Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

Γεια σαΖ παιδιά χθες ήρθε απο την Αμερική η βάση για τα οργανάκια μου http://www.newsouthperformance.com/Mk5pod.htm είναι η τελευταία η διπλή χωρίς οργανάκια ….. είναι πολύ καλή και κουμπώνει πάνω στο πλαστικό που έχει ίδει το τιμόνι …… και τώρα ποια περιμένω τα οργανάκια από Ιαπωνία 20+ μέρες παράδοση ………… οι άτιμες οι μέρες ……

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαΖ παιδιά χθες ήρθε απο την Αμερική η βάση για τα οργανάκια μου http://www.newsouthperformance.com/Mk5pod.htm είναι η τελευταία η διπλή χωρίς οργανάκια ….. είναι πολύ καλή και κουμπώνει πάνω στο πλαστικό που έχει ίδει το τιμόνι …… και τώρα ποια περιμένω τα οργανάκια από Ιαπωνία 20+ μέρες παράδοση ………… οι άτιμες οι μέρες ……

Τα οργανάκια από που τα παρήγγειλες???

Link to comment
Share on other sites

απο www.perfectrun.jp

οτι καλυτερο παιζει.

και εγω απο εκει το πηρα :thumbsup:

ειναι απο τα ποιο φθηνα αν οχι το φθηνοτερο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο τις γνωστες περιπετειες, παρελαβα την βαση αεραγωγου και μπορεσα και κουμπωσα το μπαρομετρο (defi). Ολα καλα απλα να επιβεβαιωσω αν σε κατασταση ρελαντι η ενδειξη πρεπει να ειναι στο 0.6 κατω απο το 0. Εκει μου φαινεται πρεπει να ειναι.

Σε μικρο τεστ χθες η πιεση επαιζε σε φουλ γκαζι μεχρι 1.2 και overboost ειδα κοντα στο 1.5.

Πιστευω οτι αυτα ειναι φυσιολογικα νουμερα σε ασφαλες προγραμμα.

(Παρεπιπτοντως εχω μια βαση αεραγωγου Osir καινουρια (περισσευμα) για διαθεση.

Οποιος ενδιαφερεται pm).

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα τελευταια αρχισα να τρωγομαι για μπαρομετρο αλλα θελω να το βαλω

πισω απο το τιμονη. Το ειχα δει σε ενα πασσατ που εχει καποιος εδω μεσα δεν θυμαμαι ποιος και χαζεψα.

1. Υπαρχει βαση για το τιμονη ή μπαινει με πατεντα?

2. Θα κρεμεται κανενα καλωδιο?

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα τελευταια αρχισα να τρωγομαι για μπαρομετρο αλλα θελω να το βαλω

πισω απο το τιμονη. Το ειχα δει σε ενα πασσατ που εχει καποιος εδω μεσα δεν θυμαμαι ποιος και χαζεψα.

1. Υπαρχει βαση για το τιμονη ή μπαινει με πατεντα?

2. Θα κρεμεται κανενα καλωδιο?

Φίλε η απάντηση είναι ακριβώς στα παραπάνω post. Συγκεκριμένα στο post 251.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο τις γνωστες περιπετειες, παρελαβα την βαση αεραγωγου και μπορεσα και κουμπωσα το μπαρομετρο (defi). Ολα καλα απλα να επιβεβαιωσω αν σε κατασταση ρελαντι η ενδειξη πρεπει να ειναι στο 0.6 κατω απο το 0. Εκει μου φαινεται πρεπει να ειναι.

Σε μικρο τεστ χθες η πιεση επαιζε σε φουλ γκαζι μεχρι 1.2 και overboost ειδα κοντα στο 1.5.

Πιστευω οτι αυτα ειναι φυσιολογικα νουμερα σε ασφαλες προγραμμα.

(Παρεπιπτοντως εχω μια βαση αεραγωγου Osir καινουρια (περισσευμα) για διαθεση.

Οποιος ενδιαφερεται pm).

μια χαρα νουμερα βλεπεις.

ποιος στο περασε?

κανε ενα τεστ σε παρακαλω μιας και εχουμε το ιδιο οργανακι σε ρελαντι χωρις ταχυτητα μεσα πατα γρηγορα 4-5 φορες ΦΡΕΝΟ και την ωρα που το κανεις κοιτα το Defi... πες μου αν ειδες κατι :)

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα τελευταια αρχισα να τρωγομαι για μπαρομετρο αλλα θελω να το βαλω

πισω απο το τιμονη. Το ειχα δει σε ενα πασσατ που εχει καποιος εδω μεσα δεν θυμαμαι ποιος και χαζεψα.

1. Υπαρχει βαση για το τιμονη ή μπαινει με πατεντα?

2. Θα κρεμεται κανενα καλωδιο?

1.

http://www.newsouthperformance.com/Mk5pod.htm

http://www.awesome-gti.co.uk/section.php?xSec=2

2. οχι

Edited by sta8or
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα νουμερα βλεπεις.

ποιος στο περασε?

