Jump to content
kentavrosr

Scirocco 2.0 Tsi R-Line

Recommended Posts

Γεια σε ολους.Ενδιαφερομαι να αγορασω το scirocco 2.0 TSI 210 HP και απ'οτι ρωτησα σε αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι θα περιλαμβανει στο βασικο εξοπλισμο το R-Line εξωτερικο πακετο.Μηπως γνωριζει κανεις τι διαφορα εχει απο το σπορ πακετο και αν οι εξατμισεις θα ειναι οπως στο R δηλαδη μια δεξια και μια αριστερα?Και μηπως υπαρχει καμια φωτο σε μαυρο με το εξωτερικο πακετο R-Line?Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η εκδοση R-LINE εχει νεους προφυλακτηρες,πλευρικα μαρσπιε,μεγαλυτερη

αεροτομη οροφης,φιμε πισω φωτιστικα σωματα και νεες ζαντες αλουμινιου 17 ιντσων

με την ονομασια MALLORY.Oι εξατμισεις ειναι κανονικα οπως ηταν και πριν δηλ.

απο την μια πλευρα μονο.Και στο κατωφλι εισοδου θα εχει λογοτυπα R-LINE.

Το πακετο δεν διατιθεται σε ανοιχτο μπλε,σκουρο μπλε,γκρι και ασημι opal.

Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η εκδοση R-LINE εχει νεους προφυλακτηρες,πλευρικα μαρσπιε,μεγαλυτερη

αεροτομη οροφης,φιμε πισω φωτιστικα σωματα και νεες ζαντες αλουμινιου 17 ιντσων

με την ονομασια MALLORY.Oι εξατμισεις ειναι κανονικα οπως ηταν και πριν δηλ.

απο την μια πλευρα μονο.Και στο κατωφλι εισοδου θα εχει λογοτυπα R-LINE.

Το πακετο δεν διατιθεται σε ανοιχτο μπλε,σκουρο μπλε,γκρι και ασημι opal.

Ελπιζω να βοηθησα.

Ευχαριστω πολυ φιλε για τις πληροφοριες!Γιατι στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι οι εξατμισεις θα ειναι οπως στο R.Αν ειχαμε και καμια φωτο για να εβλεπα τι θα παρω θα ηταν καλυτερα!Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε μια αντιπροσωπεια και ζητα τους να στο δειξουν γιατι

το εχουν ολοι.Εχει ερθει με ενημερωση σε ολους και με φωτο για

να δεις.Στο λεω σιγουρα γιατι τα εχω δει.

Ασχετο, αλλα αν το δεις το πιο πιθανο να το παρεις γιατι ειναι αρκετα

ωραιο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε για τις πληροφοριες!Γιατι στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι οι εξατμισεις θα ειναι οπως στο R.Αν ειχαμε και καμια φωτο για να εβλεπα τι θα παρω θα ηταν καλυτερα!Ευχαριστω και παλι

http://www.sciroccocentral.co.uk/forum/viewtopic.php?f=33&t=3204

;)

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο θα ειναι στανταρ στα 2λιτρα οπως ηταν μεχρι τωρα το σπορ πακετο αν καταλαβα καλα?

Λογικο γιατι αλλιως ηταν ασυμφορη η αγορα του 2λιτρου και οχι του R

kentavrosr κοιταξες μηπως μπορεις να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις το R ? αν εχεις βαλει μερικα εξτρα στο 2λιτρο ανετα χτυπας R

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο θα ειναι στανταρ στα 2λιτρα οπως ηταν μεχρι τωρα το σπορ πακετο αν καταλαβα καλα?

Λογικο γιατι αλλιως ηταν ασυμφορη η αγορα του 2λιτρου και οχι του R

kentavrosr κοιταξες μηπως μπορεις να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις το R ? αν εχεις βαλει μερικα εξτρα στο 2λιτρο ανετα χτυπας R

Μαλλον το R με βλεπω να αγοραζω!Ναι αντι για το sport πακετο θα εχει το R-Line πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το R με βλεπω να αγοραζω!Ναι αντι για το sport πακετο θα εχει το R-Line πλεον!

