Jump to content
ACE2007

Εξωτερική Βελτίωση Golf Vi

Επιλογη Body Kit Για Golf Vi  

12 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Πάρτα οπωσδήποτε,εμένα μμου άρεσαν. Σε μαύρο θα πηγαίνει super, στο δικό μου που είναι άσπρο δεν ξέρω και το σκέφτομαι

Επειδή είναι μαύρο το δικό μου, για αυτό το σκέφτομαι. Σε S3 & MK5 GOLF που το έχω δει είναι πολύ ωραίο λόγω της αντίθεσης με το μαύρο χρώμα του αυτοκινήτου.

bbs307.jpg

picture009sz.jpg

Αν είχα άλλο χρώμα το αυτοκίνητο π.χ. άσπρο, μπλε ή κόκκινο τότε θα προτιμούσα μία αντίθεση στους καθρέπτες όπως το "glossy black" που είναι βαμμένοι οι καθρέπτες το GOLF MK6 R :

volkswagengolfrinternat.jpg

ή ανθρακόνημα ή κάτι αντίστοιχο που έχει παρουσιάσει η RZR :

2010revzportvolkswageng.jpg

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι μαύρο το δικό μου, για αυτό το σκέφτομαι. Σε S3 & MK5 GOLF που το έχω δει είναι πολύ ωραίο λόγω της αντίθεσης με το μαύρο χρώμα του αυτοκινήτου.

bbs307.jpg

picture009sz.jpg

Αν είχα άλλο χρώμα το αυτοκίνητο π.χ. άσπρο, μπλε ή κόκκινο τότε θα προτιμούσα μία αντίθεση στους καθρέπτες όπως το "glossy black" που είναι βαμμένοι οι καθρέπτες το GOLF MK6 R :

volkswagengolfrinternat.jpg

ή ανθρακόνημα ή κάτι αντίστοιχο που έχει παρουσιάσει η RZR :

2010revzportvolkswageng.jpg

Έχουμε καμια φωτο με νικελ καθρεφτες σε λευκο αμαξι να παρω μια εικονα?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμια φωτο με νικελ καθρεφτες σε λευκο αμαξι να παρω μια εικονα?

Από Golf όχι από S3 λευκό :

audis3c.jpg

audis3white.jpg

Και συνδυασμός μαύρου καθρέπτη σε λευκό αμάξωμα :

oneighturbofutrellmk611.jpg

web61.jpg

volkswageneoswhitenight.jpg

Link to comment
Share on other sites

ACE αν αγοράσεις τα νίκελ καπάκια, πούλησε μου τα δικά σου τα μαύρα, τα χρειάζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν αρχίσει να γίνονται αρκετές οι προτάσεις για την αεροδυναμική βελτίωση του GOLF VI, ανοίγω το θέμα ώστε να ψηφίσουν όλοι ποιο κατά την γνώμη τους είναι το καλύτερο. Μπορείτε επίσης να ψηφίσετε κάποιο άλλο ή ότι δεν θα τοποθετούσατε κανένα.

Οι προτάσεις μέχρι σήμερα είναι οι εξής :

VW ORIGINAL :

vwbodykit3.jpg

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει το body kit της VW;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει το body kit της VW;

Πάρε ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία και ρώτα τους καθώς οι τιμές που αναφέρω στο πρώτο post είναι παλιές.

Υ.Γ. Αν πάρεις τηλέφωνο και μάθεις γράψε την τιμή για να την μάθουν και τα υπόλοιπα μέλη του club.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ACE αν αγοράσεις τα νίκελ καπάκια, πούλησε μου τα δικά σου τα μαύρα, τα χρειάζομαι!

Στο δικό σου πάντως θα πηγαίνει τρομερά και το Carbon, είχα δει ένα κόκκινο ΜΚ6 GTI πριν 15 ημέρες με carbon οροφή και καθρέπτες και ήταν απίστευτα όμορφο! ;)

Αν πάντως βάλω κάτι άλλο εδώ είμαστε, μόνο που οι υπάρχοντες καθρέπτες που έχω δεν είναι glossy black όπως του R αλλά deep black πέρλα (το χρώμα του αυτοκινήτου).

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω σκεφτεί με carbon, ήδη στο εσωτερικό έχω ντύσει με carbon κάτι πλαστικά, αλλά για τους καθρέφτες θέλω μάυρο κάλυμα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω σκεφτεί με carbon, ήδη στο εσωτερικό έχω ντύσει με carbon κάτι πλαστικά, αλλά για τους καθρέφτες θέλω μάυρο κάλυμα..

Μόλις βάλεις μαύρα καλύμματα στους καθρέπτες βάλε και το δίχρωμο σήμα της rb styling!! :thumbsup::drinks:

rbstylingrbstylingvwgol.jpg

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει το body kit της VW;

Υπάρχει προσφορά στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* από την VW Καβάλας στα 1.100 ευρώ.

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/857255/

Link to comment
Share on other sites

Αντε παιδιά έτοιμο body Kit ένα ταξιδάκι μέχρι την καβάλα και το πήρατε. Θέωρω ότι για το tsi είναι το καλύτερο αφού είναι εργοαστασιακό. Πάντως ότι θα δω και body kit σε αγγελία από αντιπροσωπία δεν το περίμενα !

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως εντυπωσιακό! Μαγκιά τους πάντως που βγάζουν προσφορά στo body kit, ενδεχομένως να έχουν φέρει ποσότητες με καλύτερη τιμή ή απλά να θέλουν να πουλήσουν. Σε άλλες αντιπροσωπείες ρωτάς για body kit και νομίζουν ότι μιλάς κινέζικα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω σκεφτεί με carbon, ήδη στο εσωτερικό έχω ντύσει με carbon κάτι πλαστικά, αλλά για τους καθρέφτες θέλω μάυρο κάλυμα..

