Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

όπως είπα και σε προηγούμενη σελίδα, το θέμα ηλιοροφή έχει λήξει, έχει ξεκινήσει η κατασκευή. Το αυτοκίνητό μου κατασκευάζεται αυτή την εβδομάδα και το παίρνω μέσα στο Δεκέμβρη.

Οροφή, xenon, light & sight, navi. Παραγγελια 2η εβδομάδα του Αυγούστου

Παω αυριο αντιπροσωπεια.......... sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

αμα αφηνω αναμενο το φλας το βραδυ θα μου εξαντλει την μπαταρια η δεν υπαρχει προβλημα?

Εαν το κάνεις κάθε βράδυ για όσο εσύ κοιμάσαι... λογικά θα σου το εξαντλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω εγώ ένα βιντεάκι!!! Αφιερωμένο σε όσους αναγκάζονται να περιμένουν 4 μήνες και άνω για το αμάξι!

Μιλάμε για πολλά γέλια!

και ένα για τους κοντράκηδες!!

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω εγώ ένα βιντεάκι!!! Αφιερωμένο σε όσους αναγκάζονται να περιμένουν 4 μήνες και άνω για το αμάξι!

Μιλάμε για πολλά γέλια!

και ένα για τους κοντράκηδες!!

:drinks::whistling:

Link to comment
Share on other sites

ποπο εγω δλδ που ακωμη δεν εχω κανει παραγγελια και το θελω λευκο με οροφη , ξενον , ρνς310 , αλκανταρα , παρκτρονικ (θα κανω παραγγελια κοντα στο τελος του χρονου η τον 1ο του 2011) ποτε θα το παρω??

Καλο Απριλη δλδ?? :drinks:

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

ποπο εγω δλδ που ακωμη δεν εχω κανει παραγγελια και το θελω λευκο με οροφη , ξενον , ρνς310 , αλκανταρα , παρκτρονικ (θα κανω παραγγελια κοντα στο τελος του χρονου η τον 1ο του 2011) ποτε θα το παρω??

Καλο Απριλη δλδ?? :drinks:

Kοίτα,κοντομάνικα θα φοράμε σίγουρα οταν το παραλάβεις ,τώρα να έλπίζεις να μήν φοράμε και μαγιο.... new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

ποπο εγω δλδ που ακωμη δεν εχω κανει παραγγελια και το θελω λευκο με οροφη , ξενον , ρνς310 , αλκανταρα , παρκτρονικ (θα κανω παραγγελια κοντα στο τελος του χρονου η τον 1ο του 2011) ποτε θα το παρω??

Καλο Απριλη δλδ?? :p

εσυ θα παρεις το facelift......... sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

ποιος εχει γραψει τα ποιο πολλα χιλιομετρα ρε παιδια???

ο φιλος που το πηρε πρωτος , πρωτος που ειναι???

ο pologti νομοιζω???

κανενα θεμα με το dsg εχετε?? περα απο τους ηχους σε ανωμαλιες του δρομου...

σκορτσαρισματα σε 1η-2α??? κροταλιασματα και τετοια???

το φοβαμαι το ριμαδι το 7αρι :S

μονο αυτο φοβαμαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποιος εχει γραψει τα ποιο πολλα χιλιομετρα ρε παιδια???

ο φιλος που το πηρε πρωτος , πρωτος που ειναι???

ο pologti νομοιζω???

κανενα θεμα με το dsg εχετε?? περα απο τους ηχους σε ανωμαλιες του δρομου...

σκορτσαρισματα σε 1η-2α??? κροταλιασματα και τετοια???

το φοβαμαι το ριμαδι το 7αρι :S

μονο αυτο φοβαμαι!!!!

αυτα τα προβληματακια με το update που εγινε διορθωθηκαν!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν λεω για θεμα software.

στο golf 6 και στα rocco εχουν πολλα προβληματα με σκορτσαρισματα

αλλαξαν σετ δισκων αλλαξαν mechatronic

μεχρι και σασμαν...

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

η θερμοκρασια λαδιου σε τι επιπεδα κυμαινεται σε οσους εχουν παρει?

το dsg εχει launch control?

