Jump to content
Malousgr

New Polo 6R Ζάντες Κ Ελαστικά.

Recommended Posts

ψήνομε εδώ και καιρό! να βάλω ζάντες στο καινουργή μου polo! και είχα ψάξει όλα τα μαγαζιά.

σαν νέος οδηγός! εμπειρία δεν έχω

και θα ήμουνα πολύ εύνομον εάν με βοηθούσατε

να καταλήξω σε κάποια ζάντα.

να πω ότι το μυαλό μου το έχουν γεμίσει σκέψης και ανφιβολιες για τις 17αρες.

γιατί λένε πως το polo είναι 85hp 1400

και θα έχω άπολις , θα καίω περισσότερη βενζίνη

θα έχω λιγότερη επιτανχισι και τα λοιπά. κατεφτιαν στο ψητό! βρήκα μια ζάντα AEZ 17" και λάστιχα

205/45 και η συνολική τιμή είναι στα 1200 euro.

http://www.aez-wheels.com/AlcarKonfigurator/produktion_neu/index.php?&site=1&lng=en&fdi_mod=S21&fdi_key=19190

και τα δυο. θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε την γνομισας

εάν σας αρέσει αυτή η ζάντα! και αν θα έχω απώλειες η περισσότερη κατανάλωση. επίσης δεν ξέρω εάν θα ήτανε το ίδιο ωραία μια 16άρα ζάντα 195/55

περιμένω να μου πείτε την γνομισας και να μου λύσετε την απορία μου.

Edited by Malousgr
Link to comment
Share on other sites

Η ζάντα είναι άσχημη και τα λεφτά πολλά.

edit: Άκυρο. Πες για ποιο μοντέλο ζάντας μιλάς. Στο link δεν φαίνεται.

Edited by insigner
Link to comment
Share on other sites

Η ζάντα είναι άσχημη και τα λεφτά πολλά.

edit: Άκυρο. Πες για ποιο μοντέλο ζάντας μιλάς. Στο link δεν φαίνεται.

δυστυχώς σε όλη την πάτρα δεν υπάρχει μαγαζί που να πουλάει "17άρα κάτω από 500 euro και λάστιχο κάτω από 400 euro. μάλλον μπορεί να παο στις 16ares εάν δω κάποια διαφορα στις απώλειες μεταξύ 17 και 16 λόγο οικονομικόν!

http://www.autoventura.ro/images/AEZ-Excite-dark.jpg

edit Aez excite dark "17 600 euro.

Edited by Malousgr
Link to comment
Share on other sites

θα μου απάντηση κανεις? τι σινφερι περισσότερο να βάλω στο polo? 17άρα η 16άρα ? με την 17άρα θα είμαι άνετος όταν θα πηγαίνω ταξίδια? τι σινφεριπερισσότερο???? και τέλος η 16ares θα είναι πιο φτηνές από τις 17ares ? η δεν έχουν διαφορα???

Link to comment
Share on other sites

συμφερει 16αρα και για ταξιδια και για πολη και για οικονομια.αποψη μου βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

συμφερει 16αρα και για ταξιδια και για πολη και για οικονομια.αποψη μου βεβαια...

+1000 :blink:

Καλύτερα 16άρα και ένα σετάκι ελατήρια για χαμήλωμα για να δείξει κούκλα παρά 17άρες.

Link to comment
Share on other sites

+1000 :whistling:

Καλύτερα 16άρα και ένα σετάκι ελατήρια για χαμήλωμα για να δείξει κούκλα παρά 17άρες.

+1000 --> 2000 :thumbsd: 17 το δείχνουν επιπλέον και πιο κουπέ(από ότι πρέπει-αποψή μου πάντα)... και χάνει την αίσθηση του μικρομεσαίου...

Link to comment
Share on other sites

αποφάσισα να βάλω τις 17αρες boavista . ξέρει κανεις με σιγουρια αν εκτος απο τη διασταση 215/40, πέρνει και λαστιχο με προφιλ 45άρι ??

edittt: πήρα νομίζω απάντηση από το παρακάτω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=39956.

Άρα προχωράει η παραγγελία και καλή μας τύχη :wub:

Edited by halokoloko
Link to comment
Share on other sites

αποφάσισα να βάλω τις 17αρες boavista . ξέρει κανεις με σιγουρια αν εκτος απο τη διασταση 215/40, πέρνει και λαστιχο με προφιλ 45άρι ??

edittt: πήρα νομίζω απάντηση από το παρακάτω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=39956.

Άρα προχωράει η παραγγελία και καλή μας τύχη :blush:

Τις εχω εγω απο την μανα του και ειναι σκετο ονειρο αυτες οι ζαντες...το ομορφαινουν παρα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

+10000000, αλλά πώς είναι η κατάσταση με τις λακούβες και τα γδαρσίματα?? παλεύεται?

παιδια ειναι μια χαρα με τις λακουβες..αν και προσεχω, μια δυο φορες που επεσα μεσα βραδυ δεν καταλαβαν τιποτα ουτε οι ζαντες ουτε τα λαστιχα...τις συνιστω ανεπιφυλακτα αρκει να προσεχουμε οσο μπορουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.