Jump to content
gio-R-gos

Golf R + Evo Χ

Recommended Posts

εισαι διχασμενη προσωπικοτητα.τη μια λες το lancer καλυτερο την αλλη ταπεινο.την μια λες το golf κουβα κτλ.παιζεις με συμπεριφορα στο forum γιατι δεν εχεις κατι αλλο να κανεις η απλα εχεις ψυχολογικα....παρε κανα ψυχοφαρμακο λεω εγω..δες τα παιδια στο forum σου.α και κατι ακομα μπαινεις και σε αλλα club??η μονο με τη vw εχεις αυτο το κομπλεξ?σου ευχομαι να παρεις ενα καποτε και ας ειναι και κλιμακα 1.18

Link to comment
Share on other sites

εισαι διχασμενη προσωπικοτητα.τη μια λες το lancer καλυτερο την αλλη ταπεινο.την μια λες το golf κουβα κτλ.παιζεις με συμπεριφορα στο forum γιατι δεν εχεις κατι αλλο να κανεις η απλα εχεις ψυχολογικα....παρε κανα ψυχοφαρμακο λεω εγω..δες τα παιδια στο forum σου.α και κατι ακομα μπαινεις και σε αλλα club??η μονο με τη vw εχεις αυτο το κομπλεξ?σου ευχομαι να παρεις ενα καποτε και ας ειναι και κλιμακα 1.18

βρες στο φορουμ μεσα φιλαρα που λεω οτι το λανσερ ειναι καλυτερο απο καποιο αλλο..η το αλλο καλυτερο απο το λανσερ..και μετα ελα να μου την πεις..ασε της αερολογιες και μιλα τεκμηριωμενα.με αποδειξεις.

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι αυτό το πράγμα με το vwclub πλέον? Σε 10 φόρουμ είμαι μέλος, αλλά μόνο εδώ έρχεται ο καθένας και λέει τα δικά του!

Τόσο πόνο πια έχουν μοιράσει τα Golfάκια??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι αυτό το πράγμα με το vwclub πλέον? Σε 10 φόρουμ είμαι μέλος, αλλά μόνο εδώ έρχεται ο καθένας και λέει τα δικά του!

Τόσο πόνο πια έχουν μοιράσει τα Golfάκια??? ;)

ναι τοσο πονο εχουνε μοιρασει αφου της προαλλες μου ηρθε 1 golf gti Οταν εκανα μετακομισει κατι πραγματα και ητανε φορτωμενο φουλ το αμαξι πορτπαγκαζ ανοιχτο κλπ και ηρθε μου κορναρε κατεβασε το παραθυρο και μου ειπε το πιτσιρικι φαναρι με φαναρι το ψηνεις?τετοιο επιπεδο πονου φαντασου.

ο καθενας με τον πονο του.

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι αυτό το πράγμα με το vwclub πλέον? Σε 10 φόρουμ είμαι μέλος, αλλά μόνο εδώ έρχεται ο καθένας και λέει τα δικά του!

Τόσο πόνο πια έχουν μοιράσει τα Golfάκια??? :sword:

;):whistling: :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

AXXAX XA AXAX AX XA XAAX AX AX AX AX AX XA XA XAAX XA AXXA

Προσεξε γιατι σου ρχεται!! Τρελάκια

Link to comment
Share on other sites

ναι τοσο πονο εχουνε μοιρασει αφου της προαλλες μου ηρθε 1 golf gti Οταν εκανα μετακομισει κατι πραγματα και ητανε φορτωμενο φουλ το αμαξι πορτπαγκαζ ανοιχτο κλπ και ηρθε μου κορναρε κατεβασε το παραθυρο και μου ειπε το πιτσιρικι φαναρι με φαναρι το ψηνεις?τετοιο επιπεδο πονου φαντασου.

ο καθενας με τον πονο του.

με το κλανσερ εισουν η με το ποδηλατο?

