Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

ευχαριστώ Δημήτρη. ναι μόνος το έκανα και το τιμόνι και την πλαφονιέρα. τα χειριστήρια τα πήρα από ebay Γερμανίας 60 ευρώ μαζί με μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το DSG με ανοιχτα τα παραθυρα τωρα που καλοκαιριαζει ειναι πολυ ενοχλητικό τελικα ...

Δεν ξερω σε εσας στους πυραυλους σας αν ακουγετε παντως σε εμενα στην χοντρή μου κυρια ακουγετε και με το παραπανω σε λακουβες οταν είμαι με 1η,2α,3η

Ο χαρακτηριστικός του θόρυβος είναι αυτός : http://www.youtube.com/watch?v=r5F0H8JWu38 αλλα οχι τοσο εντονος και συνεχομενος ,ειναι στιγμιαιος για 1-2δευτερα αλλα πιστευω οτι αν παω σε τετοιον δρομο οπως στο βιντεο ετσι θα κανει ...

Αλλα ο ηχος σαν ήχος ,σαν χαρακτηριστικοτητα ειναι ακριβως ετσι !

Link to comment
Share on other sites

Για σας και απο εμένα ,παρακολουθω το φορουμ εδω και καιρο και αποφάσισα να κανω εγγραφή :db: αφου, ειμαι εν αναμονη του καινουργιου μου αμαξιού.

πηρα την μεγάλη απόφαση το δυσκολο αυτο καιρο,παρόλα τα αρνητίκα που εχω ακούσει για ελλατωματικούς κινητήρες ,αφου νομιζω οτι το polo gti ειναι το αμαξι που μου ταιρειάζει,και επειδή ειχα την τυχη να το οδηγησω (το εχει και ο ξαδερφος μου,ο οποίος ηταν για αρκετα χρονια μηχανικος σε αντιπροσωπεία της vw)

Η παραγγελεία εγινε εδω και μια εβδομαδα ,Ξερει κανείς να μου πει ποσο καιρό θα κανει περίπου?ακουσα κατι για 2-3 μηνες.

Καληνυχτα σας . :lazy:

Link to comment
Share on other sites

παίδες σήμερα πέρασα τα χειριστήρια στο τιμόνι και επίσης έβαλα led στην πλαφονιέρα να φεγγίζουν κάτω όπως το golf gti.

σας βάζω και φώτο.. :fear: :fear: :fear:

πριν....

th_IMG_20120323_132149.jpg

μετά....

th_IMG_20120323_203613.jpg

και η πλαφονιέρα....

th_IMG_20120323_203716.jpg

και έτσι φεγγίζει κάτω στο DSG...

th_IMG_20120323_203647.jpg

Πολύ ωραία όλα αδερφέ!!! Την πέμπτη έρχονται και τα δικά μου τα κουμπάκια!!

Επίσης έβαψα και τους καθρέπτες σε μαύρο γυαλιστερό! Έγινε αλήτικο λέμε!!!

img20120326130308.jpg

και μία ακόμα από μπροστά!!

img20120326130248.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία όλα αδερφέ!!! Την πέμπτη έρχονται και τα δικά μου τα κουμπάκια!!

Επίσης έβαψα και τους καθρέπτες σε μαύρο γυαλιστερό! Έγινε αλήτικο λέμε!!!

img20120326130308.jpg

και μία ακόμα από μπροστά!!

img20120326130248.jpg

σα να βλεπω το δικο μου

ωραιοοοοοος

ΥΓ αντε παιδια κανονιστε να κατεβετε αθηνα να κανουμε καμια συναντηση γιατι εδω ειναι ολοι ψοφιμια αποτι φαινεται :crazy:

Edited by δημ.gti
Link to comment
Share on other sites

Θα κατέβω την μεγάλη Τρίτη και θα είμαι εκεί μέχρι μεγάλη Παρασκευή... Θα "ψήσουμε" και τον Πάνο (makro) και με την ευκαιρία θα βάλουμε και το cruise control.... ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!! =@ =@ =@

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφο Γιώργο.μου φαίνεται ότι θα μπει και 3ος στην παρέα με τους μαύρους καθρέπτες....... 8) 8) 8):pardon: :pardon: :pardon:

Θα κατέβω την μεγάλη Τρίτη και θα είμαι εκεί μέχρι μεγάλη Παρασκευή... Θα "ψήσουμε" και τον Πάνο (makro) και με την ευκαιρία θα βάλουμε και το cruise control.... ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!! =@ =@ =@

χμμμ δεν είναι άσχημη ιδέα.....πρέπει να το κανονίσω με την δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

σα να βλεπω το δικο μου

ωραιοοοοοος

ΥΓ αντε παιδια κανονιστε να κατεβετε αθηνα να κανουμε καμια συναντηση γιατι εδω ειναι ολοι ψοφιμια αποτι φαινεται :crazy:

2 φορές κιόλας ...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα για τα χειρηστηρια στο τιμονι. Εχω το 510 στο gti μου. Ειναι δυσκολο να μπουνε? υπαρχει προεγκατασταση στο τιμονι? Η πρεπει να τραβηξεις καλοδια?

