Jump to content
hagi

Τι μεμβράνες να προτιμήσω?

???? ????? ???? ?? ????? ??? ? "????????" ???????? ??? ??????????  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ΜΑΓΚΕΣ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗ LLUMAR ΣΤΑ 206 ΕΥΡΩ!ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΨΙΛΟΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ!ΕΒΑΛΑ ΣΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ - ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ , ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΝΟ ΦΙΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΚΤΕΟ!ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΕΛΙΚΑ!ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΗΛΙΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έχω βάλει Foliatech εδώ και 10 χρόνια και είναι αστέρι τα φιμέ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες θα παραγγειλω ενα polaki 5θυρο τις επομενες μερες (δλδ μετα τα μεσα μαρτιου)κ θελω να παω καπου να βαλω φιμε.ειμαι απο επαρχια κ μενω γλυφαδα οταν ερχομαι αθηνα.Εχουμε κανα καλο μαγαζι εκει να παω?Δηλαδη γενικως στα νοτια προαστεια τι εχετε να μου προτεινετε?θελω σιγα σιγα να προγραμματιζω τις δουλειες μου κ να ξερω τι θα κανω κ που κ πως κλπ..δεν ειναι οτι επειγομαι αυριο φυσκα!απλα επειδη εχω δει κακες δουλειες σε φιμε κ επειδη το να μπλεκεις με μαστορους ειναι τραγικο,θελω να το ψαξω πολυ..

Μαλλον για 3Μ λεω αλλα θα το δω κ αυτο,αναλογα τι υπαρχει νοτια..

Link to comment
Share on other sites

παρτο με το καλο και τα ξαναλεμε.κατι θα βρεθει μην σε αγχωνει :yahoo:

Ρωταω απο τωρα γιατι ειμαι αναμεσα σε 3 αντιπροσωπειες να παω να το παρω (οποιος κανει την καλυτερη προσφορα),κ αλλοι συνεργαζονται με μαγαζια εξω,αλλοι οχι,κ επειδη εγω ειμαι απο τους ανθρωπους που δε πανε ποτε συνεργειο για κανεναν λογο (με τους ιαπωνες ειχα καλομαθει τοσα χρονια),θα προτιμησω να μου τα βαλει ενας συνεργατης μιας αντιπροσωπειας κ οταν θα το παραλαβω ναναι ολα ετοιμα πανω.

Ομως επειδη στο νομο που μενω δεν εχουμε καλα μαγαζια,τα λιγα που ξερω οτι υπαρχουν (δεν ξερω κ πολλα για τα φιμε γενικως οποτε απο 5 φιλους που εχω ακουσει εχουν παει σε αλλες πολεις για φιμε) λεω αν καταληξω να παραγγειλω το αμαξι απο εδω να παω αθηνα για φιμε.αλλιως θα του πω πανε βαλτα οπου εχεις εσυ συνεργασια να τελειωνουμε.

Link to comment
Share on other sites

πιο σκουρα,να μην φαινεσαι και νομιμη δεν γινονται ολα μαζι.δεν θα φαινεσαι αλλα θα ειναι παρανομη.αν δεν κανω λαθος ολες οι βαθμιδες παρανομες ειναι ουτως ή αλλως απλα με κατι πολυ σκουρο προκαλεις την τυχη σου.

Link to comment
Share on other sites

με χαρτί γιατρού οτι πχ έχουμε ευαισθησία στα μάτια γίνεται τίποτα? επίσης, ξέρει κανεις καποιο μαγαζι 3Μ στη νεα σμυρνη ή εκει γυρω???

Link to comment
Share on other sites

στην Ν.Σμυρνη τις εβαλα και εγω!στην 3-S

εμεινα πολυ ευχαριστημενος.http://www.3-s.gr/

Link to comment
Share on other sites

είχα δει οτι είχαν μεμβρανες αλλα ελεγα οτι δεν θα εκαναν καλη δουλεια γιατι νομιζα οτι ηταν ηλεκτρολογοι η κατι τετοιο! ποσο τις ειχες βαλει αν επιτρέπεται??

