Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Λοιπον παιδια ψαχνοντας καλυτερα οτι αν και εφοσον αλλαξω ζαντες εχω καταλιξει σε 3 ζευγαρια!!

φυσικα θα τις αλλαξω κατευτιαν γιατι θα τις αλλαξω σε φιλο για να παρει τα μαμα ζαντολαστοχα ως ολοκαινουρια και να πληρωσω μονο τη διαφορα!!

Ειμαι αναμεσα σε OZ, Team Dynamics και WORK.

Απο Team Dynamics ειναι η Pro Race 1.2S Black Matt.

Απο OZ ειναι η Ultraleggera black matt.

Απο WORK ειναι η WORK Emotion 11R MBL.

Ολες εννοειτε πως θα ειναι 17"

Απο θεμα αξιοπιστιας, ποιοτητας και βελτιωσης με βαση της μαμα που φορανε οι πολαρες μας ποια θα μου προτεινατε;

OZ ULTRA με τα χιλια στο χρωμα που λες τις ηθελα και γω αλλα επειδη βρηκα τις ασημι του κουτιου μιση τιμη πηρα αυτες.Οι work τα σπανε αλλα δε μου αρεσουν και τοσο στο polaki οι team dynamics ειναι πολυφορεμενες τουλαχιστον στην περιοχη μου και τις φοραν κατα κανονα 207.Επιλογη μου οι oz για polo....

Link to comment
Share on other sites

OZ ULTRA με τα χιλια στο χρωμα που λες τις ηθελα και γω αλλα επειδη βρηκα τις ασημι του κουτιου μιση τιμη πηρα αυτες.Οι work τα σπανε αλλα δε μου αρεσουν και τοσο στο polaki οι team dynamics ειναι πολυφορεμενες τουλαχιστον στην περιοχη μου και τις φοραν κατα κανονα 207.Επιλογη μου οι oz για polo....

Οι work ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αλλα η αληθεια ειναι οτι και εγω τις εχω σαν τελευταια επιλογη γιατη εμφανισιακα δεν μου αρεσουν ειδιετερα σαν τις αλλες 2.

Για τις OZ δεν νομιζω να ειπαρχει καποιος που να μην αναγνωριζει την αξια τους + οτι ειναι και πολυ ομορφες!!

Τωρα οσο αφορα τις Team Dynamics θεωρω πως ειναι οι πιο ομορφες, ειδηκα το κοκκινο χοντρο περιγραμα που εχουν με τρελενει σε συνδιασμο με τα κοκκινα περιγραματα του gti στις γριλιες και τα κοκκινα δισκοφρενα. Απλα δεν ετυχε πουε να ασχολειθω με την συγκεκριμενη εταιρια και δεν εχω ιδεα αν ειναι στις κορυφαιες εταιριες, ποιοτητα κτλπ!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τις κορυφαιες εταιριες.οι ζαντες ειναι παναλαφρες και ομορφες.τις φορανε παρα πολυ στην αγγλια.εδω δεν ειναι τοσο διαδεδομενες.

και αν πας και για το βαρος με τις προ ρεισ θα κερδισεις 2,4κιλα ανα ζαντα δλδ κατι λιγοτερο απο 10κιλα συνολο.

με τις υλτρα ακομα λιγοτερο.

απλα εμενα προσωπικα μαρεσει η υλτρα πιο πολυ σε 18 πχ και δε θα την εβαζα σε 17

Edited by δημ.gti
Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τις κορυφαιες εταιριες.οι ζαντες ειναι παναλαφρες και ομορφες.τις φορανε παρα πολυ στην αγγλια.εδω δεν ειναι τοσο διαδεδομενες.

και αν πας και για το βαρος με τις προ ρεισ θα κερδισεις 2,4κιλα ανα ζαντα δλδ κατι λιγοτερο απο 10κιλα συνολο.

με τις υλτρα ακομα λιγοτερο.

απλα εμενα προσωπικα μαρεσει η υλτρα πιο πολυ σε 18 πχ και δε θα την εβαζα σε 17

Γενικα οτιδηποτε πανω απο 17'' ειναι υπερβολικο εδω στην Ελλαδα μιας και καθε 100 μετρα πεφτεις σε λακουβες και οπως και να χει καποια στιγμη θα στραβωσει ποσο ν αντεξει???

Οι work ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αλλα η αληθεια ειναι οτι και εγω τις εχω σαν τελευταια επιλογη γιατη εμφανισιακα δεν μου αρεσουν ειδιετερα σαν τις αλλες 2.

