Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Φιλε Στάμο,

Golf v 140 με overload 95άρας, εξατμιση catback 63,5mm απο gti και φιλτρο ΚΝ ατο φιλτροκούτι. Μετρημενα 213 kai 30 ροπή. Φορεμένο 2 χρόνια και καπου 35.000χλμ.

Κανένα απολύτως πρόβλημα και υπερευχαριστημένος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Στάμο,

Golf v 140 με overload 95άρας, εξατμιση catback 63,5mm απο gti και φιλτρο ΚΝ ατο φιλτροκούτι. Μετρημενα 213 kai 30 ροπή. Φορεμένο 2 χρόνια και καπου 35.000χλμ.

Κανένα απολύτως πρόβλημα και υπερευχαριστημένος.

 

Μηπως θα δουλευε πιο σωστα με 100αρα; Δεν ειναι πολλα τα 213 για την 95αρα;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά safe είμαι φιλε μου!)) με 100αρα θα ήμουν καπου 220-225 απ ότι μου χε πει ο μάστορας, αλλά επέλεξα την πιο ασφαλή οδό.

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά safe είμαι φιλε μου!)) με 100αρα θα ήμουν καπου 220-225 απ ότι μου χε πει ο μάστορας, αλλά επέλεξα την πιο ασφαλή οδό.

φίλε σε ποιο δυναμόμετρο το μέτρησες κ με τί πιέσεις δουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

φίλε σε ποιο δυναμόμετρο το μέτρησες κ με τί πιέσεις δουλευεις?

Στον Χονδρονικο στο Βόλο. Πιέσεις δεν κατέχω αδελφέ. Είμαι της παλιάς παραδοσιακής σχολής, χωρίς κάψες για multi όργανα κλπ gadget. Θα ποστάρω σε λίγο το dyno.

Edited by chrispant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια, καλοτάξιδο και απροβληματιστο να είναι!!!!

για 95αρα κ σχεδον μαμα τα νουμερα είναι υπερβολικά καλά!!!

(στο site γιατί αναφέρουν 205 άλογα?δλδ με ενα ολοκληρομλενο α'σταδιο και 100αρα θα βγαζει 240άλογα λογικά)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα οντως. Η Overload ειναι πολυ δυνατη στα 140αρια και κριμα που δεν εχουμε στη Ροδο. Παντως με ενα catback και η Superchips ειναι περιπου στα 210-215. Απλα θεωρω οτι η 95αρα πανω απο 200 αλογα ειναι σα να κοβει το αμαξι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

su8ugeze.jpg

Καλοτάξιδο Χρήστο,

 

βάλτο και με τα specs στις δυναμομετρήσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο Χρήστο,

βάλτο και με τα specs στις δυναμομετρήσεις

Σ ευχαριστώ Νίκο.

Specs δυστηχώς δεν εχω, προ 2ετών που το βαλα το πρόγραμμα μόνο αυτό μου έδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ Νίκο.

Specs δυστηχώς δεν εχω, προ 2ετών που το βαλα το πρόγραμμα μόνο αυτό μου έδωσαν.

ΟΚ!

Τι φοράει το αμάξι γράψε στις δυναμομετρήσεις για να είναι ολοκληρωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!Σκεφτομαι να βαλω και εγω προγραμμα στο Golf μου και σκεφτομαι να παω στους e-tuners.Μπορει καποιος να μου πει που ειναι αυτοι η εστω ενα τηλ να τους βρω γιατι δεν μπορω να βρω τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Στειλε πμ σε καποιον απ τους παλιους συμφορουμιτες κ θα σου πουν.

Μην με ρωτησεις ποιον κλπ, ολοι οι λιγο ποιο παλιοι γνωριζουν και θα τους εντοπισεις ευκολα.

Λιγο ψαξιμο θελει και διαβασμα στο φορουμ που εχει και αναφερει τα πάντα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Παιδες καλησπερα!Σκεφτομαι να βαλω και εγω προγραμμα στο Golf μου και σκεφτομαι να παω στους e-tuners.Μπορει καποιος να μου πει που ειναι αυτοι η εστω ενα τηλ να τους βρω γιατι δεν μπορω να βρω τιποτα..

Στειλε πμ σε καποιον απ τους παλιους συμφορουμιτες κ θα σου πουν.

Μην με ρωτησεις ποιον κλπ, ολοι οι λιγο ποιο παλιοι γνωριζουν και θα τους εντοπισεις ευκολα.