Link to comment
Share on other sites

μην φοβασαι φιλε μου εχω και εγω ελιες στην πελλοπονησο καμμια 20αρια ριζες..καλα το παω. ;)

Μια συμβουλή : Το λάδι που βγάζεις από τα χωράφια σου στην Πελοπόννησο και βάζεις στο lancer σου δεν κάνει για το Polo GTI το οποίο παίρνει 5w-30 και όχι τηγανόλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή : Το λάδι που βγάζεις από τα χωράφια σου στην Πελοπόννησο και βάζεις στο lancer σου δεν κάνει για το Polo GTI το οποίο παίρνει 5w-30 και όχι τηγανόλαδα.

Έγραψες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kezar είμαι νέος στη vw αφού είναι το πρώτο μου, έχουν περάσει απ τα χέρια μου ένα Opel δυο Toyota και δυο Nissan (του πατέρα μου τα Nissan αλλά τα έχω δουλέψει πολύ!!) στα είπα αυτά για να καταλάβεις ότι δεν είμαι κολλημενος με κάποια μάρκα όπως ΕΣΥ ,και μην μας πεις πάλι θα πάρω polo gti, καλό λοιπόν το κόλλημα σου με τα αυτοκίνητα αλλά αυτό που με ενοχλεί εμένα προσωπικά είναι το κόλλημα σου με μας τους Ελληναρες(σε πολλά post σου το αναφέρεις υποτιμητικα), είμαι περήφανος λοιπόν που είμαι Ελληναρας για πόλους και διάφορους λόγους που προφανώς εσυ δεν είσαι σε θέση να κατανοησεις!!! Λόγο της δουλειάς μου έχω συνεργαστεί τα τελευταία 12χρονια με Αυστραλους,Αγγλους,Γερμανους,Ελβετους,Αμερικανους,Γαλλους,Αραβες,Ινδους, Πακιστανούς και αρκετούς άλλους αλλά κανένας τους δεν ήταν Ελληναρας.......αφού σε χαλάει λοιπόν γίνε κάτι άλλο (μπορείς να πάρεις υπηκοότητα η να ζητήσεις πολιτικό άσυλο) και μη μας τα ζαλιζεις!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kezar είμαι νέος στη vw αφού είναι το πρώτο μου, έχουν περάσει απ τα χέρια μου ένα Opel δυο Toyota και δυο Nissan (του πατέρα μου τα Nissan αλλά τα έχω δουλέψει πολύ!!) στα είπα αυτά για να καταλάβεις ότι δεν είμαι κολλημενος με κάποια μάρκα όπως ΕΣΥ ,και μην μας πεις πάλι θα πάρω polo gti, καλό λοιπόν το κόλλημα σου με τα αυτοκίνητα αλλά αυτό που με ενοχλεί εμένα προσωπικά είναι το κόλλημα σου με μας τους Ελληναρες(σε πολλά post σου το αναφέρεις υποτιμητικα), είμαι περήφανος λοιπόν που είμαι Ελληναρας για πόλους και διάφορους λόγους που προφανώς εσυ δεν είσαι σε θέση να κατανοησεις!!! Λόγο της δουλειάς μου έχω συνεργαστεί τα τελευταία 12χρονια με Αυστραλους,Αγγλους,Γερμανους,Ελβετους,Αμερικανους,Γαλλους,Αραβες,Ινδους, Πακιστανούς και αρκετούς άλλους αλλά κανένας τους δεν ήταν Ελληναρας.......αφού σε χαλάει λοιπόν γίνε κάτι άλλο (μπορείς να πάρεις υπηκοότητα η να ζητήσεις πολιτικό άσυλο) και μη μας τα ζαλιζεις!

