Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

Αν ειναι να παρεις μπαρομετρο παρε ενα απο καλη μαρκα οσα λεφτα και αν κανει, αν και με 150 περιπου απο ιντερνετ τα βρισκεις.

Διαφορετικα μην παρεις καθολου η περιμενε μεχρι να μαζεψεις τα λεφτα.

Οτι πληρωνεις παιρνεις!

Link to comment
Share on other sites

KIRRA συμφονω στο οτι πληρωνεις παιρνεις, αλλα ενταξει μπαρομετρο ειναι στο κατω κατω δε ειναι καμια τουρμπινα για να μη τσιγγουνευτεις.

Αυτο που αναφερω μου το πρωτεινε φιλος απο εδω μεσα που εχει το ιδιο και εμεινε πολυ ευχαριστημενος.

http://cgi.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170530336629&ssPageName=ADME:X:RTQ:AU:1123#ht_8707wt_911

Link to comment
Share on other sites

KIRRA συμφονω στο οτι πληρωνεις παιρνεις, αλλα ενταξει μπαρομετρο ειναι στο κατω κατω δε ειναι καμια τουρμπινα για να μη τσιγγουνευτεις.

Αυτο που αναφερω μου το πρωτεινε φιλος απο εδω μεσα που εχει το ιδιο και εμεινε πολυ ευχαριστημενος.

http://cgi.ebay.com....3#ht_8707wt_911

Πάρτο άφοβα.Το έχω εγώ μαζί με θερμοκρασία λαδιού,πολύ φιλότιμο οργανάκι και πολύ οικονομικό ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το αποτελεσμα ειναι :D

εχει και ενσωματομενο dimmer sillyhorse1rb5.gif

Καποιος με revo μπορει να μου πει τι πιεσεις δουλευει το εργαλειο του?

Το δικο μου ειναι 1.6 over k 1.1 στο κοφτη

97616421.th.jpg

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο τασος ειναι αθηνα? πανο καλο το site σου!δηλαδη για 2 οργανακια και για βαση απλη osir και τοποθετηση ποσα θελω?Πανω κατω?

το turbotimer ειναι οργανακι?σκεφτομαι να βαλω θερμοκρασια(νερου ι λαδιου?)εχω gt

εχω το boost αξιζει το μπαρομετρο?

Link to comment
Share on other sites

O Tasος Αθηνα ειναι στην Βουλιαγμενης πριν την Δαφνη.

Ειναι λιγο ακριβος, ηταν γυρω στα 80+ ευρω για καθε οργανακι (τοποθετηση), αλλα κανει καλη δουλεια (αν και εμενα οταν βαζω οπισθεν τρελαινεται το μπαρομετρο γιατι κατι παιζει με τα ηλεκτρονικα και ακομα δεν εχω παει να το ρυθμισω. Μαλλον επειδη οταν βρεχει μπαινει αυτοματα και η λειτουργιοα του πισω υαλοκαθαριστηρα και αυτο καπου δεν εχει ρυθμιστει σωστα στην καλωδιωση του μπαρομετρου). Πιστευω υπαρχουν και φθηνοτεροι που κανουν εξισου καλη δουλεια. Για πυρομετρο υπολογισε ακομα 50 ευρω.

Αφου εχεις μπαρομετρο δεν χρειαζεται να βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

O Tasος Αθηνα ειναι στην Βουλιαγμενης πριν την Δαφνη.

Ειναι λιγο ακριβος, ηταν γυρω στα 80+ ευρω για καθε οργανακι (τοποθετηση), αλλα κανει καλη δουλεια (αν και εμενα οταν βαζω οπισθεν τρελαινεται το μπαρομετρο γιατι κατι παιζει με τα ηλεκτρονικα και ακομα δεν εχω παει να το ρυθμισω. Μαλλον επειδη οταν βρεχει μπαινει αυτοματα και η λειτουργιοα του πισω υαλοκαθαριστηρα και αυτο καπου δεν εχει ρυθμιστει σωστα στην καλωδιωση του μπαρομετρου). Πιστευω υπαρχουν και φθηνοτεροι που κανουν εξισου καλη δουλεια. Για πυρομετρο υπολογισε ακομα 50 ευρω.

