Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Εχω την εξίς απορία:

Γιατί σε όλες τισ φωτογραφίες με το εσωτερικό του polo φένεται το υποβραχιόνιο και εδώ(Ελλάδα)δεν υπάρχει καν σαν extra απ'όσο ξέρω?? thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσφέρεται ως εξοπλισμος.

Έχω και εγώ μια ερώτηση,

Εχω παραγγείλει ένα GTI με οροφή και μου είπαν από την αντιπροσωπεια οτι καθυστερεί η παραγωγή της οροφής για άγνωστους λόγους και δεν θα ξεκινήσει αυτή την εβδομάδα (40η) αλλά αργότερα χωρίς να μου λένε πότε.

Ισχύει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσφέρεται ως εξοπλισμος.

Έχω και εγώ μια ερώτηση,

Εχω παραγγείλει ένα GTI με οροφή και μου είπαν από την αντιπροσωπεια οτι καθυστερεί η παραγωγή της οροφής για άγνωστους λόγους και δεν θα ξεκινήσει αυτή την εβδομάδα (40η) αλλά αργότερα χωρίς να μου λένε πότε.

Ισχύει?

Ευχαριστώ

Ισχυει......αν το παραγγειλεις με ηλιοροφη ή xenon εχει χρονο παραδοσης ενα 5μηνο περιπου απ οτι λενε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσφέρεται ως εξοπλισμος.

Έχω και εγώ μια ερώτηση,

Εχω παραγγείλει ένα GTI με οροφή και μου είπαν από την αντιπροσωπεια οτι καθυστερεί η παραγωγή της οροφής για άγνωστους λόγους και δεν θα ξεκινήσει αυτή την εβδομάδα (40η) αλλά αργότερα χωρίς να μου λένε πότε.

Ισχύει?

Ευχαριστώ

Μάλλον αυτό που εννοεί η αντιπροσωπία ειναι (όπως μου είπαν και εμένα)οτι απο την 40η εβδομάδα θα ξεκινήσει η παραγωγή για οροφή αλλά πάντα με σειρά προτεραιότητας,δηλαδή κάποιος που το παρήγγηλε πρίν απο εσένα θα προηγείται στην κατασκευή,και όχι επειδή το παρήγγειλες την 40η εβδομάδα θα κατασκευαστεί αυτή την εβδομάδα.

Πάντως καλος ήρθες στο club αυτών που περιμένουμε το gti. :p

Εγώ το έχω παραγγείλει απο τέλη Αυγούστου και θα μου έρθει περίπου τον Απρίλη(χωρίς οροφή με xenon)οπότε ΥΠΟΜΟΝΗ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξίς απορία:

Γιατί σε όλες τισ φωτογραφίες με το εσωτερικό του polo φένεται το υποβραχιόνιο και εδώ(Ελλάδα)δεν υπάρχει καν σαν extra απ'όσο ξέρω?? thumbsdown.gif

Ναι δεν υπαρχει ουτε ως εξτρα για να το βαλεις.......

αλλα μην χαλιεσαι...λυση υπαρχει... το παραγγελνεις απο το Γερμανικο ebay κ τελειωνει η υποθεση!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπαρχει ουτε ως εξτρα για να το βαλεις.......

αλλα μην χαλιεσαι...λυση υπαρχει... το παραγγελνεις απο το Γερμανικο ebay κ τελειωνει η υποθεση!

Σωστός :p δεν το είχα σκεφτεί!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό που εννοεί η αντιπροσωπία ειναι (όπως μου είπαν και εμένα)οτι απο την 40η εβδομάδα θα ξεκινήσει η παραγωγή για οροφή αλλά πάντα με σειρά προτεραιότητας,δηλαδή κάποιος που το παρήγγηλε πρίν απο εσένα θα προηγείται στην κατασκευή,και όχι επειδή το παρήγγειλες την 40η εβδομάδα θα κατασκευαστεί αυτή την εβδομάδα.

Πάντως καλος ήρθες στο club αυτών που περιμένουμε το gti. :p

Εγώ το έχω παραγγείλει απο τέλη Αυγούστου και θα μου έρθει περίπου τον Απρίλη(χωρίς οροφή με xenon)οπότε ΥΠΟΜΟΝΗ.

Μή μου λες τέτοια γιατι και εγώ τέλη Αυγούστου το παρήγγειλα (οροφή, xenon, navi) και μου είπαν για αρχές Ιανουαρίου

Link to comment
Share on other sites

Μή μου λες τέτοια γιατι και εγώ τέλη Αυγούστου το παρήγγειλα (οροφή, xenon, navi) και μου είπαν για αρχές Ιανουαρίου

Σου είπα υπομονή.

Ο πωλητής σου είπε Ιαννουάριο αλλά δεν το έγραψε πουθενά(χαρτί παραγγελίας).Οπότε άν εμπιστεύεσαι τόσο τον πωλητή σου τι να σου πώ εγώ.Τεσπά ρώτα τον να σου πεί ακριβός την εβδομάδα παραγωγής του αυτοκινήτου σου απο την VW.Βάλε και κανα μήνα τουλάχιστον για να έθει και τότε θα δείς πότε θα έχεις το αμάξι σου :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπαρχει ουτε ως εξτρα για να το βαλεις.......

αλλα μην χαλιεσαι...λυση υπαρχει... το παραγγελνεις απο το Γερμανικο ebay κ τελειωνει η υποθεση!

Δέν βρήκα κάτι σε γνήσιο ή για gti.

Εσύ έχεις δεί κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα υπομονή.

