Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

με πηραν απο φιλοσιδη...

- ερχεται ενα κοκκινο 3θρυο με ξενον να στο κρατησω?

- ουτε καν θελω λευκο με οροφη ,ξενον και ρνς ποσο θα περιμενω?

- ΑΓΝΩΣΤΟ!!!!

κ εγω παω για λευκο με ηλιοροφη κ 510 κ ας περιμενω 6μηνο.......

Link to comment
Share on other sites

εμαθα οτι οποιος θελει και αλκανταρα θα το παρει με την εκδωση του νεου polo gti

XAXAXAAXAXXAXAXAXAXAXA

αντε καλα κουραγια παρτε τα και μοιραστε ΤΣΑΪ γιατι βγαζουν γλωσσα οι γνωστοι κομπλεξικοι ακωμη δεν το ειδαν το πολακι!!!

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

εμαθα οτι οποιος θελει και αλκανταρα θα το παρει με την εκδωση του νεου polo gti

XAXAXAAXAXXAXAXAXAXAXA

αντε καλα κουραγια παρτε τα και μοιραστε ΤΣΑΪ γιατι βγαζουν γλωσσα οι γνωστοι κομπλεξικοι ακωμη δεν το ειδαν το πολακι!!!

Χα χα χα χα... Σωστος! Ρε παιδια, μη σας πιανει υστερια, να πουμε. Χαλαρωστε λιγο... Τα αμαξια μας θα ερθουν οπως και να ’χει. Ειτε σε 4 ειτε σε 6 ειτε σε 8 ειτε σε 12 ειτε σε... 100 μηνες, η παραγγελια μας τρεχει κανονικα και γι’ αυτο δεν χωραει αμφιβολια. Οποτε γιατι τοσο αγχος και τοσος πανικος; Κι εγω τον Αυγουστο το παρηγγειλα με xenon, εργοστασιακο συναγερμο, θυρα usb και το rcd 510 (οχι ηλιοροφη) και θα περιμενω οσο χρειαστει και δεν τρεχει και τιποτα κιολας. Οποτε με ειδοποιησουν οτι ειναι ετοιμο για παραλαβη, θα βγαλω την... κραυγη του πολεμιστη και θα παω να το παρω περιχαρης και τρισευτυχισμενος. Ψυχραιμια και υπομονη θελει. Δεν χρειαζεται κατι αλλο... Αλλωστε, αυτη ειναι γλυκια αναμονη και καρααξιζει να περιμενει κανεις για οσο χρειαστει. Φανταστειτε την αισθηση μολις θα μπειτε μεσα για να το οδηγησετε απο την αντιπροσωπεια μεχρι το σπιτι σας! Υπαρχει μεγαλυτερη... αποζημειωση για την ενδεχομενως τεραστια αναμονη; Δεν νομιζω... Παντως, εγω γι’ αυτη τη στιγμη ζω. Το ιδιο συμβουλευω κι εσας. Καν’ τε το για λιγο εικονα στο μυαλο σας και φανταζομαι θα καταλαβετε τι εννοω και θα συμφωνησετε μαζι μου.

Link to comment
Share on other sites

ε οχι να το παραλαβεις και να το πας σπιτι!!!!

επιβαλετε μια βολτα ολη την παραλιακη μεχρι σουνιο το λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Με τα τελη τι λετε?Οι αδειες που θα εκδοθουν απο 1/11 το 2011 θα πληρωσουν 139 ενω οσες ειναι πριν 220 ευρω.

αρα συμφερει πρωτη αδεια μετα την 1/1 οσοι εχουν οροφη και ξενον και δεν παρουν τα ετοιμα θα εχουν και λιγοτερα τελη ως αποζημιωση sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι ασχετο? Στο εντυπο που πηρα απο την VW , 311 ευρω πανε στην προετοιμασια αυτοκινητου PDI. Αυτο τι ειναι???

Σε ποια αντιπροσωπεια σου εδωσαν αυτη την τιμη ????

Ειναι τα εξοδα προετοιμασιας του αυτοκινητου.....η μεταφορα του κ κλπ......

