Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

δεν θα ειχε και στον οδηγο τετοιο. και υστερα καταλυψη θεσεως για ποιον αεροσακο το πλαινο? θα ειχε και στου οδηγου. για τον μπροστινο ? αφου εχει κουμπι απενεργοποιησης στο ντουλαπακι. στο ml που εχω εχει συστημα καταληψης θεσεως αλλα δεν εχει κουμπι απαενεργοποιησης. αλιως δεν θα ειχε κουμπι απενεργοποιησης. τι να το κανει αφουα θα ενεργιποιοταν αυτοματα.

Στη θέση του οδηγού δεν υπάρχει γιατί θεωρείται δεδομένο ότι υπάρχει πάντα κάποιος στη θέση του οδηγού για να κινηθεί το αυτοκίνητο.

Ζήτησε σε κάποιο συνοδηγό σου, χωρίς να φοράει τη ζώνη του, να σηκώσει λίγο τον κώλο του από το κάθισμα και νομίζω θα καταλάβεις τί συμβαίνει βλέποντας την ένδειξη για τη ζώνη στο καντράν και ακούγοντας τον αντίστοιχο ήχο.

Το κουμπί απενεργοποίησης υπάρχει για να μπορεί να τοποθετηθεί ανάποδα στη θέση συνοδηγού παιδικό κάθισμα. Σε τέτοια περίπτωση, λόγω βάρους αν θεωρούταν η θέση κατειλημμένη και με τη ζώνη κουμπωμένη (για να στηριχτεί το κάθισμα) θα άνοιγε ο αερόσακος με αρνητικά αποτελέσματα.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μου είπαν απ τι v.w ότι του βάζουν πρόγραμμα και το καλύπτει η εγγύηση τουσ.

και μου είπαν να το πάω να δουν τον εγκέφαλο γιατί το κάθε polo θέλει αλλα πράγματα.

το κόστος γύρο στα 700 euro και δεν ξέρει ακόμα ποσα άλογα θα δώσει.

ρώτησα αν μιλάμε για πάνω από 30-40 άλογα και μου είπε σίγουρα..και ότι σε χειροκίνητα που το χει δοκιμάσει ( όχι polo ) ότι η καταναλώσει η έχει μείνει ίδια περίπου η ότι πολλές φορες πέφτει κιόλας

αξίζει?

1ον. Σε ποια αντιπροσωπεια στο ειπαν αυτο ?

2ον. Ποια εταιρεια βαζει το προγραμμα ?

3ον. Τι καλυπτει ακριβως η εγγυηση που ισχυριζονται οτι καλυπτει ?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μου είπαν απ τι v.w ότι του βάζουν πρόγραμμα και το καλύπτει η εγγύηση τουσ.

και μου είπαν να το πάω να δουν τον εγκέφαλο γιατί το κάθε polo θέλει αλλα πράγματα.

το κόστος γύρο στα 700 euro και δεν ξέρει ακόμα ποσα άλογα θα δώσει.

ρώτησα αν μιλάμε για πάνω από 30-40 άλογα και μου είπε σίγουρα..και ότι σε χειροκίνητα που το χει δοκιμάσει ( όχι polo ) ότι η καταναλώσει η έχει μείνει ίδια περίπου η ότι πολλές φορες πέφτει κιόλας

αξίζει?

ionas92 το είπα εγώ ότι πας για τα 300km/h...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μου είπαν απ τι v.w ότι του βάζουν πρόγραμμα και το καλύπτει η εγγύηση τουσ.

και μου είπαν να το πάω να δουν τον εγκέφαλο γιατί το κάθε polo θέλει αλλα πράγματα.

το κόστος γύρο στα 700 euro και δεν ξέρει ακόμα ποσα άλογα θα δώσει.

ρώτησα αν μιλάμε για πάνω από 30-40 άλογα και μου είπε σίγουρα..και ότι σε χειροκίνητα που το χει δοκιμάσει ( όχι polo ) ότι η καταναλώσει η έχει μείνει ίδια περίπου η ότι πολλές φορες πέφτει κιόλας

αξίζει?

