Jump to content
playmaker

Golf Vi R20T Tuning

Recommended Posts

Εδω μπορουμε να γραφουμε διαφορες ιδεες μετατροπες κτλ σχετικα με το καινουργιο golfaki ειτε το εχουμε ειτε οχι ωστε να παρουν ιδεες οι νεεοι αγοραστες :mellow: Ελπιζω να γεμισει γρηγορα απο ζωη!

Link to comment
Share on other sites

μιας και το πηρε το ματι μου..

αν και λιγοι (ελαχιστοι) θα ειναι οι τυχεροι που θα το χαρουν με τα πραγματα οπως εχουν.

http://www.millteksport.com/product.news.read.cfm?articleid=65

http://www.mtm-online.de/en/VW/Golf-6/2-0-TSI-199-kW-270hp-Golf-R-4motion?FZID=GOLF6199

Link to comment
Share on other sites

Απο την ερευνα που εκανα για την ωρα μονο προγραμμα υπαρχει για το R και αναμονη

για εξατμιση απο milltek k MTM. Μιλησα σημερα με Milltek αγκλιας κ ειναι στην φαση της δοκιμης της εξατμισης στο αυτοκινητο τους πριν την βγαλουν στην αγορα, κατι που υπολογιζουν να γινει σε 4 βδομαδες αφου πρωτα φυσικα τελειωσουν οι δοκιμες.

'μερικοι' ..λενε οτι το προγραμμα που δινουν ΜΤΜ κ ΑΒΤ ειναι το ιδιο με του GTI V κ δεν ταιριαζει απολυτα στο R !? Αν ξερει κανεις ας μας πει γιατι ενδιαφερομαι. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει αυτο που λες περι προγραμματων μιας και το ενα εχει K03 τουρμπινα και το R εχει K04...αυτο απο μονο του σημαινει πολλα

Link to comment
Share on other sites

εδω κ 3 βδομαδες

καλοταξιδο φιλε το πιστολι!!! βαλε μερικες φωτο να κ@υλ0σ0υμε!!!και εντυπωσεις!!!

Edited by themisSs13
Link to comment
Share on other sites

εβαλα μερικες φοτο στο προφιλ μου. ευχαριστω πολυ για τις ευχες

εντυπωσεις... μπορω να το συγκρινω μονο με τα Golf II GTI 16V kai GTI V που ειχα πριν με τα οποια φυσικα δεν εχει καμια σχεση, ειδικα με το mkΙΙ βεβαια.

δεν δειχνει το βαρος του, ειναι τρενο παντου κ παντα, ο ηχος ειναι βαρυς κ χορταστικος, το γκαζι υπεραρκετο αλλα θα μπορεσω να πω περισσοτερα γι αυτο μετα το στρωσιμο.

σε γενικες γραμμες ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα μερικες φοτο στο προφιλ μου. ευχαριστω πολυ για τις ευχες

εντυπωσεις... μπορω να το συγκρινω μονο με τα Golf II GTI 16V kai GTI V που ειχα πριν με τα οποια φυσικα δεν εχει καμια σχεση, ειδικα με το mkΙΙ βεβαια.

δεν δειχνει το βαρος του, ειναι τρενο παντου κ παντα, ο ηχος ειναι βαρυς κ χορταστικος, το γκαζι υπεραρκετο αλλα θα μπορεσω να πω περισσοτερα γι αυτο μετα το στρωσιμο.

σε γενικες γραμμες ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος!

Καλορίζικο

Τα ξεπέρασες τα 60?

Link to comment
Share on other sites

51500 με τα εξτρα που ειχε

δεν πληρωσα φορο πολυτελειας κ αυξημενο φπα γιατι το αμαξι ηταν εκτελονισμενο κ ετοιμο

Link to comment
Share on other sites

51500 με τα εξτρα που ειχε

δεν πληρωσα φορο πολυτελειας κ αυξημενο φπα γιατι το αμαξι ηταν εκτελονισμενο κ ετοιμο

50.690 έχει βασική τιμή το 3θυρο dsg!

Από έξτρα τι έχεις?Ηλιοροφή,καθίσματα,dcc(?)?

¶κυρο,τώρα είδα που έγραφες περί φπα

Σε καλή τιμή το πήρες

Όμορφο αμαξάκι!Καλές βόλτες!