Για τις OZ δεν νομιζω να ειπαρχει καποιος που να μην αναγνωριζει την αξια τους + οτι ειναι και πολυ ομορφες!!

Τωρα οσο αφορα τις Team Dynamics θεωρω πως ειναι οι πιο ομορφες, ειδηκα το κοκκινο χοντρο περιγραμα που εχουν με τρελενει σε συνδιασμο με τα κοκκινα περιγραματα του gti στις γριλιες και τα κοκκινα δισκοφρενα. Απλα δεν ετυχε πουε να ασχολειθω με την συγκεκριμενη εταιρια και δεν εχω ιδεα αν ειναι στις κορυφαιες εταιριες, ποιοτητα κτλπ!!

Συμφωνω work θα εβαζα και γω αν ειχα καποιο αλλο,oι team ειναι τρομερες αλλα και προσωπικα δε θα τις επελεγα..

Aν εβαζα τωρα ζαντες θα εβαζα μια απο τις 4 :

http://blog.enkei.com/wp-content/rpf1_typeii_gunmetal_475.jpg

ή

http://www.vwvortex.com/artman/uploads/bbs_ch_black_persp567_05.jpg

ή

http://www.lohen.co.uk/shop/prodimages/AlleggeritaColours.jpg

που ειναι το new μοντελο της oz και το εχω δει απο κοντα μια μονο φορα

ή

http://cdn.wheelbasealloys.com/15_Inch_Konig_Illusion_Black_Machined_Alloy_Wheels__PI_744_134_137_938_938_600.jpg

που εχουν και το ασπρο γυρω γυρω και το κανεις οτι θελεις σε χρωμα με την παραγγελια..

Ολες ειναι σχετικα ακριβες αλλα μια φορα βαζεις ζαντες...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι δυσκολο να διαλεξω αναμεσα σε OZ και Team Dynamics!!

Εμφανισιακα παντως για να ειμαι ειλικρινης η team dynamics εχει μεγαλο πλεονεκτημα!!

Παντως θα κανω και μια βολτα σε μερικα μαγαζια να μαθω και στην πραξη διαφορες σε κρατηματα, πατηματα, ταχυτητα, βαρος κτλπ και ετσι θα καταληξω σε καποια απο αφτες τις 2 γιατι οπως και να το κανουμε τα παρακατω παιζουν μεγαλυτερο ρολο απο την εμφανιση!!

Link to comment
Share on other sites

18" θεωρω οτι ειναι too much για το πολο + οτι θα χασει σε επιδοσεις!

Απο την αλλη μιλαμε για πολυ καλυτερες ζαντες απο τη μαμα, πιο ομορφες και κερδος σε κρατηματα κτλπ!!

Αρα τσαμπα δεν ειναι η αλλαγη!!

Και ξεχασα να πω κατι πολυ σημαντικο!!

Μακρια απο ρεπλικα!!! 1000 φορες τη μαμα!!

Φαντασου να εχεις δωσει καποια χρηματα και τα παλια σου ζαντολαστηχα και να σου κατσει στραβη σε λακουβα και να παρεις ζαντα στο χερι!!

Συμβενει πολυ συχνα και ειδηκα σε κακης ποιοτητας ρεπλικα!

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες οδηγω πολυ γρηγορα επειδη μου αρεσει η γρηγορη οδηγηση και τα γρηγορα αυτοκινητα αλλα κοντρες ποτε γιατι το θεωρω βλακεια και καγκουρια!!

Link to comment
Share on other sites

18" θεωρω οτι ειναι too much για το πολο + οτι θα χασει σε επιδοσεις!

Απο την αλλη μιλαμε για πολυ καλυτερες ζαντες απο τη μαμα, πιο ομορφες και κερδος σε κρατηματα κτλπ!!

Αρα τσαμπα δεν ειναι η αλλαγη!!

Και ξεχασα να πω κατι πολυ σημαντικο!!

Μακρια απο ρεπλικα!!! 1000 φορες τη μαμα!!

Φαντασου να εχεις δωσει καποια χρηματα και τα παλια σου ζαντολαστηχα και να σου κατσει στραβη σε λακουβα και να παρεις ζαντα στο χερι!!

Συμβενει πολυ συχνα και ειδηκα σε κακης ποιοτητας ρεπλικα!

