Jump to content
Guest dahlback

VolksWagen EOS

Recommended Posts

TO EIXA TO EOS GIA 3 MERES EINAI PARA POLY KALO CAR KAI OSO TO ODHGAS OLO KAI PIO POLY TO AGAPAS

EKANES POLY KALH EPILOGH FILE MOU ANTE ME TO KALO KONTA SOU TO EOS KAI KALES BOLTOULES

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση ειναι η 2.0 fsi με τα 150hp της ζαντες le mans 17'' με σπορτ πακετο αναρτησης, μπεζ δερματινα με πολυ διακριτικη ξυλινη επενδυση,park pilot,ηχοσυστημα με τα 8ηχεια,και το χρωμα του αμαξοματος ειναι το σιελ το μπλε!(θα ηθελα και τα xenon και το navigator αλλα ξεφευγα πολυ)!αχ!ανυπομονω μου εχει γινει εμμονη!τωρα ειμαι ανοικτος και για την γνωμη σας!!!!

Απλα η καλυτερη επιλογη.

Με το καλο να το παραλαβεις...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα χτες ενα μικρο τεστ drive . Eixa ενα μαυρο 2.0 FSI... ο κινητηρας ειχε νευρο κλασσικα... αλλα ολα τα λεφτα ηταν το ανοιγμα της οροφης!!! :) Κλειστο ειναι χαμηλο ταβανο...αλλα οταν ανοιγει απολαμβανεις τον ελληνικο ουρανο!!!

Προσεξα ομως οτι ο ανεμοθωρακας μπαινει στην θεση των πισω επιβατων...οποτε αν τοποθετηθει δεν μπαινουν πισω επιβατες....

Γενικες γραμμες πολυ ωραιο και αξιζει η εκδοση 1.6 στα 25.970

Θα βγει και εκδοση 2.0 ΤFSI Στα 35.970 με κλασσικα 200 αλογα...κατι σαν cabrio GTI...βεβαια με τοσα λεφτα περνεις μια Z4 στα 2.0 αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει και εκδοση 2.0 ΤFSI Στα 35.970 με κλασσικα 200 αλογα...

Την έχουν φέρει στον Γρατσία αυτή την έκδοση... το χάζευα χθες... πανέμορφο...

Και υπάρχει κάτι που δεν το είχα προσέξει: το μπροστινό γυάλινο τμήμα της οροφής λειτουργεί κανονικότατα σαν μια απλή ηλιοροφή... not bad...

βεβαια με τοσα λεφτα περνεις μια Z4 στα 2.0
Πολύ σωστός
Link to comment
Share on other sites

μμμ.........

Αυτο το αυτοκινητο μου φαντάζει σαν όαση μεσα στη γλυκιά καυτή καλοκαιρινή κόλαση του Scirocco μου.... :D

Πιστεύω οτι καλύτερο γιαυτο το καλοκαίρι!

Μπλε σιελ... ωραίο χρώμα....

CC, για απολαυστικές βόλτες αργα το απόγευμα με βράδυ....

Δέρματα και ξύλα... για ωραία αίσθηση....

150 άλογα για να μη ξενερώνεις εκεί που τα θέλεις....

Κλιμά για δροσερές χαλαρές βολτουλες.....

Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Χθές παιδιά στο κολωνάκι είδα το Eos κουκλίιιιιιι. Ασημί το είχε το παιδί πολύ ωραίο.ηταν και παρκαρισμένο το χαζεψα λίγο έκανα μία βολτα και λέω ας ξαναπεράσω να το ξαναδω, αλλά πού, είχε εξαφανιστεί. Και λέω μήπως ήταν η ιδέα μου!!!!!!!!

p.s : Τα μπροστά του φανάρια μοιάζουν πολύ σαν του Polo

Edited by airthan
Link to comment
Share on other sites

p.s : Τα μπροστά του φανάρια μοιάζουν πολύ σαν του Polo

Polo, Passat και Eos έχουν σχεδόν τα ίδια φώτα! B)

Link to comment
Share on other sites

Είδατε την διαφήμιση του EOS?

