Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

με το καλο λοιπον να το παρεις στα χερια σου και να μας πεις τη γνωμη σου σαν νεος κατοχος!

μην χαλαμε την καλη ατμοσφαιρα αφου σιγα σιγα σε αυτο το τοπικ θα κυριαρχει η φραση "παρελαβα και εγω"

:whistling: :whistling:

περιμενουμε να μας πεις πως το βλεπεις!!!!

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Παντως ενας που θα επιλεξει αμαξι βαση τεστ ντραιβ πρεπει να ειναι παρα πολυ αναπαφασιστος.

Και ξανα λεω τα τεστ ντραιβ ειναι παραμυθια,σε αυτη την κατηγορια (Gti)οι υπποδυναμεις ειναι γνωστες παρομοιες,οι αναρτησεις ειναι σκληρες,ολα εχουν φρενα μεγαλα,κουδουνιστρα δεν ειναι κανενα.Σε τι διαφερουν?Διαφερουν στο στησιμο.Πως μπορεις να τσεκαρεις το στησιμο και το τιμονι του καθε υποψηφιου αμαξιου?Παντως οχι ετσι οπως γινονται τα τεστ ντραιβ.

Link to comment
Share on other sites

το test drive δεν το κανεις για να δεις τα ορια του οχηματος.τι σκεπτικο ειναι αυτο?

το κανεις για να δεις αλλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό που αναφέρετε για τα test drive (της μισής ώρας) δεν ισχύει για όλες τις εταιρείες. Πριν 3 χρόνια φίλος που ήθελε να πάρει (και τελικά την πήρε) την BMW 320 E90, είχε για test drive αυτοκίνητο για 3 ημέρες, από Παρασκευή πρωί μέχρι Δευτέρα πρωί.

Έτσι το τεστάραμε και μια μέρα παρέα, για το μεν στήσιμο & το τιμόνι στην Πάρνηθα, για το δε γκάζι κλπ σε Ο.Χ. & Εθνική.

Έτσι θεωρώ ότι πρέπει να είναι ένα ολοκληρωμένο test drive και όχι βέβαια να μην υπάρχει καν αυτοκίνητο ή να κάνεις 4 κύκλους γύρω από την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο post εκανες ρε φιλε!Δηλαδη,μονο οσοι εχουν super cars εχουν το δικαιωμα να κανουν test drive?Εγω ας πουμε που μαζευω φραγκα για να αγορασω ενα μικρομεσαιο,καλο και γρηγορο οχημα και δεν θελω να παρω γουρουνι στο σακι,ΔΕΝ εχω δικαιωμα να ξερω τι παιρνω?Τωρα,αμα εσυ εισαι χαϊβανι και δν μπορεις διακρινεις αν κανεις μια "value for money" αγορα,μπορεις να κανεις το εξης:Επελεξε 6 αμαξια που θα σε ενδιεφερε να αγορασεις,αρριθμησε τα απο το 1 μεχρι το 6 και πανε παιξτο μπαρμπουτι

Πολλα νευράκια εχεις ρε βαρύμαγκα........δεν πας να ρίξεις καμμια τσαπου μπας κ ξεθολωσεις?

γιατι με το νεο αμαξι δεν βλεπω να γινεται δουλεια........

