Jump to content
Guest NITRO

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΦΑΝΟΠΟΙΕΙΟ

Recommended Posts

Guest dubbeR_Stoilas
λοιπον εντυπωσεις :προφυλακτυρας βαψιμο και χρηση πιτσινιων και βιδων και ανθρακωνημα ταινια υποθετω για να δεσει η λωριδα η κατω του καρηερ με τον μαμα προφυλακτηρα 200 ευρο

αγορα ημιτασιον προφυλακτηρας γκολφ 4 πισω . 50 ευρο απτο μαγαζι του παντα

και τοποθετηση που εχω αρνητικες εντυπωσεις που τις διατυπωσα και μπροστα στον κυριο δημο λογω γρατσουνιων και μη επαγγελματισμου απτον φανοπειο .45 ευρο

απαντηση ηταν σε ασχημη μερα...

συνολικα 295 ευρο για τον προφυλακτηρα να μπει πανω στο αμαξι μου..οι εντυπωσεις δικες σας...

Ενδιαφέρον, μετά από 11 σελίδες και αρκετές επισκέψεις πολλών από εδώ μέσα και μια αρνητική εντύπωση.

Αν και δεν κατάλαβα καλά τί έκανες στο αμάξι καθώς τα πιτσίνια δεν ξέρω τί είναι και επειδή την ταινία που λές δεν μπορώ να καταλάβω τί τη χρειάστηκες, θα ήθελα να μας πει και ο Δήμος την άποψή του.

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα δεν το εφτιαξα εγω αλλα ο κυριος δημος ο οποιος μου ειπε και το τι εκανε...αποι εκει και περα ψεμματα δεν λεω και δεν εχω να χωρισω κατι με κανεναν.εδω καταγραφονται ολες οι εντυπωσεις και πιστευω οτι οποιος εχει να δωσει 295 ευρο για προφυλακτηρα , ναι εχει απαιτησεις και μαλιστα πολλες.. το τι εκανα αγορασα αν δεις στις αγγελιες τον προφυλακτηρα του δημητρη με το λοοκ ρ32 μπλε την λωριδα του καρχερ και πηραμε και ενα μαμα και τους ενωσα...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Hello All

Πρώτα από όλα θέλω να σας ευχηθώ : Η νέα χρονιά που έρχεται να σας βρει όλους καλά (καθώς και τα αγαπημένα σας μωρά) υγεία σε εσάς και στις οικογένειες σας.

Θα προσπαθήσω να εξηγήσω πως έχει η κατάσταση με τον προφυλακτήρα του φίλου μας Quicksilver:

Μου έφερε μια μέρα το κάτω μέρος ενός πισινού προφυλακτήρα Golf IV (Look R 32)

Και μου ζήτησε να του αγοράσω το πάνω μέρος (ιμιτασιόν) να τα ενώσω με πολυεστέρα και να τον βάψω.

Με ρώτησε πόσο θα κοστίσει.

Του απάντησα ότι για το πάνω κομμάτι παίρνουμε βαφή 120e + 60 για το κάτω (αν είναι βαφόμενο, το ξέρετε όλοι) σύνολο 180 e εγώ θα σου πάρω 150 + 50 για το κόλλημα των δυο κομματιών.

Ο προφυλακτήρας κόστισε 50e , το σύνολο 250 + την τοποθέτηση του τη οποία υπολόγισα γύρο στα 35e (τελικά ο φανοποιός του πήρε 45 γιατί όλα από μέσα ήταν στραβά και αναγκάσθηκε να κάνει έξτρα εργασίες) τελικά η δουλεία έφτασε στα 295 ( ο ίδιος μου είπε ότι για την ίδια δουλειά πριν δυο χρόνια είχε δώσει 300e) και φυσικά δεν υπάρχει καμία σύγκριση στις δυο δουλειές, μπορεί να σας το βεβαιώσει και ο ίδιος. :)

Η MONTFA:

Ένωσα τα δυο κομμάτια με πριτσινια και βίδες από μέσα και από έξω με πολυεστέρα και λωρίδες ανθρακόνημα στα πλάγια για να γίνει ποιο γερο.

