Jump to content
midkin

Φρένα 4Πίστονα Ή 6Πίστονα

Recommended Posts

καλησπερα , εχω ενα golf tsi και του εχω βαλει 17 αρες ζαντες απο το gt , σκεφτομαι να του βαλω τα brembo gt με δισκο 328Χ28, θα χωρεσουν στην ζαντα ? τα εχει βαλει καποιος ?

Σαν διαμετρος χωραει, στο μεσα-εξω θελει προσθηκες

Link to comment
Share on other sites

θελω την μεγαλη δαγκανα της brembo τα gran turismo ...

μπορεις να "φτιαξεις" ενα δυνατο διαιρουμενο κιτακι brembo σε εναν καλο (κ γνωστη)

μαστορα κ να μην χρειαστεις προσθηκες.

απ τα μαμησια κ τα HI SPEC, D2, XYZ ειναι πραγματικα πολυ καλυτερα, αλλα δεν συγκρινονται

με BREMBO! ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΕΡΝΕΙΣ....

Link to comment
Share on other sites

πόσο κόστισαν τα brembo?midkin photo έχεις να δω για ποια λες?

Η τιμή της brembo είναι fix πανελαδικά στα 1960 Euro. Αν το ψάξεις μπορείς να τα πάρεις και με 1.500 euro.

1298625591-1912.jpg

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

είναι τα gran turismo?με διαιρουμενες ειανι καλυτερα?

Είναι τα Gran Turismo 330x28. Τα διαιρούμενα βγαίνουν σε 328x28 και εννοείται πως είναι καλύτερα λόγο του μικρότερου βάρους τους. Τιμή άστο καλύτερα...2.500-2.800 Euro περίπου.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=155099&highlight=stoptech+bbk τα καλυτερα πιο ελαφρια απο τα απλα brembo!και πιο μελετημενα!μονο τα με τα διαιρουμενα συγρινονται!και καλυτερη τιμη!τα βαζουν σε porsche για βελτιωση!
Link to comment
Share on other sites

http://www.golfmkv.c...ht=stoptech+bbk τα καλυτερα πιο ελαφρια απο τα απλα brembo!και πιο μελετημενα!μονο τα με τα διαιρουμενα συγρινονται!και καλυτερη τιμη!τα βαζουν σε porsche για βελτιωση!

Για να καταλάβω... μόλις έβγαλες τα stoptech καλύτερα και ελαφρύτερα από τα Brembo ?

:smile: :p:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

κορυφαια φρενα τα stoptech, σε συγκριση με τα brembo ομως ειναι και αναλογα το μοντελο..ενταξη μην κοιταμε τις μαπα σειρες τις brembo junior kit &gran turismo,εχει και η brembo την αξια της.παντος κορυφαια φρενα για μενα ειναι τα alcon μετα stoptech και μετα brembo..

http://www.gtrblog.com/tag/alcon/

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω... μόλις έβγαλες τα stoptech καλύτερα και ελαφρύτερα από τα Brembo ?

:shocked::super::laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

σου απαντησαν απο τα brembo που συζητανε εδω ειναι καλυτερα.μετα παμε καλυτερο stoptech με αλλο κιτ brembro.ειναι καλυτερα σχεδιασμενα για το abs σου και ελαφρυτερα παντα μιλαμε για ιδια κατηγορια τιμης και αφου δεν θα βαλεις τα διαιρουμενα brembo τα stoptech ειναι κατα πολυ καλυτερα και στο εξωτερικο τα ξερουν εχει μεγαλη παραδοση.στο παν και τα παιδια απο κατω.απλα στη ολοι εδω που ζουμε ξερουν εναν ονομα :φιλικα παντα

παιδια 5mm αποστατης τη κακο μπορει να κανει στο αμαξι?και γιατι ολοι δεν θελουν αποστατες?

+ αν δεν βαλεις αποστατη και ειναι αρκετα κοντα στη ζαντα πειραζει?και γιατι

Link to comment
Share on other sites

σου απαντησαν απο τα brembo που συζητανε εδω ειναι καλυτερα.μετα παμε καλυτερο stoptech με αλλο κιτ brembro.ειναι καλυτερα σχεδιασμενα για το abs σου και ελαφρυτερα παντα μιλαμε για ιδια κατηγορια τιμης και αφου δεν θα βαλεις τα διαιρουμενα brembo τα stoptech ειναι κατα πολυ καλυτερα και στο εξωτερικο τα ξερουν εχει μεγαλη παραδοση.στο παν και τα παιδια απο κατω.απλα στη ολοι εδω που ζουμε ξερουν εναν ονομα :φιλικα παντα

παιδια 5mm αποστατης τη κακο μπορει να κανει στο αμαξι?και γιατι ολοι δεν θελουν αποστατες?

+ αν δεν βαλεις αποστατη και ειναι αρκετα κοντα στη ζαντα πειραζει?και γιατι

Πίστεψε με, ξέρω όλα τα kit φρένων και τις αποδόσεις τους. Δεν είμαι από αυτούς που ξέρουν μια μάρκα και την πιπιλίζουν.

Link to comment
Share on other sites

ποσα αλογα το εχεις το αμαξι φιλε και δεν μπορεις να σταματησεις και χρειαεσαι φρενα??εγω 350 αλογα το ειχα με μονοπιστονα απο s5 και ητανε υπερ αρκετα!τωρα ειμαι γυρο στα 240 και εχω απο το s3 παλι μονοπιστωνα αλλα με μικροτερο εμβολο..σπας τον σβερκο σου στο φρεναρισμα...κρατα τα λεφτα σου παλικαρι μου,ερχοντε δυσκολες μερες θα τα χρειαστεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.