Δυστυχώς δεν με ενθουσίασε! Περίμενα κάτι πιο καλοκαιρινό!

Πάντως έχει λίγο χιούμορ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυστηχως η παραγγελια μου θα αργησει κατα ενα μηνα τελικα :) ...αφηστε πικρα...βεβαια αυτοκινητα δοθηκαν απο την εταιρια...τωρα τι να πω...υποψιαζομαι κιολας μην μου φαγαν την παραγγελια ξερετε πως ειναι αυτα στην Ελλαδα εχω και εμπειρια με αλλα vw που εχουμε στην οικογενεια για αυτο λεω...αρα παμε για τελη ιουλιου!βεβαια η απλες εκδοσης 1.6 δινονται εντος 12 ημερων...!δεν μπορειτε να φανταστειτε πως το περιμενω..αλλα χαλαλι αξιζει την αναμονη του(το ειδα ψυχραιμα!Οσο για την διαφημιση την ειδα,συμπαθιτικη την βρισκω!στην γερμανια η διαφημιση εχει και συνεχεια που την ειχα δει!

Link to comment
Share on other sites

Pas mal η διαφήμιση...

Off-topic: πολύ καλή η τελευταία διαφήμιση του Polo 9N2 (δεν ξέρω αν παίζεται ακόμα...)

Edited by Spy
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο ounkas.

Spy, για το Polo πες το στην αντίστοιχη συζήτηση όπου εκθειάζουμε τις διαφημίσεις της VolksWagen: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=4590 :wacko:

EDIT: Μόλις είδα και την αντίστροφη διαφήμιση με τον θερμόαιμο οδηγό! Τελικά άρχισε να μου αρέσει το concept τώρα που το είδα ολοκληρωμένο. :)

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο ounkas.
Όντως, μπερδεύτηκα, θενξ για τη διόρθωση μαν :D
Spy, για το Polo πες το στην αντίστοιχη συζήτηση όπου εκθειάζουμε τις διαφημίσεις της VolksWagen: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=4590 :thumbsup:
Χαχα ωραίος, μπήκα κι έγραψα κι εκεί :)
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι δεμενο και δεν τριζει μετα απο λιγο (ολα τα CC τριζουν...) ειναι το πιο ομορφο και μπορεις να το παρεις και με καλο μοτερ σε καλα χρηματα... Αν δεν τριζει...

Αλλα μια Z4 2.0 ειναι αλλου εστω και μεταχειρα. τελειο και με κινηση στο σψστο αξονα. Ενας απο τους λογους που δεν ανεβασα το δικο μου σε αλογα παραπανω. πολυ σπινια ρε παιδια. οποιος μπορεσει να μπει σε z4 θα με καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε το ειδαμε και απο κοντα με δυο γνωστα ρεμαλια του κλαμπ.μου αρεσε αρκετα μπορω να πω ειδικα το μπροστα κοψιμο που κανει στα φαναρια!

και μεσα πολυ καλο..

27χιλιαρικο το 1,6 με το κλειδι στο χερι.

32 το διλιτρο

36-37 το tfsi :baby:

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονη μου περι του αυτοκινητου εχει αρχισει και μου την δινει fire.gif ,το παραγγειλα απο τους πρωτους και βλεπω να το παιρνω τελευταιος, εχω δει ηδη δυο μαυρα στο δρομο και δεν μπορω!η δικαιολογια για την καθυστεριση ενος μηνα παραπανω απο οτι το περιμενα μου ειπε τελικως οτι φταιει οτι εγινε ειδικη παραγγελια στο δικο μου αυτοκινητο επειδη στα εξτρα δεν εδινε συναγερμο και τωρα λεει πρεπει να συντονισουν το κλειδι και τον εγκεφαλο του αυτοκινητου...ισχυει κατι τετοιο?????!και αν ισχυει δεν θα μπορουσαν να το κανουν στην ελλαδα!παντως πιστευω πωσ καποια μαλ.....κια... εχει παιχτει, τους την ειπα κιολας λιγο γιατι κατσε, ηδη στην οικογενεια ειχαμε 3 vw τωρα εχουμε 2 με το Eos παλι 3!ελπιζω να καταλαβαινετε...και ενταξει δεν ειναι ο ενας μηνας παει στο διαολο ειναι μην μου πουνε οτι θα αργησει και αλλο!εκει τι κανουμε?απεργεια εξω απο την vw protest.gif !!!!!!!?????