γιατι εμενα στην vw Μαρουσι μου γραφουν στην προσφορα PDI 440 ΕΥΡΩ στην VW Κηφισου 490 ευρω κ στην vw Συγγρου 530 ευρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα... Σωστος! Ρε παιδια, μη σας πιανει υστερια, να πουμε. Χαλαρωστε λιγο... Τα αμαξια μας θα ερθουν οπως και να ’χει. Ειτε σε 4 ειτε σε 6 ειτε σε 8 ειτε σε 12 ειτε σε... 100 μηνες, η παραγγελια μας τρεχει κανονικα και γι’ αυτο δεν χωραει αμφιβολια. Οποτε γιατι τοσο αγχος και τοσος πανικος; Κι εγω τον Αυγουστο το παρηγγειλα με xenon, εργοστασιακο συναγερμο, θυρα usb και το rcd 510 (οχι ηλιοροφη) και θα περιμενω οσο χρειαστει και δεν τρεχει και τιποτα κιολας. Οποτε με ειδοποιησουν οτι ειναι ετοιμο για παραλαβη, θα βγαλω την... κραυγη του πολεμιστη και θα παω να το παρω περιχαρης και τρισευτυχισμενος. Ψυχραιμια και υπομονη θελει. Δεν χρειαζεται κατι αλλο... Αλλωστε, αυτη ειναι γλυκια αναμονη και καρααξιζει να περιμενει κανεις για οσο χρειαστει. Φανταστειτε την αισθηση μολις θα μπειτε μεσα για να το οδηγησετε απο την αντιπροσωπεια μεχρι το σπιτι σας! Υπαρχει μεγαλυτερη... αποζημειωση για την ενδεχομενως τεραστια αναμονη; Δεν νομιζω... Παντως, εγω γι’ αυτη τη στιγμη ζω. Το ιδιο συμβουλευω κι εσας. Καν’ τε το για λιγο εικονα στο μυαλο σας και φανταζομαι θα καταλαβετε τι εννοω και θα συμφωνησετε μαζι μου.

επιτέλους κάποιος μίλησε πιο λογικά και ώριμα...

παιδιά μια ερώτηση.. εμένα μου είπε ο πωλητής ότι ο συναγερμός μπαίνει εδώ...τώρα διαβάζω ότι υπάρχει και ο εργοστασιακός...τι διαφορά έχει????? σίγουρα ο εργοστασιακός είναι καλύτερος έτσι???? :rolleyes:

και στο προηγούμενο αμάξι μου μετά είχε μπει ο συναγερμός και δεν μπόρεσε ποτέ κανένας να τον ρυθμίσει σωστά.. χτύπαγε ακόμα και όταν πέρναγε γάτα ή φάντασμα από διπλά..

Edited by emerald
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους κάποιος μίλησε πιο λογικά και ώριμα...

παιδιά μια ερώτηση.. εμένα μου είπε ο πωλητής ότι ο συναγερμός μπαίνει εδώ...τώρα διαβάζω ότι υπάρχει και ο εργοστασιακός...τι διαφορά έχει????? σίγουρα ο εργοστασιακός είναι καλύτερος έτσι???? :rolleyes:

και στο προηγούμενο αμάξι μου μετά είχε μπει ο συναγερμός και δεν μπόρεσε ποτέ κανένας να τον ρυθμίσει σωστά.. χτύπαγε ακόμα και όταν πέρναγε γάτα ή φάντασμα από διπλά..

αυτους τους συναγερμους που δινουνε δωρο στις αντιπροσωπειες ειναι κινεζικοι οπως κ οι αισθητηρες παρκαρισματος........30 ευρω εχουνε της πλακας ειναι!

καλυτερα να παρεις επεκταση εγγυησης ως δωρο παρα αυτες τις μπουρδες που δινουν....

και βαλε μετα εναν συναγερμο καλο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Link to comment
Share on other sites

αυτους τους συναγερμους που δινουνε δωρο στις αντιπροσωπειες ειναι κινεζικοι οπως κ οι αισθητηρες παρκαρισματος........30 ευρω εχουνε της πλακας ειναι!

καλυτερα να παρεις επεκταση εγγυησης ως δωρο παρα αυτες τις μπουρδες που δινουν....

