Jump to content
tomtgs

Menu Trip Computer

Recommended Posts

Επειδή μου φαίνεται λίγο χαζό το προφανές, μπορεί να μου πεί κάποιος μήπως έχει κάποια άλλη χρήση που ίσως δε γνωρίζω?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου φαίνεται λίγο χαζό το προφανές, μπορεί να μου πεί κάποιος μήπως έχει κάποια άλλη χρήση που ίσως δε γνωρίζω?

Καμμια απολυτως αλλη χρηση. Απλως οριζεις εσυ μια ταχυτητα και οταν την ξεπερασεις αρχιζει και βγαζει, νομιζω, exceded speed. dizzy2.gif Για αυτο και εγω την εχω ορισει στα 260 για να μην μου βγαζει το μην. ;)B)

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι να΄ναι δηλαδή, τελείως άκυρο. Εγώ πάντως το έχω συνεχώς απενεργοποιημένο.

Έχω το κοντέρ και βλέπω την ταχύτητά μου. ¶λλο ένα ενοχλητικό μπιπ είναι περιττό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογική. Μπορείς να το βάλεις να τσιρίζει στα 120 που είναι το ανώτατο όριο σε όλη την Ευρώπη και να κόβεις κάθε φορά που το υπερβαίνεις. Το έχει κάνει κανείς; :lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογική. Μπορείς να το βάλεις να τσιρίζει στα 120 που είναι το ανώτατο όριο σε όλη την Ευρώπη και να κόβεις κάθε φορά που το υπερβαίνεις. Το έχει κάνει κανείς; :D :D

Στα 130 δεν το έχουν τώρα???Η ισχύει μόνο για την Ελλάδα???

Link to comment
Share on other sites

οχι,διαβασε το manual.αναφερετε σχετικα.

Εντάξει ρε μεγάλε αν δεν έχεις τη διάθεση να βοηθήσεις μην "πετάγεσαι" καθόλου, είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ο.κ,ψαχτειτε μονοι σας.θελω να δω τι αλλο ''μαργαριταρι'' θα ακουστει.τα ποστ μου διεγραφησαν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε! tongue.gif:D :D

Link to comment
Share on other sites

χαλαρώστε ρε παιδιά.... πιθανές χρήσεις:

1. Αν φοράς χειμερινά ελαστικά ή αλυσίδες υπάρχει ένα ανώτατο όριο ασφαλείας, οπότε αν θες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για υπενθύμιση.

2. Αν ταξιδεύεις σε κομμάτια εθνικής οδού με συχνά μπλόκα μπορεί να θες να το χρησιμοποιήσεις ως υπενθύμιση του ανώτατου ορίου.

Αν δεν θέλετε να το χρησιμοποιήσετε μπορείτε να το απενεργοποιήσετε (ταχύτητα = ------) αντί να το βάζετε σε ταχύτητες F1.

Link to comment
Share on other sites

χαλαρώστε ρε παιδιά.... πιθανές χρήσεις:

1. Αν φοράς χειμερινά ελαστικά ή αλυσίδες υπάρχει ένα ανώτατο όριο ασφαλείας, οπότε αν θες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για υπενθύμιση.

2. Αν ταξιδεύεις σε κομμάτια εθνικής οδού με συχνά μπλόκα μπορεί να θες να το χρησιμοποιήσεις ως υπενθύμιση του ανώτατου ορίου.

Αν δεν θέλετε να το χρησιμοποιήσετε μπορείτε να το απενεργοποιήσετε (ταχύτητα = ------) αντί να το βάζετε σε ταχύτητες F1.

Κατατοπιστικότατος! Ευχαριστώ φίλε :o

Link to comment
Share on other sites

Εχμμμ...!... :lol:

Πως ακριβώς το ρυθμίζουμε;

Κατ΄αρχάς μεταβαίνεις στην επιλογή "speed warning" και πατάς "ΟΚ",με τα βελάκια ρυθμίζεις το ύψος της ταχύτητας και με "ΟΚ" επιβεβαιώνεις.

Αν θέλεις να το απενεργοποιήσεις πατάς ξανά "ΟΚ" και εμφανίζεται η ένδειξη ---.

Link to comment
Share on other sites

Αντι για speed warning και αλλες τετοιες παπαριες θα επρεπε να ειχε Πυρομετρο/Μπαρομετρο :lol:.

Οχι σοβαρα πιστευω οτι κακως δεν εχουν τετοια και δεν με νοιαζει αν οι παππουδες και οι γιαγιαδες

δεν θα καταλαβενουν τιποτα.. Λες και βαζουν οριο ταχυτητας και κοιτανε ποσο ταξιδευουν.

Link to comment
Share on other sites

Αντι για speed warning και αλλες τετοιες παπαριες θα επρεπε να ειχε Πυρομετρο/Μπαρομετρο :lol:.

Οχι σοβαρα πιστευω οτι κακως δεν εχουν τετοια και δεν με νοιαζει αν οι παππουδες και οι γιαγιαδες

δεν θα καταλαβενουν τιποτα.. Λες και βαζουν οριο ταχυτητας και κοιτανε ποσο ταξιδευουν.

Συμφωνώ απόλυτα. Ωστόσο, θεωρητικά πάντα μιλώντας, οι πιέσεις και όλα τα άλλα καλούδια είναι μεταβλητές που δεν αφορούν τον οδηγό, καθώς το αυτοκίνητο είναι σχεδιασμένο τόσο καλά ώστε να δουλεύει εντός των ορίων του, ό,τι κι αν του κάνεις, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η ρυθμιση ανωτατου οριου ταχυτητας γινεται ενω εισαι καθ οδον? η ενω εισαι σταματημενος?

Edited by VW_GOLF2
Link to comment
Share on other sites

Σταματημένος μόνο...νομίζω.

Πάντως εγώ το έχω στα 150, +/- απώλειες, είμαστε στα 135 πραγματικά χλμ και τα μπλε ανθρωπάκια δεν μας ενοχλούν.

Link to comment
Share on other sites

Σταματημένος μόνο...νομίζω.

Πάντως εγώ το έχω στα 150, +/- απώλειες, είμαστε στα 135 πραγματικά χλμ και τα μπλε ανθρωπάκια δεν μας ενοχλούν.

ρε παιδια εμενα το μενου ειναι γερμανικα.ξερει κανεισ πωσ αλλαζει?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα το μενου ειναι γερμανικα.ξερει κανεισ πωσ αλλαζει?

Oταν πας να αλλαξεις λαδια πες τους να στο κανουν Αγγλικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.