Jump to content
anastos

Ο Πασάς Μου Και Το Πρώτο Του Χιόνι

Recommended Posts

Αυτό το σαββατοκύριακο το πασσάτ πάτησε για φέτος πρώτη φορά σε χιόνι. Επειδή ξέρω από εμπειρία ότι τα λάστιχά μου έχουν απαίσια συμπεριφορά στο χιόνι κανόνισα και έβαλα σε όλους τους τροχούς τα πανιά μου. Τα πίσω είναι κάτι παλιά τα οποία από δικό μου λάθος τα έκανα μια τρυπίτσα :pardon:;) . Το αυτοκίνητο ήταν ακλόνητο, ούτε κόλο να μου πετάει ούτε τίποτα.

¶ντε καλό χειμώνα να έχουμε!!!!!!!!

Σε λίγο θα βάλω και εικόνες

Link to comment
Share on other sites

Βρε άχρηστε μηχανόβιε, popeye.gif , υπάρχει εδώ σχετικό θέμα για τέτοιες καταστάσεις!! :D ¶ντε, βάλε καμιά φώτο από το σαράβαλο το "τζηπ" σου... :p Πες μας και που πήγες, να ζηλέψουμε και λίγο! :)

Link to comment
Share on other sites

Μην μου τον μαλώνεις τον μικρό ρε Πρόεδρε!!!!Αφού ξέρεις τον λόγο που αποσυντονίζεται....blush.gif μαθαίνει σιγά σιγά.Κώστα για βάλε τις φωτό να δούμε που τον πήγες τον πασά.smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο, όποιος θέλει πάει παντού sillyhorse1rb5.gif Εγώ πέρασα χειμωνιάτικα, NOKIAN WR2 205/55/16 στις ζάντες που φορούσε (catalunia), και η διαφορά είναι πολύ μεγάλη για οδήγηση σε χαμηλές θερμοκρασίες και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι δε θα κολλήσεις στο πρώτο χιόνι.

Μετά το Πάσχα οι Samarkand new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Νιάτο πήγα στο Σκρα και από εκεί ανέβηκα στο βουνό,όπου έφαγα ένα υπέροχο αγριογούρουνο και κρασάκι( για να ζηλεύουν μερικοί) μετά κατέβηκα στη Γουμένισσα και πίσω στη Σαλόνικα.

http://img709.imageshack.us/i/cimg3886g.jpg/

http://img163.imageshack.us/i/cimg3827.jpg/

Εσύ πάντως μόνο για εκχιονιστικό κάνεις έτσι που το χαμήλωσες και άντε για τα πρώτα εκατό μέτρα μετά...........

Link to comment
Share on other sites

Μετά το Πάσχα οι Samarkand new_iloveyou.gif

:thumbsup:

Νιάτο πήγα στο Σκρα και από εκεί ανέβηκα στο βουνό,όπου έφαγα ένα υπέροχο αγριογούρουνο και κρασάκι( για να ζηλεύουν μερικοί) μετά κατέβηκα στη Γουμένισσα και πίσω στη Σαλόνικα.

http://img709.imageshack.us/i/cimg3886g.jpg/

http://img163.imageshack.us/i/cimg3827.jpg/

Εσύ πάντως μόνο για εκχιονιστικό κάνεις έτσι που το χαμήλωσες και άντε για τα πρώτα εκατό μέτρα μετά...........

Ρε ρεμάλι! Πάλι για μάσα ήσουν!? Δεν σου είπα ότι πρέπει να προσέχεις πόσο τρως και πόσο πίνεις στην ηλικία σου??? :thumbsup: Θηρίο η Passatούμπα με τις γαλότσες!!! :) Εγώ φίλε το χιόνι και τον πάγο, τον ξέρω για καλλιτεχνικό πατινάζ! Εμένα το Passat μου είναι καλλιτέχνης, όχι ορειβάτης! :thumbsup:

Κατάλαβες Γιώργο? Ο παπούς πάει για αγριογούρουνο και κρασάκι, και ούτε λέει τίποτα να πάμε κι εμείς παρέα! Μοναχοφαγάς! :thumbsup: Μάλλον έχει φάει στενό μαρκάρισμα! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Χμ!!!!Μάλλον έχεις δίκιο Νίκο.mellow.gif Όλα μυστικά άρχισε να τα κάνει τελευταία........whistling.gifΑς τον τσιγκλίσω και γω λίγο.tongue.gif Ο επιβλέπων στην 2η φωτό λες να είναι ο μέλλων κουνιάδος????yahoo.gif

Link to comment
Share on other sites

:rofl::rofl::rofl::D:D:D:D:D:D :

new_lol.gifnew_lol.gif :new_lol

Δε υπάρχει αυτό το πράμα δεν παίζεσαι !!!!: new_lol.gifnew_lol.gif

Και στις πίσω ροδες κουβέρτες! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απαράδεκτος γιατί είναι μονοφαγάς new_lol.gif . Οταν πάμε κάπου προσκαλούμε τους φίλους emoticon_42.gif

