Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Στα golf,γινεται αυτο που λες.

θα το ψαξω και θα σου πω αμεσα.

απο οτι ξερω δεν ειναι διαφορετικο παρα μονο στο οτι η μετοπη ειναι τετοια που δεν μπορει να μπει λογο χωροταξιας.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κοιταζω φοτος και δεν μου φαινεται ιδιο. Του gti εχει αναμεσα στις 2 ροδελες κατω κατω κατι ακομα.. Ενω του γκολφ ειναι αδειο.. Ποσα ειναι καλη τιμη ??

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

1200 μου ειπε στην αντιπροσωπια ενα.. Αλλα δεν ξερω αν θα περασει και τα χειριστηρια στο τιμονι.. Μαλλον οχι δεν πιστευω..

Για τα χειριστήρια πρέπει να το ρωτήσεις ...

Off Topic

μόλις με βοήθησες να ελέγξω το ετκα μου ... λέει 1249 άρα μια χαρά δουλεύει :thumbsup::sorry:
Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Βασικα κοιταζω φοτος και δεν μου φαινεται ιδιο. Του gti εχει αναμεσα στις 2 ροδελες κατω κατω κατι ακομα.. Ενω του γκολφ ειναι αδειο.. Ποσα ειναι καλη τιμη ??

βαλε φωτος να δουμε............

μηπως το αλλο ειναι το rns 510....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά πια είναι η πραγματική μέση κατανάλωση του?

¶λλα λέει εδώ.. 11.5 λίτρα ????? sillyhorse1rb5.gif

http://www.4troxoi.g...=11993&pbreak=1

Όποιος το έχει στα χεράκια του postari κατανάλωση please…new_lol.gif

7.1 εθνικη,εχτες με πολυ μποτιλιαρισμα και καπου καπου κανενα πατηματακι 14.5 lit/100 km :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετή ερευνά σε αντιπροσωπείες έδωσα την παράγγειλα.

5door, οροφή, Bi-Xenon, 2 χρόνια επέκταση εγγύησης.

Τέλη Φεβρουαρίου με το καλό...:):unsure:

Τώρα κάνουμε υπομονηηηηηηη....new_killpc.gif

PS: Μου είπαν σε 25 μέρες θα μου πουν ημερομηνία παραγωγής.

Edited by Tony
Link to comment
Share on other sites

Μπες *μη επιτρεπόμενο @ URL* και κοιτα στις αγγελιες για ανταλακτικα VW. Περα απο αυτο σημερα εκανα το πρωτο μου ταξιδι ολα καλα ολα ωραια!! Με ελαφρυ πατημα ειναι πολυ οικονομικο το πολακι! Παιδια περα απο αυτο να σας ρωτησω λιγο... Καθως παρκαρα το αμαξι πηγα να βαλω νεκρα συνηθισμενος απο το παλιο και εβαλα στο P (parking)δν ειχα πολυ ταχτυητα το πολυ 5-8 κμ και ακουστηκε το αμαξι λες και εσβησε , βεβαια δν εσβησε και ολα καλα φαινονται πειραζει που εγινε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

7.1 εθνικη,εχτες με πολυ μποτιλιαρισμα και καπου καπου κανενα πατηματακι 14.5 lit/100 km :angry2:

Να σε ρωτήσω και εγώ: 1ον 7,1lt/100km σε μποτιλιάρισμα με 1η -2η??Καλοοοοοοό!!!! Και κάτι άλλο, μέσα στην πόλη με νορμάλ οδήγηση πόσο καίει?? Και τέλος εάν το πατήσεις για λίγο φτάνει η μέση 14,5lt/100km???

Εάν δεν βαριέσαι γράψε και καμία άλλη παρατήρηση για την polara σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι οταν λεω εθνικη εννοω στο ταξιδι εκαψε 7.1 lit με το κοντερ 120-140km/h.

Σε νορμαλ κινηση μεσα στην πολη γυρω στα 12 αλλα δεν κρατιεμε ρε γαμωτο αμα βρισκω λιγο ανοιγμα το παταω λιγουλακι :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμής έχω κάνει κάπου 350km (το είχα φουλάρει το ντεπόζιτο) και ο δείκτης της βενζίνης τώρα είναι λίγο πάνω από το μισό. Με οδήγηση και σε εθνική και σε μποτιλιάρισμα. Δηλαδή με ένα γέμισμα απ'ότι φαίνεται πας άνετα Αθήνα-Θεσσαλονίκη και πιο πέρα, με μια μέση ταχύτητα 120km/h χοντρικά.

Να ρωτήσω τι βενζίνη βάζετε απλή η super αμόλυβδη?

