Jump to content
dimosthenes

Από 16΄΄σε 17΄΄ή 18΄΄;;;;

Recommended Posts

Mπα βρε Ανέστη.....ακόμα ψάχνω.Νέκρα τι να πω!!!!

http://cgi.ebay.de/VW-Passat-3C-Alufelgen-Winter-Radsatz-5x112-17-Zoll-/230482314246?pt=Auto_Komplettr%C3%A4der&hash=item35a9d10406

Κάνω παζάρια με τον Γερμανό γιατί θέλω αποκλειστικά αυτή την ζάντα αλλά μου το παίζει άνετος.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, η ζάντα αυτή παίζει πολύ ρέπλικα. Είναι η πρώτη ζάντα που σου προτείνουν λαστιχάδες και αντιπροσωπείες με το που αναφέρεσαι σε μαμά ζάντα. Πρόσεξε την αγορά από e-bay και δες και έξω. Η ίδια κυκλοφορεί και 18άρα (δεν το προτείνω).

Link to comment
Share on other sites

Mπα βρε Ανέστη.....ακόμα ψάχνω.Νέκρα τι να πω!!!!

http://cgi.ebay.de/VW-Passat-3C-Alufelgen-Winter-Radsatz-5x112-17-Zoll-/230482314246?pt=Auto_Komplettr%C3%A4der&hash=item35a9d10406

Κάνω παζάρια με τον Γερμανό γιατί θέλω αποκλειστικά αυτή την ζάντα αλλά μου το παίζει άνετος.

ωραια ειναι βρε γιωργο..δες μπας και την βρεις σε καμια ποιοτικη ρεπλικα..

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές αλλά θέλω οι ζάντες να είναι αποκλειστικά ΟΕΜ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ορθολογικώς σκεπτόμενος και μετά από πολλά σκαμπανεβάσματα μιας και δεν έβρισκα αυτό ακριβώς που ήθελα έπεσα μπροστά σε μια αγγελία από την λεσχη με τα eos η οποία δεν μπορούσε να μ΄αφήσει ασυγκίνητο.Για να γίνω πιο σαφής κάτοχος eos αντικατέστησε τις εργοστασιακές ολοκαίνουργιες 16άρες ζάντες adelaide και τα λάστιχα michelin primacy 215/55/16 με 18άρες και τα πουλούσε σε άκρως δελεαστική τιμή.Έτσι λοιπόν ήδη τα ζαντολάστιχα είναι περασμένα πάνω στο passat μου.Επιτέλους ξεφορτώθηκα τα Bridgestone τα οποία γλυστρούσαν ιδιαίτερα και τελευταία στα 38.000 χλμ είχαν γίνει θορυβώδη.Με τα καινούργια αισθάνομαι πλέον μεγαλύτερη ασφάλεια,η άνεση είναι φοβερή και πλέον ξεκινάω χωρίς να ενεργοποιείται το antispin.

Edited by PAGOURISTAS
Διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Αφού εσύ είσαι ο προσωπικός μου φωτογράφος.Τι να κάνω ατύχησα χθες που ήμουν φρεσκογυαλισμένος και δεν είχες το κινητό σου μαζί.... Θα βάλω μια πρόχειρη τώρα και βλέπουμε. 16άρα και πάλι 16άρα!!!Το αυτοκίνητο έδειξε πιο κυριλλάτο πλέον. 25032010203001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφη! Καλες διαδρομες και να τις προσεχεις.... Οποτε βρεις χρονο, ομως, βγαλε κ μια απο πλαγια φορεμενες πανω στο αυτοκινητο.. Αντε σειρα το θεμα με την αναρτηση, ωστε να δεσει το ολο συνολο..

Link to comment
Share on other sites

Αφού εσύ είσαι ο προσωπικός μου φωτογράφος.Τι να κάνω ατύχησα χθες που ήμουν φρεσκογυαλισμένος και δεν είχες το κινητό σου μαζί....

Το κινητό το είχα ρε, την ψηφιακή δεν είχα μαζί μου! Με το κινητό δεν βγαίνουν καλές... Στην επόμενη συνάντηση, θα είμαι εξοπλισμένος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια Γιώργο. Τώρα ο πασάς σου θα δείχνει πανέμορφος. ¶ντε στην επόμενη συνάντηση θα τις δούμε από κοντά. :(:baby::lol::thumbsup::clapping: :clapping:

Ευχαριστώ πολύ Κώτσο!!!Τι ευχάριστη έκπληξη ήταν αυτή!!!!Αμα γυρίσεις με το καλό θα τα πούμε και από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

τωρα για να καταλαβω..εβγαλες τις 16αρες μαμα για να βαλεις 16αρες μαμα απο εος.σωστα?Φιλε προφεσορ αν ειναι αυτο που ηθελες να κανεις πραγματικα τοτε ειμαι μαζι σου.αν το εκανες απο λυση αναγκης ομως δεν συμφωνω μιας και δεν καταλαβαινω τον λογο να το κανεις περα απο μια καινουρια τετραδα λαστιχα.ακομα νομιζω πως ταιριαζει ποιο πολυ το σχεδιο ζαντας που ειχες πριν παρα αυτες μιας και χανει την "αρχοντια"του το αμαξι και φενετε "γλυκουλι"..τωρα ελπιζω να καταλαβεις με ποιο τροπο σου μιλαω και να μην παρεξηγηθω!σου λεω απλα την γνωμη μου το πιο ευκολο θα ηταν να σου πω ενα "πανεμορφες υπεροχες καταπληκτικες"οπως θα σου πουνε καποιοι που ισως δεν το πιστευουν κι ολας και το κανουν για χ,ψ λογους.επησεις αν θες στειλε μου ενα πμ να σου πω κατι σχετικα με ζαντες που ισως σε ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

