Jump to content
βασιλη

Passat 1.4 Tsi Revo

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους και καλη χρονια.στο αυτοκινητο μου passat 1,4 tsi 122 πριν λιγο καιρο εβαλα το προγραμα τις revo το εστρωσα και ολα καλα ...πεταει!!!...μεχρι τα 100 απο εκει και επανω εχει δυναμη αλλα κανει κενα, ξεσπασματα, σκαλοπατια, την δυναμη του δεν την βγαζει ομαλα :getlost: .τι μπορει να παιζει????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και καλη χρονια.στο αυτοκινητο μου passat 1,4 tsi 122 πριν λιγο καιρο εβαλα το προγραμα τις revo το εστρωσα και ολα καλα ...πεταει!!!...μεχρι τα 100 απο εκει και επανω εχει δυναμη αλλα κανει κενα, ξεσπασματα, σκαλοπατια, την δυναμη του δεν την βγαζει ομαλα :getlost: .τι μπορει να παιζει????

μηπως δεν δουλευει καλα το αμαξι και σου φαινεται εσενα οτι δουλευει καλα ?αλλιως κοιτα για ν75 και σκσταρα πουθενα αλλου δεν παει το μυαλο μου εμενα

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να παρεις ενα τηλεφωνο στην ρεβο να δεις τι θα σου πουν.Πολυ πιθανο ειναι να μην λειτουργει σωστα καποιο απο τα περιφερειακα εξαρτηματα και σου κανει αυτη την συμπεριφορα το αμαξι μετα τα 100.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να παρεις ενα τηλεφωνο στην ρεβο να δεις τι θα σου πουν.Πολυ πιθανο ειναι να μην λειτουργει σωστα καποιο απο τα περιφερειακα εξαρτηματα και σου κανει αυτη την συμπεριφορα το αμαξι μετα τα 100

καλημερα κωστα, οταν λες περιφερειακα ,μιλας για παραμετρους του προγραματος?η του κινητιρα. παντως στην vw το εβαλαν στο κομπιουτερ και ολα ηταν καλα σκαστρα κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Αφού στην αντιπροσωπεία δεν σου βρήκαν κάποιο πρόβλημα αμέσως στην revo γιατί κάτι δεν πάει καλά με το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να παρεις ενα τηλεφωνο στην ρεβο να δεις τι θα σου πουν.Πολυ πιθανο ειναι να μην λειτουργει σωστα καποιο απο τα περιφερειακα εξαρτηματα και σου κανει αυτη την συμπεριφορα το αμαξι μετα τα 100

καλημερα κωστα, οταν λες περιφερειακα ,μιλας για παραμετρους του προγραματος?η του κινητιρα. παντως στην vw το εβαλαν στο κομπιουτερ και ολα ηταν καλα σκαστρα κλπ..

Bασιλη λεω πχ για σωληνακια,σκαστρα,βαλβιδες,μπεκ ή οτιδηποτε αλλο μπορει να προκαλεσει την δυσλειτουργια αυτη που περιγραφεις.

Το προγραμμα το εβαλες σε αντιπροσωπεια ή στην ρεβο?

Link to comment
Share on other sites

Bασιλη λεω πχ για σωληνακια,σκαστρα,βαλβιδες,μπεκ ή οτιδηποτε αλλο μπορει να προκαλεσει την δυσλειτουργια αυτη που περιγραφεις.

Το προγραμμα το εβαλες σε αντιπροσωπεια ή στην ρεβο?

To προγραμμα το εβαλα σε αντιπροσωπεια. μετα απο τηλ στη ρεβο μου ειπαν οτι πρεπει να το ρυθμησουν level 2 για απλη αμολυβδη .η αντιπροσωπεια λεει level 3 με παραμετρο για απλη αμολυβδη.μετα απο δευτερο τηλ στην ρεβο θετωντας το παραπανω ερωτημα level 2 or level 3 η ρεβο δεν ηξερε την απαντηση,και μου ειπε να παω στην αντιπροσωπεια. ;) μπαχαλο.........

Link to comment
Share on other sites

Η ρεβο να μην ηξερε απαντηση μου φαινεται δυσκολο.Μαλλον τα level 2 3 ειναι δημιουργηματα της αντιπροσωπειας και γιαυτο το λογο μπερδευτηκαν.Αποψη μου,να το πας στην ρεβο.

Link to comment
Share on other sites

Η ρεβο να μην ηξερε απαντηση μου φαινεται δυσκολο.Μαλλον τα level 2 3 ειναι δημιουργηματα της αντιπροσωπειας και γιαυτο το λογο μπερδευτηκαν.Αποψη μου,να το πας στην ρεβο.

κατι αλλο να πω μερικες φορες και ν75 να εχει προβλημα και η σκαστρα να εχει προβλημα δεν φαινεται μεσω διαγνωστικου να το ξες δεν αναβει παντα σφαλμα γιαυτο ελεξετο καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο να πω μερικες φορες και ν75 να εχει προβλημα και η σκαστρα να εχει προβλημα δεν φαινεται μεσω διαγνωστικου να το ξες δεν αναβει παντα σφαλμα γιαυτο ελεξετο καλυτερα

Kαλημερα. τελικα θα το παω στην revo για ρυθμιση προγραματος :whistling: και για πανελ φιλτρο ξηρου τυπου στο μαμα φιλτροκουτι.ειδα στο φορουμ οτι και αλλοι με το 1.8 tsi που ειχαν βαλει ρεβο το εβγαλαν γιατι τους εκανε κομπισματα , και με αλλα προγραματα δεν ειχαν προβληματα πχ mtm. λετε να φταιει τελικα ολοκληρο το προγραμα και να μην ειναι θεμα καποιας ρυθμισης?εχει βαλει καποιος με το 1.4 το προγραμα τις ρεβο?????????η ειμαι ο προτος......... την πατησα η οχι???????????? :thumbsd:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα. τελικα θα το παω στην revo για ρυθμιση προγραματος B) και για πανελ φιλτρο ξηρου τυπου στο μαμα φιλτροκουτι.ειδα στο φορουμ οτι και αλλοι με το 1.8 tsi που ειχαν βαλει ρεβο το εβγαλαν γιατι τους εκανε κομπισματα , και με αλλα προγραματα δεν ειχαν προβληματα πχ mtm. λετε να φταιει τελικα ολοκληρο το προγραμα και να μην ειναι θεμα καποιας ρυθμισης?εχει βαλει καποιος με το 1.4 το προγραμα τις ρεβο?????????η ειμαι ο προτος......... την πατησα η οχι???????????? :D

Λοιπον εγω ειχα βαλει προγραμμα της overload (passat 1.4 tsi). Kαι μενα απο τα 100 εως 140 κομπιαζε και μετα εστρωνε παλι. Στην αρχη μου ειχαν πει οτι θα στρωσει μετα τα 500χλμ γιατι ο εγκεφαλος προσαρμοζεται στα νεα δεδομενα. Ομως μετα απο 1 μηνα επικοινωνουν μαζι μου για ενα δωρεαν update. Μετα το finetuning εξαλειφτηκαν τα οποιαδηποτε προβληματα και η δυναμη αποδιδονταν πιο ομαλα και απο το εργοστασιακο. Πιστευω λοιπον οτι ειναι θεμα καποιας ρυθμισης του software και να πας στη revo να το δουν.

Link to comment
Share on other sites

Πάρετο αμάξι και πήγαινε στην Cargate Ν.Ερυθραία.

Τόνισε ότι θες πρόγραμμα για 95άρα και θα σου κάνει το reflash.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.