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη εβδομαδα σε ολους. Σημερα εκλεισα 25 μερες παρεα με το Gti και η αισθηση μου ειναι οτι και εχω ηδη προαναφερει και δεν νομιζω να αλλαξει. Μονο μελανο σημειο οτι σημερα ανοιξε παλι η ενδειξη για τον αεροσακο. Λεω παλι γιατι ειχε ξαναγινει πριν 10 μερες. Πηγα στην autonet στη Νεα Μακρη το εβαλαν στον εγκεφαλο set up ενα misfault ηταν ολα οκ. Τωρα βεβαια θα ξαναπαω για να διορθωθει οτι κι αν ειναι μια και καλη. Παντως οσοι το ψωνισετε κανετε υπομονη και θα μεινετε ικανοποιημενοι (οδηγουσα το S3 πριν). Ειναι πολυ - πολυ ευχρηστο, καλοφτιαγμενο, καλοστημενο και ζωηρο. Επισης μην τρελαθουμε γιατι μας εχουν κακοσυνηθισει η τιμη του σχεδον 20,000 δεν ειναι και τζαμπα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη εβδομαδα σε ολους. Σημερα εκλεισα 25 μερες παρεα με το Gti και η αισθηση μου ειναι οτι και εχω ηδη προαναφερει και δεν νομιζω να αλλαξει. Μονο μελανο σημειο οτι σημερα ανοιξε παλι η ενδειξη για τον αεροσακο. Λεω παλι γιατι ειχε ξαναγινει πριν 10 μερες. Πηγα στην autonet στη Νεα Μακρη το εβαλαν στον εγκεφαλο set up ενα misfault ηταν ολα οκ. Τωρα βεβαια θα ξαναπαω για να διορθωθει οτι κι αν ειναι μια και καλη. Παντως οσοι το ψωνισετε κανετε υπομονη και θα μεινετε ικανοποιημενοι (οδηγουσα το S3 πριν). Ειναι πολυ - πολυ ευχρηστο, καλοφτιαγμενο, καλοστημενο και ζωηρο. Επισης μην τρελαθουμε γιατι μας εχουν κακοσυνηθισει η τιμη του σχεδον 20,000 δεν ειναι και τζαμπα.

Kαλημερα φιλε! Απο ηχο τι λεει?εννοω εξατμιση μοτερ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη εβδομαδα σε ολους. Σημερα εκλεισα 25 μερες παρεα με το Gti και η αισθηση μου ειναι οτι και εχω ηδη προαναφερει και δεν νομιζω να αλλαξει. Μονο μελανο σημειο οτι σημερα ανοιξε παλι η ενδειξη για τον αεροσακο. Λεω παλι γιατι ειχε ξαναγινει πριν 10 μερες. Πηγα στην autonet στη Νεα Μακρη το εβαλαν στον εγκεφαλο set up ενα misfault ηταν ολα οκ. Τωρα βεβαια θα ξαναπαω για να διορθωθει οτι κι αν ειναι μια και καλη. Παντως οσοι το ψωνισετε κανετε υπομονη και θα μεινετε ικανοποιημενοι (οδηγουσα το S3 πριν). Ειναι πολυ - πολυ ευχρηστο, καλοφτιαγμενο, καλοστημενο και ζωηρο. Επισης μην τρελαθουμε γιατι μας εχουν κακοσυνηθισει η τιμη του σχεδον 20,000 δεν ειναι και τζαμπα.

Μεγειά και καλοτάξιδο με απροβλημάτιστα χιλιόμετρα εύχομαι ! Εαν μπορείς ανέβασε μας κανένα βίντεο στο youtube με 0-100 , ρολλαριστές ,ξεφύσημα σκάστρας , μια εξωτερική και εσωτερική περιήγηση για να γουστάρουμε λιγάκι ;)

ps: όμως κρύψε τις πινακίδες πρώτα ;)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω να ειστε καλα. Απο ηχο να σου πω την μαυρη αληθεια δεν εχω ασχοληθει γιατι περιμενω να κανω τα πρωτα 1,000χλμ και εν συνεχεια να το ανοιξω σταδιακα και εχοντας σαν συνοδηγο την 3χρονη κορη μου παω χαλαρα, μουσικουλα, ηχομονωση κλπ θα πρεπει να εχω διαθεση να βρεθω σε καμια Πεντελη για να σου πω εντυπωσεις. Παντως θα γινει συντομα. Ελπιζω καποια στιγμη να εχω λιγο χρονο για να βρεθουμε και σε καποια συναντηση του club για να τα πουμε και απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και καλοτάξιδο με απροβλημάτιστα χιλιόμετρα εύχομαι ! Εαν μπορείς ανέβασε μας κανένα βίντεο στο youtube με 0-100 , ρολλαριστές ,ξεφύσημα σκάστρας , μια εξωτερική και εσωτερική περιήγηση για να γουστάρουμε λιγάκι ;)

ps: όμως κρύψε τις πινακίδες πρώτα ;)

omg κατσε ρε speedy new car 0-100 περιμενε

παρτο ενα test drive Κ εσυ :p

ΥΓ karne - kixxxer θα παρετε το warn σας εντος ημερας για προσωπικους απρεπεις χαρακτηρισμους

