Jump to content
themisSs13

Turbo Timer

Recommended Posts

καλησπερα...παρελαβα σημερα ενα turbo timer της hks.εχω ακουσει διαφορα περι κυκλωματος ψυξεις κ αλλα, αλλα επειδη εχω αλλαξει ηδη μια τουρμπινα για λαδια κ δν πολυλεει ν ξαναλλαξω το αγορασα!το προβλημα μ ειναι που θ βρω ενα μαστορα ν το τοποθετησει κ ν συνεργαζεται μ τον εργοστασιακο συναγερμο(ενοειται οτι δν θελω χασαπη).εψαξα στο φορουμ αλλα ενα μελος που ηξερε κατι,εχει μπλοκαρισμενα τα πμ! μενω αθηνα κ συγκεκριμενα ν.ηρακλειο οσο πιο κοντα τοσο το καλυτερο αλλα αμα ειναι καποιος καλος κ πιο μακρια θ παω δν θα το τσιγκουνευτω!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω και εγω καινουργιο τοπικ μπορει καποιος να μου προτεινει ενα καλο turbo timer?Δοκιμασμενο στο αμαξι μας και χωρις να βγαζει προβληματα?Δεν με ενδιαφερει το κοστος αρκει να δουλευει σωστα.Ευχαριστω!

Edited by Andreas tsi
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω και εγω καινουργιο τοπικ μπορει καποιος να μου προτεινει ενα καλο turbo timer?Δοκιμασμενο στο αμαξι μας και χωρις να βγαζει προβληματα?Δεν με ενδιαφερει το κοστος αρκει να δουλευει σωστα.Ευχαριστω!

APEXI στυλο το αυθεντικο βεβαια και οχι κατι κινεζικα τυπου στυλ apexi...το εχω κοντα στα 2 χρονια πανω σε golf 5 gt ΚΑΝΕΝΑ προβλημα απολυτως!!!..εχω επισης την black εκδοση με τα πορτοκαλοι γραμματα και ειναι πολυ...αν θες να ειναι και μπαρομετρο και timer υπαρχει και το blitz..

My link

My link

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

APEXI στυλο το αυθεντικο βεβαια και οχι κατι κινεζικα τυπου στυλ apexi...το εχω κοντα στα 2 χρονια πανω σε golf 5 gt ΚΑΝΕΝΑ προβλημα απολυτως!!!..εχω επισης την black εκδοση με τα πορτοκαλοι γραμματα και ειναι πολυ...αν θες να ειναι και μπαρομετρο και timer υπαρχει και το blitz..

My link

My link

Για αυτο τι λες? http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=39203

Link to comment
Share on other sites

Kαλο ειναι και αυτο αλλα οι ποιοι πολλοι εχουν το Apexi νομιζω ...το blitz το εχει ενας φιλος μου σε A3 1.8T και μου αρεσε γιατι μετραει και πιεση τουρμπο βεβαια ειναι πιο ακριβο...εκει που το εβαλα (Πατρα) ο χρονος που εκανε να βαλει το APEXI ηταν 15 λεπτα καθως η συνδεσμολογια ειναι γνωστη και πολυδουλεμενη για tsi το hks δεν το εχω δει πουθενα πανω μεχρι στιγμης σε tsi..

Link to comment
Share on other sites

Kαλο ειναι και αυτο αλλα οι ποιοι πολλοι εχουν το Apexi νομιζω ...το blitz το εχει ενας φιλος μου σε A3 1.8T και μου αρεσε γιατι μετραει και πιεση τουρμπο βεβαια ειναι πιο ακριβο...εκει που το εβαλα (Πατρα) ο χρονος που εκανε να βαλει το APEXI ηταν 15 λεπτα καθως η συνδεσμολογια ειναι γνωστη και πολυδουλεμενη για tsi το hks δεν το εχω δει πουθενα πανω μεχρι στιγμης σε tsi..