και βαλε μετα εναν συναγερμο καλο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

οκκκκ....και που βάζουν τους συναγερμούς τους καλούς? δηλαδή πας μετά στην αντιπροσωπεία και τους λες βγάλτε μου τον κινέζικο θα πληρώσω έξτρα να μου βάλετε τον καλό συναγερμό τώρα? :whistling: σόρρυ αλλά είμαι λίγο ψιλοάσχετη για πείτε...και πως θα κάνω έλεγχο ότι όντως έβαλαν τον καλό συναγερμό και δεν μου άφησαν τον κινέζικο??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οκκκκ....και που βάζουν τους συναγερμούς τους καλούς? δηλαδή πας μετά στην αντιπροσωπεία και τους λες βγάλτε μου τον κινέζικο θα πληρώσω έξτρα να μου βάλετε τον καλό συναγερμό τώρα? :whistling: σόρρυ αλλά είμαι λίγο ψιλοάσχετη για πείτε...και πως θα κάνω έλεγχο ότι όντως έβαλαν τον καλό συναγερμό και δεν μου άφησαν τον κινέζικο??? :rolleyes:

για να βαλεις συναγερμο της προκοπης δεν θα πας στην αντιπροσωπεια.....

συνηθως αυτοι που βαζουνε ηχοσυστηματα κ κλπ πουλανε κ συναγερμους.......

υπαρχουν καποιες μαρκες αρκετα καλες....βεβαια αναλογα κ με την τσεπη σου ποσο αντεχει!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια αντιπροσωπεια σου εδωσαν αυτη την τιμη ????

Ειναι τα εξοδα προετοιμασιας του αυτοκινητου.....η μεταφορα του κ κλπ......

γιατι εμενα στην vw Μαρουσι μου γραφουν στην προσφορα PDI 440 ΕΥΡΩ στην VW Κηφισου 490 ευρω κ στην vw Συγγρου 530 ευρω!!!

Ειμαι απο Κατερινη και πηγα στην αντιπροσωπια εδω...!

Link to comment
Share on other sites

αυτους τους συναγερμους που δινουνε δωρο στις αντιπροσωπειες ειναι κινεζικοι οπως κ οι αισθητηρες παρκαρισματος........30 ευρω εχουνε της πλακας ειναι!

καλυτερα να παρεις επεκταση εγγυησης ως δωρο παρα αυτες τις μπουρδες που δινουν....

και βαλε μετα εναν συναγερμο καλο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Σωστος! Αυτο ακριβως θα ελεγα κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλο μηνα σε ολους. Καλοριζικο οποιος πηρε χθες το εκθεσιακο λευκο Gti απο τον Gratsia. Χθες ξοδεψα ενα 3ωρακι και για να μου πουν τελικα οτι το προβλημα οφειλεται στον διακοπτη του αεροσακου του συνοδηγου ο οποιος δεν υπαρχει stock και θα παραγγελθει απο Γερμανια. Το καλο ειναι οτι ο υπευθυνος του συνεργειου με φωναξε και ημουν παρων στον ελεγχο του εγκεφαλου. Επαναλαμβανω οτι το Gti ειναι μια χαρα οταν το οδηγησετε θα καταλαβετε. Ποιοτικα, συναρμογη καμπινας, ηχομονωση, ανεση, οικονομια. Για στησιμο και γκαζι θα μιλησω οταν ελθει η ωρα, δεν βιαζομαι. Παντως ποιοτικα ειναι ενα κλικ πανω απο την κατηγορια του. Για ποιο σκληρογκαζακηδες θα προτεινα κατι ποιο wild. Ισως το OPC η το RC η το Cupra αναλογως με το προφιλ και την τσεπη του καθενος.

Link to comment
Share on other sites

Για τους συναγερμούς.

Λίγο δύσκολο να σου βάλουνε "κινέζικους", κανείς δεν διακινδυνεύει για λίγες δεκάδες ευρώ. Συνήθως οι συναγερμοί που μπαίνουν είναι με CE και συνεργάζονται με το can-bus, το οποίο σημαίνει ότι ενεργοποιούνται/απενεργοποιούνται με το εργοστασιακό τηλεχειριστήριο των κλειδαριών (εύκολος τρόπος να καταλάβεις τι σου έβαλαν). Οι εργοστασιακοί έχουνε το πλεονέκτημα πως είναι τοποθετημένοι εργοστασιακά (αντιλαμβάνεστε τι εννοώ) και ότι δεν φαίνεται ιδιαίτερα ο αισθητήρας εσωτερικού χώρου. Το μειονέκτημα είναι ότι στις περισσότερες περιπτώσεις ο εργοστασιακός κοστίζει σχεδόν όσο η μισή προμήθεια του εμπόρου, με ότι αυτό συνεπάγεται στη περαιτέρω δυνατότητα να κάνει δώρα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να σου βάλουνε "κινέζικους", κανείς δεν διακινδυνεύει για λίγες δεκάδες ευρώ.

