Jump to content
poen

Opel Corsa Opc

Recommended Posts

¶λλος ένας με 1.6Τ, έχω πρόγραμμα εδώ και 8000 χιλιόμετρα, μέχρι στιγμής όλα βαίνουν ομαλά. Βέβαια το πρόγραμμα μου είναι light με τα λεγόμενα του προγραμματιστή μου, δουλεύω 1.2 σταθερή και μπορώ να πάω στο 1.35 που μάλλον θα πάω κάποια στιγμή με ένα remap. Αυτή τη στιγμή είμαι στα 233 άλογα με 30 κιλά ροπή. Not bad.

Επίσης υπάρχουν 2 Corsa OPC στην παρέα μου, το ένα έχει περίπου 30.000 χιλιόμετρα πρόγραμμα και ο ιδιοκτήτης του το έχει πεθάνει σε αναβάσεις Χολομώντα, Λιβάδι (για όποιον ξέρει εδώ Θεσσαλονίκη) και ακόμα το μοτέρ είναι πένα! Και προφανώς το Corsa στρίβει πολύ καλά!

Το άλλο ακολουθεί με περίπου 25000 χιλιόμετρα!

Σίγουρα υπάρχει θέμα με τα 16άρια της OPEL όμως χρειάζεται προσοχή στο πρόγραμμα. Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα δουλέψουμε τόσο φτωχά σε μείγμα όσο μπορούν να δουλέψουν τα VAG.

Link to comment
Share on other sites

¶λλος ένας με 1.6Τ, έχω πρόγραμμα εδώ και 8000 χιλιόμετρα, μέχρι στιγμής όλα βαίνουν ομαλά. Βέβαια το πρόγραμμα μου είναι light με τα λεγόμενα του προγραμματιστή μου, δουλεύω 1.2 σταθερή και μπορώ να πάω στο 1.35 που μάλλον θα πάω κάποια στιγμή με ένα remap. Αυτή τη στιγμή είμαι στα 233 άλογα με 30 κιλά ροπή. Not bad.Επίσης υπάρχουν 2 Corsa OPC στην παρέα μου, το ένα έχει περίπου 30.000 χιλιόμετρα πρόγραμμα και ο ιδιοκτήτης του το έχει πεθάνει σε αναβάσεις Χολομώντα, Λιβάδι (για όποιον ξέρει εδώ Θεσσαλονίκη) και ακόμα το μοτέρ είναι πένα! Και προφανώς το Corsa στρίβει πολύ καλά!Το άλλο ακολουθεί με περίπου 25000 χιλιόμετρα!Σίγουρα υπάρχει θέμα με τα 16άρια της OPEL όμως χρειάζεται προσοχή στο πρόγραμμα. Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα δουλέψουμε τόσο φτωχά σε μείγμα όσο μπορούν να δουλέψουν τα VAG.

Ελα ρε Χρηστο συναδελφε!Ειν'η αληθεια μεχρι πρωτο σταδιο καλα ειμαστε, μετα πρεπει να βαλεις βαθια το χερι στην τσεπη και δεν ξερω αμα αξιζει.Παντως και μενα μεχρι τωρα δεν εχει κανει κιχ,(40000χλμ 1ο σταδιο) περα απο ενα δισκοπλατο που το χει πει το ποιημα!

Link to comment
Share on other sites

Α βλέπω υπάρχουν κι άλλοι υποστηρικτές της OPEL εδώ.

Ε, το δισκοπλατό είναι αναλώσιμο, λογικό είναι.

Μετά πρέπει να ανοίξουμε μοτέρ, οκ, όπως το πάρει κανείς, θέλει λεφτά πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Α βλέπω υπάρχουν κι άλλοι υποστηρικτές της OPEL εδώ.

Ε, το δισκοπλατό είναι αναλώσιμο, λογικό είναι.

Μετά πρέπει να ανοίξουμε μοτέρ, οκ, όπως το πάρει κανείς, θέλει λεφτά πάντως!!!

εδω θα δεις πολλους τετοιους οχι μονο της οπελ αλλα κ αλφα ρομεο,μεχρι κ φορντ

παντως πριν καταληξω σε γκολφ κοιτουσα κ το κορσα Opc κ το GTC(1.6T)

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

εδω θα δεις πολλους τετοιους οχι μονο της οπελ αλλα κ αλφα ρομεο,μεχρι κ φορντ

παντως πριν καταληξω σε γκολφ κοιτουσα κ το κορσα Opc κ το GTC(1.6T)

'Ετσι!Όσες περισσότερες απόψεις ακούγονται τόσο κερδισμένοι είμαστε σαν αγοραστές και δεν μας πιάνουν κορόιδα!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οταν καποιος εχει δηλωσει οτι δεν ειναι VAGιτης κ εχει VAG εκει να δεις....

φυσικα η πολυφωνια ειναι θετικη κ θεμιτη αλλα εγω δεν εννοουσα αυτο,μακαρι αλλα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.