρέα,3η κάπως με έφτασε αλλά 4η έφυγα :Ρ.Βέβαια στο φανάρι μου πε και κάτι ανησυχητικό, ότι πρέπει να με τράβηξε κάμερα :/, έχω ξαναπάει αρκετές φορές έτσι αλλά μέχρι στιγμής δεν μου χει έρθει κανα γράμμα στο σπίτι, θα δείξει... :/ .Πάντως δεν το περίμενα να το χω το cooper s, είχα ξαναπεράσει άλλο ένα αλλά θεωρητικά μας έχουν, τι να πώ και γώ :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη μαραθώνος γύρναγα από αθήνα και πέτυχα ένα cooper s, είχε κολλήσει από πίσω μου και σε όλη τη διαδρομή πηγαίναμε...Ημουν μπροστά μετά με πέρασε μετά τον ξαναπέρασα κτλ.Μετά σταματήσαμε σε ένα φανάρι και μιλάγαμε ξεκινάμε σιγά συνεχίζοντας την κουβέντα και ανοίγουμε, εγώ ξεκίνησα λίγο νωρίτερα και έτσι ήμουν πιο μπροστά αλλά 1η,2α πηγαίναμε παρέα,3η κάπως με έφτασε αλλά 4η έφυγα :Ρ.Βέβαια στο φανάρι μου πε και κάτι ανησυχητικό, ότι πρέπει να με τράβηξε κάμερα :/, έχω ξαναπάει αρκετές φορές έτσι αλλά μέχρι στιγμής δεν μου χει έρθει κανα γράμμα στο σπίτι, θα δείξει... :/ .Πάντως δεν το περίμενα να το χω το cooper s, είχα ξαναπεράσει άλλο ένα αλλά θεωρητικά μας έχουν, τι να πώ και γώ :Ρ

Ο μίστερ δεν κάνω κόντρες :D

Εγώ νόμιζα οτι η λαδιέρα σου περνάει μόνο ζάσταβα ρε χαχαχαχαχαχαχαχαχα :D

Link to comment
Share on other sites

Είδες τι κάνει άμα έχει κέφια? :Ρ Ρε αν μου κολλήσει κάποιος θα πάω δεν μπορώ να τον αφήσω αλλα δεν πάω πχ ΟΧ για να κάνω κόντρες αυτό εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάμερα στην Μαραθωνος ,κάπου στο Πικέρμι ,την έχει πατησει γνωστός μου-

τον ενημέρωσαν τηλεφωνικα : περαστε απο το τμημα να παραδωσετε το διπλωμα σας και να παραλαβετε και το προστιμο... :crazy:

-εύχομαι να μην σε "φωτογράφισαν"

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάμερα στην Μαραθωνος ,κάπου στο Πικέρμι ,την έχει πατησει γνωστός μου-

τον ενημέρωσαν τηλεφωνικα : περαστε απο το τμημα να παραδωσετε το διπλωμα σας και να παραλαβετε και το προστιμο... :crazy:

-εύχομαι να μην σε "φωτογράφισαν"

Και γω γιατί είδα οτί για 30χλμ και πάνω από το όριο σου παίρνουν το δίπλωμα για 2 μήνες :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.!!προσ Θεσσαλονικη(δερβενι ανηφορα βγαινοντας απο κομβο απο Λαγκαδα)...golf 122vi vs proceed 1.6..μπροστα εγω!με bmw 116 sport 3θυρο 122ps μπροστα εγω..!με megane 1.4 130 ps(παει καλα) δεν μπορουσα να τον περασω μου ανοιγε ελαχιστα!!!!;)τσαγακι!;) Αδερφος μου με tsi 140 vs 207 rallye μπροστα το τσι..με χοντα σιβικ types s ακριβως το ιδιος..κανεις δεν μπορουσε να φυγει ουτε ροδα...!αυτα απο μενα!!(ρεπριζ ολα με 2 ες η 3τες)

Edited by Πάνος46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.