εαν συνεχισετε δημοσια προσωπικη αντιπαραθεση θα σας δωθουν κ αλλες ποινες

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και καλοτάξιδο με απροβλημάτιστα χιλιόμετρα εύχομαι ! Εαν μπορείς ανέβασε μας κανένα βίντεο στο youtube με 0-100 , ρολλαριστές ,ξεφύσημα σκάστρας , μια εξωτερική και εσωτερική περιήγηση για να γουστάρουμε λιγάκι ;)

ps: όμως κρύψε τις πινακίδες πρώτα ;)

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ... δεν διαφωνώ αλλά άλλο πράγμα το εγχώριο κι άλλο το εισαγόμενο ! :thumbsup:

omg κατσε ρε speedy new car 0-100 περιμενε

παρτο ενα test drive Κ εσυ :cry:

ΥΓ karne - kixxxer θα παρετε το warn σας εντος ημερας για προσωπικους απρεπεις χαρακτηρισμους

εαν συνεχισετε δημοσια προσωπικη αντιπαραθεση θα σας δωθουν κ αλλες ποινες

εντάξει , υπάρχουν όμως κι εξαιρέσεις όπου περνάνε προγράμματα στα 2.000 χλμ κ.ο.κ. , είπα μήπως έβραζε το αίμα του αγαπητού pologti και το είχε ξεπεράσει το στρώσιμο ... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω να ειστε καλα. Απο ηχο να σου πω την μαυρη αληθεια δεν εχω ασχοληθει γιατι περιμενω να κανω τα πρωτα 1,000χλμ και εν συνεχεια να το ανοιξω σταδιακα και εχοντας σαν συνοδηγο την 3χρονη κορη μου παω χαλαρα, μουσικουλα, ηχομονωση κλπ θα πρεπει να εχω διαθεση να βρεθω σε καμια Πεντελη για να σου πω εντυπωσεις. Παντως θα γινει συντομα. Ελπιζω καποια στιγμη να εχω λιγο χρονο για να βρεθουμε και σε καποια συναντηση του club για να τα πουμε και απο κοντα.

το κανονικό ηχοσύστημα στην πράξη τι λέει? έχει καλή απόδοση? γιατί υποψιάζομαι ότι ίσως θα χρειάζεται ενισχύσεις.. new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ξεκινήσει και εγώ την έρευνα αυτές τις μέρες για το GTI.

Ψήνομαι αφάνταστα.

Έχω πάει σε 2 αντιπροσωπείες και οι 2 μου λένε διαφορετικά πράγματα.

Τι γίνεται ρε παιδιά με την οροφή?????

Όντος δεν έχουν ενημερώσει καμία αντιπροσωπεία στην Ελλάδα το πότε θα βγουν σε παραγωγή??

Μου λέγανε 3 μήνες, …μετά 6….κανείς δεν ξέρει.

Τόσο χύμα στο κύμα είμαστε??

Τέλος πάντων , υπομονή…

Καλοτάξιδο σε όσους θα το αποκτήσουν..

PS: με βλέπω δυστυχώς χωρίς οροφήnew_grrrr.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Το στανταρ ηχοσυστημα για μενα ειναι μια χαρα. Για περισσοτερες απαιτησεις υπαρχει το rcd αφης και το navi. Παντως οτι εξτρα θελετε να ψωνισετε καλο ειναι να μπουν στο εργοστασιο γιατι οι τιμες εκτος τσουζουν. Το υποβραχιονιο 110 ευρω στην λιστα, 400 ευρω συν εργασια μετα κλπ. Την Πεμπτη θα παει στον εγκεφαλο (2η φορα) να δουμε τελικα η ενδειξη του αεροσακου τι κρυβει. Οσο αφορα το προγραμμα δεν βιαζομαι. Η Revo θα ειναι ετοιμη τον Δεκεμβριο, η MTM ζηταει 1,060 ευρω, η ABT 1,500, η APR 800 και οι ιπποδυναμεις και ροπες ειναι παρεμφερεις. To μονο μου ερωτηματικο ειναι γιατι το DSG διαχειριζεται μεχρι και 25 κιλα ροπης. Θα μαθω λεπτομερειες οταν ελθει η ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιμπιζα εχουν προγραμμα απο τον Μαρτιο,δεν εχει ακουστει κατι για τα κιβωτια.

