Jump to content
g-e-g-o

Χρόνος Παράδοσης Polo-Tsi

Recommended Posts

Μόλις γύρισα απο το Ρώρρη στο Ν.Ηράκλειο.Πήρα προσφορά για το POLO TSI και μου είπε οτι ο,τι έξτρα και να θέλω να βάλω ο χρόνος παράδοσης αυξήθηκε πριν μια βδομάδα σε 6 μήνες!!!! ( δεν μιλάμε για ηλιοροφή οπου είναι γνωστό οτι καθυστερεί πιο πολύ).Μου είπε οτι τους ενημέρωσε η VW οτι λογω αυξημένης ζήτησης ο χρόνος παράδοσης στην Ελλάδα διπλασιάζεται.Εγω μετα απο αυτό επικοινώνησα και με τις άλλες αντιπροσωπίες απ οπου πήρα προσφορές και με διαβεβαίωσαν οτι δεν έχει έρθει καμια τέτοια ενημέρωση και οτι ο χρόνος παράδοσης ειναι 3-3.5 μήνες...

Τι γίνεται ρε παιδιά?Ξέρει κανένας τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα απο το Ρώρρη στο Ν.Ηράκλειο.Πήρα προσφορά για το POLO TSI και μου είπε οτι ο,τι έξτρα και να θέλω να βάλω ο χρόνος παράδοσης αυξήθηκε πριν μια βδομάδα σε 6 μήνες!!!! ( δεν μιλάμε για ηλιοροφή οπου είναι γνωστό οτι καθυστερεί πιο πολύ).Μου είπε οτι τους ενημέρωσε η VW οτι λογω αυξημένης ζήτησης ο χρόνος παράδοσης στην Ελλάδα διπλασιάζεται.Εγω μετα απο αυτό επικοινώνησα και με τις άλλες αντιπροσωπίες απ οπου πήρα προσφορές και με διαβεβαίωσαν οτι δεν έχει έρθει καμια τέτοια ενημέρωση και οτι ο χρόνος παράδοσης ειναι 3-3.5 μήνες...

Τι γίνεται ρε παιδιά?Ξέρει κανένας τίποτα?

Το παρήγγειλα και εγώ τέλη οκτωμβρίου , μου είπαν 3 μήνες περίπου. Τέλος του μηνα μου είπαν θα ξέρω εβδομάδα παραγωγής. :)

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ τέλη οκτωμβρίου , μου είπαν 3 μήνες περίπου. Τέλος του μηνα μου είπαν θα ξέρω εβδομάδα παραγωγής. ;)

Εγώ το παρήγγειλα 19 Οκτώβρη και μόλις σήμερα έμαθα εβδομάδα παραγωγής 48η οπότε θα το έχω το πρώτο δεκαήμερο του Γενάρη. ¶ρα συνολικά κάτι λιγότερο από 3 μήνες.

Και είναι με ηλιοροφή!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι κανεις που να το πηρε με χρηματοδοτηση? και αν ναι τοτε τι επιτοκιο πετυχατε? και απο που?

Edited by g-e-g-o
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα γιατί σήμερα μετά από επικοινωνία που είχα με την αντιπροσωπεία μου μου είπαν ότι χωρίς να έχει πάρει η παραγγελια μου εβδομάδα παραγωγής από το εργοστάσιο μάλλον υπολογίζουν ότι αυτή θα είναι 2 εβδομάδα του χρόνου που σημαίνει ότι θα παραλάβω μέσα φεβρουαρίου(το παρήγγειλα τέλη οκτωμβρίου).Polo 1,2 τσι dsg comfortline, extra cruise control,RCD 310,k συναγερμό που θα τοποθετηθεί στην αντιπροσωπεία. Όσοι παραγγείλατε πρόσφατα,ποτε παραλαμβάνεται? Είναι λογικός αυτός ο χρόνος παράδοσης?

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΕΛΗ ΝΟΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΤΕΛΗ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΜΕ ΑΡΧΕΣ ΓΕΝΑΡΗ.ΟΣΟ ΦΙΑ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ 7.9 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΗΡΑ.ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΞΤΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΦΤΑΣΕΙ 20300 ΚΑΤΙ.ΤΟ 3 ΠΟΡΤΟ GTI ΛΕΩ

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΕΛΗ ΝΟΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΤΕΛΗ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΜΕ ΑΡΧΕΣ ΓΕΝΑΡΗ.ΟΣΟ ΦΙΑ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ 7.9 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΗΡΑ.ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΞΤΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΦΤΑΣΕΙ 20300 ΚΑΤΙ.ΤΟ 3 ΠΟΡΤΟ GTI ΛΕΩ

Μήπως ήταν ετοιμοπαράδωτο?