με ποιο κριτήριο λες ότι αυτές που αναφέρεις είναι καλύτερες Απο της Μαμα;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Με το κριτηριο οτι ειναι απο καλυτερο κραμα, πιο ανθεκτικες, καλυτερη σχεδιαση με αποτελεσμα καλυτερα κρατηματα και καλυτερο στριψημο + οτι ειναι αρκετα πιο ελαφριες!!

Θες κοιαλλα;

Link to comment
Share on other sites

Με το κριτηριο οτι ειναι απο καλυτερο κραμα, πιο ανθεκτικες, καλυτερη σχεδιαση με αποτελεσμα καλυτερα κρατηματα και καλυτερο στριψημο + οτι ειναι αρκετα πιο ελαφριες!!

Θες κοιαλλα;

συγνώμη κιόλας που ξέρεις ΕΣΥ ότι είναι Απο καλύτερο κράμα;;;;μήπως ξέρεις πως και Απο πια υλικά κατασκευαζετε η καθεμιά;;Τότε αφου είναι να έχουμε καλυτερα κρατηματα και καλύτερο στριψιμο την την θελουμε την τεχνολογίας;;ούτε ESP ούτε ηλεκτρουδραυλικα τιμονια θα θέλει ούτε τίποτα!!!θα βάζαμε ζάντες και θα είμασταν κόμπλε!!υμαρτον δηλαδή ένα αμάξι που είναι 1194 κιλά αν παει 1184 θα Έχει καλύτερο στριψιμο και καλυτερα κρατηματα;;;;γιατί έχετε βαλθεί να βγάλετε μαπα της Μαμα ζάντες. Η οποίες είναι και κούκλα σε εμφάνιση και σήμα κατατεθέν;;;
Link to comment
Share on other sites

Προφανος και εισαι ασχετος.

Επειδη δεν εχω ορεξη ουτε να τσακονομαο ουτε τιποτα επειδη σε βλεπω με υφακη αν δεις καποιες σελλιδες πισω δεν αλλαζεις τις ζαντες για να γλυτωσεις 5 κιλα απο το αυτοκινητο αλλα 5 κιλα συο συνολο των ζαντων δηλαδη περιπου 1.5-2 κιλα ανα ζαντα!!

Εκει ειναι η διαφορα αλλα απο οτι φενεται δεν εχεις ιδεα για αφτο αν δεν γνωριζεις μι λες ασχετα πραγματα και μπερδεβεις και ανθρωπους που δεν ξερουν.

Τελος λες να πληρωνεις ενα σκασμο λεφτα για ζαντες OZ η BBS για παραδειγμα ετσι απλα για την φαση; Θεωρεις δηλαδη οτι το κραμα ειναι ιδιο με το μαμα η ποιοτητα οτι ειναι ιδια;

Ψαξτω λιγο καλυτερα γενικα προτου λες ασυναρτησιες

Link to comment
Share on other sites

Για το μη αναρτομενω βαρος καθως και το βαρος κυλησεις ακομα και το γραμμαριο κανει την διαφορα οταν εχεις φτιαξει μια κατασκευη η οποια μπωρει να σου δωσει πραγματα απο αυτες τοις βελτιωσεις. Αλλα δυστηχως σε αμαξια με ηλεκτρονικα βοηθυματα κτλπ κτλπ, ειναι πολυ δυσκολο να φτασεις σε αυτα τα επηπεδα.... παντος διαφορα υπαρχει οπως και να εχει!

Link to comment
Share on other sites

Προφανος και εισαι ασχετος.

Επειδη δεν εχω ορεξη ουτε να τσακονομαο ουτε τιποτα επειδη σε βλεπω με υφακη αν δεις καποιες σελλιδες πισω δεν αλλαζεις τις ζαντες για να γλυτωσεις 5 κιλα απο το αυτοκινητο αλλα 5 κιλα συο συνολο των ζαντων δηλαδη περιπου 1.5-2 κιλα ανα ζαντα!!

Εκει ειναι η διαφορα αλλα απο οτι φενεται δεν εχεις ιδεα για αφτο αν δεν γνωριζεις μι λες ασχετα πραγματα και μπερδεβεις και ανθρωπους που δεν ξερουν.

