Jump to content
GOLFiiiGT

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΗΓΗ Αυτοκινήτου

???? ????? ? ????T??? ????  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Έχω το παλιό CDX MP70 της Sony (ίσως το τελευταίο καλό μηχάνημα από Sony) αλλά ψηφίζω:

1) Pioneer

2) Alpine

3) Clarion

σωστος. τα εβαλες και με τη σωστη σειρα. αν μιλουσαμε για οθονες θα τα εβαζα αναποδα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε..............να λείπω εγώ απο εδώ... :thumbsup:

Λοιπόν...αν και μέσα στα λημέρια της Blaupunkt... ;) φτιάχνομαι περισσότερο με τα Alpine, γιατί:

1. Αρκετά καλύτερη απόδοση και λεπτομέρεια

2. Κυριλέ και ταυτόχρονα high end φινίρισμα...για όσους με καταλαβαίνουν... :lol:

Αυτά για την ώρα

Keep On Groovin

post-1668-1118355545_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το DEH P80MP της PIONEER αλλά τελικά αποδείχθηκε πολύ ακριβό!Τίποτα το ιδιαίτερο για 500 ¤.

Τώρα σκέφτομαι να αλλάξω τα ηχεία απο τη μαμά του GOLF V μου και να βάλω κατι καλύτερο! Πίσω δεν σκεφτομαι να βάλω...

Link to comment
Share on other sites

Κερδοσκόπος αλλά..στην επαρχία δεν υπαρχει ο ανταγωνισμός καοι επιλογες της Αθήνας...Δυστυχως για μας...Το είχα βρει και στο νετ 350¤ αλλά αυτός εκτός από την τοποθέτηση μου έδειξε λειτουργίες κλπ και ότι χρειαστώ είναι δίπλα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Anyway, δεν σου άρεσε ο ήχος του? Είναι απίστευτα καλό! Με αυτό το μηχάνημα μερικοί κατεβαίνουν σε διαγωνιζμούς! Δεν πιστεύω με τα μαμά ηχεία να περίμενες κάτι το εξωπραγματικό από μία πηγή

Link to comment
Share on other sites

To ΜP80 της Pioneer θεωρείται από τα πλέον αξιόπιστα και "καλά" μηχανήματα της αγοράς μήπως τα ηχεία σου είναι για πέταμα;

Σου προτείνω ένα διαιρούμενο σετ 2 δρόμων μπροστά και ένα sub πίσω

Link to comment
Share on other sites

Tωρα είμαι σε διαπραγματεύσεις με τον desιbel για να αλλα΄ξουμε τα πάντα στο αυτοκινητο!!!!!

Μάλλον είναι από τα μαμα ηχεία και απο την τρελα μου να βάλω οθόνη!!!!!Το mp80 είναι πάρα πολύ καλό αλλα δεν έχει οθόνη!!!!

Τόσο υποκειμενικά!

Θα βρούμε με τον decibel ότι καλύτερο νομίζω!!

Edited by amnik
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντα ήταν, είναι και θα είναι η Pioneer! Βγάζουν πολύ λίγα προβλήματα και έχουν πολύ καλή ένταση ακόμα και με τα χειρότερα ηχεία!

Συμφωνώ απόλυτα για το θέμα PIONEER. CLARION και ALPINE είναι και αυτές από τις κορυφαίες που κυκλοφορούν.

Link to comment
Share on other sites

pioneer απο τα καλυτερα για μενα και σκεφτομαι να αλλαξω το ηδη γερασμενω μου με το καινουργιο p80.φοβερο mp3 player και πολυ μουρατο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ψηφίζω Nakamichi!! worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Αν και έχω Pioneer ηχοσύστημα θεωρώ τα Nakamichi κορυφαία σε όλους τους τομείς!!!Και εξηγώ...

