Jump to content
Chatilas

Έγινε Η Παρουσίαση Του Νέου Α1...

Recommended Posts

Εκπληκτικό!!!!!!!!

Ταυτόχρονα και στο Audi.gr

Ξερουμε ποτε ερχεται Ελλαδα η 5πορτη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

s1 θα βγει?

γιατι αμα βγει με 1.8 tsi περιμενω

,

Θα βγει 1,4 TSI 200PS, S Tronic κιβώτιο, 0-100 σε 6sec. Θα φοράει 19άρες ζάντες και φουλ αεροδυναμικά. Πιθανόν όμως να είναι το πρώτο S χωρίς τετρακίνηση. Ελλάδα μάλλον 2012 θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

,

Θα βγει 1,4 TSI 200PS, S Tronic κιβώτιο, 0-100 σε 6sec. Θα φοράει 19άρες ζάντες και φουλ αεροδυναμικά. Πιθανόν όμως να είναι το πρώτο S χωρίς τετρακίνηση. Ελλάδα μάλλον 2012 θα έρθει.

τι ξενερωτοι εχουν γινει ολοι ολα 1.4 tsi τα βγαζουν. ποσο θα τον φορεσουν αυτον τον ριμαδη τον tsi.

εχω ξενερωσει.

καποιος που θελει γκαζια και βελτειωση πρεπει αναγκαστικα να παει σε 2λιτρο?

η να παρει το leon 1.8 tsi ντε και καλα! τι να πω. ντροπη τους.

Link to comment
Share on other sites

τι ξενερωτοι εχουν γινει ολοι ολα 1.4 tsi τα βγαζουν. ποσο θα τον φορεσουν αυτον τον ριμαδη τον tsi.

εχω ξενερωσει.

καποιος που θελει γκαζια και βελτειωση πρεπει αναγκαστικα να παει σε 2λιτρο?

η να παρει το leon 1.8 tsi ντε και καλα! τι να πω. ντροπη τους.

Πάρε passat με 1.8!!!!!! ;)

Για εμένα καλή κίνηση θα ήταν scirocco με dsg6 και 1.8 κινητήρα!!!!!!!ΤΕΛΟΣ!!!!

Επίσης η τιμή του audi πιστεύω θα είναι πιο πάνω από 25 χιλιάρικα!!!!! ;)

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Πάρε passat με 1.8!!!!!! ;)

Για εμένα καλή κίνηση θα ήταν scirocco με dsg6 και 1.8 κινητήρα!!!!!!!ΤΕΛΟΣ!!!!

Επίσης η τιμή του audi πιστεύω θα είναι πιο πάνω από 25 χιλιάρικα!!!!! ;)

ε του Σ1 σιγουρα.

τι πασατ ρε μλκ βραζει το αιμα θελω αλογα θελω καγκουρια.

ναι το 1.8 tsi στο rocco η στο cupra θα ηταν τελειο.

Link to comment
Share on other sites

χεχε...αχ αυτος ο tsi ...φιλος(χρονια ατμοσφαιρικος περασε ακομα και απο r32) πηγε πηρε το cupra ...τον επισαν οι πωλητες οτι ειναι αξιοπιστο κτλ κτλ....με 4.000χιλιομετρα ουτε ενα μηνα ...το εσπασε στη ριστωνα το παλιακρι ΑΧΧΑΑΧΧΑ του το επισκευαζουν εγγυηση μετα απο 2 βδομαδες πηγε ...τρικαλα...του εμεινε απο σασμαν ...το αλλαζουν παιδια και αυτο με 1 μηνα καθυστερηση ... προχθες τον αφησε ο κομπρεσσορας προς αμφισα ...

Μολις το φτιαξει θα το πουλησει με ουτε 19.000 χιλιομετρα ...ξερετε τι μου ειπε ? ΧΧΑ "ΡΕ ΜΑΛ@#ΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΑΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ..Τι φταιω εγω " χαχαχ.

Ο τυπος ειναι φοβερος . Γεια σου σακη καφτη!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κ αυτος νομιζε πως οδηγουσε F1??κ ξεχναγε να σηκωσει το ποδι απο το πατωμα??

Ενταξει δε πηρε κ toyota,να του κανει ο,τι θες κ να μη νιωθει..οταν παιρνεις τετοια αμαξια τα προσεχεις 2 φορες...κ τα ζοριζεις με δοσεις,οχι μονιμως...

Παρολα αυτα,τιμη για το Α1 ξερουμε??

Επισης το 5πορτο ποτε θαρθει????????