Ποσα ++++++++ να σου βαλωωω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32415&st=0

Κάποια 1.6FSI καίνε λιγάκι λάδι. Πρόσφατα γνωστός μου επειδή είχε αυτό το πρόβλημα αγόρασε 10W-30 και συγκεκριμένα τα Castrol Syntec

http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=101&category_id=25&option=com_virtuemart&Itemid=57〈=el

http://www.castrol.com/castrol/productdetail.do?categoryId=82915479&contentId=6030819

Τι παίζει μ αυτά? Το κακό είναι ότι δεν αναγράφουν την VW Norm (502.00, 504.00 κλπ)

φιλε Σακη κατα την γνωμη μου κανενα λαδι δεν αντεχει για 15000 χιλιομετρα ιδιαιτερα με τις συνθηκες που επικρατουν στην Ελλαδα.να βαλεις το ιξωδες που συνιστα ο κατασκευαστης σου και που αναγραφεται στο βιβλιο αυτοκινητου.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις... Είναι γεγονός ότι με το 5W30 ο κινητήρας μου έκαιγε λάδια... Το γνωστό πρόβλημα των FSi. Με το 10W40 δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο... ¶ρα μάλλον το 10W40 είναι μονόδρομος!!! Και απ' ότι κατάλαβα αλλαγή κάθε 7.500 Km!!! (Όπως μου είχε και πει ένας γνωστός). Και πάλι ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις.

Αν σου "έκαιγε" πολύ τότε καλά έκανες και γύρισες σε 10W40. Έχεις και αρκετά χλμ. οπότε θα σε βοηθήσει...

Πόσο όμως "έκαιγε"?

εχει αρκετα χιλιομετρα..χαχαχαχα με 75,000 τι να πουμε εμεις με τα 150.000 χλμ και βαζω τα eneos 20w50 Kαι ειναι σαν καινουργια στα 7 χιλιαδες χιλιομετρα...

ελεγε κανεις τπτ για λαδια δεν ακουσα.

Edited by *Kezar*
Link to comment
Share on other sites

Φαντασου οτι το ιαπωνεζικο το εχει φτιαξει ενας κοντος κιτρινιαρης που το προηγουμενο βραδυ ειχε φαει ρυζι και ειχε μαμησει την κοντη τριχωτη μαιμου γυναικα του, ενω το vw ενας ψηλος, ξανθος, γαλανοματης που ειχε φαει λουκανικα με μπυρα και ειχε σκισει την 1.80 ξανθια μουναρα γυναικα του!!!

Ειναι δυνατο ποτε να εχουν δουλεψει αυτοι οι δυο με το ιδιο κεφι???? ΠΟΤΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου οτι το ιαπωνεζικο το εχει φτιαξει ενας κοντος κιτρινιαρης που το προηγουμενο βραδυ ειχε φαει ρυζι και ειχε μαμησει την κοντη τριχωτη μαιμου γυναικα του, ενω το vw ενας ψηλος, ξανθος, γαλανοματης που ειχε φαει λουκανικα με μπυρα και ειχε σκισει την 1.80 ξανθια μουναρα γυναικα του!!!

Ειναι δυνατο ποτε να εχουν δουλεψει αυτοι οι δυο με το ιδιο κεφι???? ΠΟΤΕ!!!!

τωρα ομως αυτος ο γερμανος εκτος απο την ξανθια μαμαει και εσενα καθε μερα...

Germany speaking.!!

για ξανασκεψου τι λες.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ομως αυτος ο γερμανος εκτος απο την ξανθια μαμαει και εσενα καθε μερα...

Germany speaking.!!

για ξανασκεψου τι λες.

Αμα ερθεις απο κοντα θα σου δειξω, αυτα δεν γραφονται...

Link to comment
Share on other sites

Αμα ερθεις απο κοντα θα σου δειξω, αυτα δεν γραφονται...

δεν χρειαζεται να ερθω απο κοντα το βλεπω καθημερινα τι κανουνε οι φιλοι σας οι γερμανοι στην ελλαδα...

αυτο και μονο μου φτανει.!!!

Link to comment
Share on other sites

ελα trolls. ο αλλος λεει στο playstation το εχω 500 αλογα..