Τα Nakamichi έχουν τα κορυφαία κυκλώματα σε ηχοσύστημα αυτοκινήτου.Μπορεί να μην παίζει τα αντεγραμμένα Cd's να είναι δύστροπο στις ρυθμίσεις αλλά παιδιά η ΠΟΙΟΤΗΤΑ κάνει τη διαφορά!!Τα κυκλώματά του είναι ότι καλυτερο μπορεί να βγάλει η βιομηχανία!Ουδέτερος ήχος,δυνατά μπάσα,εξαιρετικά μεσαία και πρίμα χωρίς τη χρήση ενισχυτή.(Υπάρχουν μοντέλα που δεν έχουν καν ενσωματωμένο ενισχυτή).Καμία σχέση με Pioneer,Alpine κτλ. Γι'αυτό άλλωστε κάνουν και υπερ-τριπλάσια και βάλε χρήματα!Η κατηγορία είναι Hi-End. :D

Για εμάς τους κοινούς θνητούς, τα καλύτερα κονσουμεράδικα ηχοσυστήματα είναι της Pioneer - Alpine. Οι μάρκες αυτές κατατάσσονται στην ίδια θέση για το λόγο ότι είναι εξίσου καλές σε διαφορετικούς όμως τομείς. Η Pioneer απλά... δεν παίζεται στον τομέα των ρυθμίσεων surround,bass management, ισοστάθμισης κτλ με αποτέλεσμα να είναι πρώτη επιλογή σε όλους μας αλλά και σε εγκαταστάτες ηχοσυστημάτων.Όχι ότι πάνε πίσω στον ήχο αλλά υπολοίπονται 1- 2 κλίκ από τα Alpine.Όσο για το player τους...απλά από τα κορυφαία που υπάρχουν (παίζει ακόμα και DVD mp3 σε κάποια μοντέλα)!!Όχι γρατζουνίσματα,όχι σταματήματα σε κάθε λακούβα!!Μιλάμε για ποιότητα!!

Όσο για τα Alpine, δίνουν τα ρέστα τους στον τομέα της ΑΚΟΥΣΤΙΚΗΣ!!!Όχι οι άπειρες ρυθμίσεις του Pioneer αλλά επιχρυσωμένες έξοδοι για Sub,ενισχυτές και ότι άλλο σου κατέβει!!Βγάζει ήχο πολύ καλό!

Απο εκεί και κάτω,θεωρώ ότι όλες οι άλλες μάρκες απλά προσπαθούν να πιάσουν τις Pioneer - Alpine!Δεν κατηγορώ τις άλλες μάρκες.Απλά δεν δίνουν τόσο μεγάλη σημασία στα σημεία που θα έπρεπε.Βέβαια υπάρχουν και περιπτώσεις που μεμονομένα μοντέλα της Blaupunkt, Jvc κτλ βγάζουν πολύ καλό ήχο αλλά στις περισσότερες απλά είναι κάτω του μεσου όρου. withstupid.gif

Σόρρυ παίδες για την πολυλογία,αλλά είναι ... πώρωση!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

;)

Εγώ πάλι ψηφίζω Nakamichi!! worthy.gif  worthy.gif  worthy.gif

Αν και έχω Pioneer ηχοσύστημα θεωρώ τα Nakamichi κορυφαία σε όλους τους τομείς!!!Και εξηγώ...

Τα Nakamichi έχουν τα κορυφαία κυκλώματα σε ηχοσύστημα αυτοκινήτου.Μπορεί να μην παίζει τα αντεγραμμένα Cd's να είναι δύστροπο στις ρυθμίσεις αλλά παιδιά η ΠΟΙΟΤΗΤΑ κάνει τη διαφορά!!Τα κυκλώματά του είναι ότι καλυτερο μπορεί να βγάλει η βιομηχανία!Ουδέτερος ήχος,δυνατά μπάσα,εξαιρετικά μεσαία και πρίμα χωρίς τη χρήση ενισχυτή.(Υπάρχουν μοντέλα που δεν έχουν καν ενσωματωμένο ενισχυτή).Καμία σχέση με Pioneer,Alpine κτλ. Γι'αυτό άλλωστε κάνουν και υπερ-τριπλάσια και βάλε χρήματα!Η κατηγορία είναι Hi-End. :D

