Jump to content
diMake

Ερωτηση

Recommended Posts

Λοιπον μετα απο μια συζητηση που ειχαμε χθες για ενα ιμπιζα κουπρα το οποιο δεν εχει LC..

Μου ειπε πως το κραταει στο "Ν" και ανεβαζει στροφες π.χ 3000!

Με το που "κατεβουν τα χερια" καρφωνει τον λεβιε στο "S" ενω ΗΔΗ ειχε 3000σαλ..

Τωρα αυτο Υσχυει? ή αν το εκανε οντως, θα επερνε το σαζμαν στην πλατη?

Παντως ηταν πολυ επιμονος οτι το εκανε..

Link to comment
Share on other sites

απο νεκρα να βαλει ταχυτητα χωρις να παταει φρενο αποκλειεται γιατι δεν του το επιτρεπει το σασμαν απο την αλλη αν το καταφερε πες του οτι αν το κανει κανα 2-3 φορες ακομα θα παρει το ακριβοτερο εξαρτημα του αυτοκινητου του στα χερια!!!εγω προσωπικα δεν το εχω επιχειρησει στο δικο μου και ουτε προκειται φυσικα!!!εχει lc αλλα ζητημα ειναι να το εχω βαλει 10 φορες στα 2 χρονια!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλει φρένο για να πάει απο το N στο D ή στο S. Σίγουρα όμως και να κατάφερε να το κάνει, το κιβώτιο καταπονήτε υπερβολικά, καλό είναι να το αποφευγει.

Edited by vtxracer
Link to comment
Share on other sites

Οπως εκανε και ενας πιτσιρικάς ανηψιός μου στο Texas..(16 χρονών οτι εχει πάρει δίπλωμα)

- Ειμαι στο N μου λέει στο φανάρι, και χωρίς πολλά πολλα, πατάω γκάζι και κουμπώνω την Racing για να φυγω γρήγορα!!!! ( R- reverse)

- αφησε κατω κιβώτιο, και τη μουρη του πίσω του :mellow:

Δεν ειναι για καταπονέσεις αυτο το σασμάν βρε παιδια. Εδω απο μόνο του ειναι υπερ ευαισθητο ( αλλη κεφάλαιο αυτο), αν ειναι να

κάνουμε και το DSG γουδοχερι, καήκαμε. thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Οπως εκανε και ενας πιτσιρικάς ανηψιός μου στο Texas..(16 χρονών οτι εχει πάρει δίπλωμα)

- Ειμαι στο N μου λέει στο φανάρι, και χωρίς πολλά πολλα, πατάω γκάζι και κουμπώνω την Racing για να φυγω γρήγορα!!!! ( R- reverse)

- αφησε κατω κιβώτιο, και τη μουρη του πίσω του :)

Δεν ειναι για καταπονέσεις αυτο το σασμάν βρε παιδια. Εδω απο μόνο του ειναι υπερ ευαισθητο ( αλλη κεφάλαιο αυτο), αν ειναι να

κάνουμε και το DSG γουδοχερι, καήκαμε. thumbsdown.gif

Χαχαχχαχαχα!!!Έπρεπε να το έχει στο P(parking) και μετά να το πάει στο R(racing-reverse :D ) και μετά να παίζει και το λεβγέ με το N(NITRO-neutral)!!!ΧΑχχαχαχαχαχχαχχαχχαχααχχ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το αντίθετο γίνεται.. Εννοώ από D/S να βάλεις Ν καταλάθος. Το είχα στο S και πήγαινα να βάλω D εν κινήσει, και πήγε στο N. Κανονικά, ανέβαζε στροφές που πάταγα γιατί νόμιζα ότι είχα βάλει D, αλλά τίποτα.

να ρωτησω εχουν LC τα new ibiza cupra?? και αν ναι πως ενεργοποιητε?

Δεν έχουν ,όχι.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω εχουν LC τα new ibiza cupra?? και αν ναι πως ενεργοποιητε?

Απλα δεν ειναι ενεργοποιημενο. Ενεργοποιηται κατα βουληση με ενα VAGCOM :wacko:

Στο δικο μου παντως δεν νομιζω οτι θα το ηθελα ενεργοποιημενο, ειναι αρκουντος γρηγορο οπως ειναι (ρωτα κανα Golf V GTi xixixi) :wacko:

Edited by Ulfius
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο μια συζητηση που ειχαμε χθες για ενα ιμπιζα κουπρα το οποιο δεν εχει LC..

Μου ειπε πως το κραταει στο "Ν" και ανεβαζει στροφες π.χ 3000!

Με το που "κατεβουν τα χερια" καρφωνει τον λεβιε στο "S" ενω ΗΔΗ ειχε 3000σαλ..

Τωρα αυτο Υσχυει? ή αν το εκανε οντως, θα επερνε το σαζμαν στην πλατη?

Παντως ηταν πολυ επιμονος οτι το εκανε..

Δεν γινεται.

Αυτο που καλλιστα μπορεις να κανεις ειναι να αφησεις το αμαξι σε S και να σηκωσεις το χειροφρενο αφηνωντας ελαφρα να δαγκωσει το κιβωτιο. Απλα πατας μισο γκαζι στην εκκινηση και μολις παει 4500σαλ το σβερκωνεις και αφηνεις το DSG να κανει τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.