σε ποια VW??γιατι κ γω ειχα παει κ μου ειπαν οτι δεν κανουν τιποτα γιατι τους το απαγορευουν απο γερμανια..μονο ο παζαροπουλος μου ειπε οτι το κανει αλλα μου ειπε οτι σε πολο απ τον ιανουαριο κ μετα δεν γινεται...εμενα ειναι απ τον οκτωβρη..κ του λεω να στο φερω να το δεις να μου πεις αν γινεται??κ μου λεει φερτο για να το δω με 700 ευρω κ αν γινεται θα στο κανω!!!!!!! ΡΕ ΟΥΣΤ!!!

παιδια σαββατο το παω για σκαστρα κ για αλλαγη λαδιων κ απο δευτερα για εξατμιση...

σκαστρα-150

εξατμιση-1500

λαδια-δωρακι:(

Link to comment
Share on other sites

θα βαλεις τη νεα σκαστρα της forge???

δεν ξερω ποια θα ειναι..ειχα ρωτησει τον μηχανικο του ξαδερφου μου για σκαστρα κ μου ειπε οτι δεν εχει ακουσει να χει βγει για το πολο...κ με πηρε σημερα κ μου πε οτι βγηκε...θα σου πω το σαββατο ποια ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αλλαξα το τραυματισμενο λαστιχο με "φιλικη" τιμη 170€.

Προσοχη στις λακουβες... :(

Link to comment
Share on other sites

σε ποια VW??γιατι κ γω ειχα παει κ μου ειπαν οτι δεν κανουν τιποτα γιατι τους το απαγορευουν απο γερμανια..μονο ο παζαροπουλος μου ειπε οτι το κανει αλλα μου ειπε οτι σε πολο απ τον ιανουαριο κ μετα δεν γινεται...εμενα ειναι απ τον οκτωβρη..κ του λεω να στο φερω να το δεις να μου πεις αν γινεται??κ μου λεει φερτο για να το δω με 700 ευρω κ αν γινεται θα στο κανω!!!!!!! ΡΕ ΟΥΣΤ!!!

παιδια σαββατο το παω για σκαστρα κ για αλλαγη λαδιων κ απο δευτερα για εξατμιση...

σκαστρα-150

εξατμιση-1500

λαδια-δωρακι:(

1500 ευρω για εξατμιση ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

απο dp θες να πεις οχι απο χταποδι.

αμεσως μετα την τουρμπινα.

καλη τιμη για ποπαυ... να σου βαλει hjs καταλυτη ομως.

Σκαστρα για τα twincharged tsi βγηκε απο την forge.

προσοχη μην βαλεις τον ανταπτορα ειναι μουφα.

ψαξε λιγο στα τοπικ στο section του golf.

παντως δεν βλεπω το λογο να αλλαξεις εξατμιση χωρις προγραμμα φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Και ποσο θα σου δωσει σου ειπε ?

δεν τον ρωτησα εγω....θα σου πω απο βδομαδα...

απο dp θες να πεις οχι απο χταποδι.

αμεσως μετα την τουρμπινα.

καλη τιμη για ποπαυ... να σου βαλει hjs καταλυτη ομως.

Σκαστρα για τα twincharged tsi βγηκε απο την forge.

προσοχη μην βαλεις τον ανταπτορα ειναι μουφα.

ψαξε λιγο στα τοπικ στο section του golf.

παντως δεν βλεπω το λογο να αλλαξεις εξατμιση χωρις προγραμμα φιλε.

θα βαλω κ προγραμμα...απλα να το χω ετοιμο θελω...

οσο για την τιμη δεν θα το παω εγω ο ιδιος σ αυτον...θα το παει ενας μηχανικος που του παει συνεχεια αυτοκινητα..