Για εμάς τους κοινούς θνητούς, τα καλύτερα κονσουμεράδικα ηχοσυστήματα είναι της Pioneer - Alpine. Οι μάρκες αυτές κατατάσσονται στην ίδια θέση για το λόγο ότι είναι εξίσου καλές σε διαφορετικούς όμως τομείς. Η Pioneer απλά... δεν παίζεται στον τομέα των ρυθμίσεων surround,bass management, ισοστάθμισης κτλ με αποτέλεσμα να είναι πρώτη επιλογή σε όλους μας αλλά και σε εγκαταστάτες ηχοσυστημάτων.Όχι ότι πάνε πίσω στον ήχο αλλά υπολοίπονται 1- 2 κλίκ από τα Alpine.Όσο για το player τους...απλά από τα κορυφαία που υπάρχουν (παίζει ακόμα και DVD mp3 σε κάποια μοντέλα)!!Όχι γρατζουνίσματα,όχι σταματήματα σε κάθε λακούβα!!Μιλάμε για ποιότητα!!

Όσο για τα Alpine, δίνουν τα ρέστα τους στον τομέα της ΑΚΟΥΣΤΙΚΗΣ!!!Όχι οι άπειρες ρυθμίσεις του Pioneer αλλά επιχρυσωμένες έξοδοι για Sub,ενισχυτές και ότι άλλο σου κατέβει!!Βγάζει ήχο πολύ καλό!

Απο εκεί και κάτω,θεωρώ ότι όλες οι άλλες μάρκες απλά προσπαθούν να πιάσουν τις Pioneer - Alpine!Δεν κατηγορώ τις άλλες μάρκες.Απλά δεν δίνουν τόσο μεγάλη σημασία στα σημεία που θα έπρεπε.Βέβαια υπάρχουν και περιπτώσεις που μεμονομένα μοντέλα της Blaupunkt, Jvc κτλ βγάζουν πολύ καλό ήχο αλλά στις περισσότερες απλά είναι κάτω του μεσου όρου. withstupid.gif

Σόρρυ παίδες για την πολυλογία,αλλά είναι ... πώρωση!!! :)  :wub:

ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΠΑΝΑΣΟΝΙΚ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΧΩ ΤΗΝ CQDFX666 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω το JVC KD-R311 mp3/wma (νομίζω έτσι λέγετε) που μου το έβαλε η αντιπρώσοπεία και ειναι πολύ καλό! Η πλάκα είναι πως πρίν λιγες μέρες έψαχνα να βρω τον τηλεχιρησμό του σε κατι μαγαζιά εδω στο Ηεράκλειο κ ο ενας μου ειπε 30 ευρο να το παραγγειλει απο Αθήνα ο αλλος μου λεει οτι αυτο το μοντέλο δεν πέρνει τηλεχηρησμό (και μου είπε κιόλας οτι αν βρώ γιατι του επεμηνα οτι περνει, να του το παω κ θα μου δώσει λεει οτι θελω απο το μαγαζι) κ ο τρίτος μου το εδειξε ο ανθρωπος κ το δοκίμασα κιόλας με 20 ευρο.. Τώρα να το πάρω να το παω στον αλλο να μου βάλει τα πίσω ηχεία που θέλω?? :Ρχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

νομιζω και εμεις το εχουμε 30 ευρω στο μαγαζι το τηλεχειρηστηριο.τωρα ποιος σου ειπε οτι δεν παιρνει δεν ξερω.anyway υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να το εχουμε δωσει εμεις το jvc σου στην καρεντα γιατι απο εμας παιρνει μηχανιματα.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εγω παραγγειλα οθονη 2 ντιν της kenwood απο τις καλυτερες απο οτι μου ειπανε και γιαυτο εχω βαλει αγγελια το pioneer που ειχα,θα την δειτε την οθονη συντομα σε ενα απο τα meeting ...αμει και δερνει!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
...Mexri kai kompresion exei gia na pernas ton ixo mesa apo simpiesti!!

PIONEER FOR EVER!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Αυτό έστι όπως το λες δεν είναι και απαραίτητα καλό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.