Το blitz δεν μου αρεσει καθολου εμφανισιακα.Το apexi πιστευω ειναι πολυ ωραιο.Μπορεις να μου πεις ποσο κανει,το κοστος εγκαταστασης και το μαγαζι στην πατρα?επισης υπαρχει τιποτα καλυτερο απο αυτο?προσπαθησα να σου στειλω pm αλλα κατι γινεται και δεν μπορεις να δεχτεις.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το blitz δεν μου αρεσει καθολου εμφανισιακα.Το apexi πιστευω ειναι πολυ ωραιο.Μπορεις να μου πεις ποσο κανει,το κοστος εγκαταστασης και το μαγαζι στην πατρα?επισης υπαρχει τιποτα καλυτερο απο αυτο?προσπαθησα να σου στειλω pm αλλα κατι γινεται και δεν μπορεις να δεχτεις.ευχαριστω!

www.peteformance.gr εκει το εβαλα νομιζω 150 ειχα πληρωσει παει καιρος βεβαια και δεν θυμαμαι ακριβως παρε τον ενα τηλ καλυτερα...καλυτερο δεν νομιζω να υπαρχει.....δεν ξερω τι γινεται με τα pm new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα apexi στυλο και εισαι μια χαρα απο θεμα timer.Απλη και δοκιμασμενη λυση.

Ρε παιδια εγω πηγα σε αυτον που προτεινε το παιδι ποιο πανω και μου λεει οτι η apexi εχει κλεισει εδω και 3 χρονια και κυκλοφορουν μονο μουφες.Μου προτεινε να βαλω το hks.αληθευει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω πηγα σε αυτον που προτεινε το παιδι ποιο πανω και μου λεει οτι η apexi εχει κλεισει εδω και 3 χρονια και κυκλοφορουν μονο μουφες.Μου προτεινε να βαλω το hks.αληθευει?

πλακα κανεις?οτι κυκλοφορουν μουφες κινεζικες ειναι αληθεια αλλα δεν νομιζω να εχει κλεισει η apexi :)

Link to comment
Share on other sites

Aπο ποτε εκλεισε η apexi?Ρε τι μας λετε...δεν ειμαστε με τα καλα μας.

Απλα προσεξε μην παρεις καμια κινεζικη μουφα και τρεχεις μετα φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

APEXI στυλο το αυθεντικο βεβαια και οχι κατι κινεζικα τυπου στυλ apexi...το εχω κοντα στα 2 χρονια πανω σε golf 5 gt ΚΑΝΕΝΑ προβλημα απολυτως!!!..εχω επισης την black εκδοση με τα πορτοκαλοι γραμματα και ειναι πολυ...αν θες να ειναι και μπαρομετρο και timer υπαρχει και το blitz..

My link

My link

εχω και εγω το apexi στυλο και ειναι πολυ καλο!κανενα προβλημα μεχρι στιγμης. μονο που ξέρει κανεις πως μετραει η αναλογια a/f? ποιες τιμες αντιστοιχουν σε φτωχο και ποιες σε πλουσιο μιγμα?

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το apexi στυλο και ειναι πολυ καλο!κανενα προβλημα μεχρι στιγμης. μονο που ξέρει κανεις πως μετραει η αναλογια a/f? ποιες τιμες αντιστοιχουν σε φτωχο και ποιες σε πλουσιο μιγμα?

πρεπει να παρει σημα απο την εξατμιση το a/f...εγω δεν το εχω συνδεσει....

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το apexi στυλο και ειναι πολυ καλο!κανενα προβλημα μεχρι στιγμης. μονο που ξέρει κανεις πως μετραει η αναλογια a/f? ποιες τιμες αντιστοιχουν σε φτωχο και ποιες σε πλουσιο μιγμα?

Για να σου δειξει σωστα,πρεπει να εχει συνδεθει και σωστα και να το εχεις τσεκαρει και με καποιο wideband ωστε να δεις τι διαφορες εχει το πραγματικο a/f απο αυτο που βλεπεις στο apexi.

Σχετικα με τις ενδειξεις,ειναι λογος αερα/καυσιμου.

Οσο πιο πολυ προς το 20 πηγαινει το νουμερο τοσο πιο στεγνο γινεται ενω οσο πιο πολυ προς το 10 τοσο πλουσιο.Αν το εχεις συνδεδεμενο,θα παρατηρησεις οτι οταν αφηνεις το γκαζι πηγαινει στο 20.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι το apeji turbotimer στιλος που ειχασ το 4 γιατι μου λενε οτι δεν κανει στο 5νταρι???θελει και αυτο τιποτα canbus????????θελω να το κρατησω και να το βαλω αλλα ο ηλεκτρολογος μου λεει τρελλα πραγματα...εχει δικιο??????

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι το apeji turbotimer στιλος που ειχασ το 4 γιατι μου λενε οτι δεν κανει στο 5νταρι???θελει και αυτο τιποτα canbus????????θελω να το κρατησω και να το βαλω αλλα ο ηλεκτρολογος μου λεει τρελλα πραγματα...εχει δικιο??????