Λιγο ψαξιμο θελει και διαβασμα στο φορουμ που εχει και αναφερει τα πάντα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapa

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Στειλε πμ σε καποιον απ τους παλιους συμφορουμιτες κ θα σου πουν.

Μην με ρωτησεις ποιον κλπ, ολοι οι λιγο ποιο παλιοι γνωριζουν και θα τους εντοπισεις ευκολα.

Λιγο ψαξιμο θελει και διαβασμα στο φορουμ που εχει και αναφερει τα πάντα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στειλε πμ σε καποιον απ τους παλιους συμφορουμιτες κ θα σου πουν.

Μην με ρωτησεις ποιον κλπ, ολοι οι λιγο ποιο παλιοι γνωριζουν και θα τους εντοπισεις ευκολα.

Λιγο ψαξιμο θελει και διαβασμα στο φορουμ που εχει και αναφερει τα πάντα.

 

οκ!ευχαριστω πολυ!

Edited by nikdev
Off Topic
Link to comment
Share on other sites

οχι...μου το εδωσε ενας φιλος...αν και τελικα εβαλα προγραμμα στο DYNODROME SALIAS... :p

 

 

 ευχαριστημενος?specs? αποδοση? νουμερα? κανε μια παρουσιαση ντε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 ευχαριστημενος?specs? αποδοση? νουμερα? κανε μια παρουσιαση ντε!

 

Την προηγουμενη Πεμπτη το εβαλα το προγραμμα..το δυναμομετρησαμε εκει εβγαλε 187 αλογα ροδα και 29 kg ροπη με 95αρα βενζινη( και φουλ ζεστη :p).Tο αυτοκινητο εχει εισαγωγη και εξατμιση απο dp και πισω.  Το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ηταν οτι τα επαιξε η αντλια υψηλης πιεσης και επρεπε να την αλλαξω γιατι με εβαζε σε safe mode.

Edited by GiannisGolf V
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο μικρή η διάμετρος Γιάννη.. μπορείς αργότερα να την κάνεις ανταλλαγή με έναν ιδιοκτήτη 1.4 tsi 122ΦΠΕ.

Η τουρμπίνα είναι παροχής 240-250ps, οπότε άνετα πας αμέσως για τουλάχιστον full 63,5.

Δημητριάδη μετρήθηκες ?

 

Στον Σαλια ( Dynodrome Salias) στο Αιγαλεω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει να είναι απροβλημάτιστο και να πηγαίνει καλά στο δρόμο.

Σε αντίστοιχα setup έχεις μπει? Έχεις δοκιμάσει στο δρόμο με Revo,Unitronic,Overload κλπ ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο εξατμισας, μου ειπε οτι με το dp ειναι καλυτερα, πιο δυνατο (μιλησα με 2-3 και μου ειπαν τα ιδια) ..οσο αφορα για την 60αρα την προτιμησα για να αποφυγω πιθανον lag.Εγω οταν περασα το προγραμμα εκανα 2 δυναμομετρησεις. Μια με ΦΕ χωρις προγραμμα και εβγαλε 125 αλογα ροδα.Και μια με προγραμμα που εβγαλε 187 ροδα. 

εμενα με φ.ε. Κ04 και τερμα wastegate μετρηθηκε 102 ροδα χωρις το προγραμμα Δεκεμβρη και εσενα 125 καλοκαιριατικα?..δε βγαζεις ακρη με κανενα δυναμομετρο τελικα....

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

εμενα με φ.ε. Κ04 και τερμα wastegate μετρηθηκε 102 ροδα χωρις το προγραμμα Δεκεμβρη και εσενα 125 καλοκαιριατικα?..δε βγαζεις ακρη με κανενα δυναμομετρο τελικα....

 

Νικο ποιο TSi ειναι το δικο σου?με τα 140 η με τα 122?

 

 

Σημασία έχει να είναι απροβλημάτιστο και να πηγαίνει καλά στο δρόμο.

Σε αντίστοιχα setup έχεις μπει? Έχεις δοκιμάσει στο δρόμο με Revo,Unitronic,Overload κλπ ?

 

Oχι δεν ετυχε να εχω δοκιμασει αλλα setup δυστυχως....

Edited by GiannisGolf V
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω??οντως δεν βγαζεις ακρη με τα δυναμομετρα...εσυ στο maha μετρηθηκες?

mustang Δημητριαδη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.