Θα μου πεις σιγα τα χιλιομετρα που εχουν κανει.Θα δειξει ο χρονος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Το στανταρ ηχοσυστημα για μενα ειναι μια χαρα. Για περισσοτερες απαιτησεις υπαρχει το rcd αφης και το navi. Παντως οτι εξτρα θελετε να ψωνισετε καλο ειναι να μπουν στο εργοστασιο γιατι οι τιμες εκτος τσουζουν. Το υποβραχιονιο 110 ευρω στην λιστα, 400 ευρω συν εργασια μετα κλπ. Την Πεμπτη θα παει στον εγκεφαλο (2η φορα) να δουμε τελικα η ενδειξη του αεροσακου τι κρυβει. Οσο αφορα το προγραμμα δεν βιαζομαι. Η Revo θα ειναι ετοιμη τον Δεκεμβριο, η MTM ζηταει 1,060 ευρω, η ABT 1,500, η APR 800 και οι ιπποδυναμεις και ροπες ειναι παρεμφερεις. To μονο μου ερωτηματικο ειναι γιατι το DSG διαχειριζεται μεχρι και 25 κιλα ροπης. Θα μαθω λεπτομερειες οταν ελθει η ωρα.

Υπαρχει υποβραχιονιο στην λιστα με τα εξτρα????γιατι στην λιστα που εχω εγω δεν υπαρχει......

εγω νομιζω πως εχει μεγαλυτερα ορια αντοχης το dsg!

στο evo το δυναμομετρησανε το πολο 192 αλογα 27 κιλα ροπη.....

κ υπαρχουν αρκετα σιροκο με dsg κ προγραμμα που δουλεουν μια χαρα προς το παρον.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ξεκινήσει και εγώ την έρευνα αυτές τις μέρες για το GTI.

Ψήνομαι αφάνταστα.

Έχω πάει σε 2 αντιπροσωπείες και οι 2 μου λένε διαφορετικά πράγματα.

Τι γίνεται ρε παιδιά με την οροφή?????

Όντος δεν έχουν ενημερώσει καμία αντιπροσωπεία στην Ελλάδα το πότε θα βγουν σε παραγωγή??

Μου λέγανε 3 μήνες, …μετά 6….κανείς δεν ξέρει.

Τόσο χύμα στο κύμα είμαστε??

Τέλος πάντων , υπομονή…

Καλοτάξιδο σε όσους θα το αποκτήσουν..

PS: με βλέπω δυστυχώς χωρίς οροφήnew_grrrr.gif

Φιλε μου, ειναι αρκετα μπερδεμενα τα πραγματα με την ενημερωση που υπαρχει για το συγκεκριμενο αμαξι. Αλλιως τα λεει η Kosmocar, αλλιως η Karenta... Μπαχαλο η κατασταση. Εγω το παρηγγειλα στις 30 Αυγουστου και μου ξεκαθαρισαν ρητως και κατηγορηματικως οτι σε 4 μηνες, δηλαδη στις 30 Δεκεμβριου, το αυτοκινητο θα ειναι ετοιμοπαραδοτο. Τωρα, απο εκει και περα τι αλλο να πω; Ο χρονος θα δειξει ποιος ηταν ο πιο αξιοπιστος. Εχω την εντυπωση οτι το τεραστιο χρονικο διαστημα αναμονης εχει να κανει με την ηλιοροφη. Αυτο εχω καταλαβει. Δεν ξερω αν κανω λαθος, αλλα νομιζω οτι κατι περιεργο παιζει με την ηλιοροφη. Τουλαχιστον, εγω δεν την εχω επιλεξει στα extras που εβαλα στο αμαξι, οποτε λογικα μαλλον δεν θα χρειαστει να περιμενω τοσο πολυ. Παντως, ενα είναι το μονο σιγουρο: ειτε 4 ειτε 6 ειτε 8 ειτε 12 μηνες αναμονης να χρειαστουν, η παραγγελια «τρεχει» κανονικα και με το νομο και αυτο ειναι αδιαμφισβητητο! Συνιστω υπομονη και ψυχραιμια λοιπον και θα ερθει και η στιγμη που ολοι εμεις οι ανυπομονοι και αγχωμενοι θα ποσταρουμε περηφανοι εδω την ατακα: «Σημερα το παρελαβα».