@Ανέστη πράγματι ξεκίνησα να ψάχνω για 17άρες, αλλά επί 1 μήνα δεν έβρισκα κάτι σε oem που ν΄αξίζει τον κόπο.Για να βρω κάτι καλό έπρεπε να διαθέσω μαζί με την αγορά καινούριων ελαστικών περίπου 1200-1300 ευρώ.Κάπου κουράστηκα,είμαι και λίγο ανυπόμονος και έτσι αποφάσισα ν΄αλλάξω μόνο λάστιχα μέχρι που έπεσα στα ζαντολάστιχα πού ήδη φορώ και τα οποία ήταν σχεδόν καινούργια με ελάχιστα χιλιόμετρα.Σκέφτηκα λοιπόν γιατί να δώσω 550 ίσως και παραπάνω για να πάρω μόνο λάστιχα ενώ βρήκα με πολύ λιγότερα και ζάντες και το συγκεκριμένο λάστιχο που ήθελα να βάλω??Μου έμειναν και τα 4 δικά μου ζαντολάστιχα τα οποία ήδη έβαλα για πώληση.Εξάλλου η ζάντα που φορούσα πριν δεν μου πολυάρεζε από την αρχή ακόμα που πήρα το αυτοκίνητο.Τέλος η νέα μου ζάντα φοριέται και από το passat στην έκδοση highline οπότε δεν είναι κάτι το μη ταιριαστό.

@Φάνη το χαμηλωματάκι θα γίνει αλλά λίγο αργότερα.Όσο για το γυάλισμα πράγματι φοβερό......τα megiuars κάνουν την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Δήμο!!!Έτσι τελικά το είδα και γω ότι ταιριάζουν με το στυλ του αυτοκινήτου άσε που επειδή δεν είναι και χιλιοφορεμένες δίνουν και έναν άλλο αέρα πολυτέλειας στο αυτοκίνητο.8)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. ειμαι καινουργιος στο κλαμπ. εχω το πασσατ 1.6 tdi 2011 μοντελο με 215/55/16 και σκεφτομαι για 17 ζαντα αλλα ειμαι αναμεσα σε δυο διαστασεις 215/50/17 η 235/45/17. θα προτιμουσα περισσοτερο τη δευτερη επιλογη αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα επηρεαση την καταναλωση. τωρα εχω 5.5 λιτρα στα 100χλμ. απο την αλλη μερια ομως τα 215/50/17 ειναι τουλαχιστον 50 ευρω πιο ακριβα, το ενα λαστιχο. καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. ειμαι καινουργιος στο κλαμπ. εχω το πασσατ 1.6 tdi 2011 μοντελο με 215/55/16 και σκεφτομαι για 17 ζαντα αλλα ειμαι αναμεσα σε δυο διαστασεις 215/50/17 η 235/45/17. θα προτιμουσα περισσοτερο τη δευτερη επιλογη αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα επηρεαση την καταναλωση. τωρα εχω 5.5 λιτρα στα 100χλμ. απο την αλλη μερια ομως τα 215/50/17 ειναι τουλαχιστον 50 ευρω πιο ακριβα, το ενα λαστιχο. καμια ιδεα;

Γεια σου φίλε.Μάλλον θα εννοείς 205/50/17.Από αισθητικής πλευράς,κρατήματα και φρενάρισμα βάζεις 235.Αν όμως η κατανάλωση είναι για σένα το παν τότε 205.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου και σενα. οχι δεν εκανα λαθος. 215/50/17 εννοω. εχει μικροτερη αποκλιση απο τα μανησια 215/55/16. αυτην την εποχη που ζουμε με γυναικα και ενα παιδι νομιζω οτι η οικονομια ειναι μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι για 235/45/17. ειναι και χαμηλωμενο εργοστασιακα 15χλστ.και θα δειξει πιο πολυ. τωρα καιω 5.5 λιτρα. δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να περασω τα 6.

Link to comment
Share on other sites

Bάλε 235/45/17.Δεν πιστεύω να έχεις πάνω από 0.5 lt διαφορά στην κατάναλωση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας κανενα σαιτ που να μπορω να δω το αυτοκινητο μου με διαφορες ζαντες; εχω βρει μερικα αλλα επειδη το μοντελο ειναι σχετικα καινουργιο δεν υπαρχει μεσα σ αυτα. εχω το passat 1.6 tdi 2011. αν εχει καποιος αυτο μοντελο και εχει αλλαξει τις εργοστασιακες ζαντες αν θελει ας ανεβασει καμια φωτο να παρω ιδεες. εχω βαλει στο ματι μεχρι στιγμης την oz anniversary

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.