Jump to content
xristos/red tornado

Τραβάει Δεξιά Σε Ελαφρώς Απότομες Εκκινήσεις!

Recommended Posts

παιδια εχω το προβλημα που αναφερω στον τιτλο! όταν πάω να ξεκινήσω πχ σε καμιά ανhφοριτσα η σε δρόμο με ελαφριά κλήση προς τα δεξιά με τραβάει προς τα δεξιά! το αμάξι! επισης σε ανηφόρες εχω τιν αίσθηση οτι μπροστά δεν πατάει! γτ για να μην σπινιαρω ειναι αδύνατο θα φαω τον δισκο αφου εχει πολύ ροπή απο χαμηλα! τι λέτε να φτεει! παραθέτω οχι φοραω 17 αρες ζαντες με 225 bridgestone potenza!...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το προβλημα που αναφερω στον τιτλο! όταν πάω να ξεκινήσω πχ σε καμιά ανhφοριτσα η σε δρόμο με ελαφριά κλήση προς τα δεξιά με τραβάει προς τα δεξιά! το αμάξι! επισης σε ανηφόρες εχω τιν αίσθηση οτι μπροστά δεν πατάει! γτ για να μην σπινιαρω ειναι αδύνατο θα φαω τον δισκο αφου εχει πολύ ροπή απο χαμηλα! τι λέτε να φτεει! παραθέτω οχι φοραω 17 αρες ζαντες με 225 bridgestone potenza!...

Η ευθυγράμμιση του είναι εντάξει ?

Link to comment
Share on other sites

Τα λάστιχα πόσα χλμ έχουν; Είναι σε καλή κατάσταση;

Αυτό που περιγράφεις είναι ένδειξη φθαρμένου ελαστικού.

Link to comment
Share on other sites

Τα λάστιχα πόσα χλμ έχουν; Είναι σε καλή κατάσταση;

Αυτό που περιγράφεις είναι ένδειξη φθαρμένου ελαστικού.

Για ελαστικο μυριζει η υποθεση η ακομα και κακη ευθυγραμισση...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα κοιταζα πρωτα την αναρτηση αν τα λαστιχα ειναι ακομα καλα.

Για ευθυγραμιση δεν θα το ελεγα γιατι θα ειχες γενικα θεμα με το τιμονι σε ολες τις συνθηκες και ειδικα σε εκκινηση για να σου φευγει τοσο θα πρεπει να ηταν τοσο εκτος η ευθυγραμιση που δεν θα μπορουσες να οδηγησεις καθολου το αυτοκινητο σε ευθεια.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές! καταρχάς τα λάστιχα έχουν 28000χλμ... πιστεύω οτι βρισκοντε σε μέτρια κατάσταση τωρα! το προφίλ τους είναι μια χαρά, όμως έχουν αρχίσει στο πέλμα κ κάνουν πολυ μικρά γδαρσιματακια-ρογμες ! έχει γίνει ήδη μια αλλαγή απο μπρος-πίσω όταν τα πιρα καθώς ηταν μεταχειρισμένα έχουν dot 4208 και επίσης με το μάτι τα πίσω έχουν τιν διπλασία γόμα απο τον δείκτη φθορας ενώ τα μπροστά έχουν την τριπλάσια!

τώρα απο θέμα ευθυγραμισης εχω πέσει σε καμιά 10αρια τάφρους όχι περισσότερους.. στην πορεια το αμαξι δεν χρειαζετε διορθώσεις στο τιμόνι κι αν χρειαζοντε ει ναι πολυ ανεπαίσθητες.

να παραθέσω οτι σε ανηφόρες εχω την εντύπωση οτι δεν πατάει κάτω καλα μπροστά!με αποτέλεσμα οταν δώσω γκαζακι να φύγω.. να σπινιαρω ..και παρολο το ασρ κ εσπ με τραβάει δεξιά οταν ροπιασει..

α και σημερα με τις βροχες ειχα κραδασμους στιν καμπινα σε εκκίνηση ενω έστριβα δεξιά σε ενα στενο απο τον εσωτερικό τροχο-δεξι! φοβαμε μήπως ειναι κανα ημιαξόνιο!...

Edited by xristos/red tornado
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά να συμβουλαψω κάτι αυτονόητο αν και λογικά θα το έχεις δει...τσεκαρε τις πιέσεις στα εμπρός σου λάστιχα ,μια διάφορα πίεσης έχει το αποτέλεσμα που περιγράφεις.

Just for the record,

γιατί εγώ την έχω πατήσει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.