τι παπαρας θεε μου.

εχω πεθανει :thumbsup:

μαγκακο ξεκαβαλα μην σου κατεβασω τη μαπα.παπαρας εισαι και φαινεσε μαθε να μιλας γιατι δεν γνωριζομαστε απο χθες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μετα απο τοσες πολλες αποψεις,ειπα να επεμβω για να πω και τη δικη μου...

1ον: Δεν γινεται να συγκρυνουμε τα 2 αυτα αυτοκινητα γιατι δεν ειναι ιδιας κατηγοριας

2ον: Η 4κινηση του ΕΒΟ ειναι παααααααρα πολλα χρονια μπροστα,τοσο σε τεχνολογια οσο και σε αντοχη,οχι σαν του VAG που στα πολλα αλογα το haldex κλανει και θελει ενα καρο λεφτα για αλλαγη/επισκευη...

3ον: Ειναι μονημη 4κινηση και οχι μπροστινοκινητο που γινεται και 4 κινητο...Με αποτελεσμα σε ανοιγματα ρολλ η τελικες να μην μπορου να δειξουν τον χαρακτηρα τους...Και για αυτο διαφοροι που πετυχαινουν ΕΒΟ στο δρομο και παταν λεν διαφορα..

4ον: Εχει ενα κινητηρα χωρις ορια βελτιωσης...

ΥΓ1: Ειμαι VAGακιας και υπερευχαριστημενος με το αυ/το μου,αλλα ειναι μερικα πραγματα που πρεπει να καταλαβουμε οτι δεν μπορει να μας τα προσφερει η VW...

YΓ2: Σιγουρα καποιος θα μου πει παρε ΕΒΟ..Δεν θελω ΕΒΟ,Silvia θελω...

ΥΓ3: Ας μην ξεχναμε πως οταν οι σχιστοματιδες ειχαν ξακινησει την παραγογη "οπλων" εμεις συμπληρωναμε λαδια...

Link to comment
Share on other sites

*Kezar* Colt εχεις?

lancer φιλε μου...1999..

Λοιπον,μετα απο τοσες πολλες αποψεις,ειπα να επεμβω για να πω και τη δικη μου...

1ον: Δεν γινεται να συγκρυνουμε τα 2 αυτα αυτοκινητα γιατι δεν ειναι ιδιας κατηγοριας

2ον: Η 4κινηση του ΕΒΟ ειναι παααααααρα πολλα χρονια μπροστα,τοσο σε τεχνολογια οσο και σε αντοχη,οχι σαν του VAG που στα πολλα αλογα το haldex κλανει και θελει ενα καρο λεφτα για αλλαγη/επισκευη...

3ον: Ειναι μονημη 4κινηση και οχι μπροστινοκινητο που γινεται και 4 κινητο...Με αποτελεσμα σε ανοιγματα ρολλ η τελικες να μην μπορου να δειξουν τον χαρακτηρα τους...Και για αυτο διαφοροι που πετυχαινουν ΕΒΟ στο δρομο και παταν λεν διαφορα..

4ον: Εχει ενα κινητηρα χωρις ορια βελτιωσης...

ΥΓ1: Ειμαι VAGακιας και υπερευχαριστημενος με το αυ/το μου,αλλα ειναι μερικα πραγματα που πρεπει να καταλαβουμε οτι δεν μπορει να μας τα προσφερει η VW...

YΓ2: Σιγουρα καποιος θα μου πει παρε ΕΒΟ..Δεν θελω ΕΒΟ,Silvia θελω...

ΥΓ3: Ας μην ξεχναμε πως οταν οι σχιστοματιδες ειχαν ξακινησει την παραγογη "οπλων" εμεις συμπληρωναμε λαδια...

επιτελους ενας ανθρωπος που ειναι αντικειμενικος και λεει καθαρα την γνωμη του χωρις πολλα πολλα.

