Jump to content
ACE2007

Εξωτερική Βελτίωση Golf Vi

Επιλογη Body Kit Για Golf Vi  

12 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

παιδια σορρυ αλλα τα νικελ στο μαυρο ειναι μεγαλη μα πολυ μεγαλη καγκουρια και γενικα τα νικελ ειναι γυφτεξ..πιστευω οτι μια αποχρωση μαυρο με μαυρο ματ και καρμπον ειναι οτι πρεπει για μαυρα αυτοκινητα...ενταξη με το δικο μου ισως να ειμαι υπερβολικος που ειναι ολο πισα αλλα υπαρχουν και καλυτερα παραδειγματα.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ αλλα τα νικελ στο μαυρο ειναι μεγαλη μα πολυ μεγαλη καγκουρια και γενικα τα νικελ ειναι γυφτεξ..και δεν δεχομαι οτι αυτο το καχεκτηπο αντιγραφο gti μπροστα κρεμασμενα πλαινα και ταμτακος καθρεφτες ειναι τρομερο λουκ για gt.το κατεστρεψε ο αγαπητος συμφορουμιστας το αμαξακι του..πιστευω οτι μια αποχρωση μαυρο με μαυρο ματ και καρμπον ειναι οτι πρεπει για μαυρα αυτοκινητα...ενταξη με το δικο μου ισως να ειμαι υπερβολικος που ειναι ολο πισα αλλα υπαρχουν και καλυτερα παραδειγματα.

Δεν ειναι ολο πισσα.. εχεις κοκκινα φρενα!!!!!!!

Παντως ακομα δεν εχω δει φρυδακια στα φωτα του γκολφ... Και θελω πολυ να βαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

μεθαυριο βαζω ζαντες απο εδ30 φυσικα βαμενες μαυρο γυαλιστερο χωρις τον διαμαντε κυκλο περιμετρικα εννοειτε..και δεν θα φαινοντε τοσο πολυ τα φρενα..ασε που μου περνανε ιδεες να τις βαψω και τις δαγκανες μαυρες...

Link to comment
Share on other sites

μεθαυριο βαζω ζαντες απο εδ30 φυσικα βαμενες μαυρο γυαλιστερο χωρις τον διαμαντε κυκλο περιμετρικα εννοειτε..και δεν θα φαινοντε τοσο πολυ τα φρενα..ασε που μου περνανε ιδεες να τις βαψω και τις δαγκανες μαυρες...

δεν ξέρω αν είναι ήδη βαμμένες οι ζάντες αλλά για να μην χαλάσεις αυτή την όμορφη ζαντάρα θα πρότεινα στο διαμαντέ κύκλο περιμετρικά να μπει αυτοκόλλητο μαύρο ή άλλο υλικό .... δεν θα φαίνεται τίποτα πιστεύω κι έτσι όταν θα θελήσεις να τις αλλάξεις και να τις πουλήσεις θα είναι έτοιμες edition 30 ζάντες !

Link to comment
Share on other sites

Με γεια sillyhorse1rb5.gif

Τούμπανο έγινε το Golfaki!! :thumbsup: :thumbsup:

Ευχαριστώ πολύ ACE2007, δεν χορταίνω να το βλέπω!!! :thumbsup:

¶ντε με το καλό να φτιάξεις και συ το δικό σου! :blink:

Πάντως για την μούρη ψηφίζω κι εγώ ABT, θα δείξει πολύ ωραία στο μαύρο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ACE2007, δεν χορταίνω να το βλέπω!!! :thumbsup:

Άντε με το καλό να φτιάξεις και συ το δικό σου! :blink:

Πάντως για την μούρη ψηφίζω κι εγώ ABT, θα δείξει πολύ ωραία στο μαύρο!

Βάλε ένα ματάκι έξτρα για να μην στο ματιάσουν!! :thumbsup:

Είναι πραγματικά εντυπωσιακό. Δεν περίμενα πάντως μόνο με το σπόιλερ να αλλάξει τόσο πολύ η μούρη!

Στην ΑΒΤ έχω καταλήξει, από Οκτώβριο μέχρι Δεκέμβρη σκοπεύω να το κάνω.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι ήδη βαμμένες οι ζάντες αλλά για να μην χαλάσεις αυτή την όμορφη ζαντάρα θα πρότεινα στο διαμαντέ κύκλο περιμετρικά να μπει αυτοκόλλητο μαύρο ή άλλο υλικό .... δεν θα φαίνεται τίποτα πιστεύω κι έτσι όταν θα θελήσεις να τις αλλάξεις και να τις πουλήσεις θα είναι έτοιμες edition 30 ζάντες !