λογικα θα μπαινει. δεν βλεπω τον λογο να μην ταιριαζει... οταν το αγοραζεις δεν λες σε τι αμαξι θα το βαλεις, εγω τουλαχιστον. το αγορασα και το εβαλα μονος μου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω σκεφτομαι να βαλω το hks στο gti μου. ομως δεν εχω συναγερμο. θα κλειδωνει?γιατι στο fr που ειχα οταν ειχα βαλει apexi μου ειπαν πως οταν μπαινει σε λειτουργια το turbotimer να κλειδωνω το αυτοκινητο απο το συναγερμο...και οχι απο το κουμπι του κλειδιου!!!! χαζο η στεκει τελικα?γιατι αν ειναι να το κλειδωνω αφου σβησει το turbotimer καθομαι και μεσα και αφου περασει ο απαιτουμενος χρονος το σβηνω μονος μου...

οποιος μπορει να δωσει τα φωτα του.

Link to comment
Share on other sites

αθτο που γινεται οταν ενεργοποιηται το τουρμποτιμερ ειναι οτι δεν δουλευει ο συναγερμος απλα το κλειδωνεις απτην πορτα...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση πηγα ξανα στον ηλεκτρολογο και παντα για το απεξι μου λεει οτι δεν μπαινει λογω καποιο εγκεφαλου στο τιμονι και λογω dsg....δεν θα καταλαβαινει ποτε ειναι σε παρκιν και τετοια,παιζει περιπτωση λογω dsg na μην μπορω οντως???αλλος εχει βαλει με dsg???

Link to comment
Share on other sites

..εγω παντως προτιμησα τη λυση του συναγερμου με ενσωματωμενο τιμερ, οποτε φθανεις το ενεργοποιεις, αφαιρεις κλειδια και οπλιζεις συναγερμο. Σβηνει στο χρονο που το προγραμματιζεις ή εαν εισαι σχετικα κοντα (μεχρι διακοσια μετρα αναλογα με τα εμποδια που υπαρχουν)το κλεινεις εσυ οποτε θες, και επειδη εχει αμφιδρομη επικοινωνια με το χειριστηριο ερχεται εντολη επιβεβαιωσης εκτελεσης εντολης για να μην μενεις και με την αμφιβολια ... εσβησε?, ... δεν εσβησε?

Link to comment
Share on other sites

guys an kai exei perasei kairos apo to teletaio post tha prospathiso na eksigiso giati ena after market timer den mporei na sinergastei sosta me ena sinagermo!

oi perisoteroi sinagermoi exoun 2 reymata,ena stathero 12v kai ena meso diakopti!otan loipon mpei se leitourgia to timer doulevei i mixani ara to reyma meso diakoptei iparxei ston sinagermo.ara o sinagermos den mporei na oplisei!

gia ton idio akrivos logo otan mpainei to timer den mporoume na kleidosoume to autokinito apo to ergostasiako tilexeirismo.

iparxei tropos na sinergastei o sinagermos me to timer mono otan den sindethei to reyma meso diakopti tou sinagermou.alla ekei isos sinantithoun alla problimata eidika sta aytokinita ta opoia exoun sindemeno kai to immobiliser tou sinagermou!

genikotera einai kaliteri lisi na mpei sinagermos me timer (den milao gia kinezikous) opos viper-clifford-avital-python ktl.tha douleyoun ola sosta opos anaferate kaio sta proigoumena post kai to vasikotero olon einai oti oloi oi sinagermoi pou anefera proigoumenos exoun tin dinatothta

tin stigmi pou o odigos vazei se leitourgia to timer vgainei aytomatos o kradasmikos kai o ogkometrikos aisthitiras ektos(gia na min dosei pseytosinagermo)kai me tin liksei to timer energopoiountai kai aytoi!

oson afora kati pou diavasa gia to dsg ktl den isxiei tipota apo auta!

ola ta timer kinezika i eponima exoun ta eksis kalodia.

1.reuma stathero +30

2.reyma meso diakopth +15

3.deytero reyma meso diakopth +15

4.geiosi -GND

5.kalodeio sto xeirofreno

arra den exei na kanei me xeirokinito sasman i dsg i egkefalo!!!

PROSEXTE POU ROTATE!DEN TO PAIZO EKSYPNOS ALLA TA EXO PERASEI OLA AYTA!YPARXOUN POLOI TSARLATANOI STON XORO!

eimai authorised dealer-installer viper clifford kai otidipote xreiasteite apo texniki pliroforia kai mporeso na voithiso min distasete

Edited by gpl caraudio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.