Τώρα αυτές οι φωτογραφίες αγόρι μου δεν είναι χιόνι αλλά ΠΑΧΝΗ upyours.gif

Δες παρακάτω τι θα πει ΧΙΟΝΙ σε Αυστρία με καλοκαιρινά λάστιχα και χωρις κουβέρτες :wub::(

99872f4bd6d6a83f216196e0018fc1cb4g.jpg

eb40f461f2c08a6a988ca41c55d291db4g.jpg

50d5d7696494da52c81deac610d24f494g.jpg

Και έιμαστε μόνο 20 χλμ πριν από το Salzburg.... φαντάσου τι γινόταν στα βουνά sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Edited by pescarus
Link to comment
Share on other sites

Προσέχω γιαν να έχω. Καλύτερα κουβέρτες και στο δρόμο, παρά στο χαντάκι. Με πήγανε, δεν το ήξερα το μέρος. Α! δεν είναι ο μέλλων κουνιάδος, ενημερωτικά :):lol:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτές οι φωτογραφίες αγόρι μου δεν είναι χιόνι αλλά ΠΑΧΝΗ upyours.gif

Δες παρακάτω τι θα πει ΧΙΟΝΙ σε Αυστρία με καλοκαιρινά λάστιχα και χωρις κουβέρτες :lol::thumbsup:

Και έιμαστε μόνο 20 χλμ πριν από το Salzburg.... φαντάσου τι γινόταν στα βουνά sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Γειά σου ρε Γιάννη κομάντο!!! :) Πες τα ρε συ, γιατί πολύ φλώρος αυτός ο γέρος!!!! :p

Λοιπόν! Ζήλεψε και το δικό μου Passat!!!

Χθες το βράδυ χιόνισε στο Ωραιόκαστρο!

Μιλάμε για περίπου 30 πόντους χιόνι!

Αφού δυσκολεύτικα να ξεθάψω το αμάξι!

Κι εκεί να δείτε πως πάνε τα κομάντα, με 19άρες και καλοκαιρινό λάστιχο!

Γιατί τα δικά σας, σε ΤΟΣΟ χιόνι, σίγουρα δεν πάνε τόσο καλά!!!

Το δικό μου πετάει!!!

Αφού λοιπόν με πήρε 45 λεπτά να το ξεθάψω από την αυλή, έφυγα με 1.000!!!

new_lol.gif

img3661q.jpg

Η φώτο πάντως, όντως είναι χθεσινή, και όντως χιόνισε στο Ωραιόκαστρο.

Απλά ήταν λίιιιιιιγο λιγότερο από όσο έγραψα!!!

Πάντως με ΤΟΣΟ χιόνι, σας έχω! :p

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε Γιάννη κομάντο!!! biggrin.gif Πες τα ρε συ, γιατί πολύ φλώρος αυτός ο γέρος!!!! blum.gif

Λοιπόν! Ζήλεψε και το δικό μου Passat!!!

Χθες το βράδυ χιόνισε στο Ωραιόκαστρο!

Μιλάμε για περίπου 30 πόντους χιόνι!

Αφού δυσκολεύτικα να ξεθάψω το αμάξι!

Κι εκεί να δείτε πως πάνε τα κομάντα, με 19άρες και καλοκαιρινό λάστιχο!

Γιατί τα δικά σας, σε ΤΟΣΟ χιόνι, σίγουρα δεν πάνε τόσο καλά!!!

Το δικό μου πετάει!!!

Αφού λοιπόν με πήρε 45 λεπτά να το ξεθάψω από την αυλή, έφυγα με 1.000!!!

new_lol.gif

img3661q.jpg

Η φώτο πάντως, όντως είναι χθεσινή, και όντως χιόνισε στο Ωραιόκαστρο.

Απλά ήταν λίιιιιιιγο λιγότερο από όσο έγραψα!!!

Πάντως με ΤΟΣΟ χιόνι, σας έχω! blum.gif

Σωστός ο Πρόεδρος!!!!Για δείτε όμως τι έπαθε κάποιος με Ferrari που το έπαιξε άνετος με το χιόνι.yahoo.gif

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=97012&cid=12

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Πρόεδρος!!!!Για δείτε όμως τι έπαθε κάποιος με Ferrari που το έπαιξε άνετος με το χιόνι.yahoo.gif

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=97012&cid=12

Ρε τον κάγκουρα τον Ferrarάκια!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

¶λλοι τρέχουν στο Σκρα, άλλοι στην Αυστρία, εχώ το έχω με delivery στο σπίτι μου... :blush: Ωραίο το χιονάκι πρωί-πρωί! ¶ντε να ρίξει άλλο τόσο και παραπάνω, να μην κουνηθούμε από τον τόπο μας!! :p

fpimag0005.jpg

fpimag0007.jpg

fpimag0011.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό χιονάκι έριξε στο Ωραιόκαστρο. Καλά στη δουλεία με τι πήγες; Δε γλυστρούσε; Ή σε πήγαιναν σαν τον ferrari sillyhorse1rb5.gif

Με το Golf πήγα! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.