Edited by turistas
Link to comment
Share on other sites

51500 με τα εξτρα που ειχε

δεν πληρωσα φορο πολυτελειας κ αυξημενο φπα γιατι το αμαξι ηταν εκτελονισμενο κ ετοιμο

Καλορίζικο, απίθανο και dsg. Εξαιρετική αγορά. Μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

γιωργο εδω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showforum=139

μπορεις να μας κανεις μια αναλυτικη παρουσιαση του αυτοκινητου σου

καλοταξιδο κ απο μενα

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο καλοταξιδο και πυροβολα ο,τι βρεις μπροστα σου (αφου το στρωσεις)...αφου ειχες mkv gti τοτε εισαι υποψιασμενος για το τι γινεται με αυτα τα μοτερ αν και εχουν αρκετες διαφορες μεταξυ τους...περιμενουμε φωτο sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο φίλε και να το χαίρεσαι........ Επίσης, χαρά στο κουράγιο σου που έδωσες τόσα χρήματα. Από τη μία είναι η εποχή δύσκολη, σύμφωνα με αυτά που μας παρουσιάζουν κάθε μέρα και από την άλλη μου φαίνεται ότι είναι πολλά τα χρήματα για το Golf. Δε λέω γαζώνει αλλά.............. Και φαντάσου ότι αυτό το λέω εγώ που έχω τρελό σκάλωμα με τα Golf. Σχετικά με τα χρήματα, τα λέω αυτά μη γνωρίζοντας την οικονομική σου κατάσταση. Αν τώρα αυτά τα χρήματα δεν πρόκειται να σου λείψουν μαγκιά σου.

Link to comment
Share on other sites

Απο την ερευνα που εκανα για την ωρα μονο προγραμμα υπαρχει για το R και αναμονη

για εξατμιση απο milltek k MTM. Μιλησα σημερα με Milltek αγκλιας κ ειναι στην φαση της δοκιμης της εξατμισης στο αυτοκινητο τους πριν την βγαλουν στην αγορα, κατι που υπολογιζουν να γινει σε 4 βδομαδες αφου πρωτα φυσικα τελειωσουν οι δοκιμες.

'μερικοι' ..λενε οτι το προγραμμα που δινουν ΜΤΜ κ ΑΒΤ ειναι το ιδιο με του GTI V κ δεν ταιριαζει απολυτα στο R !? Αν ξερει κανεις ας μας πει γιατι ενδιαφερομαι. Ευχαριστω

καλοταξιδο το εργαλειο πολυ ωραιο ειναι και γλυτωσες και καμμια 10000 ευρω γιατι ειχα δει στη αντιπροσωπια ενα πριν ενα μηνα με τον ιδιο ακριβως εξοπλησμο και ειχα 62000 χιλιαρικα!για βελτιωση(προγραμμα και εξατμιση) υπαρχει και η B&B αλλα δεν ξερω αν υπαρχει Ελλαδα

http://www.bb-automobiltechnik.de

http://www.youtube.com/watch?v=5IaTOGU-W-c&feature=related

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

καλοταξιδο το εργαλειο πολυ ωραιο ειναι και γλυτωσες και καμμια 10000 ευρω γιατι ειχα δει στη αντιπροσωπια ενα πριν ενα μηνα με τον ιδιο ακριβως εξοπλησμο και ειχα 62000 χιλιαρικα!για βελτιωση(προγραμμα και εξατμιση) υπαρχει και η B&B αλλα δεν ξερω αν υπαρχει Ελλαδα

http://www.bb-automobiltechnik.de

http://www.youtube.com/watch?v=5IaTOGU-W-c&feature=related

σε ευχαριστω φιλε για τις ευχες.

αυτη η εταιρεια νομιζω δεν υπαρχει ελλαδα, αλλα γενικα σκεφτομαι να προτιμησω κατι αρκετα επωνυμο για να υπαρχει καποια σοβαρη εγκυηση απο πισω μιας κ το αμαξι ειναι κ σχετικα μεγαλης αξιας και δεν θελω να ρισκαρω πολυ.

βασικα σκεφτομαι για προγραμμα-εξατμιση-εισαγωγη κ τπτ αλλο, τα οποια ετσι κ αλοιως ειναι υπεραρκετα.

επειδη με tuning δεν εχω ασχοληθει ποτε, σε γενικες γραμμες με ποια σειρα πρεπει να γινουν οι μετατροπες αυτες? παιζει ρολο η βαζεις οτι θες πρωτο?

Link to comment
Share on other sites

βασικα σκεφτομαι για προγραμμα-εξατμιση-εισαγωγη κ τπτ αλλο, τα οποια ετσι κ αλοιως ειναι υπεραρκετα.

επειδη με tuning δεν εχω ασχοληθει ποτε, σε γενικες γραμμες με ποια σειρα πρεπει να γινουν οι μετατροπες αυτες? παιζει ρολο η βαζεις οτι θες πρωτο?

Ότι θέλεις βάζεις πρώτο

Προσωπικά βάλε όλα τα περιφερειακά που θέλεις και μετά το πας για προγραμματισμό

Edited by turistas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.