Jump to content
vagd

Golf 6 - Φωτα (Λύσεις, Oem, Aftermarket, Xenon, LED Κλπ)

Recommended Posts

Στάθη χαρά στην υπομονή σου που το προσπάθησες όλο αυτό το project και μπράβο σου που τα έκανες τελικά να δουλέψουν τα xenon !!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μία ερώτηση..

Εντάξει θυμάμαι που έβριζα και επι εποχής Λεόν με τα κινέζικα ΗΙD κιτ στα απλά

φανάρια γιατί στην παραμικρή ανωμαλία του οδοστρώματος τρεμοπαίζανε οι δέσμες.

Χτες παρατηρησα το ίδιο τρεμόπαιγμα και στα original xenon φανάρια που τοποθέτησα

πρόσφατα και πραγματικά δεν καταλαβαίνω τον λόγο!

Είναι θέμα κατασκευής της ξενον λάμπας και είναι ιδιαίτερα ευαίσθητη στους κραδασμούς;

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μία ερώτηση..

Εντάξει θυμάμαι που έβριζα και επι εποχής Λεόν με τα κινέζικα ΗΙD κιτ στα απλά

φανάρια γιατί στην παραμικρή ανωμαλία του οδοστρώματος τρεμοπαίζανε οι δέσμες.

Χτες παρατηρησα το ίδιο τρεμόπαιγμα και στα original xenon φανάρια που τοποθέτησα

πρόσφατα και πραγματικά δεν καταλαβαίνω τον λόγο!

Είναι θέμα κατασκευής της ξενον λάμπας και είναι ιδιαίτερα ευαίσθητη στους κραδασμούς;

Όταν λες τρεμοπαίζει; Φαίνεται η δέσμη να "παίζει" ή αναβοσβήνουν οι λάμπες; (flickering δλδ) Αν είναι το πρώτο και στο δικό μου έτσι γίνεται αφου μαζί με το αυτοκίνητο πάλλονται και τα φανάρια αλλά δεν αναβοσβήνουν ποτέ οι λάμπες απ'ότι λακούβα/σαμαράκι και να περάσω...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Τρεμοπαίζουν οι δέσμες πάνω κάτω στις λακούβες δεν αναβοσβήνουν...

Απλά περίμενα στα γνήσια φανάρια να μην τόσο έντονο το φαινόμενο αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Τρεμοπαίζουν οι δέσμες πάνω κάτω στις λακούβες δεν αναβοσβήνουν...

Απλά περίμενα στα γνήσια φανάρια να μην τόσο έντονο το φαινόμενο αυτό..

Τι να σου πω, τα δικά μου δεν είναι εργοστασιακά για να συγκρίνω!! Αν το θυμηθώ πάντως θα το τσεκάρω να δω αν κάνει το ίδιο και το audi του φίλου οταν το ξαναοδηγήσω...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μία ερώτηση..

Εντάξει θυμάμαι που έβριζα και επι εποχής Λεόν με τα κινέζικα ΗΙD κιτ στα απλά

φανάρια γιατί στην παραμικρή ανωμαλία του οδοστρώματος τρεμοπαίζανε οι δέσμες.

Χτες παρατηρησα το ίδιο τρεμόπαιγμα και στα original xenon φανάρια που τοποθέτησα

πρόσφατα και πραγματικά δεν καταλαβαίνω τον λόγο!

Είναι θέμα κατασκευής της ξενον λάμπας και είναι ιδιαίτερα ευαίσθητη στους κραδασμούς;

Δυστυχώς είναι έτσι ακριβώς. Τρεμοπαίζουν σε ανωμαλίες (χωρίς να σβήνουν).