Link to comment
Share on other sites

μου εκανε εκπτωση...170 νομιζω της 3Μ γνησιες φυσικα.ειναι ηλεκτρονικοι αλλα κανουν και αλλες δουλειες οπως και μεμβρανες.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

μονο με ραντεβου κλεινει...τις εχω περιπου 1μιση χρονο και ειναι αψογες σαν υλικο κα σαν τοποθετηση.

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα στο μαγαζί που λέγαμε! 185¤ είναι ή 210¤ με πιστωτική και 3 δόσεις

γενικα αν το παζαρεψω λίγο υπαρχει περίπτωση να πέσει κανα 20αρι ακομα?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,πανω κατω οι τιμες ειναι ιδιες.ισως βρεις και φθηνοτερα καπου αλλου 10-15 ευρω αλλα θα ειναι 3Μ;νομιζω ειναι ακριβοτερες ολων.οπως και να 'χει σου εδωσε 2 επιλογες(μετρητα ή καρτα +δοσεις).οποτε εσυ αποφασιζεις καθαρα τι θα κανεις τελικα αν θα τις βαλεις ή οχι.εγω εχω καλυτερη εκπτωση λογω εκπτωσης αλλου κλαμπ,λογω γνωριμιας και λογω μεγαλου τζιρου γενικοτερα καθως εχω φτιαξει πολλα πραγματα στο αμαξι μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα πριν 20 μέρες το πολάκι μου και θέλω να του βάλω μεμβράνες.

Πήγα λοιπόν σήμερα και μίλησα με έναν μάστορα που εμπιστέυομαι όσο αναφορά τη δουλειά του. Έχει βάλει σε αρκετούς γνωστούς μου και μιλάνε όλοι με τα καλύτερα λόγια.

Το θέμα είναι ότι εγώ σκεφτόμουν για 3Μ (αυτές έβαζε για χρόνια) αλλά τώρα άλλαξε και βάζει κάποιες που λέγονται ASWF (ξέρετε τίποτα για αυτές;; ).

Πήγα λοιπόν σήμερα και είδα κάποια δείγματα αλλά η σκουρότητα που μου πρότεινε αυτός, μόνο σκούρο δε μου φαινόταν. Βέβαια άλλο να βλέπεις ενα τζάμι με μεβράνη κρεμασμένο σε ένα τοίχο και άλλο πάνω στο αμάξι. Αυτός μου είπε ότι επειδή το αμάξι είναι άσπρο και με μάυρο εσωτερικό, το αποτέλεσμα θα είναι πιο σκούρο απ'ότι νομίζω. Είχε 4 ήδη σκουρότητας τα οποία μου τα έλεγε, 70αρι, 50αρι, 35αρι και 20αρι. μου πρότεινε το 50αρι. Αλλά δεν ξέρω σε άλλη εταιρία σε τι σκουρότητα αντιστοιχουν.

Δε θέλω να είναι και πίσσα μαύρο βέβαια.

Διάβασα αυτό εδώ το θέμα και απ'ότι είδα οι περισσότεροι ειναι ικανοποιημένοι από τις 3Μ CS-35. Θέλω να ρωτήσω όποιον τις έχει βάλει, αν είχε ποτέ πρόβλημα με το ΚΤΕΟ.

Επίσης αν ξέρετε κάποιο καλό μάστορα για 3Μ στα νότια προάστια (Ηλιούπολη και πέριξ)

Edited by Sorazal
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα πριν 20 μέρες το πολάκι μου και θέλω να του βάλω μεμβράνες.

Πήγα λοιπόν σήμερα και μίλησα με έναν μάστορα που εμπιστέυομαι όσο αναφορά τη δουλειά του. Έχει βάλει σε αρκετούς γνωστούς μου και μιλάνε όλοι με τα καλύτερα λόγια.