Αφου εχεις μπαρομετρο δεν χρειαζεται να βαλεις.

Νέο μπαρομετράκι για Golf 6 που μπαίνει στους κεντρικούς αεραγωγούς :

ventpod3.jpg4c32711c33e64_533x800.jpg

http://conceptsinmotion.net/store/store?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=36&category_id=42

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η λυση ειναι η καλυτερη.

Παρομοια εχω εγω για το 5αρι που μπαινει στον αεραγωγο αριστερα απο το τιμονι.

Το καλο ειναι οτι ο διακοπτης ροης αερα λειτουργει κανονικα γιατι το σωμα του αεραγωγου ειναι το αυθεντικο της VW, απλως αλλαζουν το μερος με τις γριλιες και τοποθετουν το δικο τους που δεχεται το οργανακι.

Παντως οταν ειχα παρει το δικο μου μου ειχε στοιχισει γυρω στα 100 ευρω!!!!

Στον πιανουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Νέο μπαρομετράκι για Golf 6 που μπαίνει στους κεντρικούς αεραγωγούς :

ventpod3.jpg4c32711c33e64_533x800.jpg

http://conceptsinmotion.net/store/store?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=36&category_id=42

Golf mk4 rules ! ;)

Link to comment
Share on other sites

:huh:

mk4backinstock.jpg

Η πρώτη φορά που είδα μπαρόμετρο σε αυτή τη θέση ήταν σε 4άρι . Έτσι πιστεύω ξεκίνησε να βγαίνει αυτή η βάση και για τα 5άρια και για τα 6άρια τώρα ;)

Αντε να φτιάξω λίγο και τους υπόλοιπους , όχι μονο εσένα ....

mk5

picturexa.jpg

mk3

42d_mk3_single_gauge_panel01.jpg

mk2 rallye

160_0707_26_z+1989_vw_golf_rallye+vdo_cockpit_seri%20%20es_boost_gauge.jpg

160_0707_12_z+1989_vw_golf_rallye+vdo_cockpit_seri%20%20es_gauges.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσει γιατι δεν εχει κλιση προς τον οδηγο.οποιος δει την βαση της OSIR απο κοντα θα καταλαβει τι εννοω..

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσει γιατι δεν εχει κλιση προς τον οδηγο.οποιος δει την βαση της OSIR απο κοντα θα καταλαβει τι εννοω..

δες το ποστ μου παραπανω και πες μου αν σ'αρέσει ... ετσι ή χωρις το "καπελάκι"

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το αποτελεσμα ειναι :(

εχει και ενσωματομενο dimmer sillyhorse1rb5.gif

Καποιος με revo μπορει να μου πει τι πιεσεις δουλευει το εργαλειο του?

Το δικο μου ειναι 1.6 over k 1.1 στο κοφτη

97616421.th.jpg

¶ντε μεγιές...να το χαίρεσε!!!

Δυο χρόνια που το έχω δεν έχει κάνει κιχ και είναι πολύ αξιόπιστο στις ενδείξεις του!

Και εγώ revo έχω και μου δείχνει τις ίδιες ακριβώς πιέσεις, οπότε είσαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

¶ντε μεγιές...να το χαίρεσε!!!

Δυο χρόνια που το έχω δεν έχει κάνει κιχ και είναι πολύ αξιόπιστο στις ενδείξεις του!

Και εγώ revo έχω και μου δείχνει τις ίδιες ακριβώς πιέσεις, οπότε είσαι μια χαρά!

8P

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει τοποθετήσει κανείς σε 6αρι 1,4 να δω πως είναι- επίσης ο Τάσσος που λέτε λ. βουλιαγμένης ποιο νούμερο είναι;

Link to comment
Share on other sites

να ευχαριστησω τον ktm για την αψογη τοποθετηση που εκανε,θα ανεβασω φωτο μολις βγαλω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.