Τον στοκάρισα με ειδικό στόκο για πλαστικά (car system) και τον πέρασα όλον με αστάρι 2 συστατικών και μετά τρίψιμο και βαφή, χρώμα L A7W perla.

Η τοποθετιση:

Ο φίλος μας Quicksilver ήλθε σε ώρα αιχμής του φανοποιού και χωρίς ραντεβού.

Εγώ τον πρεσάρισα να τοποθετήσει τον προφυλακτήρα (και αυτός πρεσαρίστηκε) :thumbsup: και όταν έβγαλε τον παλιό και τα είδε B) όλα στραβά από μέσα πρεσαρίστηκε περισσότερο.

Τον γύρισε από ανάποδα για να βγάλει τα φωτάκια (τα οποία ήταν σπασμένα, τα κόλλησε με μπαμπριζοκολλα) και ακούμπησε ο προφυλακτήρας κάτω. ;)

Αυτό είναι οι ( αρνητικές εντυπώσεις λόγω γρατσουνιών και μη επαγγελματισμού απτον φανοποιό .45 ευρο) γρατσουνιές πάντως δεν έγιναν, αλλά και να έγινε κάποια είπα ότι θα την γυαλίσω εγώ.

Τον Γιάννη τον ξέρετε όλοι και ξέρετε πολύ καλά αν είναι επαγγελματίας η όχι. B)

ΑΥΤΑ: Τώρα για την ιστορία, αν δεν ήταν παιδί του Club για’υτην την δουλειά θα έπαιρνα 400e.

Παρόλα αυτά ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το παράπονο του!!!

Φιλιά σε όλους:

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Ας ξεκινήσουμε ότι πολύ λίγοι θα καθόντουσαν να ασχοληθούν με αυτό που σου έκανε ο Δήμος και όσοι τελικά το έκαναν δεν θα το έκαναν τόσο καλά όσο ο Δήμος.

Προφανώς αγοράζοντας imitation προφυλακτήρα (γιατί τον παίρνεις πιο φτηνά) δεν περιμένεις την τέλεια εφαρμογή και όταν τελικά δεν την έχεις, δεν είναι ευθύνη του φανοποιού. Πλήρωσες λιγότερα, άρα περίμενε και λιγότερα από τον προφυλακτήρα. Ω ναι, κι εδώ επιεβαιώνεται το ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

Εν τέλει, δεν έχω δει τη δουλειά Live, ίσως όμως τα τόσο καλά λόγια που έχεις διαβάσει εδώ μέσα για τον Δήμο να σε έκαναν να ανεβάσεις τον πήχη πολύ ψηλά (και καλά έκανες) αλλά σκέψου ότι ο Δήμος είναι πολύ καλός στη δουλειά του, δεν είναι ο Θεός.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα θα μπορούσε το παληκάρι να ποστάρει φωτογραφίες, αντί να τα πεί προφορικά.

Μια εικόνα=χίλιες λέξεις.

Έχεις δίκιο Photo’s μπορείτε να δείτε εδώ:

http://briefcases.pathfinder.gr/zoom/AUTOP...ER/51702/591645

http://briefcases.pathfinder.gr/zoom/AUTOP...ER/51702/591646

http://briefcases.pathfinder.gr/zoom/AUTOP...ER/51702/591647

Thanx :D

Edited by AUTOPAINTER
Link to comment
Share on other sites

Έκανα πάλι τέχνη Κώστα !

Τι λες ?

