Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

παιδια για τα λαδια κινησεις καντε μετα τα 5000χλμ.. το να σου καψει 1.5 λιτρο στα πρωτα 5000χλμ δεν ειναι κατι τραγικο.. ολα τα αμαξια τσιμπανε λαδι στην αρχη.. τωρα αμα ειναι περισσοτερο τοτε ναι.. κοιταξτε το..

Link to comment
Share on other sites

Με γρήγορη αναζήτηση στο φόρουμ είδα ότι το πρόβλημά μου, το οποίο παρουσιάστηκε σήμερα είναι γνωστό.

Έχω το gti με dsg7. Με δευτέρα και στροφές 1000 και κάτω το αμάξι σκορτσάρει ή αλλιώς ζορίζεται όταν πατάς λίγο το γκάζι.

Θέλω να μου πέιτε 1ον εάν μπορώ να κυκλοφορώ όσο θέλω και 2ον τί πρέπει να μου κάνουν(ή καλύτερα να ζητήσω) στο συνεργείο? Διάβασα διάφορα γι αυτό θα ήθελα να ακούσω κάτι συγκεκριμένο από κάποιον που είχε το ίδιο πρόβλημα!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Edited by m@rios
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγαλει info η VW να αλλαζουν λογισμικο dsg7.Αν το φαινομενο επιμενει δεν αλλαζεται διδισκο μιας και ειναι προβλημα ανεσης και σε οσα Vag αλλαχτηκε το παρουσιασε ξανα συντομα.Λενε οτι κανουν ερευνα ωστε να εντοπισουν τι πραγματικα φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγαλει info η VW να αλλαζουν λογισμικο dsg7.Αν το φαινομενο επιμενει δεν αλλαζεται διδισκο μιας και ειναι προβλημα ανεσης και σε οσα Vag αλλαχτηκε το παρουσιασε ξανα συντομα.Λενε οτι κανουν ερευνα ωστε να εντοπισουν τι πραγματικα φταιει.

To έχει παρουσίασει και σε εσένα? αλλαγή πολυδίσκου εννοέις? και τί εννοείς πρόβλημα άνεσης? ποια είναι η γνώμη σου- να κάνω κάτι ή να το αφήσω έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγαλει info η VW να αλλαζουν λογισμικο dsg7.Αν το φαινομενο επιμενει δεν αλλαζεται διδισκο μιας και ειναι προβλημα ανεσης και σε οσα Vag αλλαχτηκε το παρουσιασε ξανα συντομα.Λενε οτι κανουν ερευνα ωστε να εντοπισουν τι πραγματικα φταιει.

Πλέον σταματησαν να αλλάζουν πολύδισκα! Σου κάνουν update αν υπάρχει και μετά περιμένεις...

Δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μαριε ποσα χιλιομετρα εχεις κανει στο GTI σου και στο παρουσιασε αυτο?Εγω περιμενω scirocco με DSG7 και μερικες σελιδες πριν ρωταγα αν εχει κανεις το προβλημα αυτο σε polo gti γιατι ολοι με το polo gti χερονται το dsg τους ενω σε αλλα μοντελα της vw πχ polo 1.2,golf,scirocco εχουν αρκετοι αυτο το σκορτσαρισμα.

Τελικα εγραψες εσυ οτι εχεις αυτο το προβλημα(απο τα ελαχιστα polo gti παρολο που φοραει ολο το γκρουπ το ιδιο σασμαν)

Μαλλον σε ολους το κανει απλα δεν εχουν κανει αρκετα χιλιομετρα.

Οπως πολυ σωστα σου ειπαν πιο πανω το προβλημα διορθωνοταν οταν αλλαζαν πολυδισκο ομως πολλοι μετα ξαναειχαν το ιδιο προβλημα(σε αλλους λυθηκε) οποτε η VW απο 26 Αυγουστου εχει βγαλει επισημη ανακοινωση να μην αλλαζουν ουτε πολυδισκο ουτε ολοκληρο σασμαν μιας και το προβλημα δεν οφειλεται εκει και το ψαχνουν....

Εγω θα ηθελα να σε ρωτησω πως και ποτε το κανει και ποσο εντονο ειναι?

Και το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας αντιπροσωπεια να τους τα πεις(θα σου πουν οτι ειναι φυσιολογικο) αν σου πουν κατι τετοιο πες οτι το εχεις ψαξει και ξερεις και να σου κατωχηροσουν το παραπονο σου ωστε αν στο μελλον βγει λυση(και μπορει να εχεις βγει εκτος εγγυησης) να στο φτιαξουν τσαμπα .

Εδω ειναι η πιο εντονη διαμαρτυρια που εχει δει για το σκορτσαρισμα του DSG:

Αυτο που με παραξενευει εφοσον η VW εχει βγαλει ανακοινωση οτι το ψαχνει παει να πει οτι ολοι θα εχουν προβλημα?ή ψαχνει να λυσει αυτο το προβλημα για οσους εχουν παρουσιασει προβλημα?

