Jump to content
bmwakias

Golf Tsi 122 Vs Golf Tsi 160

Recommended Posts

αρκετα ανενεργο ειναι το τοπικ αυτο.....για να ακουω καταναλώσεις απο τους εχοντες...

Τι έγινε τελικά ακόμα το BMW έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αν εμείς με τα 122άρια παίζουμε κάπου ανάμεσα στα 6 με 7 λίτρα το 12άρι θα είναι απίστευτα οικονικό κάντο ένα test drive !

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κατι αλλο ρε παιδια....μηπως ξέρετε πως υπολογίζονται οι δόσεις?

Στην αντιπροσωπεια...μου ειπαν οτι για ενα 122αρι των 22000 ευρω..με 6000 προκαταβολη και 48 δοσεις...η δόση με κεφαλαιο 16000ευρωπαει 406,57 ευρω με 9,5% επιτοκιο[48*406,5=19515]

ενω 60 δοσεις καπου στα 340 ευρω[60*340=20400]

δηλαδη οσο περισσοτερες δόσεις τοσο περισσοτερα χρηματα "χανεις"

ξέρετε πως γίνεται ο υπολογισμος?

[/quote

το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να ψαξεις της τραπεζες πια σου δινει δανειο με χαμιλοτερο επιτοκιο μην κανεις σιμφονια κατευθειαν με τον αντιπροσοπο!το πωσ υπολογιζονται οι δοσεις ειναι λιγο περιεργη φαση εγω δεν την πολυκαταλαβα!το οτι οσο περιοσοτερες δοσεις βαλεις τοσο περιοσοτερα χριματα χανεις σε τοκους ειναι το μονο σιγουρο

Edited by cowboings
Link to comment
Share on other sites

το bmw παραδινει την ψυχη του σε λιγο καιρο....γιαυτο κανω ερευνα αγορας......και παω προς πολο μερια......

Σκεψου και για golf 1.2 tsi αν φτανουν μεχρι εκει τα οικονομικα σου.

Link to comment
Share on other sites

αρκετα ανενεργο ειναι το τοπικ αυτο.....για να ακουω καταναλώσεις απο τους εχοντες...

Σήμερα γυρνώντας από τη θάλασσα στο σπίτι κάνοντας συνολική απόσταση 60km (Χαλκιδική-Θεσ/νικη) πέτυχα μέση κατανάλωση 4,8 Λ/100km :rofl:, λόγο κίνησης πήγαινα με ταχύτητες έως 100km/h και μέση 72km/h

Συνήθως για την ίδια διαδρομή καίω 7L/100km

Link to comment
Share on other sites

με Golf tSI 160ps

~80% των χιλιομέτρων σε Εθνική με 90-120km/h

για 800 χιλιόμετρα μου έκαψε 49 λίτρα 95αρα βενζίνης (απο γέμισμα σε γέμισμα με βάση το μετρητή του πρατηρίου)

διαφορά με τον μετρητή με βάση υπολογισμούς μου

δείχνει 0.4λίτρα/100χλμ λιγότερα απο την πραγματική

αλλά το μέτρησα μία φορά μόνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.