Jump to content
playmaker

Τοποθετηση Ic

Recommended Posts

Συνολικά 2 σφικτήρες και 2 βίδες για τα κολάρα. Πρέπει να ξέρεις όμως ότι ίσως χρειαστείς και βίδες από το Audi S3 για το πέρασμα του intercooler (δεν περιέχονται στο κουτί όταν παραγγέλνεις το S3 intercooler).

Για τα κολάρα Στέλιο δεν φτάνουν οι σφικτήρες;Οι 2 βίδες που ακριβώς χρειάζονται;

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Για τα κολάρα Στέλιο δεν φτάνουν οι σφικτήρες;Οι 2 βίδες που ακριβώς χρειάζονται;

Δύο κολάρα με τις βίδες τους εννοούσα. :whistling:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τα βγαζω ολα 1 1 και στο ψυγειο του air condition απλα βγαζω βιδες το κουναω αλλα δεν το ξεσυνδεω απλα καπιος η κατι το κραταει κοντα στη θεσι του για να μη κοπει τιποτα..επισης φιλε λιονο τα κολαρα μοθ ποσο τα κοβω?τα κοβω και μετα βαζω σφιχτηρα πιο κατω σωστα?

πολύ καλή λύση είναι η λύση που έγινε στον STELIOS_GOLF 6 TSI , σκαμπό κι αν είναι χωρίς ροδάκια πιο μεγάλη σταθερότητα θα έχεις

diaf12.jpg

2pt6v00.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή λύση είναι η λύση που έγινε στον STELIOS_GOLF 6 TSI , σκαμπό κι αν είναι χωρίς ροδάκια πιο μεγάλη σταθερότητα θα έχεις

10% warn παρακαλώ στον Speedy για την αναδημοσίευση φωτογραφιών χωρίς να έχει τα πνευματικά δικαιόματα. :whistling:

Για την αλλαγή δες εδώ το post #81 και #90 : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35436&st=80

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Mpορει καποιος να μου πει τι χρειαζομαι απο εχτρα?θα το βαλω μονος μια απο αυτες τις μερες!τις βιδες που τις βρισκω πως τις ζηταω?και 2 σφηκτηρες?

Link to comment
Share on other sites

Nα βάλω πρώτα το i/c και μετά το πρόγραμμα ή δεν παίζει ρόλο?

Βάλε όποιο θες πρώτο δεν παίζει ρόλο. Κάποιοι λένε ότι "χάνεις" όταν έχεις το αμάξι μαμά με s3 intercooler αλλά εγώ δεν παρατήρησα καμία διαφορά προς το χειρότερο, το αντίθετο μάλιστα (κυρίως στις υψηλές στροφές).

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Nα βάλω πρώτα το i/c και μετά το πρόγραμμα ή δεν παίζει ρόλο?

Αν είναι για custom πρόγραμμα βάλε πρώτα i/c να μην κάνεις διπλό δρομολόγιο,δλδ βάζεις πρόγραμμα μετά i/c και μετά ξαναπάς για ρύθμιση ενώ αντίστροφα...

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα βαλε revo να χεις το κεφαλι σου ισυχο κ ασε τα custom.και στην ιδια φαση ημουν πριν καιρο αλλα τελικα εβαλα revo.εγγυηση.ασε τα custom κ βαλε κατι επωνυμο κ δοκιμασμενο απο αξιοποστες εταιριες.οχι πως της overload δεν ειναι καλο...

Edited by sonakias
Link to comment
Share on other sites

απλά φοβάμαι ότι με το Ρέβο δεν θα εκμεταλλευτώ καθόλου τα πειφερειακά που έχω αλλάξει.

Το άλλο μέλος που έχει revo(νομίζω) είναι στα 230+(??)

Παραπάνω κατα πολύ δύσκολα να πας

Link to comment
Share on other sites

απλά φοβάμαι ότι με το Ρέβο δεν θα εκμεταλλευτώ καθόλου τα πειφερειακά που έχω αλλάξει.