Συγγνωμη να ρωτησω κατι???.....Το κανεις απο μικρος η τωρα σου ρθε στην τρελλα σου? :D
Link to comment
Share on other sites

λοιπον γιατι εχετε μπερδευτει εδω μεσα εγω δεν ειπα για το βαψιμο του δημου αλλα για την τοποθετηση που εκανε ο φανοποιος του που ετυχε να ειναι σε κακη ημερα και μου γρατσουνισε τον αλλο προφυλακτηρα που ηθελα αθικτο γιατι θα τον πουλησω και το οποιο το διεκρινισα στον δημο αλλα ξεχασε να το μεταφερει στον φανοποιο του..και οπως αξιζει να σεβαστει καποιος το βαψιμο και τα λεφτα που στοιχισε του δημου η δουλεια ετσι αξιζει να γινει σεβαστη και του προηγουμενου η δουλεια που εχω πληρωσει εγω την στιγμη που τον εριξε και χρειαστηκε να διορθωσει με αλοιφαδορο ο δημος το λαθος του αλλουνου για να μην φαινεται με δικη του πρωτοβουλια του το αναγνωριζω και το επικροτω,στο φιλοτιμο μακαρι να ειχαν το ιδιο και οι συνεργατες του...ενα λαθος ομως που δεν διορθωνεται ειναι στις λωριδες που εχει η προφυλακτηρας κ που φαινονται οτι λοιπουν απτο βαμενο προφυλακτηρα του δημου και που εσπασε το χρωμα κατα τη τοποθετηση σε ενα σημειο απτην πιεση,σε ενα αλλο εφυηε το χρωμα κατα την τοποθετηση κανα 1.5 cm και που αποτελιωθηκε στην αλλη πλευρα η δεξια λωριδα αφου ο βοηθος του φανοποιου κατα λαθος την εξησε στη γης , οπως το εβγαζε απτον παλιο για να το βαλει στο καινουργιο..

οπως και να εχει εγινε και δεν αλλαζει απλα εμενα οταν ειδα αυτο, θεωρο οτι επειδη ημουν σε φανοποιο πλεον και οχι συνεργειο(αφου ειπωθηκε οτι ειμαι παραλογος με τις απαιτησεις

που εχω, για την λεπτοτητα που πρεπει να δειχνουν και πως πρεπει να το αντιμετωπιζουν,(εγω ηθελα σαν ηταν γκομενα) και πρεπει να πηγαινω πρωτη φορα σε συνεργεια απτα λογια

μου και απτις πραξεις μου) πως θα ηταν ψειρες στην τοποθετηση,αν μην τι αλλο να μην χαλασουν την δουλεια ενος συναδελφου τους και στην τελικη δεν ειπα εγω οχι σε οποια λεφτα

και αν μου ζητησανε για την τοποθετηση ,για αυτο και το

ασχημη μερα και οτιδηποτε ειχε ο καθενας του απτο σπιτι του δεν με απασχολει εμενα..εγω οταν δουλευω και εχω νευρα με κατι ασχετο δεν ξεσπαω πανω σε αυτο που κανω..

φωτο θα ανεβασω..δεν εβγαλα γιατι δεν ειχα ευκαιρη ψηφιακη πιο νωρρις

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC01554.jpg εδω ειναι απτο συρσιμο του προφυλακτηρα την ωρα που εβγαινε η αλλη πλευρα(λωριδα) σκεφτειται οτι εκει παταγε

τ

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC00052.jpg εδω ειναι ο παλιος

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC01562.jpg εδω δεν φαινεται καλα γιατι ειναι νυχτα.θα το τραβηξω και μερα για καλυτερα (εδω ειναι το σπασιμο στο χρωμα)

και λειπει το 1.5 cm που δεν λεει με τιποτα να βγει νυχτα γιατι το φλας γυαλιζει πανω στο ασημι και θα το τραβηξω μερα πλεον

kai mera

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC01590.jpg

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC01589.jpg

και το 1.5cm που εφυγε το χρωμα

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC01588.jpg

και quote

ΑΥΤΑ: Τώρα για την ιστορία, αν δεν ήταν παιδί του Club γιαΆυτην την δουλειά θα έπαιρνα 400e.