Κάποιος που να παρήγγειλε το TSI πρόσφατα?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν ετοιμοπαράδωτο?

Κάποιος που να παρήγγειλε το TSI πρόσφατα?

Κάνω copy-paste αυτό που έχω γράψει και πιο πάνω: "Εγώ το παρήγγειλα 19 Οκτώβρη και μόλις σήμερα (16/11) έμαθα εβδομάδα παραγωγής 48η οπότε θα το έχω το πρώτο δεκαήμερο του Γενάρη. ¶ρα συνολικά κάτι λιγότερο από 3 μήνες.

Και είναι με ηλιοροφή!!!"

Όπως λες, το παρήγγειλες και εσύ τέλη Οκτώβρη. οπότε γιατί να σου δώσουν εβδομάδα παραγωγής 6 εβδομάδες αργότερα από το δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Κάνω copy-paste αυτό που έχω γράψει και πιο πάνω: "Εγώ το παρήγγειλα 19 Οκτώβρη και μόλις σήμερα (16/11) έμαθα εβδομάδα παραγωγής 48η οπότε θα το έχω το πρώτο δεκαήμερο του Γενάρη. ¶ρα συνολικά κάτι λιγότερο από 3 μήνες.

Και είναι με ηλιοροφή!!!"

Όπως λες, το παρήγγειλες και εσύ τέλη Οκτώβρη. οπότε γιατί να σου δώσουν εβδομάδα παραγωγής 6 εβδομάδες αργότερα από το δικό μου;

Εχεις δίκαιο φίλε είχα διαβάσει το post σου, περίεργο θα περιμένω να μάθω ευδομάδα παραγωγης απο το εργοστάσιο σίγουρα. Ειναι πολύς ο χρόνος

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκαιο φίλε είχα διαβάσει το post σου, περίεργο θα περιμένω να μάθω ευδομάδα παραγωγης απο το εργοστάσιο σίγουρα. Ειναι πολύς ο χρόνος

Και μένα στην αρχή μου είχαν πει 5 μήνες. δηλαδή τέλη φλεβάρη αρχές μάρτη. αλλα τελικά θα το έχω σχεδόν 2 μήνες νωρίτερα. πιστεύω θα έχεις και εσύ ευχάριστα νέα.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα στην αρχή μου είχαν πει 5 μήνες. δηλαδή τέλη φλεβάρη αρχές μάρτη. αλλα τελικά θα το έχω σχεδόν 2 μήνες νωρίτερα. πιστεύω θα έχεις και εσύ ευχάριστα νέα.

Μακάρι, σου είπαν κάποιο λόγο για τον οποίο θα έρθει νωρίτερα?, απο μέρα σε μέρα θα μάθω ημερομηνία παραγωγής, τι να πώ... ελπίζω να υπερβάλει ο πωλητής... Σε ευχαριστώ πολύ

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, σου είπαν κάποιο λόγο για τον οποίο θα έρθει νωρίτερα?, απο μέρα σε μέρα θα μάθω ημερομηνία παραγωγής, τι να πώ... ελπίζω να υπερβάλει ο πωλητής... Σε ευχαριστώ πολύ

Όχι δε μου είπαν κάποιο συγκεκριμένο λόγο. Αλλά να σου πω την αλήθεια δε με απασχόλησε ο λόγος. θα με απασχολούσε αν γινόταν το αντίθετο. Δηλαδή να αργούσε παραπάνω από αυτό που θα μου είχαν πει.

Και ημερομηνία παραγωγής έπρεπε ήδη αν έχεις μάθει αν κρίνω από τη δική μου περίπτωση. Μήπως να τους έπαιρνες εσύ ένα τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε μου είπαν κάποιο συγκεκριμένο λόγο. Αλλά να σου πω την αλήθεια δε με απασχόλησε ο λόγος. θα με απασχολούσε αν γινόταν το αντίθετο. Δηλαδή να αργούσε παραπάνω από αυτό που θα μου είχαν πει.

Και ημερομηνία παραγωγής έπρεπε ήδη αν έχεις μάθει αν κρίνω από τη δική μου περίπτωση. Μήπως να τους έπαιρνες εσύ ένα τηλέφωνο;

Μου είχαν πεί για τέλη Νοεμβρίου θα ξέρω.Τους πήρα και μου είπαν οτι θα ξέρω απο μέρα σε μέρα, περιμένω τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα γιατί έως σήμερα 8/12 παρότι η παραγγελια μου έγινε 23/10 ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ημερομηνία παραγωγής, η αντιπροσωπεία μου λέει ότι απλός να περιμένω. Είναι λογικός αυτός ο χρόνος καθυστέρησης? Υπάρχει άλλος τρόπος να μάθω εκτος τις αντιπροσωπείας?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα παραγγελια 7/10/2010 POLO GTI με ηλιοροφη,RCD 510,ΧΕΝΟΝ,συναγερμο,δερμα αλκανταρα,USB...Στην αρχη μου εδωσαν εβδομαδα 11η 2011...κ χθεσ με πηραν τηλ. κ μου ειπαν οτι πιθανα θα ειναι η 3η 2011...κ οτι θα κλειδωσει μεχρι τις 20 δΕΚΕΜΒΡΙΟΥ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ...ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Κ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΗ ΗΜΕΡΟΜHΝΙΑ ΕΙΠΑΝ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

