Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

fr ηταν ή cupra? γιατι το bocanegra βγαινει και για τα δυο και εμφανισιακα δεν εχουν καμμια διαφορα μονο το cupra εχει πιο χαμηλη αναρτηση :pardon: ?τι προγραμμα εβαλες θυμαμαι ψαχνοσουν?

απ' οτι εμαθα πρεπει να ηταν το bocanegra cupra,γιατι ειχε την εξατμιση στο κεντρο,ενω το bocanegra fr λενε οτι την εξατμιση την εχει αριστερα! αν ισχυει οντως αυτο ειμαι πολυ ευχαριστημενος...γιατι ειναι και dsg7 αυτα! overload εβαλα στον latsi ;)

Link to comment
Share on other sites

απ' οτι εμαθα πρεπει να ηταν το bocanegra cupra,γιατι ειχε την εξατμιση στο κεντρο,ενω το bocanegra fr λενε οτι την εξατμιση την εχει αριστερα! αν ισχυει οντως αυτο ειμαι πολυ ευχαριστημενος...γιατι ειναι και dsg7 αυτα! overload εβαλα στον latsi ;)

επειδη εχω ρωτησει στη αντιπροσωπια και το fr εχει την εξατμιση στο κεντρο ειναι ακριβως ιδια εξωτερικα αλλα και εσωτερικα αν βαλεις το bocanegra η διαφορα μου ειπαν θα ειναι τα 30 αλογα λιγοτερα και η αναρτηση που ειναι πιο χαμηλη στο cupra..χωρις το bocanegra εχουν διαφορα στην εξατμιση...αλλα και παλι ειναι αρκετα γρηγορα και τα fr ειναι και πιο ελαφρα και 3-4 αυτοκινητα που του εκανες ειναι μεγαλη διαφορα :pardon: ..

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=12&art_id=10341

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

μερικα fr bocanegra ηρθαν και θα ερθουν με εξατμιση αριστερα.

μερικα αλλα ιδια με το cupra.

εχω τσεκαρει στο σεατ club που λενε τα ιδια.

αν ηταν cupra bocanegra μαλλον ηταν κουλος οσο κουλος μπορεις να εισαι με ενα dsg.

το cupra stock χτυπαει αρκετα δυνατοτερα αμαξια. αν αναλογιστεις και το βαρος του.

αυτα. μακαρι να ηταν το cupra και το αμαξι σου να ειναι τοσο δυνατο!!

μπραβω

Link to comment
Share on other sites

μερικα fr bocanegra ηρθαν και θα ερθουν με εξατμιση αριστερα.

μερικα αλλα ιδια με το cupra.

εχω τσεκαρει στο σεατ club που λενε τα ιδια.

αν ηταν cupra bocanegra μαλλον ηταν κουλος οσο κουλος μπορεις να εισαι με ενα dsg.

το cupra stock χτυπαει αρκετα δυνατοτερα αμαξια. αν αναλογιστεις και το βαρος του.

αυτα. μακαρι να ηταν το cupra και το αμαξι σου να ειναι τοσο δυνατο!!

μπραβω

http://www.ibizamania.gr/forum/showthread.php?p=201983

κουλος και με dsg,αυτα δεν γινονται! :pardon: xaxa

p.s: thanx παντως για το μπραβο ;)

Edited by nick_1987
Link to comment
Share on other sites

και OPC CORSA χανει απο CUPRA IBIZA..

sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

αν κ ειμαι επιφυλακτικος το corsa opc το καραγουσταρω συγκριτικα με το ιβυζα..αν ημουν 20-22 corsa opc θα ειχα παρει κ οχι GOLF

απλα το ειδα λιγο μικρο για τα "μετρα" μου αλλα εχει γκαζι κ μουρη

Link to comment
Share on other sites

αν κ ειμαι επιφυλακτικος το corsa opc το καραγουσταρω συγκριτικα με το ιβυζα..αν ημουν 20-22 corsa opc θα ειχα παρει κ οχι GOLF

απλα το ειδα λιγο μικρο για τα "μετρα" μου αλλα εχει γκαζι κ μουρη

Τα μουτρα σου εσενα για opc ειναι , τρομαρα σου upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

αν κ ειμαι επιφυλακτικος το corsa opc το καραγουσταρω συγκριτικα με το ιβυζα..αν ημουν 20-22 corsa opc θα ειχα παρει κ οχι GOLF

απλα το ειδα λιγο μικρο για τα "μετρα" μου αλλα εχει γκαζι κ μουρη

Ναι τελικα εχεις δικιο..

