Jump to content
vband

Σκαστρα Για Tsi 122

Recommended Posts

βγαλτο και αμα περασεις απο κανενα χωματοδρομο εχει να φαει μπιχλα το μοτερακι ειδικα το καλοκαιρι .. εγω προτεινω να το βαλεις :whistling:

Εσυ παλι τον χαβα σου!!!! :p :p :p :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Νερο βροχης δεν μπαινει μεσα.Δοκιμασμενο μετα απο περασματα σε ΠΟΛΥ νερο.Ανοιχτο πουθενα δεν ειναι το φιλτρο.Αλλα οπως λενε και παραπανω βρωμιζει πολυ-πολυ πιο ευκολα.Εγω απλα αλλαζω πιο συχνα φιλτρο.θεωρω οτι κανει πολυ πιο καλο φιλτραρισμα του αερα σε σχεση με μια χοανη η χειροτερα ενα φιλτρο σφουγγαρι.Οποτε κραταω αυτο,εχω τον ηχο που θελω και το αλλαζω πιο συχνα.

Και μπορεις να το επαναφερεις σε "μαμα" κατασταση σε δευτερολεπτα. :p

Link to comment
Share on other sites

Νερο βροχης δεν μπαινει μεσα.Δοκιμασμενο μετα απο περασματα σε ΠΟΛΥ νερο.Ανοιχτο πουθενα δεν ειναι το φιλτρο.Αλλα οπως λενε και παραπανω βρωμιζει πολυ-πολυ πιο ευκολα.Εγω απλα αλλαζω πιο συχνα φιλτρο.θεωρω οτι κανει πολυ πιο καλο φιλτραρισμα του αερα σε σχεση με μια χοανη η χειροτερα ενα φιλτρο σφουγγαρι.Οποτε κραταω αυτο,εχω τον ηχο που θελω και το αλλαζω πιο συχνα.

Και μπορεις να το επαναφερεις σε "μαμα" κατασταση σε δευτερολεπτα. ;)

Εγω το βγαλα, κανει ενα βοθροθορυβο με ωραιο σκασιμο. Καποιοι κομπλεξικοι μου ειπαν οτι κανει σα χαλασμενο τρενο....

Αλλα μ αρεσει. Και αν το βαρεθω το βαζω με τη μια.

Αυριο θα παω να του βαλω το SP POWER του παζαροπουλου που το

παει στα 145 αλογα.

Για να δουμε !

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βγαλα, κανει ενα βοθροθορυβο με ωραιο σκασιμο. Καποιοι κομπλεξικοι μου ειπαν οτι κανει σα χαλασμενο τρενο....

Αλλα μ αρεσει. Και αν το βαρεθω το βαζω με τη μια.

Αυριο θα παω να του βαλω το SP POWER του παζαροπουλου που το

παει στα 145 αλογα.

Για να δουμε !

Αναμένουμε εντυπώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα παω να του βαλω το SP POWER του παζαροπουλου που το

παει στα 145 αλογα.

Για να δουμε !

145??? Εμένα μου είχαν πει 162 στον παζαρόπουλο στην Νέα Ιωνία και κοστος 900ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλούσα να επανέλθετε στο θέμα "Σκάστρα Για Tsi122" !

Σε περίπτωση που θέλετε να συζητήσετε για προγράμματα κλπ μπορείτε να το κάνετε εδώ .. http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32685&st=260

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ρε παιδιά σε πιο καπάκι αναφέρεστε? εγω έχω το 160 και εχτές έβαλα το φίλτρο της K&N και αφαίρεσα ενα πλαστικό κάτω ακριβώς απο το φίλτρο (αυτό που λέτε "πνίχτη") αυτό εννοείτε??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ρε παιδιά σε πιο καπάκι αναφέρεστε? εγω έχω το 160 και εχτές έβαλα το φίλτρο της K&N και αφαίρεσα ενα πλαστικό κάτω ακριβώς απο το φίλτρο (αυτό που λέτε "πνίχτη") αυτό εννοείτε??

Ναι, Αυτό Είναι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο.

Στον 122 απλα αφαιρεις το καπακι που κλεινει το πανω μερος του φιλτροκουτιου και συνεχιζεις να εχεις κανονικο φιλτραρισμα αλλα με περισσοτερο θορυβο.

Στο 160 δεν μπορείς να το κανεις αυτο.

Αν ανοιξεις το καπακι του, ο αερας περναει αφιλτραριστος.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να αφαιρεσεις ατυη τη γριλια κατω απο το φιλτρο και να αυξησεις ελαχιστα το θορυβο και απο οτι λενε και την αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο.

Στον 122 απλα αφαιρεις το καπακι που κλεινει το πανω μερος του φιλτροκουτιου και συνεχιζεις να εχεις κανονικο φιλτραρισμα αλλα με περισσοτερο θορυβο.

Στο 160 δεν μπορείς να το κανεις αυτο.

Αν ανοιξεις το καπακι του, ο αερας περναει αφιλτραριστος.

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να αφαιρεσεις ατυη τη γριλια κατω απο το φιλτρο και να αυξησεις ελαχιστα το θορυβο και απο οτι λενε και την αποδοση.

Ναι αυτο έκανα η γρίλια είναι απο κάτω, αυτην αφαίρεσα

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βγαλα, κανει ενα βοθροθορυβο με ωραιο σκασιμο. Καποιοι κομπλεξικοι μου ειπαν οτι κανει σα χαλασμενο τρενο....