Και οι επωνυμοι Κινεζικοι ειναι οποτε μην κολατε.

Συνήθως οι συναγερμοί που μπαίνουν είναι με CE και συνεργάζονται με το can-bus, το οποίο σημαίνει ότι ενεργοποιούνται/απενεργοποιούνται με το εργοστασιακό τηλεχειριστήριο των κλειδαριών (εύκολος τρόπος να καταλάβεις τι σου έβαλαν).

Και οποιοδηποτε φτηνος συναγερμος μπορει να το κανει αυτο.Περνουν σημα απο τα φλας (αφου πατας να κλειδωσεις-ξεκλειδωσεις τα φλας αναβοσβηνουν με διαφορετικο κωδικα) και ο συναγερμος καταλαβαινει ποτε να οπλισει - ξεοπλισει.

Link to comment
Share on other sites

Και οι επωνυμοι Κινεζικοι ειναι οποτε μην κολατε.

Και οποιοδηποτε φτηνος συναγερμος μπορει να το κανει αυτο.Περνουν σημα απο τα φλας (αφου πατας να κλειδωσεις-ξεκλειδωσεις τα φλας αναβοσβηνουν με διαφορετικο κωδικα) και ο συναγερμος καταλαβαινει ποτε να οπλισει - ξεοπλισει.

+ οτι την πιστοποιηση CE την εχουν κ οι κινεζικοι συναγερμοι.....

Link to comment
Share on other sites

Και οι επωνυμοι Κινεζικοι ειναι οποτε μην κολατε.

Και οποιοδηποτε φτηνος συναγερμος μπορει να το κανει αυτο.Περνουν σημα απο τα φλας (αφου πατας να κλειδωσεις-ξεκλειδωσεις τα φλας αναβοσβηνουν με διαφορετικο κωδικα) και ο συναγερμος καταλαβαινει ποτε να οπλισει - ξεοπλισει.

Το οποίο είναι μεγάλη *μη επιτρεπόμενη λέξη* γιατί αν σβήσεις τη μηχανή και είσαι με alarm μόλις τα κλείσεις ενεργοποιείται ο συναργερμός!!!

Αν τα ανοίξεις για μια φορά μόνο τότε ξεκλειδώνει! (ή το αντίθετο γιατί δεν θυμάμαι πότε ανάβουν 2 φορές και πότε 1)

Δοκιμασμένο! Σε Golf 5 με συναγερμό γνωστής αντιπροσωπίας.

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο είναι μεγάλη *μη επιτρεπόμενη λέξη* γιατί αν σβήσεις τη μηχανή και είσαι με alarm μόλις τα κλείσεις ενεργοποιείται ο συναργερμός!!!

Αν τα ανοίξεις για μια φορά μόνο τότε ξεκλειδώνει! (ή το αντίθετο γιατί δεν θυμάμαι πότε ανάβουν 2 φορές και πότε 1)

Δοκιμασμένο! Σε Golf 5 με συναγερμό γνωστής αντιπροσωπίας.

Κοιτα πρεπει να ηταν πολυ φολα ο συναγερμος η ειχε βλαβη.

Πχ παρατηρησα το δικο μου οταν κλειδωνω με το remote τα αλαρμ αναβουν μια φορα παρατεταμενα για 2-3 sec.

Οταν ξελειδωνω αναβουν 4-5 φορες με ηψηλη συχνοτητα (καμοια σχεση με την συχνοτητα τον αλαρμ).Ειναι προφανες οσο και να προσπαθησει καποιος με το κομβιο τον αλαρμ ειναι αδυνατον να πετυχει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που παρελαβε πχ ο pologti μπορει να μας πει αν ειναι οπως στο ibiza cupra?

σου γραφει δλδ τη ταχυτητα εχει???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.