κανε ενα τεστ σε παρακαλω μιας και εχουμε το ιδιο οργανακι σε ρελαντι χωρις ταχυτητα μεσα πατα γρηγορα 4-5 φορες ΦΡΕΝΟ και την ωρα που το κανεις κοιτα το Defi... πες μου αν ειδες κατι :yahoo:

AutoElectric (Τασος).

Για το τεστ απο Δευτερα καθοτι σημερα εχω το Colt.

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα τεστ σε παρακαλω μιας και εχουμε το ιδιο οργανακι σε ρελαντι χωρις ταχυτητα μεσα πατα γρηγορα 4-5 φορες ΦΡΕΝΟ και την ωρα που το κανεις κοιτα το Defi... πες μου αν ειδες κατι :rolleyes:

Το τεστ το εκανα δεν ειδα ομως καμμια διαφορα εκτος οτι κινηθηκε λιγο εως αναιπεσθητα ο δεικτης προτ τα επανω δηλ αν ηταν στο 0.6 κατω απο το 0, πηγαινε για λιγο στο 0.55 κατι αν μπορω να το προσεγγισω αριθμητικα.

Link to comment
Share on other sites

Το τεστ το εκανα δεν ειδα ομως καμμια διαφορα εκτος οτι κινηθηκε λιγο εως αναιπεσθητα ο δεικτης προτ τα επανω δηλ αν ηταν στο 0.6 κατω απο το 0, πηγαινε για λιγο στο 0.55 κατι αν μπορω να το προσεγγισω αριθμητικα.

Ακριβως αν το συνεχισεις φτανει και ποιο ψηλα οχι τραγικα πραγματα αλλα ισως αλλο 0.05

γιατι γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης αν σβήσεις τα φώτα(πορείας) πάλι θα πέσει λιγάκι!!Όπως επίσης αν ανεβάσεις-κατεβάσεις τα παράθυρα το ίδιο θα κάνει(θα ανεβοκατέβει)!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις καλημερες μου

Επιτέλους έχω και εγω στην κατοχη μου πλεον, ενα defi barometer το οποίο και προκειται να τοποθετησω την ερχομενη βδομαδα στη βαση του αεραγωγου του οδηγου (βαση osir)

Μερικές απορίες που εχω και θα ηθελα τη βοηθεια σας

Το sensor του barometer που το εχετε τοποθετησει? Κοντα στη μηχανή? (οσοι κανατε ηδη την εγκατασταση?) Ρευμα απο που περνουμε? (Συγκεκριμενα γιατι ειμαι χοντρο ασχετος :) ) Από μηχανή μεσα στον αεραγωγο πως παμε?

Ελπιζω να με βοηθησετε, που ειμαι σιγουρος πως θα το κανετε :)

Ευχαριστω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αν το συνεχισεις φτανει και ποιο ψηλα οχι τραγικα πραγματα αλλα ισως αλλο 0.05

γιατι γινεται αυτο?

Ο μηχανισμος υποβοηθησης στα φρενα λειτουργει με υποπιεση απο το μοτερ.Οταν πατας φρενο την χρησιμοποιεις.Οποτε για αυτο πλησιαζει λιγο την ατμοσφαιρικη.

Οσο για τα φωτα και τα παραθυρα σε εμενα δεν το κανει που εχω μηχανικο.Οποτε μαλλον ειναι απο την πτωση τασης που γινεται.Επανερχετε πιστευω ετσι??

Για το ρευμαπου λεει τοπαλικαρι,εαν εισαι χονδροασχετος πανε καλυτερα σε εναν ηλεκτρολογο.Γιατι εχω περασει σε 4 αμαξια και στα 4 τα καλωδια ηταν διαφορετικα χρωματα.Εννοω γκολφ.Χονδρικα περνεις απο τον διακοπτη των φωτων αλλα θελει λιγο ψαξιματακι με το πολυμετρο.Απλο ειναι αλλα δεν μπορω να σε βοηθησω απο εδω.Τον σενσορα τον βαζεις στην μηχανη καπου που να βολευει απλα!!Οσο για τα καλωδια τα περνας οχι απο τον συμπλεκτη.Πισω απο την μπαταρια εχει ενα μεγαλο λαστιχο που περναει η πλεξουδα του αυτοκινητου.Εαν βγαλεις την μπαταρια θα το δεις.Εχει 3-4 βυζουνακια (ρογες).Κοβεις την μια και περνας το καλωδια απο εκει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις το defi racer εγω το εχω βαλει το σενσορακι στον χορο της μηχανης.

θα βγαλω φωτο να δεις καλυτερα.

οσο για το ρευμα οπως τα λεει ο Γιωργος.

Link to comment
Share on other sites

Μην Στεναχωριέσαι,Εσύ Μέτρα Τα Εργαλεία Σου Γιατί Βλέπω Να Ξεχνάς Κάτι Μέσα Στην Καρδιά Του Αυτοκινήτου Μου.Ξέρεις Εσύ Λόγω Αλτσχάιμερ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.