Jump to content
vagd

Golf 6 - Φωτα (Λύσεις, Oem, Aftermarket, Xenon, LED Κλπ)

Recommended Posts

Σημερα αγορασα online τα osram nightbreaker. Πιστευω μεχρι την αλλη Παρασκευη να εχουν ερθει! Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη. Δινουν δωρα και κατι ψειρες philips, αλλα δεν ξερω τι ειναι, ελπιζω λευκες, και οχι τιποτα κλασσικες κιτρινες.

Edited by golfy
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα online τα osram nightbreaker. Πιστευω μεχρι την αλλη Παρασκευη να εχουν ερθει! Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη. Δινουν δωρα και κατι ψειρες philips, αλλα δεν ξερω τι ειναι, ελπιζω λευκες, και οχι τιποτα κλασσικες κιτρινες.

Αν θες, μπορείς να μας παραθέσεις το link. Ψήνομαι κι εγώ για τις συγκεκριμένες σε Η7.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα online τα osram nightbreaker. Πιστευω μεχρι την αλλη Παρασκευη να εχουν ερθει! Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη. Δινουν δωρα και κατι ψειρες philips, αλλα δεν ξερω τι ειναι, ελπιζω λευκες, και οχι τιποτα κλασσικες κιτρινες.

Νομίζω είναι λευκότερες απο τις εργοστασιακές αλλά όχι λευκές. Αν θές λευκές πας σε Philips BlueVision(4.000Κ), ή PIAA intense white(4.100Κ), ή Osram CoolBlue(4.000Κ).

Το πιο λευκό φως το έχουν οι Philips CrystalVision(4.300Κ). :whistling:.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Αν θες, μπορείς να μας παραθέσεις το link. Ψήνομαι κι εγώ για τις συγκεκριμένες σε Η7.

Από εδώ το πήρε! http://www.powerbulbs.com/product_detail.asp?prod=112

Από εδώ δίνουν και το δώρο...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι λευκότερες απο τις εργοστασιακές αλλά όχι λευκές. Αν θές λευκές πας σε Philips BlueVision(4.000Κ), ή PIAA intense white(4.100Κ), ή Osram CoolBlue(4.000Κ).

Το πιο λευκό φως το έχουν οι Philips CrystalVision(4.300Κ). :whistling:.

Σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λετε παιδες θελω να βαλω λευκες λαμπες στα φωτα ομιχλης μου για να ειμαι ασορτη golf v ετσι ..

Τι προτεινετε?

Ο τύπος λάμπας για τα προβολάκια είναι ΗΒ4. Το θέμα είναι : άμα βάλεις πολύ άσπρες λάμπες μήπως δεν βλέπεις καλά σε ομίχλη ??? Και εγώ το ίδιο σκέφτομαι.

Για αυτό λέω να βάλω Philips CrystalVision(4.300Κ) στην μεσαία και μικρή σκάλα και στα προβολάκια να βάλω Philips BlueVision(4.000Κ) που έχουν και ένα πολύ μικρό τόνο κίτρινου μέσα τους.(Έχω ακούσει ότι σε λάμπες πάνω από 4.300Κ σε ομίχλη ή σε δυνατή βροχή είναι σαν να μην έχεις φώτα :ninja: )

Υ.Γ. Όσο ποιο πολλά Κ (KELVIN) έχει μια λάμπα τόσο ποιο λευκή γίνεται μέχρι τα 4.300Κ, μετά αρχίζει να γίνεται μπλε αν δεν κάνω λάθος.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ B)

les-kelvin-scale.jpg

osram.jpg

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

http://www.powerbulbs.com/product_detail.asp?prod=112

Και ΔΩΡΕΑΝ αποστολη!!

Thanks!!! :ninja:

Ο τύπος λάμπας για τα προβολάκια είναι ΗΒ4. Το θέμα είναι : άμα βάλεις πολύ άσπρες λάμπες μήπως δεν βλέπεις καλά σε ομίχλη ??? Και εγώ το ίδιο σκέφτομαι.

Για αυτό λέω να βάλω Philips CrystalVision(4.300Κ) στην μεσαία και μικρή σκάλα και στα προβολάκια να βάλω Philips BlueVision(4.000Κ) που έχουν και ένα πολύ μικρό τόνο κίτρινου μέσα τους.(Έχω ακούσει ότι σε λάμπες πάνω από 4.300Κ σε ομίχλη ή σε δυνατή βροχή είναι σαν να μην έχεις φώτα B) )

Υ.Γ. Όσο ποιο πολλά Κ (KELVIN) έχει μια λάμπα τόσο ποιο λευκή γίνεται μέχρι τα 4.300Κ, μετά αρχίζει να γίνεται μπλε αν δεν κάνω λάθος.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ :D

Έτσι είναι. Με 4300 είσαι μιά χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ο τιμοκατάλογος του πρόσθετου εξοπλισμού του Golf VI, 122PS, Highline στον οποίο δε φαίνεται πουθενά να υπάρχουν τα φώτα xenon ως προαιρετικός εξοπλισμός. Γνωρίζετε αν μπορούμε να βάλουμε εργοστασιακά xenon στο καινούργιο Golf? Αν ναι, πόσο στοιχίζουν?