ναι οι ζαντες ειναι ιδη βαμενες..και γενικα ιθελα μαυρο γυαλιστερο και οχι gloss οπως του ed30.τεσπα..βρες μου ρε φιλε και εναν πισω προφυλακτηρα να τελειωσω με το εξωτερικο look edition 30..μονο αυτο μου λειπει πια και αν τον βρεις σαλονικα πεταγομαι να τον παρω να πιουμε και το καφεδακι μας...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι computerized φωτογραφίες δεν λένε πάντα (όλη) την αλήθεια, μία γεύση από real pics με το body kit της Kerscher σε Golf mk6 που έχει μέλος του mk6.com :

pb080004.jpg

pb080002.jpg

pb080003.jpg

pb080001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου Bill και εγώ πιο πολύ προς ΑΒΤ σκέφτομαι την μούρη. Ωραίο πάντως και το GTI σου! από ότι είδα έχεις βάλει και το μπροστινό σπόιλερ στον προφυλακτήρα. :blink:

Αυτό το σποϊλερ είναι στάνταρτ ακόμη και στα πιο απλά gti όπως π.χ. αυτά χωρίς bi-xenon. Βασίλη θέλω τα φώτα σου!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

KERSCHER FTW ! H ψήφος μου εξ' αρχής και παραμένει η καλύτερη επιλογή πιστεύω για mk6.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

2 pics με το δικό μου όπως είναι μέχρι τώρα :

d18r.jpg

22225089.jpg

Χαμήλωμα, φιμέ, αεροτομή, πίσω φανάρια ίσως προηγηθούν πριν την οποιαδήποτε αλλαγή στην μούρη (κατόπιν εκτενούς συζητήσεως και με φίλους!).

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Χαμήλωμα, φιμέ, αεροτομή, πίσω φανάρια ίσως προηγηθούν πριν την οποιαδήποτε αλλαγή στην μούρη (κατόπιν εκτενούς συζητήσεως και με φίλους!).

Μ' αρέσει κι όπως είναι , αλλά εάν ήταν δικό μου κι ήθελα να κάνω τις παραπάνω αλλαγές θα τις έκανα με την παρακάτω σειρά :

πίσω φανάρια

αεροτομή

φιμέ

χαμήλωμα

αλλαγή μούρης

Για κάθε ένα βήμα όμως θα έβλεπα το σύνολο κι αν έδενε και τότε θα προχωρούσα στο επόμενο ή θα το παράκαμπτα για το μεθεπόμενο βήμα . Ένας καλός τρόπος για να δεις εάν ταιριάζει είναι το photoshop :)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως το βλεπω θα πηγαινα πρωτα για αεροτομη. Με τις ζαντες να παραπεμπουν σε GTI το ματι πεφτει αμεσως εκει και σαν να φαινεται οτι κατι λειπει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως το βλεπω θα πηγαινα πρωτα για αεροτομη. Με τις ζαντες να παραπεμπουν σε GTI το ματι πεφτει αμεσως εκει και σαν να φαινεται οτι κατι λειπει.

+1. Για αυτό και εγώ την αεροτομή την έβαλα από την πρώτη μέρα πριν καν παραλάβω το αμάξι. :)

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ νομίζω πρώτα βάλε μία αεροτομή για να γεμίσει το πίσω μέρος. ACE έχεις pm...

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως το βλεπω θα πηγαινα πρωτα για αεροτομη. Με τις ζαντες να παραπεμπουν σε GTI το ματι πεφτει αμεσως εκει και σαν να φαινεται οτι κατι λειπει.

Αυτό το βλέπω και εγώ ώρες ώρες!! hmmm.gif Την έχω στο πρόγραμμα την αεροτομή.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια του Speedy & το photoshop μία φωτό πως θα ήταν το Golfaki με look GTI μπροστά :

d18we.jpg

Speedy thanks!! :drinks::yahoo:

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ACE2007 όπως λέει και ο φίλος μου ο patentas το σποιλέρ δεν το έχω βάλει πρόσθετο το είχε στάνταρ από το εργοστάσιο. Λοιπόν πιστεύω ότι το πρώτο που έχεις να κάνεις είναι αεροτομή και χαμήλωμα. Μετά έπονται όλα τα άλλα !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ACE2007 όπως λέει και ο φίλος μου ο patentas το σποιλέρ δεν το έχω βάλει πρόσθετο το είχε στάνταρ από το εργοστάσιο. Λοιπόν πιστεύω ότι το πρώτο που έχεις να κάνεις είναι αεροτομή και χαμήλωμα. Μετά έπονται όλα τα άλλα !

+1.000

Link to comment
Share on other sites

ρε βαρα εκει το 5ποντο το ελατηριο να το ξαμπλωσεις πρωτα πρωτα...μετα ριξε ενα βαψιματακι μαυρο στα ζαντονια,βγαλε αυτα τα πλαινα που εχεις,βαλε μπροστα-πισω-πλαινα gti και αεροτομη.αποψη μου..

Link to comment
Share on other sites

μεθαυριο βαζω ζαντες απο εδ30 φυσικα βαμενες μαυρο γυαλιστερο χωρις τον διαμαντε κυκλο περιμετρικα εννοειτε..και δεν θα φαινοντε τοσο πολυ τα φρενα..ασε που μου περνανε ιδεες να τις βαψω και τις δαγκανες μαυρες...

κ εγω μαυρες τις εχω αλλα χαθηκαν να σου πω μεσα στην μαυριλα μαυρη ζαντα μαυρη δαγκανα

Link to comment
Share on other sites

κ εγω μαυρες τις εχω αλλα χαθηκαν να σου πω μεσα στην μαυριλα μαυρη ζαντα μαυρη δαγκανα

Off Topic

για στείλε pm με φωτο το αμάξι από το πλάι ώστε να φαίνονται οι δαγκάνες ... έχω μια ιδέα :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.