Τα ίδια και σε Audi Q5 γνωστού μου που τα άλλαξε στην εγγύηση (καλή θέληση του αντιπροσώπου) αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Είναι θέμα κατασκευής...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως βγαίνουν οι xenon D1S λάμπες;Χρειάζεται μήπως

ξήλωμα πάλι των φαναριών;

Έκανα την βλακεία και δεν το τσέκαρα πριν τοποθετήσω τα φανάρια και

μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να βρω κάποιο βιντεάκι για να μην

κάνω δηλ. και καμία ζημιά στο φανάρι..

Στο ELSA να υπάρχει άραγε οδηγός για τις εν λόγω λάμπες;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν μπορω να τοποθετησω halogen λαμπα τυπου Η7 σε φαναρι xenon ?

π.χ http://cgi.ebay.de/ORIGINAL-VW-BI-XENON-SCHEINWERFER-GOLF-6-VI-GTI-/190559538024?pt=DE_Autoteile&hash=item2c5e3bcb68

Βασικα θελω να αντικαταστησω τα halogen φαναρια μου με xenon ομως στο παρον σταδιο θελω να χρησιμοποιησω λαμπες halogen λογω υψηλου κοστους.Ειναι δυνατο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν μπορω να τοποθετησω halogen λαμπα τυπου Η7 σε φαναρι xenon ?

π.χ http://cgi.ebay.de/ORIGINAL-VW-BI-XENON-SCHEINWERFER-GOLF-6-VI-GTI-/190559538024?pt=DE_Autoteile&hash=item2c5e3bcb68

Βασικα θελω να αντικαταστησω τα halogen φαναρια μου με xenon ομως στο παρον σταδιο θελω να χρησιμοποιησω λαμπες halogen λογω υψηλου κοστους.Ειναι δυνατο?

Ευχαριστω

Μπορείς αλλά θα τυφλώνεις τους απέναντι. Μπορείς να βάλεις Η7R που υποτίθεται ότι δεν τυφλώνουν αλλά εγώ προσωπικά δεν θα έβαζα ποτέ xenon λάμπες χωρίς να βάλω φανάρια με projector.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

το παιδι λεει στελιο να βαλει τα γνισια φαναρια με προτζεκτορες λλα να μην βαλει ξενον λαμπες..δλδ να εχει λουκ ξενον ...δεν νομιζω ομως να γινετε στο 6αρι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

το παιδι λεει στελιο να βαλει τα γνισια φαναρια με προτζεκτορες λλα να μην βαλει ξενον λαμπες..δλδ να εχει λουκ ξενον ...δεν νομιζω ομως να γινετε στο 6αρι αυτο..

Ναι αυτο εννοω...ειναι εφικτο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω...ειναι εφικτο?

Αμφιβάλω οτι γίνεται με το original φανάρι κάτι τέτοιο αφού είναι σχεδιασμένο σαν xenon απο την αρχή. Δεν νομίζω οτι έχει καλώδια μέσα για να κουμπώσει απλή λάμπα...

Link to comment
Share on other sites

οτι γινετε γινετε..αλλα εισαι διατεθημενος να αναλαβεις την πατεντα??οπως και το κοστος αποτυχιας εαν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανένα νέο για Η15 λάμπες ; Βρήκα στο καρ αυτό http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/1223742/ τι λέτε ;

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανένα νέο για Η15 λάμπες ; Βρήκα στο καρ αυτό http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/1223742/ τι λέτε ;

Ούτε καν...εκτός αν θες την ώρα που οδηγάς να πάρει κανένα μπλεδοκαγκούρικο κάλυμμα φωτιά.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανένα νέο για Η15 λάμπες ; Βρήκα στο καρ αυτό http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/1223742/ τι λέτε ;

40 ευρώ αυτή η μαλα...α; !!!

Link to comment
Share on other sites

τα γνησια xenon τα μπροστινα για golf 6 ποσο εχουν?

Από ebay κατά καιρούς μπορείς να πετύχεις xenon με controller, εγκεφάλους κτλ. με 900 euro. Όσο περνάει ο καιρός πάντως θα πέφτουν οι τιμές.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.