Jump to content
teos56

Filtro

Recommended Posts

καλιμερα παιδια..εχς μια απορια σαν νεως golfakias gt 170 ps ειπα να βαλψ φιλτροχοανη αλλα τελικα μοθ ειπαν να βαλω ενα φιλτρο ελευθερας..ξερει κανεις αν δς διαφορα σε κατι κ αν αλαξη ο ηχος.;;;;; Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

με το φιλτρο δεν θα αλλαξει με την χωανη ομως ναι κ με βαρελακι επισης

γιατι δλδ να βαλεις φιλτρο τυπου πανελ?

σε ποια μαρκα-εταιρεια κατασταλαξες?

Link to comment
Share on other sites

με το φιλτρο δεν θα αλλαξει με την χωανη ομως ναι κ με βαρελακι επισης

γιατι δλδ να βαλεις φιλτρο τυπου πανελ?

σε ποια μαρκα-εταιρεια κατασταλαξες?

Μα βρε φιλε μοθ ειπαν οτι θα δς διαφορα κ με το φιλτρο..δεν θιμαμε να σου πω τωρα αλλα θα το δω..σιγουρα δεν θα δω διαφορα σε τιποτα;;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλτρο τύπου πάνελ φοράω εγώ (Κ&Ν), αλλά από ήχο δεν ακούγεται καθόλου thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θες πολυ ηχω βαλε φιλτρο ελυθερας.διαφορα θα δεις αλλα δεν θα ειναι παρα πολυ.τωρα απο φιλτροχοανη απο οτι ξερω δεν εχει βγαλει καποια εταιρια ολοκρηρο συστημα με κολαρα και καταληλλη φιλτροχοανη για αυτο το αμαξι.αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να πας σε καποιο καλο μαστορα και να σου βαλει φιλτροχοανη αλλα θελει πολυ προσοσχη για να μην ρουφα ζεστο αερα απο τον κινητηρα.φιλος μου παντος με leon 1,4 tsi που το εψαξε το θεμα πολυ κατεληξε στο φιλτρο ελευθερας.τωρα εσυ ψαξτω και θα δεις τι θα κανεις.γνωμη μου παντος ειναι οτι αν οι εταιριες δεν εχουν βγαλει καποιο κιτ φιλτροχοανη για το αμαξι σου να μην βαλεις φιλτροχοανη γιατι αυτη κατι παραπανω θα ξερουν για να μην το εχουν βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

το πανελ ουτε που θα το καταλαβεις.βαλε βαρελακι bmc εγω αυτο εχω στο δικο μου...ειχα δοκιμασει και Pipercross viper..το bmc Πολυ καλυτερο και ποιοτικα και αποδοση στο συνηστω.και ηχος κανενα προβλημα φυσιολογικος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα φίλτρο ελευθέρας K&N. Δε μπορώ να βγάλω ακόμα συμπέρασμα για την απόδοση αλλά σίγουρα δεν έχει καμμία διαφορά στον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=27551 ριξε και μαιτια σε αυτο το παλαιοτερο ποστ να δεις τι παιζει. :angry: Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες βαρελακι τις forge, εντυπωσεις: the best :p

Το αμαξι πηρε καποια αλογα σιγουρα γτ η δευτερα πλεον σπιναρει πολυ πιο ευκολα κ απο ηχο πολυ καλο.

Στο ρελαντι με ανοικτο το καπω κανει σαν jet που ρουφα αερα -_-

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΜC, ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΗΧΟ!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΜC, ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΗΧΟ!!! :lol:

ο ηχος ειναι διακριτικος!ενα τσακ πιο μπασος.η ποιοτητα κατασκευης καλυτερη απο καθε αλλου που εχω δει.το αμαξι πειρε αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΜC, ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΗΧΟ!!! :lol:
ο ηχος ειναι διακριτικος!ενα τσακ πιο μπασος.η ποιοτητα κατασκευης καλυτερη απο καθε αλλου που εχω δει.το αμαξι πειρε αρκετα!

