Jump to content
Guest chp

Vw Polo 2009: Μεγαλώνοντας θα γίνει Golf!

Recommended Posts

Δεν μου αρέσουν καθόλου τα όργανα, η ποιότητα των πλαστικών φαίνεται κάπως και οι λαβές της πόρτας.

Κατα τ' άλλα, μου αρέσει πολύ.

Πάντως αδυνατώ να πιστέψω πως έριξε τόσο την ποιότητα κατασκευής.

Μήπως οι φωτος είναι photoshop;

Θα δείξει ;)

Edited by ΤΑΖ
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαινεται. αν εξασφαλιζει και σημαντικα χαμηλοτερη καταναλωση συγκριτικα με τον 1.4 TSI ο 1.2 TSI, που θα φοραει ακομα καλυτερα. γνωριζουμε τι τουρμπινα θα πλαισιωσει το 1200ρι μοτερ?? Κ03??

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαινεται. αν εξασφαλιζει και σημαντικα χαμηλοτερη καταναλωση συγκριτικα με τον 1.4 TSI ο 1.2 TSI, που θα φοραει ακομα καλυτερα. γνωριζουμε τι τουρμπινα θα πλαισιωσει το 1200ρι μοτερ?? Κ03??

KKK :o

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσουν καθόλου τα όργανα, η ποιότητα των πλαστικών φαίνεται κάπως και οι λαβές της πόρτας.

Κατα τ' άλλα, μου αρέσει πολύ.

Πάντως αδυνατώ να πιστέψω πως έριξε τόσο την ποιότητα κατασκευής.

Μήπως οι φωτος είναι photoshop;

Θα δείξει :lol:

το κόκκινο είναι όλα τα λεφτά,

μόνο το GTI αξίζει, έχει full bucket, κόκκινες ραφούλες, μ'αρέσει

το A/C είναι ηλεκτρονικό ή με ρουμπινέτα? δε φαίνεται στη φώτο :o

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρωτησα στην αντιπροσοποια κ μου ειπαν οτι σε δυο εβδομαδες θα ειναι εδω αλλα με τους κινητηρες 1,2 65hp και 1,4 85hp και οτι ο 1,2 tsi θα βγει σε 6 μηνες!!!! αληθευει η μου λενε αλλα κ αλλα??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρωτησα στην αντιπροσοποια κ μου ειπαν οτι σε δυο εβδομαδες θα ειναι εδω αλλα με τους κινητηρες 1,2 65hp και 1,4 85hp και οτι ο 1,2 tsi θα βγει σε 6 μηνες!!!! αληθευει η μου λενε αλλα κ αλλα??

Αν θυμάμαι καλά το έχουμε πει και εδω στα αρχικά ποστ οτι ο TSi θα έρθει αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσουν καθόλου τα όργανα, η ποιότητα των πλαστικών φαίνεται κάπως και οι λαβές της πόρτας.

Κατα τ' άλλα, μου αρέσει πολύ.

Πάντως αδυνατώ να πιστέψω πως έριξε τόσο την ποιότητα κατασκευής.

Μήπως οι φωτος είναι photoshop;

Θα δείξει :lol:

Γιατι και εμενα μου φαινονται ετσι η λαβες, και νομιζα οτι εγω μονο θα το εβλεπα (ισως φταιει και ο φακος). Παντως το τιμονι ειναι αθλιο.

το πλαστικο στο κεντρο του τιμονιου ειναι απαραδεκτο (οπως αλλωστε και στο Ibiza).

Πά :o ντως σε γενικές γραμμές ειναι όμορφο.......θα το συνηθίσουμε.......!!!!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, λογικες οι τιμες. ο 1.2TSI να δουμε που θα κυμαινεται. καπου στα 15,5-16 θα ηταν μια λογικη τιμη παντως.....