Τελος λες να πληρωνεις ενα σκασμο λεφτα για ζαντες OZ η BBS για παραδειγμα ετσι απλα για την φαση; Θεωρεις δηλαδη οτι το κραμα ειναι ιδιο με το μαμα η ποιοτητα οτι ειναι ιδια;

Ψαξτω λιγο καλυτερα γενικα προτου λες ασυναρτησιες

ενδεικτικα να σου πω φιλε οτι οι ζαντες του GTI ειναι BBS.απλα σταματησε να τις παραγει η ΒΒS καποια στιγμη και συνεχισε τη παραγωγη τους η ronal.γιαυτο μη μιλας εσυ για αντοχες ποιτητες και κραματα γιατι το μαμησαμε και ψοφησε.μπορει να εχεις δικιο στο ελαφρωμα των ζαντων αλλα δεν ειναι αυτο που θα κανει τη διαφορα στη τελικη.

αρα ψαξτο εσυ λιγο καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

Προφανος και εισαι ασχετος.

Επειδη δεν εχω ορεξη ουτε να τσακονομαο ουτε τιποτα επειδη σε βλεπω με υφακη αν δεις καποιες σελλιδες πισω δεν αλλαζεις τις ζαντες για να γλυτωσεις 5 κιλα απο το αυτοκινητο αλλα 5 κιλα συο συνολο των ζαντων δηλαδη περιπου 1.5-2 κιλα ανα ζαντα!!

Εκει ειναι η διαφορα αλλα απο οτι φενεται δεν εχεις ιδεα για αφτο αν δεν γνωριζεις μι λες ασχετα πραγματα και μπερδεβεις και ανθρωπους που δεν ξερουν.

Τελος λες να πληρωνεις ενα σκασμο λεφτα για ζαντες OZ η BBS για παραδειγμα ετσι απλα για την φαση; Θεωρεις δηλαδη οτι το κραμα ειναι ιδιο με το μαμα η ποιοτητα οτι ειναι ιδια;

Ψαξτω λιγο καλυτερα γενικα προτου λες ασυναρτησιες

πρώτον κομμένοι οι χαρακτηρισμοί. Εγω δεν σε χαρακτήρισα. Και μια που το θετεις για ρωτά πόσο εΧουν οι μαμισιες οι ζάντες και μετα Έλα να μου πεις αν εΧουν ένα κάρο λεφτά η Οχι. Σε πληροφορώ ειναι πιο ακριβές οι μαμισιες Απο αυτές που θες να βάλεις.

Και δεν σημαίνει ότι επειδή θες να της αλλάξεις ΕΣΥ βγάζουμε άχρηστες της μαμισιες. Ηρεμήσε.ο Γερμανός που της βάζει πανω δεν είναι στα χαμένα. Και σε πληροφορώ και Απο ποιότητα είναι ισάξιες με αυτές του ανταγωνισμού έξω.Οπότε ψάξτο ΕΣΥ λίγο παραπάνω που λέει και ο φίλος Απο πανω. Το ότι θελουμε να κάνουμε μια αλλαγή στο αμάξι δεν είναι κακο. Κακο είναι που βγάζουμε μαπα Αυτο που Έχει Απο την μάνα του. Ε Οχι Λοιπόν δεν είναι Έτσι.

Edited by bouzoukistas
Link to comment
Share on other sites

Τους χαρακτηρισμους δεν τους ξεκινησα εγω οποτε αστα αφτα.

Εγω ροταγα γνωμες για διαφορες ζαντες που θελω να βαλω και περαχτηκες σαν ξερολας να με ειρωνεφτεις!

Τελος παντων δεν εχω καμια ορεξη να καθομαι να τσακονομαι για μαμακιες σε φορουν λες και δεν εχω τι αλλο να κανω!

Απο εκει και περα γνωμη του καθενος ειναι να θεωρει πως οι μαμα ειναι καλυτερες απο αυτες που θελω να βαλω!!

Εγω ζητησα την γνωμη οσων ξερουν για τις ζαντες που ανεφερα!!

Τα υπολοιπα ολα ειναι off topic

+ οτι ποτε δεν ειπα οτι ειναι για τα μπαζα οι μαμα ζαντες! το μονο που ειπα ειναι οτι εμφανισιακα δεν μου αρεσουν πολυ που ειναι γουστο προσωπικο!

Link to comment
Share on other sites

Για το μη αναρτομενω βαρος καθως και το βαρος κυλησεις ακομα και το γραμμαριο κανει την διαφορα οταν εχεις φτιαξει μια κατασκευη η οποια μπωρει να σου δωσει πραγματα απο αυτες τοις βελτιωσεις. Αλλα δυστηχως σε αμαξια με ηλεκτρονικα βοηθυματα κτλπ κτλπ, ειναι πολυ δυσκολο να φτασεις σε αυτα τα επηπεδα.... παντος διαφορα υπαρχει οπως και να εχει!