σημερα το ειδα απο πολυ κοντα λευκο cupra bocangera με μαυρες ζαντες και 4πιστονα και ενταξει.. καλο ειναι αλλα δεν ξερω ειναι καπως. ωραιο ειναι αλλα το opc ειναι ποιο καλο. το μονο κακο του opc ειναι οτι θελεις μπιελο-πιστονα ακωμη και για πρωτο σταδιο για να κοιμασε ανετος.

και ενα καλο σετακι για το σασμαν που πονανε closedeyes.gif

κατα τα αλλα ειναι πολυ πολεμικο.

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται. Εγώ γιατί έχω σχεδόν 60.000χιλιόμετρα και απο τις 15.000 έχω πρόγραμμα και δεν έχω πάθει τίποτα ;;

Παίζει σημαντικό ρόλο και το πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται. Εγώ γιατί έχω σχεδόν 60.000χιλιόμετρα και απο τις 15.000 έχω πρόγραμμα και δεν έχω πάθει τίποτα ;;

Παίζει σημαντικό ρόλο και το πρόγραμμα

δεν ειπα οτι ολα εχουν προβλημα δεν ειπα οτι ολα σπανε.. αλλα απο οσα εχω δει απο κοντα και διαβασει σε φορουμς εχουν ενα θεμα τα opc με stage1 δεν το λεω με κακια ουτε κομπλεξ ουτε τπτ. ισα ισα που πιστευω οτι ειναι πολυ οκ αμαξι φουλ αλητεια και θα μου τεριαζε καλυτερα απο οτι το golf τελικα.

απλα ειπα οτι με μπιελοπιστονα εισαι ΑΝΕΤΟΣ. ασε που μετα πας για χοντρα κολπα και εισαι πολεμικη μηχανη

Link to comment
Share on other sites

το μεσημερακι ηπια ενα πολυ ωραιο τσαγακι απο audi a4 2.0 tsfi (νομιζω dsg)! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

1,5 με 2 αυτοκινητα μου εριξε!ηξερα οτι θα εχανα απλα ηθελα να δω ποσο!για ατμοσφαιρικος δν τα πηγα και ασχημα!!!!! new_lol.gif

Edited by trelaras582
Link to comment
Share on other sites

το μεσημερακι ηπια ενα πολυ ωραιο τσαγακι απο audi a4 2.0 tsfi (νομιζω dsg)! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

1,5 με 2 αυτοκινητα μου εριξε!ηξερα οτι θα εχανα απλα ηθελα να δω ποσο!για ατμοσφαιρικος δν τα πηγα και ασχημα!!!!! new_lol.gif

Την ώρα που τα στήσατε εισουν με ανοιχτή την κουκούλα η με κλειστή B). Μια χαρα τα πηγες πάντος γιατι με ενα πρωτο στάδιο θα είστε στα ίσα ή θα του ριχνεις :thumbsup:.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα ηταν σιγουρο αλλα ετσι για πλακα μιας και με κοιτουσε παραξενα σε ενα φαναρι τσαι με κερασε corsa opc απο σταση μεχρι που εβαλα 4η και σταματησα γιατι ειχαμε αλλο φαναρι μπροστα μας. και ηταν αρκετα μπροστα ειμουν και με 2 ατομα μεσα.

κατεβασα το παραθυρο και με ρωτησε αν ειμαι μαμα του ειπα φπ και γουρλοσε τα ματια!

αμεσως μετα του ειπα οτι εναι tsi 122 οχι twincahrged γιατι μαλλον δεν το ειχε καταλαβει και καταλαβε το λογο του αποτελεσματος..

Link to comment
Share on other sites

μερικα fr bocanegra ηρθαν και θα ερθουν με εξατμιση αριστερα.

μερικα αλλα ιδια με το cupra.

εχω τσεκαρει στο σεατ club που λενε τα ιδια.

αν ηταν cupra bocanegra μαλλον ηταν κουλος οσο κουλος μπορεις να εισαι με ενα dsg.

το cupra stock χτυπαει αρκετα δυνατοτερα αμαξια. αν αναλογιστεις και το βαρος του.

αυτα. μακαρι να ηταν το cupra και το αμαξι σου να ειναι τοσο δυνατο!!

μπραβω

και εγω ετσι την κοβω την δουλεια ή να ηταν εντελως κουλος αυτο ή πολυ απλα να ειχε ολο το bodykit απο coupra και να ηταν το ibiza special ή το sport.

βασικα και με το dsg γινεται να εισαι κουλος αλλα θελει πολυ προσπαθεια...α πχ αλλαζεισ ταχυτητα στισ 3000 στροφες και δεν το αφηνεις να "σπασει" που να βαλεις κοντρα.........

