Jump to content
Tolis-edition30

6Πιστονα Porsche Σε Gti 5

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.ηθελα κ εγω την γνωμη σας μιας κ σκεφτομαι να αλλαξω φρενα στο edition 30 που εχω.βρηκα στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* 6πιστονα porsche αλλα το σκεφτομαι παρα πολυ για να τα παρω μην μπλεξω.εχει βαλει κανενας τετοιου ειδους σετ? μπλεξιμο? να το ξεχασω κ να ψαξω καλυτερα για σετακι απο S3 κ να εχω το κεφαλι μου ησυχο? κ κυριως να μην ξεφυγω στα λεφτα.το αυτοκινητο φοραει 18αρες BBS co ET51 κ δεν θελω να τις αλλαξω.τα φωτα σας παρακαλω!!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τις δαγκανες θες μονο??καλα σε ετ51 δεν βαζεις τπτ απο τετοια..μονο αν βαλεις αποστατες η αλλαξεις ζαντες.

Link to comment
Share on other sites

με 360 δισκο θα τις βαλεις(διαιρουμενες καμπανες).τα 18αρια και με αυτο το ΕΤ ειναι...μικρα.θα χρειαστεις οπωσδηποτε αποστατες.υπολογισε το μεγαλο κοστος των δισκων(δεν γνωριζω ποσο ακριβως) και των τακακιων(αυτο το γνωριζω.260 ευρω.αουτς..)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις από cupra σε μια seat και να καθαρίσεις!

Link to comment
Share on other sites

ξερεις περιπου τιμη?επισης εχω ακουσει οτι ειναι πολυ βαρια,αληθεια?κ τι προβλημα θα εχω?

Προσθέτεις κιλά στην μη αναρτούμενη μάζα.

1) Θα δυσχεραίνουν οι επιδόσεις (επιταχύνσεις).

2) Θα αλλάξει η συμπεριφορά γιατί αλλάζει το ζύγισμα σε μπροστινό - πίσω άξονα (βάζεις αρκετό βάρος στον ήδη επιβαρυμένο μπροστινό άξονα).

Αν κάνω λάθος διορθώνει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι φρενα να βαλω για να εχω ησυχο το κεφαλι μου?(δεν παω πιστα)

Εγώ προτείνω Willwood. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτά και έχουν πολύ καλή τιμή.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

TA φρένα του s-3 είναι 7.5 κιλά με τα σωληνάκια χωρίς δισκοπλακα μόνο δαγκάνες

Είναι ίδια με cupra ,

Επισείεις το βάρος το όπιο έχουν είναι κεντραρισμένο με το μουαγιε ,, δεν θα τρέμουν με τίποτα ,σε συνθήκες πίεσης,

Την Παρασκευή το πρωί δοκίμασα ένα σετ alcon galfer σε s-3 με 6 pot σε εργοστασιακή δισκοπλακα

Σου μεταδίδει Τρελή διάφορα σε αίσθηση στο τιμόνι με την alcon 2,7 είναι το βάρος της κάθε δαγκάνας , επίσης δεν τρέμουν λόγο ότι έχει της εργοστασιακές δισκοπλακες ,,,

( σήμερα θα δοκιμάσω πλευστές δισκοπλακες ??? 365 με ap – racing , οτι καλύτερο υπάρχει σε φρένο με σωλήνες ψύξεις ,,, ο φίλος που θα έρθει για την τοποθέτηση έχει ένα vw golf 2 με abf - 4 throttle ,,, ohlins socks , και 02Α κιβώτιο ,, )

Παντός εάν είσαι οδηγός που δεν ασχολείσαι με στροφές και χρονόμετρα , και θες ένα καλύτερο φρενάρισμα στα πολλά χιλιόμετρα με περισσότερη διάρκεια βαλε s-3 .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.