φίλε Χάρη Αυτο εννοώ και εγω ότι την διάφορα στο αμάξι Αυτο την κάνουν Όλα τα βοηθήματα που Έχει και όλη αυτη η τεχνολογία και Οχι το βάρος απο τις ζάντες!!είναι πολυ ελάχιστο το ποσοστό επηρεάζει.

Τους χαρακτηρισμους δεν τους ξεκινησα εγω οποτε αστα αφτα.

Εγω ροταγα γνωμες για διαφορες ζαντες που θελω να βαλω και περαχτηκες σαν ξερολας να με ειρωνεφτεις!

Τελος παντων δεν εχω καμια ορεξη να καθομαι να τσακονομαι για μαμακιες σε φορουν λες και δεν εχω τι αλλο να κανω!

Απο εκει και περα γνωμη του καθενος ειναι να θεωρει πως οι μαμα ειναι καλυτερες απο αυτες που θελω να βαλω!!

Εγω ζητησα την γνωμη οσων ξερουν για τις ζαντες που ανεφερα!!

Τα υπολοιπα ολα ειναι off topic

+ οτι ποτε δεν ειπα οτι ειναι για τα μπαζα οι μαμα ζαντες! το μονο που ειπα ειναι οτι εμφανισιακα δεν μου αρεσουν πολυ που ειναι γουστο προσωπικο!

εγω δεν σου απέδωσα χαρακτηρισμούς και ΕΣΥ συνεχίσεις και το κάνεις.......

φίλε Χάρη Αυτο εννοώ και εγω ότι την διάφορα στο αμάξι Αυτο την κάνουν Όλα τα βοηθήματα που Έχει και όλη αυτη η τεχνολογία και Οχι το βάρος απο τις ζάντες!!είναι πολυ ελάχιστο το ποσοστό επηρεάζει.

εγω δεν σου απέδωσα χαρακτηρισμούς και ΕΣΥ συνεχίσεις και το κάνεις.......και σε παρακαλω κάνε μια ερώτηση πληροφοριακά να δούμε πόσο εΧουν οι Denver που φοράει. Να δούμε τελικά ποιες εΧουν ένα κάρο λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνεχιζω κατι αραξε!

Αποψεις και γουστα ειναι αφτα!!

Γεγονος ειναι πως ολοι ειμαστε εδω για να τα λεμε για την πολαρα!!

Και κατι ασχετο, ειδα προχτες για το scrirroco GT που θα κυκλοφοριαει το συλλεκτικο και ξενερωσα πολυ που μηχανικα παρεμεινε ιδιος κινητας και ιδια χαρτογραφιση!

Link to comment
Share on other sites

Ειπαρχει περιπτωση να κανουν και τοσο παντως αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι οι βουλκανιζεραδες τις περνουν 500-800 euro και στην καλυτερη να τις παρουν 1000.

Οπότε δεν είναι Κριμα να δώσεις τις Μαμα τις ζάντες που εΧουν διπλάσια και παραπάνω τιμη Απο αυτές που θες να πάρεις ;;;;Τεσπα. Δικο σου θέμα. Πάντως είναι Κριμα. Το αμάξι βγαίνει κουκλι Απο το εργοστάσιο και νομιζω δεν χρειαζετε τίποτα. Άποψη μου. Είναι έτοιμο το αμαξακι.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις δικαιο!

Η πολαρα κακα τα ψεματα ειναι πληρεστατη και για τα λεφτα που κοστιζει για την gti παντα εκδοση μιλαμε πιστευω πως ειναι αυτο που λεμε: οτι πληρωνεις περνεις!

Ειπαρχει περιπτωση να κρατισω τις μαμα βαφοντες τις μαυτο ματ αλλα ακομα δεν ξερω ειμαι σε διλιμα!!

Προτου κλεισω στο πολο το εψαξα παρα πολυ και δεν πιστευω να ειπαρχει καλυτερο πακετο αναλογα με τα λεφτα που δινεις + μικρο κυβισμο ( συναπεγεται με χαμηλα τελη, φορο πολυτελιας κτλπ σε σχεση με 2 λιτρα) οικονομικο αν δεν το ξεπατωνεις και πολυ γρηγορο εφοσον το θες!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.