Link to comment
Share on other sites

Εντος ημερων παω για μπαρομετρο μαυρη πλακα της defi πολυ καλο το αφηνει 120 ευρω.

Αν υπαρξει ομαδικη αγορα ειπε 100 ευρω για 5 κομματια.

Αλλα 25 ευρω για τοποθετηση σε ηλεκτρολογο δικο του.

Link to comment
Share on other sites

Εντος ημερων παω για μπαρομετρο μαυρη πλακα της defi πολυ καλο το αφηνει 120 ευρω.

Αν υπαρξει ομαδικη αγορα ειπε 100 ευρω για 5 κομματια.

Αλλα 25 ευρω για τοποθετηση σε ηλεκτρολογο δικο του.

100 € και για τα πέντε???

Ωραίος!!!...

Το βλέπω να γίνεται τούμπανο το Polaki σου Γιώργο!!clapping.gifclapping.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πριν από λίγο δυναμομετρήθηκε στο MAHA στα Σπάτα η Πολάρα μου.

Με 6600χιλιόμετρα έβγαλε 171.6hp. Μια χαρά καθώς ο κινητήρας δεν έχει ανοίξει ακόμα.

Δυστυχώς δεν καταφέραμε με τον Κρίτωνα και τον Στέλιο να σετάρουμε και το πρόγραμμα επειδή το αμάξι έχει πολύ καινούργιο software....Μέσα στην εβδομάδα όμως θα περαστεί και θα γίνει νέο DYNO....

Link to comment
Share on other sites

100 € και για τα πέντε???

Ωραίος!!!...

Το βλέπω να γίνεται τούμπανο το Polaki σου Γιώργο!!clapping.gifclapping.gif

100 ευρω το καθε ενα αντι 120

εαν γινει ομαδικη παραγγελια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πριν από λίγο δυναμομετρήθηκε στο MAHA στα Σπάτα η Πολάρα μου.

Με 6600χιλιόμετρα έβγαλε 171.6hp. Μια χαρά καθώς ο κινητήρας δεν έχει ανοίξει ακόμα.

Δυστυχώς δεν καταφέραμε με τον Κρίτωνα και τον Στέλιο να σετάρουμε και το πρόγραμμα επειδή το αμάξι έχει πολύ καινούργιο software....Μέσα στην εβδομάδα όμως θα περαστεί και θα γίνει νέο DYNO....

171????

corrected 171 εβγαλες????

μπορεις να κανεις upload το run αν θελεις?

Link to comment
Share on other sites

100 ευρω το καθε ενα αντι 120

εαν γινει ομαδικη παραγγελια

Ναι ρε George ... Τα ίδια λέμε!!!ΧΑΧΑ!!!

Φαντάζεσαι να είχε 20 € το ένα????

Θα το είχα γεμίσει το Polaki και θα έμοιαζε με υποβρύχιο στο τέλος!!laugh.png

Link to comment
Share on other sites

171????

corrected 171 εβγαλες????

μπορεις να κανεις upload το run αν θελεις?

Επειδή θα επανεκτελεστεί η διαδικασία μέσα στην εβδομάδα θα τα ανεβάσω τότε όλα μαζί το πριν και το μετά...

Αυτή την στιγμή δεν το έχω.

Μπορεί όμως να το επιβεβαιώσει και ο salex....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα επανεκτελεστεί η διαδικασία μέσα στην εβδομάδα θα τα ανεβάσω τότε όλα μαζί το πριν και το μετά...

Αυτή την στιγμή δεν το έχω.

Μπορεί όμως να το επιβεβαιώσει και ο salex....

Πες μας εντυπώσεις... Σίγουρα θα γίνει κτήνος το Polaki!

Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις... Σίγουρα θα γίνει κτήνος το Polaki!

δεν με νοιάζει τόσο να σκοτώνει...Αυτό που με νοιάζει είναι να δυναμώσει λίγο ψηλά που κρεμάει....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.