Edited by *Kezar*
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μετα απο τοσες πολλες αποψεις,ειπα να επεμβω για να πω και τη δικη μου...

ΥΓ3: Ας μην ξεχναμε πως οταν οι σχιστοματιδες ειχαν ξακινησει την παραγογη "οπλων" εμεις συμπληρωναμε λαδια...

Mην τα ισοπεδωνουμε ολα, οταν το 1982 η AUDI εβγαλε το QUATTRO οι σχιστοματιδες δεν ειχαν τετρακινηση ουτε στα αγροτικα!!! Αφου τους πηρε τα σωβρακα στους αγωνες μετα ηρθαν τα DELTONA και τους πηραν και τα σουτιεν και μετα απο μια 10ετια και βαλε καλης αντιγραφης, βγαλανε και αυτοι!

Link to comment
Share on other sites

Mην τα ισοπεδωνουμε ολα, οταν το 1982 η AUDI εβγαλε το QUATTRO οι σχιστοματιδες δεν ειχαν τετρακινηση ουτε στα αγροτικα!!! Αφου τους πηρε τα σωβρακα στους αγωνες μετα ηρθαν τα DELTONA και τους πηραν και τα σουτιεν και μετα απο μια 10ετια και βαλε καλης αντιγραφης, βγαλανε και αυτοι!

Μιλαμε για συμβατηκα αυτοκινητα και οχι για αγωνιστηκα...

Για το Quattro RESPECT,αλλα ας μην τρελενοματε...

Ααα,και επειδή έγινε μεγαλη αναφορα στα αγροτικα,τουλαχιστον οι Ιαπωνες ειχαν απο τοτε αγροτικα...

Οχι σαν εμας (VW) που πηραμε το HILUX απ την ΤΟΥΟΤΑ και το βαφτησαμε VW TARO...

Οσο για τον ξανθο γερμανο 1,80 που πιδαει την ξανθια μουναρα,ειναι ο ιδιος που πιδαει και την χωρα μας...

Μην τρελενεσται...Μια εταιρια δεν γινετεαι να τα εχει ολα...αλλιως θα πουλουσε μονο αυτη τα τελεια αυτοκινητα της...

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για συμβατηκα αυτοκινητα και οχι για αγωνιστηκα...

Για το Quattro RESPECT,αλλα ας μην τρελενοματε...

Ααα,και επειδή έγινε μεγαλη αναφορα στα αγροτικα,τουλαχιστον οι Ιαπωνες ειχαν απο τοτε αγροτικα...

Οχι σαν εμας (VW) που πηραμε το HILUX απ την ΤΟΥΟΤΑ και το βαφτησαμε VW TARO...

Οσο για τον ξανθο γερμανο 1,80 που πιδαει την ξανθια μουναρα,ειναι ο ιδιος που πιδαει και την χωρα μας...

Μην τρελενεσται...Μια εταιρια δεν γινετεαι να τα εχει ολα...αλλιως θα πουλουσε μονο αυτη τα τελεια αυτοκινητα της...

Oλα τα αγωνιστηκα κυκλοφορουσαν και σε συμβατικες εκδοσεις (quattro, deltona, sierra cosworth, 205t16, alfa155 q4) και αλλα... μην τα ξεχνατε

Link to comment
Share on other sites

Oλα τα αγωνιστηκα κυκλοφορουσαν και σε συμβατικες εκδοσεις (quattro, deltona, sierra cosworth, 205t16, alfa155 q4) και αλλα... μην τα ξεχνατε

Που το μονο κοινο ηταν λιγο στην εφανηση...

Ξερετε ποια ειναι διαφορα αναμεσα στο GOLF R και στο EVO?

Πως απ το πιο απλο golf μεχρι και το R ειναι ολοιδια...

Eνω τα EVO η μονη ομοιοτητα με τα Lancer ειναι στο ονομα,και αυτο ειναι οπου τα κανει ξαχωριστα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.