+1000000000000 και αν βαλεις και τον κλιματιμο, μιας και καλοκαιριασε θα διαπιστωσεις ακομα πιο αγριο ηχο :lol:

Kans απο οτι διαπιστωσες δεν χρειαστηκε να σου απαντησω με π.μ. μιας και με προλαβε ο mr Playmaker :lol:

Link to comment
Share on other sites

+1000000000000 και αν βαλεις και τον κλιματιμο, μιας και καλοκαιριασε θα διαπιστωσεις ακομα πιο αγριο ηχο :lol:

Kans απο οτι διαπιστωσες δεν χρειαστηκε να σου απαντησω με π.μ. μιας και με προλαβε ο mr Playmaker :lol:

Οπα αυτο τι'ναι παλι, αμα ειναι να αναβουμε κ το ΑC για να ακουμε πιο racing το αμαξι ας το κανω κ αυτο,

Να δουμε τι αλλο θα αναψουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οπα αυτο τι'ναι παλι, αμα ειναι να αναβουμε κ το ΑC για να ακουμε πιο racing το αμαξι ας το κανω κ αυτο,

Να δουμε τι αλλο θα αναψουμε :lol:

AXAXAXAXAXA ζωριζεται πιο πολυ αμλλον γι αυτο.. αχαχ

Link to comment
Share on other sites

το βαρελακι αν δεν ειναι carbon κατα την γνωμη μου ειναι σχεδον αχρηστο καθως το πλαστικο θερμαινεται

a/c ανοιχτο μαρσαρετε ελαφρα στην νεκρα η στην 1 θα καταλαβετε τι εννοει ο σβουρας

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα ναι...γιατι αν δεν ηταν carbon τι πειραζει???

Οπως ειπε και ο φιλος Mourh αν δει ειναι carbon και εινα πλαστικο η χειροτερα αλουμινιο ζεσταινεται παρα πολυ με αποτελεσμα ο κοπος που καναμε για αλλαγη εισαγωγης παει χαμενοσ..βαζουμε βαρελακι για πιο ελευθερη εισαγωγη αλλα και για χαμηλοτερη θερμοκρασια εισαγωγης...αμα παιρνει παραπανω αερα αλλα αυτος ο αερας ειναι φωτια...τι να το κανεις..με αυτο το τροπο αχρηστευεις και αλλα πραγματα που ισως να χεις δωσει λευτα γι αυτα...

Link to comment
Share on other sites

ωραια...λοιπον bmc forge simota τιμες και ηχος???μπορω να πω οτι η περιγραφη του attnos "Εβαλα χτες βαρελακι τις forge, εντυπωσεις: the best rolleyes.gif

Το αμαξι πηρε καποια αλογα σιγουρα γτ η δευτερα πλεον σπιναρει πολυ πιο ευκολα κ απο ηχο πολυ καλο.

Στο ρελαντι με ανοικτο το καπω κανει σαν jet που ρουφα αερα" με εττνυπωσιασε....μηπως θα ηταν ευκολο να εχουμε ηχητικα ντοκουμεντα απο το καθενα....???

Link to comment
Share on other sites

ωραια...λοιπον bmc forge simota τιμες και ηχος???μπορω να πω οτι η περιγραφη του attnos "Εβαλα χτες βαρελακι τις forge, εντυπωσεις: the best rolleyes.gif

Το αμαξι πηρε καποια αλογα σιγουρα γτ η δευτερα πλεον σπιναρει πολυ πιο ευκολα κ απο ηχο πολυ καλο.

Στο ρελαντι με ανοικτο το καπω κανει σαν jet που ρουφα αερα" με εττνυπωσιασε....μηπως θα ηταν ευκολο να εχουμε ηχητικα ντοκουμεντα απο το καθενα....???

Μονο απο κοντα το ιντερνετ χεγελαει....εχει στο youtube...αλλα καμια σχεση

Link to comment
Share on other sites

οταν βρω χρονο γιατι εξετατικη....απλα ενα τσακ πιο μπασο παντως..δηλαδη λιγο...σε μενα εδωσε!!παντως αν ειναι να βαλεις φιλτρο μαζεψε λευτα και βαλε ενα βαρελακι η simota η forge η bmc!(carbon)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.