Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

και εγω ειχα το ιδιο θεμα στην apr,σκεφτομουν να βαλω παξιμαδακι απο μεσα αλλα ειναι μεγαλο το ρισκο!!!!!

τελικα το παξιμαδακι το εβαλα απο εξω, κ το στρτιμωξα!!!

μπορει δλδ καοια στιγμη να φυγει,αλλα δεν τρεχει κ τπτ,δν παθαινει κατι το αμαξι,απλα οι αναθυμισεις θα πεφτουν εξω!!! θα το δω θα το ξαναβαλω στη θση του!!

 

φίλε Φάνη δεν βγάζει αναθυμιασεις αυτο το σωληνακι,απλά παίρνει αερα απο την εισαγωγη και ρθυμιζει την πιεση στο καρτερ λαδιου-

 

το ειχα εξω στην πρωτη μου εισαγωγη και μετα με φιλτρακι αερος και δεν έβγαζε τιποτα ,μετα εμαθα ότι δεν είναι σωληνακι αναθυμιασεων αλλα κάνει την δουλεια που ανεφερα πιο πανω-

 

οποτε και να σου φυγει δεν θα εχεις προβλημα απλα δεν θα δουλευει όπως πρεπει

Link to comment
Share on other sites

φίλε Φάνη δεν βγάζει αναθυμιασεις αυτο το σωληνακι,απλά παίρνει αερα απο την εισαγωγη και ρθυμιζει την πιεση στο καρτερ λαδιου-

 

το ειχα εξω στην πρωτη μου εισαγωγη και μετα με φιλτρακι αερος και δεν έβγαζε τιποτα ,μετα εμαθα ότι δεν είναι σωληνακι αναθυμιασεων αλλα κάνει την δουλεια που ανεφερα πιο πανω-

 

οποτε και να σου φυγει δεν θα εχεις προβλημα απλα δεν θα δουλευει όπως πρεπει

δεν το ηξερα!!!

thank you

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείται

Α/Καλύτερο σωλήνα για εγκατάσταση φιλτροχοανη εισαγωγης για το κινητήρα 1.4 tsi με προγραμμα;

Β/Καλύτερο φιλτρο εώς 100 euro...

Φοραω το pipercross το μικρό αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος...

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες...

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείται

Α/Καλύτερο σωλήνα για εγκατάσταση φιλτροχοανη εισαγωγης για το κινητήρα 1.4 tsi με προγραμμα;

Β/Καλύτερο φιλτρο εώς 100 euro...

Φοραω το pipercross το μικρό αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος...

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες...

Ευχαριστω.

χμ.....γνωμη μου εισαγωγη φ70 μονομενω με DEI ταινια  με ενα μανιταρι hks η airnix trust.ο λογος που δεν εισαι ευχαριστημενος με το piper?

Link to comment
Share on other sites

 
 
 

img00638201301251951.jpg
 

 

img00637201301251951.jpg
 
 
 
 
 
λοιπον αυτες ειναι μερικες προχειρες που προλαβα να τραβηξω απλα δεν εχει καλο φωτισμο γιατι εχει φως στην πιλοτη και το κινητο μου δεν την παλευει και πολυ.
την κυριακη ομως ισως βρω και ψηφιακη για καλυτερες φωτο.
 
στην πρωτη μεσα στο κυκλακι ειναι το σημειο που η γωνια απο το πλαστικο του βαρελιου ακουμπαει πανω στο σωληνακι και μπορει να το κοψει.
 
στην δευτερη φωτο δεξια φαινετε πως λυνεται αυτο το θεμα.το κολαρο που κραταει το βαρελακι δεν το βιδωσαμε κατευθειαν πανω στη βαση απο το φιλτροκουτι αλλα μπηκε η βιδα που φαινεται στα δεξια για να το σηκωσει λιγο,οσο χρειαζεται δηλαδη για να μην ακουμπαει στο σωληνακι

 

 

Απο ηχο ειναι αλλο αμαξι.κ ακουγεται και η σκαστρα πολυ εντονα.θερμοκρασια αερα δεν εχω τροπο να δω αλλα δεν νομιζω να υπαρχει τροπος για πιο κρυο ακομα.παιρνει αερα μονο απο την μασκα απο εκει που επαιρνε εργοστασιακα.απλα με τεραστια διαμετρο πλαστικο σπιραλ και καρμπον περιβλημα.δλδ δν ρουφαει ζεστο απο πουθενα και δεν υπαρχει μεταλλικο κομματιι για να παρει θερμοκρασια.

thumbsu.gifΚαλη δουλεια φαινεται να εχει γινει φιλε μου..Οποτε μπορεις βαλε κ ενα βιντεο να το ακουσουμε κιολας

Link to comment
Share on other sites

τι προτινεισ?σκεφτομαι για το φιλτροκουτι kn 57s 9501.δεν αξιζει δηλαδη.350 το χω βρει

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

τα θετικα και τα αρνητικα που εχει κι αν αξιζει.αυτη εχεισ

το θεμα εισαγωγης είναι σχεδον μονοδρομος....

Αν θες να βαλεις κατι και νη μην το αλλαξεις,θα πας κατευθειαν apr! Kαι η forge φαινεται να είναι πολυ καλη επιλογη κ μελετημενη,αλλα δεν την εχω δοκιμασει κ δε μπορω να ξερω! Αυτες οι δυο μαζι με την itg που ομως ξεφευγει πολυ σε τιμη,ειναι οι καλυτερες επιλογες!

Το τεραστιο αρνητικο είναι το κοστος! Βρες μια μεταχειρισμενη...

 

Η πιο οικονομικη λύση είναι χειροποιητος σωληνας κ χοανη...που μετα απο λίγο καιρο,θα ψαχνεις να μονωσεις το σωλήνα,μετα θα ψαχνεις θερμοασπιδα,μετα αν έβαλες το σωστο μέγεθος χοανης...αυτο επαθα εγω...πολυ ψαξιμο,χρονος κ χρημα για το τίποτα και οτι και να κανεις carbon δεν θα γίνει!

Επίσης το μεγαλο θετικο της apr είναι ο διακριτικος ηχος, σε αντιθεση με τις χοανες-σωληνας που ο ηχος είναι υπερβολικος, για μενα εως ενοχλητικος!

Link to comment
Share on other sites

τι προτινεισ?σκεφτομαι για το φιλτροκουτι kn 57s 9501.δεν αξιζει δηλαδη.350 το χω βρει

To κιτ της ΚΝ δουλευει πολυ ωραια και στοιχιζει 290 τοποθετημενο...

Link to comment
Share on other sites

To κιτ της ΚΝ δουλευει πολυ ωραια και στοιχιζει 290 τοποθετημενο...

το εχεισ βαλει φιλε μου?αν ναι θεπω εντυπωσεισ.απο αποδοση και ηχο.και καμια φωτο αν εχει καποιοσ.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το εχεισ βαλει φιλε μου?αν ναι θεπω εντυπωσεισ.απο αποδοση και ηχο.και καμια φωτο αν εχει καποιοσ.ευχαριστω

Εχω βαλει σε αρκετους. Αποδοση ειδικα αν εχει προγραμμα ειναι αισθητη η διαφορα, με κλειστο κουτι ησυχο, με ανοικτο αλλαζει πολυ η χροια!

dsc02720d.jpg

 

 

 

 

 

dsc02718p.jpg

Link to comment
Share on other sites

το σωληνακι αναθυμιασεων που παει?εχεισ την group a?αερα απο που τραβαει?βιδωνει ακριβωσ επανω στην παλια εισαγωγη.

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.