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονη μου περι του αυτοκινητου εχει αρχισει και μου την δινει fire.gif ,το παραγγειλα απο τους πρωτους και βλεπω να το παιρνω τελευταιος, εχω δει ηδη δυο μαυρα στο δρομο και δεν μπορω!η δικαιολογια για την καθυστεριση ενος μηνα παραπανω απο οτι το περιμενα μου ειπε τελικως οτι φταιει οτι εγινε ειδικη παραγγελια στο δικο μου αυτοκινητο επειδη στα εξτρα δεν εδινε συναγερμο και τωρα λεει πρεπει να συντονισουν το κλειδι και τον εγκεφαλο του αυτοκινητου...ισχυει κατι τετοιο?????!και αν ισχυει δεν θα μπορουσαν να το κανουν στην ελλαδα!παντως πιστευω πωσ καποια μαλ.....κια... εχει παιχτει, τους την ειπα κιολας λιγο γιατι κατσε, ηδη στην οικογενεια ειχαμε 3 vw τωρα εχουμε 2 με το Eos παλι 3!ελπιζω να καταλαβαινετε...και ενταξει δεν ειναι ο ενας μηνας παει στο διαολο ειναι μην μου πουνε οτι θα αργησει και αλλο!εκει τι κανουμε?απεργεια εξω απο την vw protest.gif !!!!!!!?????

αφου σε καθυστερησανε μονο ενα μηνα παλι καλα να λες.....εγω climatronic ηθελα να βαλω στο polo μου και μου πεταξαν κατι για 3 μηνες παραδοση.... :D:D:lol:

ουτε porsche να επερνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα τα ξερω τι μου λες και τα αλλα αυτοκινητα που πηραμε χωρις μια μαλακια δεν γινοτανε το πολο που κυκλοφοραω εγω τωρα το 6Ν2 μου ειχαν δωσει της εκθεσης...τι αλλο θες!το θεμα ειανι οτι το Εος ειναι ενα αυτοκινητο που θα το χαρεις τςρα το καλοκαιρι αλλιως δεν αξιζει...για αυτο σπαζομαι...!by the way εμαινα νικαια πιο παλια πλατεια κρηνης και κατεβαινω που και που!

Link to comment
Share on other sites

Το Eos το έχω παραγγειλει απο την VW της βάρης Αutonet σχεδόν εδώ και 3 μηνες ανεπίσημα βεβαια!!και το περιμενώ αν όλα πανε καλα μεσα στην βδομάδα θα το εχω στα χέρια μου και λογικά θα είμαι απο του πρώτους!επειδη το ειδα και απο κοντά οταν ειχαν έρθει καποιοι γερμανοί με 3 Eos στην εταιρία!πιστεύω οτι ειναι ενα αυτοκίνητο το οποίο δεν περνάει και απαρατηριτο και ειναι τρομερά όμορφο!

εσείς τι λέτε???

Σωστή επιλογή !

Πολύ ωραίο εμφανισιακά αλλά χωρις οδηγικό χαρακτήρα

Οταν λές χωρίς οδιγικό χαρακτήρα ?