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, ειναι αρκετα μπερδεμενα τα πραγματα με την ενημερωση που υπαρχει για το συγκεκριμενο αμαξι. Αλλιως τα λεει η Kosmocar, αλλιως η Karenta... Μπαχαλο η κατασταση. Εγω το παρηγγειλα στις 30 Αυγουστου και μου ξεκαθαρισαν ρητως και κατηγορηματικως οτι σε 4 μηνες, δηλαδη στις 30 Δεκεμβριου, το αυτοκινητο θα ειναι ετοιμοπαραδοτο. Τωρα, απο εκει και περα τι αλλο να πω; Ο χρονος θα δειξει ποιος ηταν ο πιο αξιοπιστος. Εχω την εντυπωση οτι το τεραστιο χρονικο διαστημα αναμονης εχει να κανει με την ηλιοροφη. Αυτο εχω καταλαβει. Δεν ξερω αν κανω λαθος, αλλα νομιζω οτι κατι περιεργο παιζει με την ηλιοροφη. Τουλαχιστον, εγω δεν την εχω επιλεξει στα extras που εβαλα στο αμαξι, οποτε λογικα μαλλον δεν θα χρειαστει να περιμενω τοσο πολυ. Παντως, ενα είναι το μονο σιγουρο: ειτε 4 ειτε 6 ειτε 8 ειτε 12 μηνες αναμονης να χρειαστουν, η παραγγελια «τρεχει» κανονικα και με το νομο και αυτο ειναι αδιαμφισβητητο! Συνιστω υπομονη και ψυχραιμια λοιπον και θα ερθει και η στιγμη που ολοι εμεις οι ανυπομονοι και αγχωμενοι θα ποσταρουμε περηφανοι εδω την ατακα: «Σημερα το παρελαβα».

Σχετικά με την οροφή όπως λέει και στον κατάλογο των extra η παραγγελία θα γίνει δεκτή απο την vw απο την 40η εβδομάδα του 2010 και μετά σε σειρά προτεραιότητας πάντα, ανεξάρτητα του ποσο πρίν το παρήγγειλες στην αντιπροσωπία.

Τώρα όσο για τον χρόνο παράδωσης έχει εμφανιστεί (μου είπε ο πωλητής) ενα πρόβλημα με την προμήθεια των xenon και όσοι έχουν παραγγείλει με αυτά θα καθηστερήσουν.(εγώ παρήγγειλα 27-8-2010 και εχω ενδεικτική εβδομάδα κατασκευής 7η του 2010)!! new_killpc.gifnew_killpc.gif

Ααα και μήν αρκείστε στην δια λόγου συμφωνία του χρόνου παράδωσης γιατί έτσι ο καθένας λέει ότι θέλει,να γράψουν στην παραγγελία(πίσω μέρος υπάρχει κενο)την ημερομηνία παράδωσης όπως ακριβώς γράφουν και τα χρήματα που είναι να πάρουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Το στανταρ ηχοσυστημα για μενα ειναι μια χαρα. Για περισσοτερες απαιτησεις υπαρχει το rcd αφης και το navi. Παντως οτι εξτρα θελετε να ψωνισετε καλο ειναι να μπουν στο εργοστασιο γιατι οι τιμες εκτος τσουζουν. Το υποβραχιονιο 110 ευρω στην λιστα, 400 ευρω συν εργασια μετα κλπ. Την Πεμπτη θα παει στον εγκεφαλο (2η φορα) να δουμε τελικα η ενδειξη του αεροσακου τι κρυβει. Οσο αφορα το προγραμμα δεν βιαζομαι. Η Revo θα ειναι ετοιμη τον Δεκεμβριο, η MTM ζηταει 1,060 ευρω, η ABT 1,500, η APR 800 και οι ιπποδυναμεις και ροπες ειναι παρεμφερεις. To μονο μου ερωτηματικο ειναι γιατι το DSG διαχειριζεται μεχρι και 25 κιλα ροπης. Θα μαθω λεπτομερειες οταν ελθει η ωρα.