Edited by POLO GTI SX
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα παραγγελια 7/10/2010 POLO GTI με ηλιοροφη,RCD 510,ΧΕΝΟΝ,συναγερμο,δερμα αλκανταρα,USB...Στην αρχη μου εδωσαν εβδομαδα 11η 2011...κ χθεσ με πηραν τηλ. κ μου ειπαν οτι πιθανα θα ειναι η 3η 2011...κ οτι θα κλειδωσει μεχρι τις 20 δΕΚΕΜΒΡΙΟΥ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ...ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Κ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΗ ΗΜΕΡΟΜHΝΙΑ ΕΙΠΑΝ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

και εγώ παρήγγειλα 21/10 και μου είπαν τέλη γενάρη με αρχές φλεβάρη το αργότερο. Βέβαια από τότε δεν έχω επικοινωνήσει να πάρω συγκεκριμένη ημερομηνία

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα απο το Ρώρρη στο Ν.Ηράκλειο.Πήρα προσφορά για το POLO TSI και μου είπε οτι ο,τι έξτρα και να θέλω να βάλω ο χρόνος παράδοσης αυξήθηκε πριν μια βδομάδα σε 6 μήνες!!!! ( δεν μιλάμε για ηλιοροφή οπου είναι γνωστό οτι καθυστερεί πιο πολύ).Μου είπε οτι τους ενημέρωσε η VW οτι λογω αυξημένης ζήτησης ο χρόνος παράδοσης στην Ελλάδα διπλασιάζεται.Εγω μετα απο αυτό επικοινώνησα και με τις άλλες αντιπροσωπίες απ οπου πήρα προσφορές και με διαβεβαίωσαν οτι δεν έχει έρθει καμια τέτοια ενημέρωση και οτι ο χρόνος παράδοσης ειναι 3-3.5 μήνες...

Τι γίνεται ρε παιδιά?Ξέρει κανένας τίποτα?

Εαν κάνουν 1 μήνα να παραδώσουν το εκθεσιακό φαντάσου σε παραγγελεία...

Εχω παραγγείλει το εκθεσιακό από τις 16 Νοέμβρη και θα το πάρω την άλλη βδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ευδομάδα παραγωγής 4 ευδομάδα του χρόνου άρα παραλαβή μέσα φεβρουαρίου

δηλαδή εγω που παρείγγειλα 18 Νοεμβρη.......καλό Μάρτη....

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι. Έμαθα σήμερα ότι 28/1/11 βγαίνει από το εργοστασίο, Το αργότερο 20 φεβρουαρίου (μπορεί και 15) θα το έχω στα χερια μου και ;) . Κανεις που να έχει κοντινή ημερομηνία?

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το δικό μου το παρηγγειλα 3/1/2011 και μου είπανε 110 μέρες.Οποτε καλο πασχα το παιρνω.Στις 23/4 που υποτιθεται οτι θα ερθει ειναι μεγαλο Σαββατο!

Ακομη βεβαια δεν εχω παρει εβδομαδα κατασκευής.Βλεπω ο χρονος παραδοσης κυμαινεται μεταξυ mega_shok.gif και 120 μερες

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δικό μου το παρηγγειλα 3/1/2011 και μου είπανε 110 μέρες.Οποτε καλο πασχα το παιρνω.Στις 23/4 που υποτιθεται οτι θα ερθει ειναι μεγαλο Σαββατο!

Ακομη βεβαια δεν εχω παρει εβδομαδα κατασκευής.Βλεπω ο χρονος παραδοσης κυμαινεται μεταξυ mega_shok.gif και 120 μερες

Καλό κουράγιο! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα αριθμό πλαισίου και οτι 24 του μηνα κατασκευάστηκε δηλαδή τη Δευτέρα.Πότε θα φύγει απο το εργοστάσιο?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα αριθμό πλαισίου και οτι 24 του μηνα κατασκευάστηκε δηλαδή τη Δευτέρα.Πότε θα φύγει απο το εργοστάσιο?

Οπως μου είπε ο πωλητής μου φεύγουν με το επομενο πλοίο απο την ημέρα παραγωγής, δες το topic του speedy για το λιμάνι, τα γράφει αναλυτικά :thumbsu:

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.