Link to comment
Share on other sites

να μπεις με διαγνωστικό μέσα στον εγκέφαλο του αυτοκίνητου και να του δηλώσεις ότι έχεις βάλει χειριστήρια στο τιμόνι , για να σου δουλέψουν. αν δεν εχεις vag com έκδοση 11.11 τότε πας στην αντιπροσωπεία να σου το ενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφο Γιώργο.μου φαίνεται ότι θα μπει και 3ος στην παρέα με τους μαύρους καθρέπτες....... 8) 8) 8):pardon: :pardon: :pardon:

χμμμ δεν είναι άσχημη ιδέα.....πρέπει να το κανονίσω με την δουλειά μου.

αντε αντε και συ με τα καθρεφτακια :thumbsup2:

κανονισε κιολας 8)

Link to comment
Share on other sites

να μπεις με διαγνωστικό μέσα στον εγκέφαλο του αυτοκίνητου και να του δηλώσεις ότι έχεις βάλει χειριστήρια στο τιμόνι , για να σου δουλέψουν. αν δεν εχεις vag com έκδοση 11.11 τότε πας στην αντιπροσωπεία να σου το ενεργοποιήσουν.

Oκ σε ευχαρηστω πολυ για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα τα χειριστήρια στο τιμόνι... Άλλο πράγμα έγινε το αμάξι!!! 8) 8) =@ =@ 8)=@8)=@8)=@

Να σημειώσω ότι μπήκαν κανονικά και λειτούργησαν όλα χωρίς να χρειαστεί κωδικοποίηση.

Το part number είναι: 5Κ0 998 537 Β και είναι ακριβώς ίδια με αυτά που φοράν και τα Golf MK6. :drinks: :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα τα χειριστήρια στο τιμόνι... Άλλο πράγμα έγινε το αμάξι!!! 8) 8) =@ =@ 8)=@8)=@8)=@

Να σημειώσω ότι μπήκαν κανονικά και λειτούργησαν όλα χωρίς να χρειαστεί κωδικοποίηση.

Το part number είναι: 5Κ0 998 537 Β και είναι ακριβώς ίδια με αυτά που φοράν και τα Golf MK6. :drinks: :drinks:

Μεγειές! Ποσο κοστισε ανταλακτικο και εργασία?
Link to comment
Share on other sites

Όλα μαζί τελικά πήγαν : 140 € . Μου αφήσαν τα παιδιά εδώ τα χειριστήρια 120 από 150 και 20 € η δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Όλα μαζί τελικά πήγαν : 140 € . Μου αφήσαν τα παιδιά εδώ τα χειριστήρια 120 από 150 και 20 € η δουλειά...

Οταν λες τα παιδια τι εννοείς ?αντιπροσωπία?
Link to comment
Share on other sites

Οπα φίλε τρελό μπέρδεμα... Όταν έπαιξα λίγο με το trip το παλιό ,απενεργοποιήθηκε εντελώς το δεξιά μέρος του τιμονιού!!! Τώρα παίζει όποτε ξεκινάω από σβηστός μόνο το πάνω κάτω στην αρχή και μόλις πατάω το παλιό τριπ απενεργοποιείται!! Άρα θέλει οπωσδήποτε κωδικοποίηση!!!

http://www.tigerstyl...hp?f=56&t=53989

Link to comment
Share on other sites

Οπα φίλε τρελό μπέρδεμα... Όταν έπαιξα λίγο με το trip το παλιό ,απενεργοποιήθηκε εντελώς το δεξιά μέρος του τιμονιού!!! Τώρα παίζει όποτε ξεκινάω από σβηστός μόνο το πάνω κάτω στην αρχή και μόλις πατάω το παλιό τριπ απενεργοποιείται!! Άρα θέλει οπωσδήποτε κωδικοποίηση!!!

http://www.tigerstyl...hp?f=56&t=53989

αποτι θυμαμαι γιωργο σαυτο το τοπικ λεγανε οτι απλα πρεπει να συνηθησεις να μη πατας τα πλαινα κουμπια στο μοχλο γιατι οποτε αλλαζεις απο κει θα απενεργοποιουνται του τιμονιου.θα πρεπει να παρεις το μοχλο χωρις τα πλαινα κουμπια για να το εχεις ολοσωστο το συστηματακι.αλλα πιστευω δεν αξιζει..καλυτερα να το συνηθησεις.ετσι και αλλιως πρωτη μερα ειναι ακομα ;)

Link to comment
Share on other sites

αποτι θυμαμαι γιωργο σαυτο το τοπικ λεγανε οτι απλα πρεπει να συνηθησεις να μη πατας τα πλαινα κουμπια στο μοχλο γιατι οποτε αλλαζεις απο κει θα απενεργοποιουνται του τιμονιου.θα πρεπει να παρεις το μοχλο χωρις τα πλαινα κουμπια για να το εχεις ολοσωστο το συστηματακι.αλλα πιστευω δεν αξιζει..καλυτερα να το συνηθησεις.ετσι και αλλιως πρωτη μερα ειναι ακομα ;)

Ναι όντως το είχα ξεχάσει αυτό... Οπότε τέρμα το trip από υαλοκαθαριστήρες... Τώρα έχω κάποιο πρόβλημα με την κόρνα... Δεν δουλεύει ... Ρώτησα Θανάση και μου είπε ότι δεν παίζει θέμα κωδικοποίησης για την κόρνα, παρόλο που λέει στο τοπικ ότι σε 1.2 TSI θέλει για να ενεργοποιηθεί... Μάλλον μου είπε θα βγήκε η φύσα της κόρνας από τον αερόσακο και του έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έβαψα και εγώ τα καπάκια από τους καθρέπτες μαύρο γυαλιστερό

όντως του ταιριάζουν πολύ.... κόστος 20 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.