Ο πωλητής σου είπε Ιαννουάριο αλλά δεν το έγραψε πουθενά(χαρτί παραγγελίας).Οπότε άν εμπιστεύεσαι τόσο τον πωλητή σου τι να σου πώ εγώ.Τεσπά ρώτα τον να σου πεί ακριβός την εβδομάδα παραγωγής του αυτοκινήτου σου απο την VW.Βάλε και κανα μήνα τουλάχιστον για να έθει και τότε θα δείς πότε θα έχεις το αμάξι σου :whistling:

Συμφωνώ μαζί σου. Σου έχουν δώσει εβδομάδα παραγωγής εσένα γιατι εμένα δεν μου έχουν δώσει...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου. Σου έχουν δώσει εβδομάδα παραγωγής εσένα γιατι εμένα δεν μου έχουν δώσει...

Μου έχουν πεί ενδυκτική και όχι τελική.Ενδικτική λοιπόν 9η του 2011. :whistling::angry2:

Ελπίζω η τελική να είναι νωρίτερα.Πάντως περιμένω αυτή την εβδομάδα να μέθω την τελική.

Θα ενημερώσω οταν έχω νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μή μου λες τέτοια γιατι και εγώ τέλη Αυγούστου το παρήγγειλα (οροφή, xenon, navi) και μου είπαν για αρχές Ιανουαρίου

Κλασσικα ο καθε πωλητης κανει οτι περναει απο το χερι του για να κανει τον πελατη να το κλεισει!!

αν σου ελεγε οτι θα κανει 6 μηνες θα το εκλεινες???μαλλον οχι αμεσως ....θα το ξανασκεφτοσουν τουλαχιστον!

Εδω λενε οτι εχει 3μιση μηνες παραδοση χωρις ηλιοροφη ή ξενον ή navi.......απλη παραγγελια δηλαδη θελει 3μιση μηνες!

Εγω οταν παω αντιπροσωπεια κ μου λενε μουφες αμεσως τρωνε ακυρο.......π.χ ο ενας πωλητης μου ειχε πει οτι θα καταργηθει σε κανα 2 εβδομαδες η ηλιοροφη γιατι δεν ξερουν ποτε θα μπει κ κατι σαχλαμαρες....μετα μου ελεγε κλεισε αυτο που υπαρχει ετοιμοπαραδοτο γιατι θα αυξηθει η τιμη του συντομα!!και λεω απο μεσα μου ετσι ειστε?λετε @@ για να παρω το ετοιμοπαραδοτο?φατε το ακυρο σας τωρα και αντε γεια παω σε αλλη αντιπροσωπεια!!

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν πεί ενδυκτική και όχι τελική.Ενδικτική λοιπόν 9η του 2011. :whistling::angry2:

Ελπίζω η τελική να είναι νωρίτερα.Πάντως περιμένω αυτή την εβδομάδα να μέθω την τελική.

Θα ενημερώσω οταν έχω νεότερα.

Απο που το παρήγγειλες? Εγώ KARENTA

Link to comment
Share on other sites

στο πισω μερος του συμβολαιου που υπογραφεις ομως συμπληρωνει ο πωλητης το χρονικο διαστημα που θα κανει να παραδοθει το οχημα..

εγω το παραγγειλα 19 Αυγουστου και εβαλε οτι σε 3 μηνες(μετρανε μονο οι εργασιμες) το αμαξι θα πρεπει να εχει παραδοθει γιατι αλλιως θα μπορω να ζητηω πισω την προκαταβολη μου και να ακυρωσω την παραγγελεια.!

Link to comment
Share on other sites

στο πισω μερος του συμβολαιου που υπογραφεις ομως συμπληρωνει ο πωλητης το χρονικο διαστημα που θα κανει να παραδοθει το οχημα..

εγω το παραγγειλα 19 Αυγουστου και εβαλε οτι σε 3 μηνες(μετρανε μονο οι εργασιμες) το αμαξι θα πρεπει να εχει παραδοθει γιατι αλλιως θα μπορω να ζητηω πισω την προκαταβολη μου και να ακυρωσω την παραγγελεια.!

Δεν ξέρω κατά πόσο θα στην δώσουν άμεσα την προκαταβολή σου πίσω , γιατί αυτό που γίνεται πάντα είναι κάπως έτσι.... περιμένεις να έρθει το αμάξι , να το πουλήσουν και όταν το πουλήσουν θα σου δώσουν την προκαταβολή σου πίσω ....

Μακάρι να μην χρειαστεί να μπείτε σε τέτοιο τριπακι κανένας σας !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο θα στην δώσουν άμεσα την προκαταβολή σου πίσω , γιατί αυτό που γίνεται πάντα είναι κάπως έτσι.... περιμένεις να έρθει το αμάξι , να το πουλήσουν και όταν το πουλήσουν θα σου δώσουν την προκαταβολή σου πίσω ....

Μακάρι να μην χρειαστεί να μπείτε σε τέτοιο τριπακι κανένας σας !

δεν υπαρχει περιπτωση να το κανω...

απλα το αναφερω για τον λογο οτι δεν νομιζω να εχουν οπεξη οι αντιπροσωπειες να χασουν λεφτα..!

βεβαια ετσι το σκεφτομαι εγω μπορει να ειναι λαθος.!

Link to comment
Share on other sites

ενω το OPC το βρηκες ετοιμοπαραδοτο οπως το θες...¨"αν παρω λευκο με οροφη που θελω και ενα δυο πραγματα ακωμη θα το εχω απο 4-5 /1 /11 μου ειπε"

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

αλλο 3 μηνες αλλο 5-6

Off Topic

και άλλο corsa opc και άλλο polo gti ....

το καλό πράγμα, αργεί να γίνει .... 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.