Το θέμα είναι ότι εγώ σκεφτόμουν για 3Μ (αυτές έβαζε για χρόνια) αλλά τώρα άλλαξε και βάζει κάποιες που λέγονται ASWF (ξέρετε τίποτα για αυτές;; ).

Πήγα λοιπόν σήμερα και είδα κάποια δείγματα αλλά η σκουρότητα που μου πρότεινε αυτός, μόνο σκούρο δε μου φαινόταν. Βέβαια άλλο να βλέπεις ενα τζάμι με μεβράνη κρεμασμένο σε ένα τοίχο και άλλο πάνω στο αμάξι. Αυτός μου είπε ότι επειδή το αμάξι είναι άσπρο και με μάυρο εσωτερικό, το αποτέλεσμα θα είναι πιο σκούρο απ'ότι νομίζω. Είχε 4 ήδη σκουρότητας τα οποία μου τα έλεγε, 70αρι, 50αρι, 35αρι και 20αρι. μου πρότεινε το 50αρι. Αλλά δεν ξέρω σε άλλη εταιρία σε τι σκουρότητα αντιστοιχουν.

Δε θέλω να είναι και πίσσα μαύρο βέβαια.

Διάβασα αυτό εδώ το θέμα και απ'ότι είδα οι περισσότεροι ειναι ικανοποιημένοι από τις 3Μ CS-35. Θέλω να ρωτήσω όποιον τις έχει βάλει, αν είχε ποτέ πρόβλημα με το ΚΤΕΟ.

Επίσης αν ξέρετε κάποιο καλό μάστορα για 3Μ στα νότια προάστια (Ηλιούπολη και πέριξ)

μη μενεις μονο στις 3μ υπαρχουν κ αλλες εταιριες που ειναι εκσισου καλες και πιο οικονομικες!

εγω εχω μαντικο εδω και 3-4 χρονια και ειναι καινουριες !οσο για το κτεο,αν εχουν πιστοποιηση απο το υπουργειο

(ενα αυτοκολλητακι στο καθε τζαμι) περνανε αερα!

Link to comment
Share on other sites

μη μενεις μονο στις 3μ υπαρχουν κ αλλες εταιριες που ειναι εκσισου καλες και πιο οικονομικες!

εγω εχω μαντικο εδω και 3-4 χρονια και ειναι καινουριες !οσο για το κτεο,αν εχουν πιστοποιηση απο το υπουργειο

(ενα αυτοκολλητακι στο καθε τζαμι) περνανε αερα!

Madico λέω να βάλω και εγώ. Είναι αρκετά καλές πάντως σε 2-3 αμάξια που έχω δει. Και μάλλον πάω για 35άρες, γιατί οι 55άρες παραείναι ανοιχτές και οι 20άρες πολύ σκούρες.

Link to comment
Share on other sites

Madico λέω να βάλω και εγώ. Είναι αρκετά καλές πάντως σε 2-3 αμάξια που έχω δει. Και μάλλον πάω για 35άρες, γιατί οι 55άρες παραείναι ανοιχτές και οι 20άρες πολύ σκούρες.

εγω εχω 35αρες κακι ειμαι μαι χαρα!!χωρις να θελω να σε επιρεασω!κι εχουν κ ολη τη χαρτουρα!!!εγγυηση κτεο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα βάλω τις ASWF γιατί εμπιστεύομαι τον συγκεκριμένο μάστορα. Αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα βάλω τις 50άρες ή τις 35άρες. Οι 50άρες θα έχουν τα πιστοποιητικά ενώ οι 35άρες όχι. Από την άλλη όμως μου φαίνεται ότι οι 50ρες δεν είναι καθόλου σκούρες (χωρίς να τις έχω δει πάνω στο αμάξι όμως) :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 35αρες κακι ειμαι μαι χαρα!!χωρις να θελω να σε επιρεασω!κι εχουν κ ολη τη χαρτουρα!!!εγγυηση κτεο κτλ.

χαχα στο ΚΤΕΟ θα πάω καλοκαίρι, με τα μπροστινά παράθυρα κατεβασμένα!:goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.