Link to comment
Share on other sites

Οχι οταν λεω εθνικη εννοω στο ταξιδι εκαψε 7.1 lit με το κοντερ 120-140km/h.

Σε νορμαλ κινηση μεσα στην πολη γυρω στα 12 αλλα δεν κρατιεμε ρε γαμωτο αμα βρισκω λιγο ανοιγμα το παταω λιγουλακι :rofl:

βρε παιδια μηπως κανετε λαθος και κοιτατε στιγμιαια κατναλωση??την ιδια και λιγοτερη εχει το δικο μου gti που ειναι 2λιτρο!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με έχει απογοητεύσει μέχρι στιγμής ειναι τα ηχεία thumbsdown.gif περίμενα κάτι καλύτερο.. Θέλει σίγουρα μια ενισχυσούλα, αλλά αργότερα γιατί τώρα έχω ξεμείνει :rofl:

Πάντως μου κάνει εντύπωση γιατί στο προηγούμενο αμαξάκι που είχα ένα getz (πολύ πιο φτηνό) τα ηχεία και η ακουστική ήταν superrrrrr-κρύσταλο από τη μάνα του χωρίς να αλλάξω κάτι. Τα μπάσα τράνταζαν όλο το αμάξι. Αλλά γενικά λένε οτί τα γερμανικά αυτοκίνητα πάσχουν λίγο σε αυτό τον τομέα. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μηπως κανετε λαθος και κοιτατε στιγμιαια κατναλωση??την ιδια και λιγοτερη εχει το δικο μου gti που ειναι 2λιτρο!

Συμφωνώ, μάλλον κάπου κάνετε λάθος

Εγώ με το TSI 140 με REVO και εκτός πόλης βλέπω 5,5 με 6 , το πολύ 6,6 !!!

Βέβαια το ρεκόρ μου είναι 4,1 αλλά είχα βάλει αυγό κάτω από το γκάζι για να δω πόσο χαμηλά μπορώ να το φθάσω.

Το 4,3 το καταφέρνω χωρίς αυγό και αλλαγές στις 2.800 rpm.

Link to comment
Share on other sites

Οχι οταν λεω εθνικη εννοω στο ταξιδι εκαψε 7.1 lit με το κοντερ 120-140km/h.

Σε νορμαλ κινηση μεσα στην πολη γυρω στα 12 αλλα δεν κρατιεμε ρε γαμωτο αμα βρισκω λιγο ανοιγμα το παταω λιγουλακι :rofl:

Πρέπει να κάνεις λάθος! 12 κατανάλωση είναι πάρα πολύ, εκτός και αν πας πατημένος όλη την ώρα! ρε παιδιά κανένας άλλος που το έχει ας μας πει μία άποψη να συγκρίνουμε(για μέση κατανάλωση πάντα μιλάμε)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που πηγα ταξιδι 1 ωρα και , στα 110-120 ειχε καταναλωση κοντα στα 6 , το γκαζι ομως ισα ισα που το ακουμπουσα. Δεν μου ειπατε πειραζει που εβαλα P ενω ειχα 5 κμ.. ακουστηκε ενας περιεργος θορυβος..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις λάθος! 12 κατανάλωση είναι πάρα πολύ, εκτός και αν πας πατημένος όλη την ώρα! ρε παιδιά κανένας άλλος που το έχει ας μας πει μία άποψη να συγκρίνουμε(για μέση κατανάλωση πάντα μιλάμε)

12 λιτρα καταναλωση πατημενο ειναι λογικο.....ενταξει ειναι και 190 αλογα αμαξι αρκετα πουσαρισμενο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που πηγα ταξιδι 1 ωρα και , στα 110-120 ειχε καταναλωση κοντα στα 6 , το γκαζι ομως ισα ισα που το ακουμπουσα. Δεν μου ειπατε πειραζει που εβαλα P ενω ειχα 5 κμ.. ακουστηκε ενας περιεργος θορυβος..

ελα φιλε και σε μενα μου ειχε τυχει αυτο το γκαπ πριν 3-4 χρονια αλλα εγω εχω 6αρι λαδιου dsg παντος μεχρι στιγμης δεν εμφανισε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που πηγα ταξιδι 1 ωρα και , στα 110-120 ειχε καταναλωση κοντα στα 6 , το γκαζι ομως ισα ισα που το ακουμπουσα. Δεν μου ειπατε πειραζει που εβαλα P ενω ειχα 5 κμ.. ακουστηκε ενας περιεργος θορυβος..

Mην το κάνεις αυτό, ζορίζεις τα γρανάζια. Είναι σαν να βάζεις όπισθεν ενώ έχεις ταχύτητα 5χλμ προς τα εμπρός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.