Παντως ευχομαι ολα να σου πανε(και να μου πανε) καλα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μαριε ποσα χιλιομετρα εχεις κανει στο GTI σου και στο παρουσιασε αυτο?Εγω περιμενω scirocco με DSG7 και μερικες σελιδες πριν ρωταγα αν εχει κανεις το προβλημα αυτο σε polo gti γιατι ολοι με το polo gti χερονται το dsg τους ενω σε αλλα μοντελα της vw πχ polo 1.2,golf,scirocco εχουν αρκετοι αυτο το σκορτσαρισμα.

Τελικα εγραψες εσυ οτι εχεις αυτο το προβλημα(απο τα ελαχιστα polo gti παρολο που φοραει ολο το γκρουπ το ιδιο σασμαν)

Μαλλον σε ολους το κανει απλα δεν εχουν κανει αρκετα χιλιομετρα.

Οπως πολυ σωστα σου ειπαν πιο πανω το προβλημα διορθωνοταν οταν αλλαζαν πολυδισκο ομως πολλοι μετα ξαναειχαν το ιδιο προβλημα(σε αλλους λυθηκε) οποτε η VW απο 26 Αυγουστου εχει βγαλει επισημη ανακοινωση να μην αλλαζουν ουτε πολυδισκο ουτε ολοκληρο σασμαν μιας και το προβλημα δεν οφειλεται εκει και το ψαχνουν....

Εγω θα ηθελα να σε ρωτησω πως και ποτε το κανει και ποσο εντονο ειναι?

Και το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας αντιπροσωπεια να τους τα πεις(θα σου πουν οτι ειναι φυσιολογικο) αν σου πουν κατι τετοιο πες οτι το εχεις ψαξει και ξερεις και να σου κατωχηροσουν το παραπονο σου ωστε αν στο μελλον βγει λυση(και μπορει να εχεις βγει εκτος εγγυησης) να στο φτιαξουν τσαμπα .

Εδω ειναι η πιο εντονη διαμαρτυρια που εχει δει για το σκορτσαρισμα του DSG:

Αυτο που με παραξενευει εφοσον η VW εχει βγαλει ανακοινωση οτι το ψαχνει παει να πει οτι ολοι θα εχουν προβλημα?ή ψαχνει να λυσει αυτο το προβλημα για οσους εχουν παρουσιασει προβλημα?

Παντως ευχομαι ολα να σου πανε(και να μου πανε) καλα

´Εχω 12000χλμ και το πρόβλημα έιναι υπαρκτό αλλά όχι ιδιαίτερα έντονο. Δεν πιστεύω ότι είναι γενικό πρόβλημα οπότε μην ανησυχείς από τώρα! Με το καλό να σου έρθει και καλορίζικο!

Πλέον σταματησαν να αλλάζουν πολύδισκα! Σου κάνουν update αν υπάρχει και μετά περιμένεις...

Δες εδω

Το πήρα Φεβρουάριο του 2010! Ξέρεις εάν έχει βγει αναβάθμιση από τότε? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

´Το πήρα Φεβρουάριο του 2010! Ξέρεις εάν έχει βγει αναβάθμιση από τότε? Ευχαριστώ πολύ!

Δεν εχω ιδέα αφου δεν εχω dsg7 εγω, εχω 6αρι ;) Πρέπει να περασεις απο μια αντιπροσωπεία, νομίζω στο φυσώνουν και βλέπουν τι υπάρχει. Ίσως το τσεκάρουν και με το πλαίσιο χωρίς καν να μπει διαγνωστικό, δεν το ξέρω σίγουρα όμως...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως τελικα ακυρωσα την παραγγελια του πολο λογω προβληματων στη δουλεια μου..παω για μεταχειρισμενο γκολφακι(μαλλον gt)..ας με ενημερωσουν οι operator που να κοιταξω εδω περα για αγγελειες και οποιος εχει κατι υποψη ας με ενημερωση..ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως τελικα ακυρωσα την παραγγελια του πολο λογω προβληματων στη δουλεια μου..παω για μεταχειρισμενο γκολφακι(μαλλον gt)..ας με ενημερωσουν οι operator που να κοιταξω εδω περα για αγγελειες και οποιος εχει κατι υποψη ας με ενημερωση..ευχαριστω πολυ...

κριμαααααααα. Λυπάμαι πολυ.:(
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε πολυ κριμα.. αλλα ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα. τι να κανουμε.. παντως στο car, θα βρεις αρκετες ευκαιρεσ καιοχι μονο απο vw... ψαξτο καλα..

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως παιδια εχω μεγαλο προβλημα με την δουλεια και με την πληρωμη μου που πλεον δεν μπορω να μπω στο λουκι των γραμματιων....οποτε γκολφακι τι να κανουμε...αυτο πως σας φαινεται ?