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι την κοβω την δουλεια ή να ηταν εντελως κουλος αυτο ή πολυ απλα να ειχε ολο το bodykit απο coupra και να ηταν το ibiza special ή το sport.

βασικα και με το dsg γινεται να εισαι κουλος αλλα θελει πολυ προσπαθεια...α πχ αλλαζεισ ταχυτητα στισ 3000 στροφες και δεν το αφηνεις να "σπασει" που να βαλεις κοντρα.........

να αλλαξεις ολο το bodykit ακομα και τις πιο λεπτομερειες(bocanegra γραμματα,ζαντες μουρη φαναρια εξατμιση, ακομα και τα φρενα) μμμμμμ οκ..... το να ειναι κουλος δεν του φανηκε,(ποσο κουλος μπορει να εισαι με τον λεβιε στο σπορτ? χαχα ας γελασουμε...)τις εσπαγε ολες τις ταχυτητες το παιδι,και αυτο μου το ειπε και ο φιλος μου που ηταν πιο πισω με το δικο του αμαξι και ακουγε αλλαγες του.μια χαρα ειχε κολλησει μεχρι την 2α τελειωματα πισω μου στο μισο κενο,απο κει και μετα μετραγε...και αν ηταν το fr λογικα τα 3-4 αμαξια,αν ηταν ομως το cupra...τοτε παραδυναμωσε το αμαξι μου με το προγραμμα θα ελεγα.χοχοχο...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε καμιά δυναμομέτρηση ρε...Δεν σου κάνουν δωρεάν με το πρόγραμμα υποτίθεται? closedeyes.gif

ισχυει?γιατι δεν μου ανεφεραν κατι...παντως δεν εχουμε και κανα σοβαρο δυναμομετρο εδω πατρα...

Edited by nick_1987
Link to comment
Share on other sites

τι προγραμμα εβαλες; αν εβαλες overload αν ειδα καλα δεν κανουν τα παιδια.

ειχαν συνεργασια με το φωτινελη παντως και εγω πηγα και εδωσα τα μισα για dyno μετα το προγραμμα.

θα εχουν συντομα δυναμομετρο στα σπατα παντως τα παιδια απο οτι μου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

τι προγραμμα εβαλες; αν εβαλες overload αν ειδα καλα δεν κανουν τα παιδια.

ειχαν συνεργασια με το φωτινελη παντως και εγω πηγα και εδωσα τα μισα για dyno μετα το προγραμμα.

θα εχουν συντομα δυναμομετρο στα σπατα παντως τα παιδια απο οτι μου ειπαν.

poen,overload εβαλα ναι. :p

Link to comment
Share on other sites

τι με προσπερασε κ δεν με χαλασε καθολου http://rapidshare.co...G_0094.MOV.html

οχι οτι εκανα κ κοντρα ημουν με τον "γαλλο" κ εκανα βολτα

πηγαινα χαλαρα με προσπερασε κ λεω αντε ας τραβηξω ενα βιντεακι εβγαλα το κινητο επιταχυνα λιγο κ να το

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι την κοβω την δουλεια ή να ηταν εντελως κουλος αυτο ή πολυ απλα να ειχε ολο το bodykit απο coupra και να ηταν το ibiza special ή το sport.

βασικα και με το dsg γινεται να εισαι κουλος αλλα θελει πολυ προσπαθεια...α πχ αλλαζεισ ταχυτητα στισ 3000 στροφες και δεν το αφηνεις να "σπασει" που να βαλεις κοντρα.........

επειδη πριν λιγο ειδα ξανα bocanegra ασπρο,αλλα αυτο ειχε τις εξατμισεις στο πλαι αυτη την φορα,μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι αυτο που ειχα ανοιξει ηταν τελικα cupra...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Νικο σου ξαναλεω οτι υπαρχουν και bocanegra FR τα οποια ειναι ιδια με το cupra εξωτερικα.

μου το ειπαν και στη σεατ ωταν ειχα παει για test drive στο cupra.

μερικα ηρθαν ετσι και μερικα στο πλαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

τυχαια χτες το απογευμα ανοιγμα με corsa opc απο δευτερες εγω μονος μου αυτος 2 ατομα οι οποιοι ηταν και οι 2 πενηνταριδες!!! αποτελεσμα ενα αμαξι μπροστα η παλιο γκολφω upyours.gifμεχρι τα 180!! ..α ξεχασα το δικο μου ειναι golf gt με μονο ενα φιλτρο bmc και εχω και το ανταπτορα forge που μπορει να χανω λιγο...και ειχα την εντυπωση οτι πανε πολυ καλα τα corsa :lazy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.