Edited by nikosmpl
Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε οτι το S1 θα αργήσει αρκετά... Περιμένουμε την 5η γενιά Haldex να "απελευθερωθεί από την Saab για να τοποθετηθεί και στο νέο Α3! Το S1 δυστυχώς θα είναι 14άρι TSI με 180ps και DSG7. Προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν θα είναι κάτι σαν το Cooper S, άρα δεν θα πουλήσει. Ότι θα πουλήσει θα είναι 14άρι TSi με 80ps... Ναι, ναι, τόσο θα αποδίδει :)

Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε οτι το S1 θα αργήσει αρκετά... Περιμένουμε την 5η γενιά Haldex να "απελευθερωθεί από την Saab για να τοποθετηθεί και στο νέο Α3! Το S1 δυστυχώς θα είναι 14άρι TSI με 180ps και DSG7. Προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν θα είναι κάτι σαν το Cooper S, άρα δεν θα πουλήσει. Ότι θα πουλήσει θα είναι 14άρι TSi με 80ps... Ναι, ναι, τόσο θα αποδίδει :ninja:

Ναι αλλα θα το βγαλει και με 122 ιππους,που για το μεσο χρηστη ειναι ιδανικο..εγω δλδ απο το να παω σε POlo GTI,προτιμω Α1 122αρι κ ας ειναι πιο αργο..αλλο το ενα θα μου πεις αλλο το αλλο,αλλα παντα στα ιδια λεφτα κοιτας τι παιζει κ αν δεν εισαι κολημενος με κατι,παιζουν ολα,απο fabia RS μεχρι Α1..

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν θα βγει 5πορτο το καλοκαιρι??Ειχα δει μονο ενα concept car πολυ ωραιο αλλα απο τοτε μονο για 3θυρα μιλανε!μην περιμενω τσαμπα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν θα βγει 5πορτο το καλοκαιρι??Ειχα δει μονο ενα concept car πολυ ωραιο αλλα απο τοτε μονο για 3θυρα μιλανε!μην περιμενω τσαμπα

Δες εδώ

Edited by JOHNL
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

Θα περιμενω μεχρι του χρονου,αν κ με ψηνει το polo GTI,θα περιμενω,γιατι το αμαξι ειναι πανεμορφο (το 5θυρο οπως τουλαχιστον φαινεται στη μια photo),αρκει να βγει κ σε λογικη τιμη!για να δουμε το 3θυρο που θα παιζει στα 122 αλογα?

Link to comment
Share on other sites

Τιμή AUDI A1 στην Ευρώπη εδώ

Το VW POLO GTI, θα είναι ακριβό.Το SEAT IBIZA CUPRA (180 ίπποι) έχει 23.000€. Το POLO λογικά δεν θα είναι πιο ακριβό;

Edited by JOHNL
Link to comment
Share on other sites

Τιμή AUDI A1 στην Ευρώπηεδώ.

Το VW POLO GTI, θα είναι ακριβό.Το SEAT IBIZA CUPRA (180 ίπποι) έχει 23.000¤. Το POLO λογικά δεν θα είναι πιο ακριβό;

Δεν εχει 23.000.τοχουν σε σταθερη εκτπωση στα 19900.οποτε το Polo το υπολογιζω στα 22.000.

αν παει 24.000-25.000 παιρνεις golf 160αρι highline!!!αποκλειεται να το κανουν,θαναι μαλακες.

οσο για την τιμη του Α1,την ειχα δει αλλα θελω να πιστευω οτι θαναι πιο κατω.γιατι αν το 1.4 ξεκιναει απο 21500,τοτε θα φτανει 25.000 το γεματο κ 5θυρο.(στην καλυτερη),παλι δεν αξιζει....

Μου φαινεται εκει στο VW group τοχουν παρακαβαλησει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει 23.000.τοχουν σε σταθερη εκτπωση στα 19900.οποτε το Polo το υπολογιζω στα 22.000.

αν παει 24.000-25.000 παιρνεις golf 160αρι highline!!!αποκλειεται να το κανουν,θαναι μαλακες.

οσο για την τιμη του Α1,την ειχα δει αλλα θελω να πιστευω οτι θαναι πιο κατω.γιατι αν το 1.4 ξεκιναει απο 21500,τοτε θα φτανει 25.000 το γεματο κ 5θυρο.(στην καλυτερη),παλι δεν αξιζει....

Μου φαινεται εκει στο VW group τοχουν παρακαβαλησει..

Είναι και οι φόροι και το ΦΠΑ που μας γ...νε. ¶κουσες τιμή για το VW GOLF R; Ξεκινάει από 47.240€. Ποιος θα τα αγοράσει; Αν είχα 47.000 σιγά μην έπαιρνα GOLF.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και οι φόροι και το ΦΠΑ που μας γ...νε. ¶κουσες τιμή για το VW GOLF R; Ξεκινάει από 47.240¤. Ποιος θα τα αγοράσει; Αν είχα 47.000 σιγά μην έπαιρνα GOLF.