Παρόλα αυτά ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το παράπονο του!!!

unquote

nai εχεις δικιο μπερδευτηκα ομως τοτε και σου ειπα την τιμη του μπροστα για πισω που εχει και δυο σιτες απο 30 ευρο εκαστος και στοιχισε 300 ,ο πισω ειχε παει 200 το 2001 και

χωρις πατρον δηλαδη την λωριδα την απο κατω αλλα μονο με μια φωτογραφια και εφτιαξε καλουπι μονο για μενα και απο ποιοτητα το τυπακι η δουλεια του εχει κρατησει 6 χρονια τωρα...εξαλλου δεν ειναι τυχαιο οτι η φημη του εφτασε στη κοζανη απο κερκυρα και χωρις ιντερνετ αλλα μονο απτις τιμες του.το γιατι δεχτηκα εγω ηταν λογω συστασεων και παρεξηγησης στην τιμη των 250(για αυτο και εκπληξη μου οταν μου το ειπες την πρωτη φορα το 250 και ειπα σκεψου οτι ερχομαι μεσω και του κλαμπ) και 2 )δεν ηθελα να το δουν οι δικοι μου χωρις πισω προφυλακτηρα στο νησι.και για τις τιμες μπορειτε να ρωτησετε και τον πετρο- μελισια και τον που ειχαμε κανει συζητηση στο ολυμπικο για το αν γινεται να φτιαξουμε εκει ρ32 προφυλακτηρα λογω τιμων και οχι αθηνα οταν ειχαμε συναντηση για καφε...κ που ηταν και 1.5 μηνα πριν τα χριστουγγεννα ..ψεμματα δεν λεω τα λεφτα τα εδωσα

δεν του φαγα λεφτα και παλι δεν μιλαω για τον δημο,αυτος το βαψιμο του το εκανε μια χαρα .και αν αναρωτιεσται γιατι τοσο χαμηλες τιμες ο νησιωτης ειναι γιατι ασχολειται με πολυστερικα σκαφη και το εχει σαν χομπυ το αυτοκινητο που σημαινει οτι δεν θα το εχεις αμεσως αλλα σε καμια 15 μερες γιαυτο..

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αγοράζοντας imitation προφυλακτήρα (γιατί τον παίρνεις πιο φτηνά) δεν περιμένεις την τέλεια εφαρμογή και όταν τελικά δεν την έχεις, δεν είναι ευθύνη του φανοποιού. Πλήρωσες λιγότερα, άρα περίμενε και λιγότερα από τον προφυλακτήρα. Ω ναι, κι εδώ επιεβαιώνεται το ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

Ναι καλα... εγω immita προφυλακτηρα πηρα και δεν παιρνεις χαμπαρι οτι δεν ειναι μαμα. Μια χαρα κουμπωσε επανω στο εργαλειο :lol: . Ο Δημος ειναι αψογος στην δουλεια του και πανω απ ολα του αρεσει αυτο που κανει. Λιγη καλη θεληση να υπαρχει παντα βρισκεις ακρη μαζι του :lol: . Ετσι μαστορα :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
λοιπον γιατι εχετε μπερδευτει εδω μεσα εγω δεν ειπα για το βαψιμο του δημου αλλα για την τοποθετηση που εκανε ο φανοποιος του που ετυχε να ειναι σε κακη ημερα και μου γρατσουνισε τον αλλο προφυλακτηρα που ηθελα αθικτο γιατι θα τον πουλησω και το οποιο το διεκρινισα στον δημο αλλα ξεχασε να το μεταφερει στον φανοποιο του..και οπως αξιζει να σεβαστει καποιος το βαψιμο και τα λεφτα που στοιχισε του δημου η δουλεια ετσι αξιζει να γινει σεβαστη και του προηγουμενου η δουλεια που εχω πληρωσει εγω την στιγμη που τον εριξε και χρειαστηκε να διορθωσει με αλοιφαδορο ο δημος το λαθος του αλλουνου για να μην φαινεται με δικη του πρωτοβουλια του το αναγνωριζω και το επικροτω,στο φιλοτιμο μακαρι να ειχαν το ιδιο και οι συνεργατες του...ενα λαθος ομως που δεν διορθωνεται ειναι στις λωριδες που εχει η προφυλακτηρας κ που φαινονται οτι λοιπουν απτο βαμενο προφυλακτηρα του δημου και που εσπασε το χρωμα κατα τη τοποθετηση σε ενα σημειο απτην πιεση,σε ενα αλλο εφυηε το χρωμα κατα την τοποθετηση κανα 1.5 cm και που αποτελιωθηκε στην αλλη πλευρα η δεξια λωριδα αφου ο βοηθος του φανοποιου κατα λαθος την εξησε στη γης , οπως το εβγαζε απτον παλιο για να το βαλει στο καινουργιο..

