Jump to content
sun_night

Διακυμανση Φωτων Στο Ρελαντι

Recommended Posts

σημερα με το που παρκαρα και ενω ειχα τα φωτα ανοιχτα ειδα οτι οταν παταω αποτομα λιγο γκαζι (μαρσαρισμα δηλαδη ) τα φωτα τρεμοπαιζουν λιγο οπως και τα φωτα μεσα στο αμαξι τα στρογγυλα αυτα που ειναι για διαβασμα , τι λετε θα μας αφησει χρονο κανενας πολλαπλασιαστης καμια γνωμη ?

Link to comment
Share on other sites

σημερα με το που παρκαρα και ενω ειχα τα φωτα ανοιχτα ειδα οτι οταν παταω αποτομα λιγο γκαζι (μαρσαρισμα δηλαδη ) τα φωτα τρεμοπαιζουν λιγο οπως και τα φωτα μεσα στο αμαξι τα στρογγυλα αυτα που ειναι για διαβασμα , τι λετε θα μας αφησει χρονο κανενας πολλαπλασιαστης καμια γνωμη ?

Το πρώτο πράμα που θα έκανα στη θέση σου είναι να κοιτάξω την μπαταρία, μετά αν φορτίζει σωστά και μετά οτιδήποτε άλλο. ;)

ΥΓ:συνήθως η μπαταρία ευθύνεται γι'αυτά και είναι τα πρώτα "μηνύματα"...Πόσο καιρό την έχεις πάνω στο αμάξι?

Link to comment
Share on other sites

καταρχην για τι αμαξι μιλαμε αν ειναι golf1 το ποιο πιθανο ειναι αυτοματος-δυναμο αφου βεβαια ελεγθει πρωτα και η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια καινουργιο ειναι το αμαξι με 1000 χμ golf 6 η μπαταρια φαινετε σε αριστη κατασταση .

Edited by apostolos D
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια καινουργιο ειναι το αμαξι με 1000 χμ γκολφ 6 η μπαταρια φαινετε σε αριστη κατασταση.

Φαίνεται, αλλά είναι;

Μάλλον πρέπει να επισκεφτείς κάποια αντιπροσωπεία.Δεν δικαιολογείται σε καιούριο αμάξι.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια καινουργιο ειναι το αμαξι με 1000 χμ γκολφ 6 η μπαταρια φαινετε σε αριστη κατασταση.

Φαίνεται, αλλά είναι;

Μάλλον πρέπει να επισκεφτείς κάποια αντιπροσωπεία.Δεν δικαιολογείται σε καιούριο αμάξι.

nai στο service θα το πω στα 5000 το θεμα ειναι οτι δεν ειναι και πολυ εμφανες το προβλημα δηλαδη δυσκολα το καταλαβαινει κανεις θα το ξανατσεκαρω μετα γιατι τωρα μου μπηκε το σαρακι γαμωτο

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν ειναι αρκετη ωρα στο ρελαντι (π.χ κινηση με πολυ σταματα ξεκινα) αναμμενα φωτα και μουσικουλα (τραβαει και ο ενισχυτης) αρχιζει και κανει κατι κουλα.Δηλαδη παιζει πολυ το ρελαντι σε φαση να σβησει.Δεν σβηνει αλλα αρκετα μεγαλη διακυμανση και τα φωτα το ιδιο μαζι με τις στροφες.Ειναι επειδη εχει μικρη μπαταρια και τραβαει πολυ ρευμα σθν οτι δεν εχει στροφες να φορτισει μενει απο ρευμα.Περιμενω να περασει λιγος καιρος και να βαλω μια 75αρα.Εχει θεση για να μπει ανετα εαν προσεξεις.Γιατι και να παω στην εταιρια παλι την 45αρα θα βαλουν.

Δοκιμασε να βγαλεις το καπακι του παπα μηπως φτιαξει ;):p

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα στην μετρησουν και θα σου πουν αν χρειαζεται αλλαγη.Μα δε βαζουν και καμια μεγαλη.Η 45αρα τι να σου κανει;Οταν την αλλαξω θα βαλω μεγαλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ετσι ακριβως κανει στο ρελαντι με τα φωτα και την πλαφονιερα.Δε νομιζω να ειναι προβλημα μπαταριας καθως το πρωι παιρνει αμεσως μπροστα.Μαλλον ετσι θα δουλευουν..