Σιγουρα,αλλα ειναι το R..υπερβολη δλδ!Εδω και το GTI ειναι υπεραρκετο.Εγω αν μπορουσα να δωσω 25.000 θα επαιρνα golf 160αρι γεματο που και γρηγορο ειναι κ μια χαρα για τους δρομους μας,ομως θεωρω οτι το κοστος συντηρησης του ειναι μεγαλυτερο απο το polo GTI ή απο το Α1 τα οποια αν ειναι μεχρι 22.000 θα τα σκεφτω σοβαρα.αλλιως πολο 1.2 tsi dsg κ τελος.αναμενουμε,σε λιγο καιρο θα ξερουμε τιμες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε όλα τα αυτοκίνητα με το κριτήριο "πόσο γρήγορο είναι". Μπορεί ένα Polo ας πούμε (έστω και GTI) να είναι εξίσου γρήγορο με ένα A1. Αυτό τι σημαίνει; Οτι είναι καλύτερο deal? Το A1 το πληρώνεις επειδή είναι ένα κλικ πιο "προσεγμένο" από τον Polo, ένα κλικ πιο "ποιοτικό" από το Polo, ένα κλικ πιο "μουράτο" από το Polo και πάει λέγοντας.... (το θέμα είναι μην το κάθε κλικ κοστίζει κι από ένα χιλιάρικο....)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε όλα τα αυτοκίνητα με το κριτήριο "πόσο γρήγορο είναι". Μπορεί ένα Polo ας πούμε (έστω και GTI) να είναι εξίσου γρήγορο με ένα A1. Αυτό τι σημαίνει; Οτι είναι καλύτερο deal? Το A1 το πληρώνεις επειδή είναι ένα κλικ πιο "προσεγμένο" από τον Polo, ένα κλικ πιο "ποιοτικό" από το Polo, ένα κλικ πιο "μουράτο" από το Polo και πάει λέγοντας.... (το θέμα είναι μην το κάθε κλικ κοστίζει κι από ένα χιλιάρικο....)

Μα αυτο λεω κ εγω.απλα επειδη περιμενω να παιξουν στα ιδια λεφτα (το πολο λογω επιδοσεων) κ το Α1 1.4 122αλογα λογω των κλικ οπως λες,φινιρισμα κλπ κλπ,προτιμω να παρω ενα αμαξι πιο περιποιημενο,ολοκληρωμενο και ωραιο,κ ας ειναι πιο αργο,εξαλλου το ιδανικο ειναι εκει,απο 120-150 αλογα σαυτα τα αυτοκινητα (κατι σαν το FR ibiza),αλλα απο τα 105 θα προτιμουσα τα 180 με λογικο κοστος..

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται οπου ναναι:

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/96593.asp

για να δουμε κ τιμες..Ενας τιμοκαταλογος που ειχα δει για αγγλια ηταν πολυ αισιοδοξος...

Link to comment
Share on other sites

τι λενε ρε οι ανθρωποι???

A1 1.2 TFSI 87ps Attraction : 18.900€

A1 1.2 TFSI 87ps Ambition : 20.550€

A1 1.4 TFSI 122ps Attraction : 21.950€

A1 1.4 TFSI 122ps Ambition : 23.600€

A1 1.4 TFSI 122ps Attraction S Tronic : 23.950€

A1 1.4 TFSI 122ps Ambition S Tronic : 25.600€

A1 1.6 TDI 105ps Attraction : 23.750€

A1 1.6 TDI 105ps Ambition : 25.500€

δηλαδη αν καποιος θελει το 122αρι στην ομορφη εκδοση πρεπει να σκασει 24.000??οσο το Α3?πολυ premium την ειδανε μου φαινεται!το S1 ποσο θα κανει?οσο το GTI?

http://www.highoctane.gr/sbj.aspx?sbj=1619&comp=audi

Edited by nikosmpl
Link to comment
Share on other sites

Audi S1

audi-s1-spy-shot.jpg

audi-s1-spy-shots-2_800x0w.jpg

audi-s1-spy-shots-4_800x0w.jpg

Μπορεί να μοιάζει με την έκδοση S-Line του Audi A1, αλλά ετούτο εδώ το μικρο, μόνο “μικρό” δεν είναι. Και τι εννοώ; Έχει μεγαλύτερες απολήξεις εξατμίσεων, μεγαλύτερα δισκόφρενα και δαγκάνες και πιο φουσκωμένα φτερά. Ύποπτα πράγματα δηλαδή, που αν επαληθευτούν τότε σίγουρα θα έχουμε ένα δυναμικό και γρήγορο μικρο A1. Και τι χρειάζεται ένα γρήγορο αυτοκίνητο; Ένα δυνατό και αξιόπιστο κινητήρα. Τι καλύτερο λοιπόν απο τον τετρακύλινδρο 1.4 twin charger της μαμάς VW με τους 180 ίππους; Όπως και στην περίπτωση των αδελφών Seat Ibiza Cupra, VW Polo GTI και Skoda Fabia RS, έτσι και το AUDI S1 θα χρησιμοποιεί το 7-ταχυτο DSG κιβώτιο ταχυτήτων που για την περίπτωση η Audi το ονομάζει S-Tronic. Λες να το βγάλουν και σε έκδοση Quatrro και να μας τρελάνουν τελείως;

http://www.autoblog.gr/2010/08/20/spy-photos-audi-s1/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.