οπως και να εχει εγινε και δεν αλλαζει απλα εμενα οταν ειδα αυτο, θεωρο οτι επειδη ημουν σε φανοποιο πλεον και οχι συνεργειο(αφου ειπωθηκε οτι ειμαι παραλογος με τις απαιτησεις

που εχω, για την λεπτοτητα που πρεπει να δειχνουν και πως πρεπει να το αντιμετωπιζουν,(εγω ηθελα σαν ηταν γκομενα) και πρεπει να πηγαινω πρωτη φορα σε συνεργεια απτα λογια

μου και απτις πραξεις μου) πως θα ηταν ψειρες στην τοποθετηση,αν μην τι αλλο να μην χαλασουν την δουλεια ενος συναδελφου τους και στην τελικη δεν ειπα εγω οχι σε οποια λεφτα

και αν μου ζητησανε για την τοποθετηση ,για αυτο και το

ασχημη μερα και οτιδηποτε ειχε ο καθενας του απτο σπιτι του δεν με απασχολει εμενα..εγω οταν δουλευω και εχω νευρα με κατι ασχετο δεν ξεσπαω πανω σε αυτο που κανω..

φωτο θα ανεβασω..δεν εβγαλα γιατι δεν ειχα ευκαιρη ψηφιακη πιο νωρρις

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC01554.jpg εδω ειναι απτο συρσιμο του προφυλακτηρα την ωρα που εβγαινε η αλλη πλευρα(λωριδα) σκεφτειται οτι εκει παταγε

τ

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC00052.jpg εδω ειναι ο παλιος

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC01562.jpg εδω δεν φαινεται καλα γιατι ειναι νυχτα.θα το τραβηξω και μερα για καλυτερα (εδω ειναι το σπασιμο στο χρωμα)

και λειπει το 1.5 cm που δεν λεει με τιποτα να βγει νυχτα γιατι το φλας γυαλιζει πανω στο ασημι και θα το τραβηξω μερα πλεον

kai mera

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC01590.jpg

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC01589.jpg

και το 1.5cm που εφυγε το χρωμα

http://i223.photobucket.com/albums/dd45/qu...09/DSC01588.jpg

και quote

ΑΥΤΑ: Τώρα για την ιστορία, αν δεν ήταν παιδί του Club γιαΆυτην την δουλειά θα έπαιρνα 400e.

Παρόλα αυτά ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το παράπονο του!!!

unquote

nai εχεις δικιο μπερδευτηκα ομως τοτε και σου ειπα την τιμη του μπροστα για πισω που εχει και δυο σιτες απο 30 ευρο εκαστος και στοιχισε 300 ,ο πισω ειχε παει 200 το 2001 και

χωρις πατρον δηλαδη την λωριδα την απο κατω αλλα μονο με μια φωτογραφια και εφτιαξε καλουπι μονο για μενα και απο ποιοτητα το τυπακι η δουλεια του εχει κρατησει 6 χρονια τωρα...εξαλλου δεν ειναι τυχαιο οτι η φημη του εφτασε στη κοζανη απο κερκυρα και χωρις ιντερνετ αλλα μονο απτις τιμες του.το γιατι δεχτηκα εγω ηταν λογω συστασεων και παρεξηγησης στην τιμη των 250(για αυτο και εκπληξη μου οταν μου το ειπες την πρωτη φορα το 250 και ειπα σκεψου οτι ερχομαι μεσω και του κλαμπ) και 2 )δεν ηθελα να το δουν οι δικοι μου χωρις πισω προφυλακτηρα στο νησι.και για τις τιμες μπορειτε να ρωτησετε και τον πετρο- μελισια και τον που ειχαμε κανει συζητηση στο ολυμπικο για το αν γινεται να φτιαξουμε εκει ρ32 προφυλακτηρα λογω τιμων και οχι αθηνα οταν ειχαμε συναντηση για καφε...κ που ηταν και 1.5 μηνα πριν τα χριστουγγεννα ..ψεμματα δεν λεω τα λεφτα τα εδωσα