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1841688/

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλημερα..κριμα γιαυτο που σου συνεβη αλλα κ ο γκολφος ειναι αστερι ;)

το αμαξι στο car..καλα χλμ-καλη χρονολογια-καλη τιμη.(και αν σου κατσει αυτο θα χεις και τισ ζαντες με τη διαμαντοκοηψη που ηθελες θυμαμαι :thumbsup2:)

και μερικα φαινομενικα καλα ακομα

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1043390/

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1892793/

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλημερα..κριμα γιαυτο που σου συνεβη αλλα κ ο γκολφος ειναι αστερι ;)

το αμαξι στο car..καλα χλμ-καλη χρονολογια-καλη τιμη.(και αν σου κατσει αυτο θα χεις και τισ ζαντες με τη διαμαντοκοηψη που ηθελες θυμαμαι :thumbsup2:)

και μερικα φαινομενικα καλα ακομα

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/cl...s/view/1043390/

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/cl...s/view/1892793/

καλημερα φιλαρακι..δυστυχως πλεον κανουν αλλοι για μας σχεδια οποτε παω και εγω αναλογα..ναι ναι οντως καλα θυμασαι για τις ζαντες απλα αναρωτιομουν μηπως ειναι βλακεια να παρει κανεις ενα golf look gti ενω δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

το gti με το gt δεν εχουν διαφορα στους προφυλακτηρες νομιζω απλα αλαζουν οι σιτες μπροστα,και το συγκεκριμενο φοραει +ζαντες και μαρσπιεδες.αμα δε σαρεσουν βρισκεις του gt τα μασκακια και βαζεις μπροστα.παρτον ενα τηλ δε χανεις τιποτα και απλα πατε και ελεγχετε το αμαξι σε καποιο δικο σου συνεργειο η αντιπροσωπεια..και γω ετσι ειχα κανει οταν πηρα ενα γκολφ 5 μεταχειρισμενο πριν 2,5 χρονια

ψαξε και το ασημι που σου εστειλα φαινεται ενταξει :thumbsup:

Edited by dimaras
Link to comment
Share on other sites

το gti με το gt δεν εχουν διαφορα στους προφυλακτηρες νομιζω απλα αλαζουν οι σιτες μπροστα,και το συγκεκριμενο φοραει +ζαντες και μαρσπιεδες.αμα δε σαρεσουν βρισκεις του gt τα μασκακια και βαζεις μπροστα.παρτον ενα τηλ δε χανεις τιποτα και απλα πατε και ελεγχετε το αμαξι σε καποιο δικο σου συνεργειο η αντιπροσωπεια..και γω ετσι ειχα κανει οταν πηρα ενα γκολφ 5 μεταχειρισμενο πριν 2,5 χρονια

ναι εννοειται...ειναι και κοντα μου

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πριν παρω το πολο σκεφτομουν να παρω το golf to 6 αλλα δεν εβρισκα ουτε ενα.. και μετα ειπα να παρω ενα golf 5 και να το κανω λοοκ r32..που ειναι μ@@ναρος!!!! μη σε απασχολει αμα ειναι η δεν ειναι.. gti.. αλλα οπως ειπε και ο dimaras ψαξτο πολυ καλα.. οχι μονο μηχανικα αλλα κοιτα και τον εγκεφαλο του.. επισης.. ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα. πας και του λες.. ( αμα το αμαξι το δινει 11500.. φιλε 10500 εχω τα θελεις...?) δυσκολα θα σου πει οχι..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πριν παρω το πολο σκεφτομουν να παρω το golf to 6 αλλα δεν εβρισκα ουτε ενα.. και μετα ειπα να παρω ενα golf 5 και να το κανω λοοκ r32..που ειναι μ@@ναρος!!!! μη σε απασχολει αμα ειναι η δεν ειναι.. gti.. αλλα οπως ειπε και ο dimaras ψαξτο πολυ καλα.. οχι μονο μηχανικα αλλα κοιτα και τον εγκεφαλο του.. επισης.. ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα. πας και του λες.. ( αμα το αμαξι το δινει 11500.. φιλε 10500 εχω τα θελεις...?) δυσκολα θα σου πει οχι..

ναι εχεισ απολυτο δικιο θα το ψαξω πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

επισης.. ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα. πας και του λες.. ( αμα το αμαξι το δινει 11500.. φιλε 10500 εχω τα θελεις...?) δυσκολα θα σου πει οχι..

+1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετα απο πρώτο έλεγχο λαδιων που έκανα στα πρώτα 500χιλιομετρα Είδα ότι δεν Έχω κάψει σταγόνα....ουφ.είναι νωρίς βέβαια ακόμα αλλα αν είχα πρόβλημα δεν θα είχε κάψει λίγο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.