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μια βόλτα με έναν φίλο μου σήμερα για να δει για golf , θα δώσει το δικό του για απόσυρση(renault 19) και δεν τον άφησα να πάρει ανάσα όταν ξεκίνησε να μου λέει που θα πάμε πρώτα . Τον πήγα απευθείας vw ! Εκεί ξαφνιάστηκα και είδα και το καινούργιο polo από κοντά! Είναι πανέμορφο ! Μικρό και σου βγάζει αυτήν την αίσθηση του σβέλτου χάρις το "αιχμηρό" νύχι στον εμπρός προφυλακτήρα ! Τα καθίσματα του είναι πιο σπορ απ ότι θα έπρεπε για ένα αυτοκίνητο πόλης και αναρωτήθηκα γιατί δεν έχει τα ίδια και το γκολφ ? Εκεί είχε τον 1,2 με τα 70 άλογα . Οι τιμές του που μας έδωσε ξεκινάνε για το 1.2 με τα 70 5θυρο από τις 12.350 ¤ και φτάνουν μέχρι τις 13.250¤ . Το 1.4 με τα 85 άλογα 5θυρο ξεκινάει από τις 14.800¤ (trendline) έως τις 16.250 ¤ (highline) και η Comfortline 15.700 ¤ . Το αμάξι είναι πολύ ωραίο εξωτερικά με απίστευτη μάσκα και οπίσθια . Εσωτερικά τώρα είναι ακριβώς όπως στις φωτογραφίες , δλδ μια μίνι έκδοση του γκολφ . Από άνεση , εμένα θα σας πω ότι δεν με κάλυψε αρκετά μιας και όταν κάθισα στην θέση του οδηγού και έβαλα το κάθισμα στην σωστή θέση είδα ότι η απόσταση πίσω καθίσματος με πλάτη οδηγού ήταν μόλις 11 εκατοστά !! Εκεί λίγο θα δυσκολευτούν οι πίσω επιβάτες με ψηλό οδηγό . Ο φίλος μου αν και πιο κοντός κατά πολύ από εμένα είπε ότι του ήταν εντάξει , αλλά εμένα τα φουσκωμένα panel των πορτών με έκαναν να αισθανθώ λίγο εκτεθειμένο σε κάποια πιθανή πλάγια σύγκρουση . Επίσης ρώτησα για τον 1.2 TSi και μου είπε ότι το περιμένουν στο τέλος του χρόνου και θα ξεκινάει από τις 16.000¤ . :D

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

όπως το είπες Speedy ένα μίνι Golf, τελικά δεν έχουνε φαντασία... να φτιάξουνε κάτι ξεχωριστό τόσο για το Golf τόσο για το Polo :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερινές φωτογραφίες από την αντ/πία VW-Αudi του Καψιόχα εδώ Πρέβεζα το νέο Polo

sitnslznjkyee4lmjkgj.jpg

olsvz3y9cv4iynlktyv0.jpg

gdgmlohecpsabegrx8hq.jpg

6axzbwr6khh9ed3v34zx.jpg

q0kawyhlam6jxxfv5bjo.jpg

2yyoisv8weq8w5s5k5un.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερινές φωτογραφίες από την αντ/πία VW-Αudi του Καψιόχα εδώ Πρέβεζα το νέο Polo

Λευτερη ακριβως το ιδιο πετυχα την προηγουμενη εβδομαδα στον Ρωρρη στην Λυκοβρυση..........gti δεν βλεπω να πετυχαινω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Λευτερη ακριβως το ιδιο πετυχα την προηγουμενη εβδομαδα στον Ρωρρη στην Λυκοβρυση..........gti δεν βλεπω να πετυχαινω tongue.gif

Εγώ πάντως είδα λευκό 3θυρο με 18αρες στον δρόμο όταν βγήκαμε από την αντιπροσωπία εχθές να περνάει από το απέναντι ρεύμα . Έκανε αναστροφή και πήγαινε απευθείας στην αντιπροσωπία ! Απλά το χαζεύαμε σαν μ.......ς :lol::rolleyes:hearts.gifhearts.gif

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

αντε πότε να δουμε ένα GTi και εμείς!

Link to comment
Share on other sites

αναμένετε...

αναμενετε για αρκετα μετα... οπως και το τριθυρο.. οπως και το 1.2tsi...... ;)

σημερα το πηρε το ματι μου κατεφθασε κ εδω και δεν μπορουσα να μην παω να το δω. αν και βραδυ και δεν εβλεπα πολυ καλα, ομορφο ειναι μεσα-εξω αν και περιμενα να μου κανει καλυτερη εντυπωση απο κοντα. το γνωστο βεβαια οτι γκολφιζει πολυ ειδικα μπροστα.... ενα τριθυρο λευκο gti παντως δε θα με χαλαγε καθολου.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Polo R6, Golf 6, Scirocco είναι είδια μάσκα το έχω πέι και σε άλλο ποστ δεν υπάρχει φαντασία πλέων και όλα τα κάνουνε ίδια, τώρα θα μου πείς Λευτέρη η φαντασία πλυρώνετε... οπότε για να μιώσουνε τα κόστοι κατασκευείς... τα κάνουν όλα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.