Απότι ξέρω στο Polo δεν έχει launch control. Τώρα για τα λάδια θα σε γελάσω! Αύριο το παραλαμβάνω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν λεω για θεμα software.

στο golf 6 και στα rocco εχουν πολλα προβληματα με σκορτσαρισματα

αλλαξαν σετ δισκων αλλαξαν mechatronic

μεχρι και σασμαν...

Aυτο ειναι ενα θεμα αρκετα σοβαρο.........αλλα εμενα με ανησυχουν πιο πολυ τα λαδια του αυτοκινητου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο αυτούς που το έχουν και έχουν κάνει πάνω απο 1500χμ συμπληρώσατε λάδι;;;

Αγαπητέ Αντρέα ,

δεν πρέπει να αγχώνεσαι,στα πλαίσια του ΄στρωσίματος' του κινητήρα όλα τα αυτοκίνητα λίγο πολύ καίνε λάδι.

Τώρα όσο για το 1,5 λίτρο που συμπληρωσες μπορεί να είχε κάψει 750ml και να έλειπαν και απο το εργοστάσιο αλλα τόσα ή και παραπάνω,είμαι σίγουρος οτι δεν έλεγξες την στάθμη όταν το παρέλαβες.Οπότε αυτό που έχεις να κάνεις είναι ΥΠΟΜΟΝΗ μέχρι το επόμενο σέρβις που θα δείς περίπου τι γίνεται,αν και είμαι σίγουρος οτι με τον καιρο θα στρώνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Απλά άλλο 1500χλ και άλλο 7500χλ σχεδόν 1 λίτρο έβαλε ! Και μου είχε πει ότι το γέμισαν πριν το παραλαβω.. Τεσπα θα δείξει τώρα στο επόμενο και θα Έχω και τ νου μου να τα τσεκαρω και εγώ τα λαδια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!το πηρα πριν μια βδομαδα,και ειναι οπως το περιμενα πολυ καλο αμαξι ,αξιζει την αναμονη που πολλους βασανιζει.

Λεω και γω να σας αναφερω τα ''περιεργα'' του αυτοκινητου να τα γνωριζετε .

1.ενας ηχος στις λακουβες τον οποιο θυμαμαι μου εκανε και το Α3 (χειροκινητο) ειναι απο το αυτοματο η μηπως οι αναρτησεις?

2.στην επιταχυνση καποιες φορες εχω παρατηρησει να ''φευγει'' το τιμονι αριστερα

3.Οταν βαζω το αυτοματο στο manual η στο sport ακινητοποιημενος ανεβαζει στροφες (1000) και τρεμει σαν να ηταν κρυος ο κινητηρας.

4.δεν νομιζω οτι μπορει να κλειδωσει χωρις τον συναγερμο ,δηλαδη και με το κλειδι να το κλειδωσεις θα μπει συναγερμος- λιγο ακυρο σχολιο απλα εγω δεν εχω αναγκη τον συναγερμο σπιτι μου και θα προτιμουσα να το κλειδωνω απλα για λογους ... μπαταριακους :p -

5.για την πιεση στα ελαστικα και στην VW μου ειπαν να ακολουθησω τις οδηγιες στο καπακι της αντλιας

αυτα ειναι τα περιεργα που εχω παρατηρησει ,εαν θελετε σχολιαζετε η ρωτατε.

ΥΓ: εχει βγει οντως update για το gti απο τωρα?και τι διορθωνει?

Σπυρος

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρακαρα στο ΤΕΙ πισω απο ενα λευκο GTI 5θυρο..

εχασα τα πρωτα 15 λεπτα γιατι αν και το εχω δει σε dealer 3-4 φορες μεσα εξω ηταν η πρωτη φορα που το ειδα εξω στο δρομο και το κοιτουσα απο ολες τις πλευρες σαν χαζος.

περιμενα μηπως δω καποιον να μπει μεσα να φυγει να του πω για το κλαμπ κλπ και να μου πει τη γνωμη του για το αμαξι αλλα τπτ.

αμα τον ξαναδω θα του βαλω χαρτακι με το λινκ του κλαμπ closedeyes.gif

ειναι πολυ ωραιο τελικα hearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gif

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.