Φιλε μου, καλημερα και σε σενα. Το ξερω οτι ειναι πολυ νωρις ακομη για τετοιου ειδους αποριες, αλλά θα ηθελα να σε ρωτησω το εξης, γιατι βλεπω οτι εχεις γνωσεις: τι μηχανικη βελτιωση θα μπορουμε να κανουμε στο Polo GTI; Ποιο ειναι το μαξιμουμ level που μπορουμε να φτασουμε την ιπποδυναμη του οταν αποφασισουμε να ψαχτουμε και με αυτο το θεμα; Ισχυει αυτο που διαβασα σε καποιο αλλο post οτι το περιοδικο EVO το δυναμομετρησε στα 191,6 αλογα; Ειναι δυνατον να το εβγαλε 12 ιππους πιο πανω απ’ οσο ειναι δηλωμενο επισημα;

Link to comment
Share on other sites

Μου την εχει δωσει στα νευρα.Η παραγκελια λεει παραδοση τελος Σεμτεμβριου,την προηγουμενη εβδομαδα δεν ειχε ερθει καν Ελλαδα,πουλησα το παλιο αμαξι ,η γυναικα μου καταχραστηκε το αλλο αμαξι,με πηγαινοφερνουν συναδελφοι στην δουλεια και δεν ξερω ποσο θα τραβηξει ακομα :):angry2:

Link to comment
Share on other sites

Μου την εχει δωσει στα νευρα.Η παραγκελια λεει παραδοση τελος Σεμτεμβριου,την προηγουμενη εβδομαδα δεν ειχε ερθει καν Ελλαδα,πουλησα το παλιο αμαξι ,η γυναικα μου καταχραστηκε το αλλο αμαξι,με πηγαινοφερνουν συναδελφοι στην δουλεια και δεν ξερω ποσο θα τραβηξει ακομα :):angry2:

Welcome to the Club!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

τα "ορια" του twincharged TSI αυτης της γενιας (golf 160, scirocco 160, ibiza cupra tsi) ειναι λιγο πολυ γνωστα.

με προγραμμα ολοι δινουν απο 200 εως 220 αλογα. γενικα με full 1 σταδιο (προγραμμα , εξατμιση, εισαγωγη)

μπορεις να δεις απο 225-230. (υπαρχει και Cupra TSI 235 - 33 κιλα ροπης στη θεσσαλονικη και του πινει το αιμα)

απο εκει και περα μπορεις να κανεις πατεντες και υβδιδικες τουρμπινες που δεν ξερω κατα ποσο αξιζει και ειναι αξιοπιστο.

το θεμα με τη ροπη που μπορει να σηκωσει το dsg7 ειναι ακωμη ανοιχτο καθως εχει διξει να αντεχει και τα 31-32 κιλα προς το παρων. Σιγουρα δεν μπορει να μεταφερει τα ποσα ροπης του DSG6 λογο της κατασκευης του καθως ειναι σχετικα στεγνο απο λαδι.

Σχετικα με την οροφη ειναι ξεκαθαρο. απο την 40η εβδομαδα και μετα υπαρχει στην παραγωη. ο χρονος παραδωσης διαφερει αναλογα με πολλα οπως το χρωμα τα λοιπα εξτρα , τα φωτα και σιγουρα τη σειρα που πηρε η παραγγελεια για να βγει απο τη μαμα vw.

αυτααααααααααα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.