για εμενα αφου το R line εχει 30000 και το R εχει 34000 καλυτερα να πιεστεις λιγο ακωμη οικονομικα και να παρεις το R.

τι οποιο οτι εχει 265 αλογα συστημα xds και γενικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ κυριολεκτικα ως βασικο αξιζει και με το παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με τα νεα δεδομενα το r-line με οροφη rns510 τελη φορους πολυτελειας και το κλειδι στο χερι ποσο παει ΑΚΡΙΒΩΣ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαγκες 30.190 αρχικη με το κλειδι στο χερι.

+ 1.125 οροφη + 2.135 RNS 510 = 33.450

ΑΛΛΑ + 3000 ευρο φορος πολυτελειας γιατι ο εξτρα εξοπλισμος ξεπερνα τα 3000 ευρο παμε στα 36.450

καιλω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαγκες 30.190 αρχικη με το κλειδι στο χερι.

+ 1.125 οροφη + 2.135 RNS 510 = 33.450

ΑΛΛΑ + 3000 ευρο φορος πολυτελειας γιατι ο εξτρα εξοπλισμος ξεπερνα τα 3000 ευρο παμε στα 36.450

καιλω

Τσάμπα δηλαδή!! :thumbsup::o :o

1000 φορές καλύτερα μεταχειρισμένο!! :drinks:

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/?va=&co=&ag=&ca=v&cr=&bre=2007&ten=&tr=&rg=&tmi=ν=&do=&fu=&bmi=&hi=&ben=&dt=&c=23&ma=251&tpo=&mo=840&tre=2011&bpo=&bpr=&so=pr&tpr=&ot=sale∨=d

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα δεν θελω να παρω μεταχειρισμενο.

θελω να το αποφυγω οσο μπορω. ισως γιατι ποτε στην οικογενεια δεν πηρε κανεις μας μεταχειρισμενο και να μου εχει κατσει ετσι.

φοβαμε πολυ τη χριση που μπορει να ειχε απο τον προηγουμενο + οτι προβλημα μπορει να εχει και να ειναι καλα κριμενο με μια πρωτη ματια :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο R-Line διατίθεται και στις μικρότερες εκδόσεις? (Όπως για παράδειγμα το 1.4 tsi 160Hp?)

Να επανέλθω μήπως και γνωρίζει κάποιος τίποτα καινούριο..

Όταν είχα πάει παλιότερα στην αντιπροσωπία μου είχαν πει μόνο στην 2.0 L έκδοση είναι διαθέσιμο..

Αλλά επειδή βλέπω ότι στο εξωτερικό τη δίνουν και στις μικρότερες εκδόσεις, μήπως το έκαναν και εδώ διαθέσιμο (σαν extra) στην έκδοση 1.4 tsi με τα 122/ 160 hp ???

Link to comment
Share on other sites

πριν ενα μηνα πηρα τηλ στην για να κανω τεστ drive το 2.0 και ρωτησα μου ειπαν μονο στα 2000cc ειναι διαθεσιμο το r line.

το passat ειναι και το 122 διαθεσιμο

Link to comment
Share on other sites

να ξερετε ερχεται νεο χαρατσι μετα τον σεπτεμβριο στους εκτελωνισμους και ΜΑΛΛΟΝ θα υπαρξει ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ φορολογιση Ιππων μαζι με τα τελη ...δηλαδη 184ε(1.4) + (πχ 100 ευρω για τους 160 ιππους) Το εμαθα απο πολυ καλη πηγη οτι ειναι απο τα επικρατεστερα σεναρια .Απο 129 Ιππους και πανω θα ειναι το μετρο με κλιμακες >129<150 150-200 200-240 240-300 300-350 350 + ....Ελπιζω να μην κανουν τετοιο πραγμα...αλλα με αυτα που εγιναν αυτο δεν ειναι τιποτα .... ΦΙΜΕΣ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.