Αλλα μ αρεσει. Και αν το βαρεθω το βαζω με τη μια.

Αυριο θα παω να του βαλω το SP POWER του παζαροπουλου που το

παει στα 145 αλογα.

Για να δουμε !

Δες εδώ!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,ξεθαβω λιγο το θεμα... new_killpc.gif

θυμαμαι οτι καποιο μελος απο δω μεσα ειχε πει οτι ειχε παρει σκαστρα ηλεκτρονικη της bonalume αλλα ποτε δεν μας εγραψε αν την εβαλε...αν θυμαμαι καλα και αν δεν εχω χασει κανα επεισοδιο.

μηπως εχουμε κανα αλλο νεο στο θεμα σκαστρας για tsi 122??

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,ξεθαβω λιγο το θεμα... new_killpc.gif

θυμαμαι οτι καποιο μελος απο δω μεσα ειχε πει οτι ειχε παρει σκαστρα ηλεκτρονικη της bonalume αλλα ποτε δεν μας εγραψε αν την εβαλε...αν θυμαμαι καλα και αν δεν εχω χασει κανα επεισοδιο.

μηπως εχουμε κανα αλλο νεο στο θεμα σκαστρας για tsi 122??

Δεν ξαναέγραψε αυτός που είπε ότι την αγόρασε ώστε να μας πει νέα.Αυτός είχε το GOLF 5 GT αν θυμάμε καλά.

Υ.Γ.Σε κινητήρες με τα 122ps δεν νομίζω να ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

οποτε μοναδικη λυση ειναι ο ανταπτορας της forge ε?

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις εισαγωγή?????

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο το 'κολπο' με το καπακι. ωραιος ηχος,πορωτικος και λιγο καγκουρικος machinegun.gif

νομιζω οτι 'χανεις' και λιγο στα χαμηλα.για αλλη εισαγωγη δεν το σκεφτομαι για τα θεωρω τσαμπα λεφτα...απλα θα θελα λιγο καλυτερο ηχο σκαστρας αν με καταλαβαινεις :whistling:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινεi η bonalume σε 122 εχω στηλει mail.

αν θες καλυτερο ηχο βαλε βαρελακι οπως εγω ο Μακης και μερικοι ακωμη...

κερδιζεις παντου... και εχεις ακριβως τον ηχο που πρεπει ουτε την καγκουρια με ανοιχτο καπακι ουτε την καγκουρια και τη χασουρα της χωανης χαμηλα. ουτε την πτωση αποδωσης που εχεις με τον ανταπροτρα της forge.

βαλε βαρελακι και σιγουρα πεταμμενα λευτα ΔΕΝ ειναι. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο το 'κολπο' με το καπακι. ωραιος ηχος,πορωτικος και λιγο καγκουρικος machinegun.gif

νομιζω οτι 'χανεις' και λιγο στα χαμηλα.για αλλη εισαγωγη δεν το σκεφτομαι για τα θεωρω τσαμπα λεφτα...απλα θα θελα λιγο καλυτερο ηχο σκαστρας αν με καταλαβαινεις :whistling:

δεν μπαινεi η bonalume σε 122 εχω στηλει mail.

αν θες καλυτερο ηχο βαλε βαρελακι οπως εγω ο Μακης και μερικοι ακωμη...

κερδιζεις παντου... και εχεις ακριβως τον ηχο που πρεπει ουτε την καγκουρια με ανοιχτο καπακι ουτε την καγκουρια και τη χασουρα της χωανης χαμηλα. ουτε την πτωση αποδωσης που εχεις με τον ανταπροτρα της forge.

βαλε βαρελακι και σιγουρα πεταμμενα λευτα ΔΕΝ ειναι. :p

Σωστόόόόόςςςςςς!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

τι εισαγωγη φορατε εσεις?δεν τραβατε κανα βινεακι,να δουμε τι ηχο κανει τωρα η σκαστρα.τωρα κανει το κλασσικο πσσσ αλλα ακουγεται πολυ λιγο.χωρις το καπακι κανει ωραιο ηχο και οχι τπτ υπερβολικο-πολυ καγκουρικο.

Link to comment
Share on other sites

τι εισαγωγη φορατε εσεις?δεν τραβατε κανα βινεακι,να δουμε τι ηχο κανει τωρα η σκαστρα.τωρα κανει το κλασσικο πσσσ αλλα ακουγεται πολυ λιγο.χωρις το καπακι κανει ωραιο ηχο και οχι τπτ υπερβολικο-πολυ καγκουρικο.

Αν σου τραβήξω και βιντεάκι μετά θα θέλεις να βάλεις εξάτμιση!!!!!!!! upyours.gif:p

Βαρελάκι της KDR!!!!!Carbon!!! :lol:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

εγω φοραω βαρελακι BMC cda sp-13s το αγορασα 200 ευρο καινουριο το εβαλα μονος μου.

(την αγορα την εκανα απο τη BMC με mail και μεταφορα στον τραπεζικο τους λογαριασμο μετα απο διαλογο

γιατι δεν εχουν online store για την Ελλαδα και τους εξιγησα ποσο ΓΕΛΟΙΟΣ ειναι ο αντιπροσωπος στην Ελλαδα ο οποιος με δουλευε 5 μηνες πως θα το φερει και μια μου ελεγε 200 μια 250 μια 300 ευρο.)

για βιντεο απο τριτη λογικα γιατι μαλλον Δευτερα θα το βγαλω να το καθαρισω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.