Το αυτοκινητο το παρακολουθουσα εδω και παρα πολυ καιρο, το ειχα ερωτευτει,ως που 3μηνες πριν γνωρισα καποιον ανθρωπο μεσα απο την vw auto net ο οποιος με εξθπηρετισε παρα πολυ μπορω να πω και ετσι με καθοδηγησε ηρθαν και 2 eos με γερμανους και ετσι ειχα την ευκαιρια να το δω στην autonet και να παιξω με την οροφη του!!!!!σημερα ειδη μιλησα μαζι του και απο δευτερα θα μου πει ποτε θα το εχω στα χερια μου!Η εκδοση ειναι η 2.0 fsi με τα 150hp της ζαντες le mans 17'' με σπορτ πακετο αναρτησης, μπεζ δερματινα με πολυ διακριτικη ξυλινη επενδυση,park pilot,ηχοσυστημα με τα 8ηχεια,και το χρωμα του αμαξοματος ειναι το σιελ το μπλε!(θα ηθελα και τα xenon και το navigator αλλα ξεφευγα πολυ)!αχ!ανυπομονω μου εχει γινει εμμονη!τωρα ειμαι ανοικτος και για την γνωμη σας!!!!

Χεnon βάζεις με 200ευρώ και με άλλα 400-450 παίρνεις ενα palmtop με navi προγραμμά και κεραία που έχει και φωνιτική καθοδήγηση !

Η υπομονη μου περι του αυτοκινητου εχει αρχισει και μου την δινει fire.gif ,το παραγγειλα απο τους πρωτους και βλεπω να το παιρνω τελευταιος, εχω δει ηδη δυο μαυρα στο δρομο και δεν μπορω!η δικαιολογια για την καθυστεριση ενος μηνα παραπανω απο οτι το περιμενα μου ειπε τελικως οτι φταιει οτι εγινε ειδικη παραγγελια στο δικο μου αυτοκινητο επειδη στα εξτρα δεν εδινε συναγερμο και τωρα λεει πρεπει να συντονισουν το κλειδι και τον εγκεφαλο του αυτοκινητου...ισχυει κατι τετοιο?????!και αν ισχυει δεν θα μπορουσαν να το κανουν στην ελλαδα!παντως πιστευω πωσ καποια μαλ.....κια... εχει παιχτει, τους την ειπα κιολας λιγο γιατι κατσε, ηδη στην οικογενεια ειχαμε 3 vw τωρα εχουμε 2 με το Eos παλι 3!ελπιζω να καταλαβαινετε...και ενταξει δεν ειναι ο ενας μηνας παει στο διαολο ειναι μην μου πουνε οτι θα αργησει και αλλο!εκει τι κανουμε?απεργεια εξω απο την vw protest.gif !!!!!!!?????

Απο το ρομπότ βγαίνει συντονισμένο. Βλακείες σου λένε.

Και ελλάδα το κάνουν αυτό.

Οταν χάνεις το κλείδι τους στέλνουν το καινούριο κομμένο και εν συνεχεία συνδέουν το αμάξι με υπολογιστή και με σύνδεση σε server της vw μέσω internet μπαίνουν οι απαραίτητοι κωδικοί και συντονίζετε το καινούριο κλειδάκι με τον εγκέφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι πιστευω οτι βλακειες μου λενε ως αναφορα για τα xenon με ενδιαφερει γιατι palmtop εχω!κατσε να το παρω πρωτα και βλεπουμε...τι να κανω υπομονη...το εσωτερικο ειναι ακριβως οπως στην φοτογραφια του Δημητρη!α!χθες ειδα και ενα ασημι...τα νευρα μου fire.gif !εχω χασει τον υπνο μου ειναι το πρωτο καλο αμαξι και ειναι και cabrio και εχω τρελαθει!θελω να πιστευω πως και ο διλιτρος κινητηρας του βεβαια με τα 150 θα ειναι αξιοσεβαστος!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη φιλαρακο.

Το καλο πραγμα αργει να γινει, αλλα το τελειο ακομα περισσοτερο... hearts.gif

θελω να πιστευω πως και ο διλιτρος κινητηρας του βεβαια με τα 150 θα ειναι αξιοσεβαστος!

Ο 2,0FSi ειναι αξιοπρεπεστατος. Μην ξεχνας αλλωστε οτι με αυτο το αυτοκινητο δεν θελεις και πολλα γκαζια, για να προλαβαινουν να χαζευουν τα "πιπινια"... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.