Mist δες στο παρακάτω link στο ebay ορισμένα μαύρα καλύμματα!! Βρήκα από ένα παλιό topic ότι η αναζήτηση για καλύμματα στο Γερμανικό ebay γίνεται με την λέξη "Spiegelkappen" (με mirror cover φαίρνει πιο λίγα αποτελέσματα).

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=spiegelkappen+golf+6&_sacat=0&_dmpt=Autoteile_Zubeh%C3%83%C2%B6r&_odkw=spiegelkappen&_osacat=0&bkBtn=&_trksid=p3286.m270.l1313

http://cgi.ebay.de/VW-Touran-Golf-VI-6-Spiegelkappe-rechts-original-schw-/360283370744?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item53e28ff4f8

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω προβληματιστεί λίγο για την "μούρη" του αυτοκινήτου σχετικά με το ποια αλλαγή είναι καλύτερη (από διάφορες απόψεις) για πείτε την γνώμη σας για τις εξής 3 εναλλακτικές :

1. Look GTI.

34049802721a2e7dee28.jpg

2. Look ABT.

3892322365be6885d923o.jpg

3. Look KERSCHER.

pb080004f.jpg

Δεν περιλαμβάνω άλλες εταιρείες γιατί μερικές δεν μου αρέσουν Caractere, MS Design κλπ ενώ η Osir είναι μεν απίστευτη αλλά και πανάκριβη.

Αναμένω γνώμες!!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω προβληματιστεί λίγο για την "μούρη" του αυτοκινήτου σχετικά με το ποια αλλαγή είναι καλύτερη (από διάφορες απόψεις) για πείτε την γνώμη σας για τις εξής 3 εναλλακτικές :

καλα,μα βρε ace η μούρη του αυτοκίνητου μας ειναι το "δυνατό" κομματι του απο πλευρα εμφάνισής για πολους(εμενα μ αρέσει ολόκληρο)γτ δεν ασχολισε με τον "ποπο"? ...σιγουρα η λυση οεμ ειναι απο τις πιο καλες..αν σου βγενουν καν το λοοκ gti ..κ εγω για αυτο σκέφτομαι μελλοντικά οταν θα εχω $$$$..παντος και η μουρη τις abt δεν με χαλάει καθόλου αν και αλλάζει τελιος το αμάξι μπροστα εχω την εντύπωση οτι το "τουμπανιαζει" πολυ .. αλλάζει κ το στιλ βέβαια απο κυριλέ σε πιο extreme κατι που με to gti θα τα είχες κ τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μ'αρέσει και το GTi Look και το ABT ... αλλά εάν θέλεις χαμηλών τόνων βαζεις GTi , εάν θέλεις extreme βαζεις ΑΒΤ ...

Link to comment
Share on other sites

@Xristos και εμένα μου αρέσει η μούρη, απλά θέλω να αλλάξω την κυριλέ εμφάνιση σε πιο σπορ.

@Speedy και εγώ ανάμεσα σε GTI & ABT είμαι.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

ACE εγώ αν είχα το αυτοκίνητο σου έτσι όπως είναι τώρα εξωτερικά θα του είχα βάλει :

-Φιμέ σε όλα τα παράθυρα 1ο στάδιο (δεν χρειάζεται άλλη σκάλα, είναι μαύρο το αυτοκίνητο και του πάει τέλεια)

-Το original bodykit της vw εννοείται (σπόιλερ μπροστά, μαρσπιέ στο πλάι, μαρσπιέ πίσω με τις νικελένιες μπούκες και την αεροτομή του GTI)

-Τα σηματάκια πίσω μην τα βγάλεις, είναι νίκελ και κάνουν ωραία αντίθεση με το μαύρο.

-Νίκελ καπάκια στους καθρέφτες

-Φώτα εμπρός και πίσω με τα led και τον γλόμπο αντίστοιχα..

για φαντάσου το έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ACE2007 πιστεύω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βάλεις προφυλακτήρα της ABT. Δεν το λέω επειδή έχω GTI και δεν θέλω το αμάξι σου να μοιάζει με το δικό μου αλοίμονο άλλωστε θεωρώ ότι το TSI 160 είναι τρομέρο αυτοκίνητο και θα ήταν ωραίο με το look GΤΙ.Απλά ποστεύω ότι το προφυλακτήρα του GTI θα τον βάλουν πολλοί αυτόν της ABT όμως δεν θα τον συναντάς εύκολα σε golf και έτσι θα είναι πιο ξεχωριστό.

Φιλικά

Βασίλης.

Υ.Γ. Παραθέτω μια φωτογραφία από το δικό μου GTI.

Edited by BillGTI6
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ACE2007 πιστεύω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βάλεις προφυλακτήρα της ABT. Δεν το λέω επειδή έχω GTI και δεν θέλω το αμάξι σου να μοιάζει με το δικό μου αλοίμονο άλλωστε θεωρώ ότι το TSI 160 είναι τρομέρο αυτοκίνητο και θα ήταν ωραίο με το look GΤΙ.Απλά ποστεύω ότι το προφυλακτήρα του GTI θα τον βάλουν πολλοί αυτόν της ABT όμως δεν θα τον συναντάς εύκολα σε golf και έτσι θα είναι πιο ξεχωριστό.

Φιλικά

Βασίλης.

Υ.Γ. Παραθέτω μια φωτογραφία από το δικό μου GTI.

Συμφωνώ μαζί σου Bill και εγώ πιο πολύ προς ΑΒΤ σκέφτομαι την μούρη. Ωραίο πάντως και το GTI σου! από ότι είδα έχεις βάλει και το μπροστινό σπόιλερ στον προφυλακτήρα. :)

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.