Edited by spooky
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ο τιμοκατάλογος του πρόσθετου εξοπλισμού του Golf VI, 122PS, Highline στον οποίο δε φαίνεται πουθενά να υπάρχουν τα φώτα xenon ως προαιρετικός εξοπλισμός. Γνωρίζετε αν μπορούμε να βάλουμε εργοστασιακά xenon στο καινούργιο Golf? Αν ναι, πόσο στοιχίζουν?

Μπορεις, περιπου 1100-1200 ΟΛΑ. Τοποθετηση, φαναρια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις, περιπου 1100-1200 ΟΛΑ. Τοποθετηση, φαναρια.

Ευχαριστώ για την πληροφορία...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα και εγώ τα osram nightbreaker 90% για το golfάκι μου.

Υπάρχει καμιά καλή πρόταση για Προβολάκια ΗΒ4 για το golf6;

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασια εχει δυο λαμπες ή μια για περιπου 20 λιρες?

2 λάμπες και δώρο 2 ψείρες Philips

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μία ματιά εδώ!

Έχω ήδη αγοράσει Η7 και ΗΒ4 λάμπες για μεσαία σκάλα και προβολάκια αντίστοιχα για το golfάκι μου!

Τώρα θέλω και Η15 (μεγάλη σκάλα). Δέστε το λινκ πιο πάνω, κάνουν για golf6, έτσι;.

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μία ματιά εδώ!

Έχω ήδη αγοράσει Η7 και ΗΒ4 λάμπες για μεσαία σκάλα και προβολάκια αντίστοιχα για το golfάκι μου!

Τώρα θέλω και Η15 (μεγάλη σκάλα). Δέστε το λινκ πιο πάνω, κάνουν για golf6, έτσι;.

Δεν έχουν βγει ακόμη aftermarket H15 λάμπες αν δεν κάνω λάθος. Αυτές παίζει να είναι αυτές που φορά απο το εργοστάσιο.

Link to comment
Share on other sites

Ακυρη ερωτηση, ειναι ευκολη η αλλαγη για τα Η7?

Για κάποιον που το έχει ξανακάνει είναι εύκολη. Εγώ πήγα την προηγούμενη βδομάδα και τα άλλαξα χωρίς κόστος στην αντιπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγω να αντικαταστησω της λαμπες μου και θα ηθελα να μου πειτε της εντυπωσεις σας εσεις που εχετε κανει την αντικατασταση τελικα osram η philips?? Εχει μπλε χρωμα στο τελειωμα καμια απο της δυο εταιριες (πραγμα που με εκνευριζει στα αλλα αυτοκινητα) και υπαρχει διαφορα αποδοσης στο δρομο?Εσυ Στελιο που εβαλες Pholips εισαι ευχαριστημενος και εχουν διαφορα φωτεινοτητας σε σχεση με της εργοστσιακες λαμπες?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγω να αντικαταστησω της λαμπες μου και θα ηθελα να μου πειτε της εντυπωσεις σας εσεις που εχετε κανει την αντικατασταση τελικα osram η philips?? Εχει μπλε χρωμα στο τελειωμα καμια απο της δυο εταιριες (πραγμα που με εκνευριζει στα αλλα αυτοκινητα) και υπαρχει διαφορα αποδοσης στο δρομο?Εσυ Στελιο που εβαλες Pholips εισαι ευχαριστημενος και εχουν διαφορα φωτεινοτητας σε σχεση με της εργοστσιακες λαμπες?

Για διαφορά φωτεινότητας δεν μπορώ να πω με σιγουριά. Το χρώμα που έβαλα είναι πολύ άσπρο και δεν έχει σχέση με το κιτρινωπό εργοστασιακό.

Πάντως οι Osram και οι Philips είναι εξίσου καλές. Αν θές την μέγιστη φωτεινότητα και απόδοση βάζεις Philips Xtreme Power +80% ή Osram Nightbreaker. Τώρα αν σε ενδιαφέρει η εμφάνιση βάλε Philips BlueVision, Philips CrystalVision ή Osram Cool Blue.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς τα εργοστασιακά xenon στο Golf VI εάν είναι καλά? Εγώ τα έβαλα επειδή ξέρω ότι τα μαμά αλογόνου είναι μάπα αλλα και επειδή είναι μορφότερα σαν φανάρια.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά ρίξτε μια ματιά εδώ: http://www.dectane.de/product_info.php?info=p43769_dayline-scheinwerfer-vw-golf-vi-08----tfl-optik---black.html

Δείτε πως είναι και φορεμένα πάνω στο gti πατώντας στην φωτό που έχει το λίνκ!!!!

Έψαξα λίγο αλλά συγνώμη αν το έχει ξαναγράψει κάποιος!!! :blush:

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

τι γνώμη έχετε για τις philips diamond vision 5000k? http://www.autobulbsdirect.co.uk/images/D/h7_diamond_vision_750-01.jpg

Θα τυφλώνεις τους απέναντι και δεν θα βλέπεις και εσύ τίποτα το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.