δεν του φαγα λεφτα και παλι δεν μιλαω για τον δημο,αυτος το βαψιμο του το εκανε μια χαρα .και αν αναρωτιεσται γιατι τοσο χαμηλες τιμες ο νησιωτης ειναι γιατι ασχολειται με πολυστερικα σκαφη και το εχει σαν χομπυ το αυτοκινητο που σημαινει οτι δεν θα το εχεις αμεσως αλλα σε καμια 15 μερες γιαυτο..

Για την εφαρμογή δεν πιστεύω να πιστεύεις ότι μπορούν να γίνουν και πολλά.

Για τα άλλα, πήγες από το Δήμο να στα φτιάξει και δεν στα έφτιαξε ή στα έφτιαξε και σου πήρε πάλι λεφτά?

Link to comment
Share on other sites

οχι και ουτε προκειται.σου λεω δεν εχω με το δημο απολυτως κανενα προβλημα,με τους συνεργατες του εχω..

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Κακώς, αν το πήγαινες θα στο έφτιαχνε, είναι επαγγελματίας ο Δήμος, αυτό τον κάνει να διαφέρει από τους άλλους κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα τόσα πολλά και καλά για το φανοποιείο του κ. Δήμου που να σας πω την αλήθεια δεν τα πίστευα.

Δεν τα πίστευα γιατί μου φαίνονταν υπερβολικά και συγκεκριμένα στο χώρο του αυτοκινήτου έχω μάθει "όπου ακούω πολλά κεράσια να κρατάω μικρό καλάθι".

Η κοπελιά μου είχε ένα ατύχημα με το Polo της και η πρώτη σκέψη για την επισκευή του ήταν το συγκεκριμένο μαγαζί.

Το αμάξι το παραλάβαμε εντός του χρόνου που μας είπαν τα παιδιά και σε άριστη κατάσταση. Η δουλειά που έγινε είναι πάρα πολυ καλή και τελικά αντάξια των αναφορών που γίνονται εδώ...

Επίσης βοήθησαν με την εμπειρία τους, ειδικά ο κ. Μάκης, στα θέματα των ασφαλιστικών εταιριών.

Όποτε μπορέσω θα πεταχτώ και με το δικό μου για ένα φρεσκάρισμα...

Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι golf, Polo πρέπει να είναι.

Αν προσέξεις το πλαστικό καπάκι του μοτέρ, είναι αυτό που φορούσαν τα 6Ν2 και επίσης αν κρίνω από την 4μπούλωνη δισκόπλακα, polo πρέπει να είναι...

Ποιανού είναι Δήμο; Είναι κανένα μέλος μας;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι golf, Polo πρέπει να είναι.

Αν προσέξεις το πλαστικό καπάκι του μοτέρ, είναι αυτό που φορούσαν τα 6Ν2 και επίσης αν κρίνω από την 4μπούλωνη δισκόπλακα, polo πρέπει να είναι...

Ποιανού είναι Δήμο; Είναι κανένα μέλος μας;;

ρε κωστα,παρατηρησες τα απαρατηρητα και δεν ειδες οτι σε 3 σημεια γραφει με ασπρα γραμματα polo στον χωρο της μηχανης! tongue.giftongue.gif

πρεπει να ειναι το 75αρι γιατι δεν βλεπω δισκοφρενα πισω και ειναι οντως το 6n2... ;):D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.