Revo stage 2 άμα βάλεις μια χαρά θα τα εκμεταλλευτείς τα περιφερειακά που έχεις βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Revo stage 2 άμα βάλεις μια χαρά θα τα εκμεταλλευτείς τα περιφερειακά που έχεις βάλει.

+1 Δεν είναι και λίγο το Revo stage 2 + την ασφάλεια της μεγάλης εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

καλα παιδια οκ.

δεν εχω να κερδισω τπτ απο κανεναν.. αλλα αν γινει κατι "κακο" με Revo πανω θα σας πληρωσει η cargate?

απο τι στιγμη που δεν δινει κανεις γραπτη εγγυιση εκ των παραπανω ειναι θεμα επιλογης.

εκτως αν το περασεις σε αντιπροσωπεια vw και εχεις απο εκει καλυψη

δεν εχουν γινει και λιγα με ρεβο. ουτε λιγα με costum.

οποτε ο καθενας οτι επιλεξει αναλογα με τις αναγκες του και κατα ποσο χρονο εχει να διαθεσει ωστε να φερει το αμαξι στα "μετρα του" με ενα costum. η καποιος που απλα θελει να περιμενει το adaptation και τα 10 λεπτα για το περασμα ενως fix remap

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Sorry γιατί ξεκίνησα μια σειρά οφφ τόπικ, αλλά οι επίσημες αντιπροσωπείες βάζουν Ρέβο 2ο στάδιο? Αν βάλω Ρέβο θα το βάλω μονο σε επίσημο, αλλιώς δεν έχει νόημα η δήθεν εγγύηση και βάζω Overload...

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και το i/c επιτέλους. Μπορώ να πω πως έχει πιο σταθερή αποδοση το μοτέρ μου. Σήμερα που ψήνει έκανα κάτι χαζοανοίγματα και μου πήγαινε καλύτερα από όσο πηγαίνει κανονικά με τέτοιες θερμοκρασίες.

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Με γεια!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Προφανώς αντιμετωπίζεται καλύτερα με το νέο i/c η πτώση στις υψηλές στροφές που έχει μαμά με τις ζέστες, γιατί εγώ εκεί εντοπίζω μια πτώση στα tsi ενώ ο κομπρέσορας γαζώνει κανονικά, από 4.000 στροφές και πάνω (εκεί που δουλεύει το τούρμπο δηλ.) είναι λίγο "γεια σας και δεν έχουμε όρεξη" η κατάσταση με το μοτέρ!!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και το i/c επιτέλους. Μπορώ να πω πως έχει πιο σταθερή αποδοση το μοτέρ μου. Σήμερα που ψήνει έκανα κάτι χαζοανοίγματα και μου πήγαινε καλύτερα από όσο πηγαίνει κανονικά με τέτοιες θερμοκρασίες.

Καλώς ήρθες στο Club των S3 ιντερκουλεράκιδων. :)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν βαλει καμια πληροφορια?:o

εγω εχω ενα golf tsi gt με προγραμμα revo stage 1 εξατμιση blue-flame ολοσομη και εβαλα idercooler απο το καινουριο s3 μπηκε κουτι η αγορα του ειναι 330 ευρο και το εβαλα στη seat με 100 ευρο μαστορηκα σε 2 ωρες ημουν ετοιμος.....

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα golf tsi gt με προγραμμα revo stage 1 εξατμιση blue-flame ολοσομη και εβαλα idercooler απο το καινουριο s3 μπηκε κουτι η αγορα του ειναι 330 ευρο και το εβαλα στη seat με 100 ευρο μαστορηκα σε 2 ωρες ημουν ετοιμος.....

Με γειά. Για πες μας, παρατήρησες καμία διαφορά ?

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Ποιο i/c απο το καινουργιο το S3 :rofl: εχει μεταλλικες τις ακρες του, μηπως μπορειτε να μου δωσετε κωδικο απο το ΕΤΚΑ και μια τιμουλα κατα προσεγγιση αν ειναι ευκολο? new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.