Link to comment
Share on other sites

περιεργο σημερα που το δοκιμασα ολα δουλευαν τζαμι , κουνησα και κατι καλωδια μπροστα στο προφυλακτηρα μπας και καναν καμια βλακια οταν μου αλλαξαν την σιτα, τι να πω σημερα ολα ρολοι δουλεψαν .

Edited by apostolos D
Link to comment
Share on other sites

περιεργο σημερα που το δοκιμασα ολα δουλευαν τζαμι , κουνησα και κατι καλωδια μπροστα στο προφυλακτηρα μπας και καναν καμια βλακια οταν μου αλλαξαν την σιτα, τι να πω σημερα ολα ρολοι δουλεψαν .

το καπακι το εβγαλες Αποστολη??Λεω αφου ανοιξες το καπο διπλα ηταν ;):thumbsup::rofl::)

Μαλλον θα εφαγε καμια φρικη απο τις γνωστες που τρωνε και μετα εξαφανιζονται ως δια μαγειας!Μακαρι να μην στο ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

το καπακι το εβγαλες Αποστολη??Λεω αφου ανοιξες το καπο διπλα ηταν 8) 8) 8):p

Μαλλον θα εφαγε καμια φρικη απο τις γνωστες που τρωνε και μετα εξαφανιζονται ως δια μαγειας!Μακαρι να μην στο ξανακανει.

τι να πω μακαρι να μην το ξανακανει .

Link to comment
Share on other sites

θεωρω κι εγω οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο και οτι αυτα φτιαχνουν απο μονα τους. Για παραδειγμα

εμενα τις προαλλες ειχαν προβλημα τα παραθυρα και δεν ανεβαιναν μεχρι πανω

αν σηκωνες το κουμπι μεχρι τη δευτερη σκαλα αλλα την επομενη μερα ηταν μια χαρα χωρις να κανω κατι.

κι ολα αυτα σε καινουριο σχετικα αμαξι(10000χλμ)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα μου το κανει αυτο οταν παταω το διακοπτη για τα παραθυρα.τοτε τρεμοπαιζουν τα φωτα.ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα μου το κανει αυτο οταν παταω το διακοπτη για τα παραθυρα.τοτε τρεμοπαιζουν τα φωτα.ειναι φυσιολογικο?

απολυτα φυσιολογικο μιας και οι γρυλλοι τραβανε αρκετο ρευμα ειδικα οταν τερματιζει το τζαμι και παταμε ακομη τον διακοπτη

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο δικό μου παρατηρώ ότι το βράδι, όταν πάω να ξεκινήσω στα φανάρια (χαλαρά), κάπως πέφτει η τάση από τα φώτα και μόλις αρχίσει να κινείται το αμάξι, επανέρχεται. Μήπως είναι πολυ μικρη η μπαταρία?Η μήπως θέλει καλώδια γείωσης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο δικό μου παρατηρώ ότι το βράδι, όταν πάω να ξεκινήσω στα φανάρια (χαλαρά), κάπως πέφτει η τάση από τα φώτα και μόλις αρχίσει να κινείται το αμάξι, επανέρχεται. Μήπως είναι πολυ μικρη η μπαταρία?Η μήπως θέλει καλώδια γείωσης?

οταν το βαζεις μπροστα για κανα 5λεπτο ειναι φυσιολογικο ενα τρεμοπαιγμα στα φωτα, για Golf 6 μιλαω, αν ομως συνεχιζει και μετα θελει ψαξιμο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρεμοπαίζουν, στιγμιαία χαμηλώνει η τάση.

πηγαινε για εναν ελεγχο φορτισης προληπτικα αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε για εναν ελεγχο φορτισης προληπτικα αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα

Να μην παει ομως στην αντιπροσωπεια διοτι θα του πουν για αντικατασταση μονο σε περιπτωση που η μπαταρια τον βγαζει δεν τον βγαζει.Ο λογος γνωστος.Να αποφυγουν αντικατασαση εντος εγγυησης.Εχει τυχει ουκ ολιγες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλεγα μήπως θέλει μεγαλύτερη μπαταρία...

δεν τιθεται θεμα μπαταριας μεγαλυτερης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.